Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı
(11-11-2015, 08:45)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kendime has olmak kaydıyla Ftacnik gibi uzun analizler yapmak
...
Bu bakış açım ile "TSF de her kim olursa olsun desteklenmelidir" gibi bir cümleyi, üst düzeyde  [color=#ff3399][size=medium][size=x-large]defolu [/size][/size][/color]  bir cümle, olarak görmekteyim.

Selamlar

[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Tabi aktarımda bir eksiklik olursa algıda bu defo olarak yansıyabiliyor. [/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Destekten ne anladınız, bilmiyorum.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Muhtemelen de [color=#ff3333]oy desteği[/color] ya da farklı bir anlamda algılanmaya da açıktır. Bu son derece yanlış bir ifade olur ki bunu kabul etmiyorum. Bu anlamda bir destekten de bahsetmedim!

[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Ama sebebi ben oldum kabul ediyorum. Sad
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print][color=#ff3333]Ancak, benim destek sözcüğünden kastım dayanak, yardım, teknik yardım-destektir.[/color] [/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Siz “seçim aşamasında desteklenmelidir, bu yönetime oy verilmelidir ” şeklinde mi algıladınız?[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]…[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Bu yönetimi seçmeyen iller ve spor kulüpleri vardır. Ancak çalışmalarıyla bir anlamda katkı ve destek sunmaktadırlar.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Bu yönetimi benimsemeyen hakem ve sporcular vardır. Ama çalışmalarıyla bu yönetime katkı sunmaktadırlar. Ulusal yarışmalarda bu ülke için yarışmaktadırlar. Bu yönetime katkı ve yardım sunmayanlar için de destekten elbette bahsedemeyiz.
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Bu yönetimi açıktan desteklememek, ona yardım ve katkı sunmamaktır. Ona destek değil köstek olmak gerek o zaman değil mi?
Ülkemizde ve dünyada bunun örnekleri de vardır.[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Bunu mu söylemek istiyorsunuz?[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]…[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Nezhmetdinov'un çılgınlığında,[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Capa'nın sakinliğinde,[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print] Botvinnik'in sistematikliğinde, [/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Kasparov'un hazırlığında, [/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Fischer,in istek ve arzusunda, [/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Tal'in  .... [/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Korchnoi'un satranç yaşamı gibi [/font][/size][/color][color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]uzun süreli satranç oynamak; [/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Botvinnik, Dvoretsky, Nikitin.....
Arada bir, Loyd…
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Bu isimlerin hepsi de satranca hizmet edip ülkelerine destek sunmuş ve sizin satırlarınızda can bulmuşlardır sn BAYRAM. Bir çoğu aramızda değil. Ama satranca destekleri kalıcıdır.

Evet bazıları bu sistemi kesinlikle ret eder (ki buna siyasi görüşüm olarak katılırım).
Belki de tamamı bu yönetime [color=#ff3333]"oy desteği"[/color] sunmayabilirlerdi!
O zaman gerçekten de desteklemediklerini anlardık.

Sahi, "defolu" düşüncemi açıklayın o zaman!
Kimler bu anlamda destekçi değil?
Bilelim değil mi?

Selam ve saygılarımla...
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print] [/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print] [/font][/size][/color]
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 11-11-2015, 13:15

Konuyu Okuyanlar: 10 Ziyaretçi