Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı
(10-11-2015, 09:49)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(09-11-2015, 23:51)abdulkadirbener Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bir "LİDER" in olduğu yerde bir temsilci, bir "MUTEMET" şu cümleyi kuramaz:

"TSF' ye güveniyoruz, onun için de devlet desteğini önemli ölçüde kısmaktayız. Bu iyi bir gelişmedir."

Kim bu adam/kadın bilmiyorum ama, ben de kendisine derim ki.
-"Hoooo, sen kimsin?. Ne haddine. Sen mi kıstın devlet desteğini? Sen mi karar veriyorsun buna? Sana ne oluyor? Terbiyeli ol."

[color=#3333ff]Orada mıydınız?
Mali genel kurulda bunun yaşanmadığını mı söylüyorsunuz. Bilmeden ahkam kesmemelisiniz.
Tutarlı olmazsınız. Atıp tutumalarınız, olmuşu yaşanmışı yaşanmamış göstermeniz gerçekçi de değil. İnanırlılığınızı da kaybedersiniz.
[/color]

Bakın LİDER dediğin devlet desteğini kıstı diye şikayet etmez. LİDER gider devlet desteğini söke söke alır.
Laf kalabalığı yapmayın bana.

[color=#3333ff]Liderlik anlayışının sorgulanması, yeniden değerlendirilmesi gerekmiyor.
[/color]

[color=#3333ff]Buraya getirilen soru: Türkiye Satrancının Lideri Kimdir?[/color]
[color=#3333ff]Bu soru zaten gerek zamanlama ve gerekse kapsam açısından neyi kast ettiği tam anlaşılır da değildir.[/color]
[color=#3333ff]Ama şu anda yönetim açısından ülke satrancının lideri bellidir. Bu lider yönetimi ile birlikte sn. Gülkız TULAY’DIR.[/color]
[color=#3333ff]Ayrıca,[/color]
[color=#3333ff]“Başkan olurken amacı, sizin dediğiniz gibi "Bütçem kadar çalışırım, kanunların ve yönetmeliklerin emrettiği biçimde çalışırım gerisine de karışmam" şeklinde olursa, bu kuruma liderlik etmek değil memurluk etmek için aday olmuş demektir.”[/color]
[color=#3333ff]Bu şekilde bir yaklaşım da lideri tanımlamaz. Lider kendisine sunulan bütçe ile çalışmak zorundadır.[/color]
[color=#3333ff]Ama liderin nedense belirtmediğiniz bir yönü kaynak yaratmak ve bunları doğru bir şekilde kullanılmasını sağlamaktır.[/color]
[color=#3333ff]Burada daha önce tartışılan konularda başka ülkelerin sistemlerinden bahsedildi ve örnekler sunuldu.[/color]
[color=#3333ff]Kimi ülkelerin devlet başkanlarının satranca öncülük ettiğini ve ona yön verdiğini, kaynak yarattığını biliyoruz. Satranç eğitimi o ülkelerde devlet politikası olmuşsa daha neyi tartışır ve kıyaslamasını yaparsınız ki?[/color]
[color=#3333ff]Bunu bu sütunlarda yayınlayıp da şu anki TSF şartlarıyla kıyaslamaları da ayrı bir talihsiz vakadır.[/color]

...

İstifa etmiştiniz ama emekli olmamışsınız  Cool
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı - Yazar: Miyazaki - 10-11-2015, 10:23

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi