Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı
(12-11-2015, 09:53)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sayın Taşan

Ömrüm, burada size anlayıp ta, anlamamazlıktan geldiğiniz konuları, anlatmakla geçecek.

1.alisatran35 sizin müvekkiliniz değil , bırakın kendisi yazsın, siz neden savunuyorsunuz.

2."Unvanım var, yetkim var,mevkim var ama açıklamam" demek buradaki insanlara hakarettir,madem anlamamakta ısrar ediyorsunuz, son defa deneyeyim:

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Sizi çok iyi anladığımı biliyorsunuz değil mi? Ama bunun tersini göstermek istiyorsunuz. Bir kere ben alisatran35'i  neden savunayım ki? Tanımıyorum! Bunu size yazmıştım.
Ama üslubunu ve yaklaşımını tuttum. Bunu da belirtirim.
Zaten siz de belirtmişsiniz değil mi?[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]31-10-2015, 11:51 [/font][/color][color=#0070c0][font=Segoe Print](Son Düzenleme: 31-10-2015, 11:52, Düzenleyen: [color=#0070c0]Miyazaki[/color] : [/font][/color][color=#0070c0][font=Segoe Print]" Her şeye rağmen şu ana kadar 'nazik olma' gayretinizi takdir ediyorum." [/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Siz onu savunmuş mu oldunuz?
Şimdi  bu üye, ortak müvekkilimiz mi oldu yani ?
(Ha bileyim de avukatlık ücretimi belirleyeceğim, kırışmayı sevmiyorum Cool )[/font][/color]

Playchess te isim açıklamadan oyun oynarsınız sizi kimse bilemez, site bunu saklı tutar. Fakat unvanım var derseniz , bunun ispatlanması gereklidir, aksi takdirde Playchess diğer tüm üyelerine ve üye olmayı düşünenlere reklam-kandırmacası uygulamış olur.
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Bu örneği neden verdiniz anlayamadım?  Ama haklı olabilirsiniz.[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] Play-chess te tüm bilgiler doğru mu giriliyor sanki?
Yapmayın!
Hilelerin de olduğu bir ortam değil midir? Bir çok insan bundan mustaripken... Ama göze alıp yine de oynuyorlar. Bence kandırmacalar çok daha önceki aşamalardan başlıyor. Sadece unvan kısmında değil ki sorun.[/font][/color]

Siz "bana gelen şikayetler" derseniz anlarım, alisatran35" bana gelen şikayetler" derse "haydi oradan,sen kimsin be insanoğlu" derim, bunu diyemiyorsam, ÖSF de eksik olan bir uygulama var demektir,

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Şimdi düşünüyorum. Diyelim ki haklısınız.
Peki, bu tespitiniz ÖSF'UN tüm rumuzla yazan üyelerini de kapsamalıdır o zaman. Aksi taktirde öneriniz sadece alisatran35 için geçerli olur ki, bu durumda da ÖSF 'nun bu konudaki alacağı karar  ilgili kişiye özel olmaz mı?[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Geçmişten yüzlerce örnek varken...O zaman geriye yönelik tüm uygulamaların emsal teşkil etmesi gereklidir.[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Üyemizin biri ben hukukçuyum diyor ama adını sanını açıklamıyor. Blogunu kaybedip burada tehditler savuruyor.[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] Ama siz sadece alisatran35 için istiyorsunuz bu uygulamayı...[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Bu sizce ne kadar inandırıcı ve anlamlıdır?[/font][/color]

Hala anlamadıysanız ÖSF den sizin Aşkın Taşan olup olmadığınızın teyidini isteyeceğim. [img=26x16]file:///C:\Users\pc\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.gif[/img]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Ben sizin için böyle bir teyit istemeyi düşünmüyorum. Siz bilirsiniz.[/font][/color]

3. Ali Nihat Yazıcı şu konuda haklıdır: "Ben yazıyorum" diyor ,üslubunu beğenelim veya beğenmeyelim.Üstelik son yazısında "size ters gelen bir yorumum varsa hukuki yollara başvurun" diyor. Eee daha ne yani?

[color=#0070c0][font=Segoe Print]E tamam işte. Bu mantık aynı zat için de geçerli o zaman.
[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] Ben sn. YAZICI'NIN haklı ya da haksızlığını değil, üslubunu eleştirdim. Bu konuda hukuksal bir durum oluşursa muhatabını bağlar. Ama insanlara fikirlerinden dolayı aşağılayıcı sözler yazarsanız onları ahlaksız ve dinsiz olduğunu iddia edip bunu görsel medya da toplum önünde teşhir ederseniz, kişilik haklarıyla oynamış olursunuz.
[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] Bu konuda yazı orada duruyor değil mi? Yayından da kalkmadı, şu ana kadar herhangi bir düzeltme de gelmedi.

İnsanları aile bireyleri üzerinden; oğlundan ve eşinden dolayı fütursuzca, hukuki olarak kanıt sunmadıkça itham edemezsiniz. Çok açık bir şekilde kişilik hakları zedelenmiştir. Bunu nasıl kabul edebilirsiniz sn. BAYRAM? Sizden bu konuda görüş bekliyorum. Unutmayın![/font][/color]

Orada ben de yorumlar yaptım, site e-mail istiyor şartı bu, uymayacaksan bir (.) dahi yorum yapamazsın, playchess'te parayı vermezsen ya da TSF -lisans kanalıyla gerçek üye olmazsan playchess sana istediği ölçüde olanak sunar.

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Sizin yorumlarınızı da okudum. Eleştiriye tahammül edemediğini bildiğiniz biri hakkında açıktan hiçbir eleştirel yazınızı göremedim. Teyitlerden ibaret kısa yazınız var.
Söylemek isteyip de söyleyemediğiniz bir çok şey olduğunu düşünüyorum.
[/font][/color]

4.Küfür yok hakaret yok diyorsunuz ama alisatran35'in  benimle ve tüm ÖSF üyeleriyle ve hatta ÖSF nin kendisiyle bu tür yaklaşımlarla kafa bulmak (tabirini kullanacağım bayağı güzel karşılıyor) isteyen bir şahıs olmadığını nereden bileceğim.

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Yazıyı burada gündeme getiren sizsiniz.
Okuduğunuz bu yazıda size ters gelen hiçbir konu yok mudur? Varsa orada dile getirdiniz mi bunu?

Yoksa sistem devreye girer yazınız süzülür mü?

[color=#ff3333]Kimin yazısında hakaret vardır, lütfen açık olun! [/color]

Hakaretin altında ismin olması, yada olmaması bir artı ya da eksi değildir sn. BAYRAM.
Hakaret böyle topluma açık tartışma sütunlarında her zaman bir eksidir! Bunu söyleyebilmek ve cesaretle karşı tepkide bulunmak da bir artıdır. Ve açıkça bu artıyı sizden beklemek de benim toplumsal açıdan bireysel bir beklentimdir.
[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] Ama siz kabul eder ya da etmez, konuyu yine saptırdığımı da söyleyebilirsiniz şimdi...
[/font][/color]

Bir sonraki yazısında GM olduğunu iddia ederse ne yapacağım? inanacak mıyım?

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Fark etmez ki!
Site sizi ister gerçek veriyi sunarak isterse sanal sistemi kullanarak...Her iki yöntemde de sömürecektir zaten.
[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]GM olduğunu iddia ve ima ederse ne değişecek? Söyleyecek bir şeyiniz olur elbette değil mi?[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] Ama GM olup olmadığını anlayacak aşamada ender bir oyuncu olarak biliyorum sizi. Sizce bunu site mi söylerse, siz mi tespit ederseniz daha değerlidir?

Ayrıca,
[/font][/color][color=#0070c0][font=Segoe Print]Sitenin söylediğine nereden inanacağım ki?
Siteye girilen bilgilerin kesinlikle güvenilir olması ve kanıtlanması gerekir. Ama ne yazık ki bilgisayar oyunları ile kaderi çizilmiş olan bizim gibi toplumların eninde sonunda düşeceği durumdur bu değil mi?
[/font][/color]
 Örneklerim; satrançsever, TSF ve unvanlı satrançseverler üçgeni çerçevesindedir, başka meslek ve unvanlarla burada bir şeyler yazsanız ve isminizi açıklamazsanız kendi kendime "bana ne? ......... olmuşsun ama adam olamamışsın" derim, buraya, ÖSF'ye de bir şey yazma ihtiyacı duyar ya da duymam , tam tersi de olabilir "Ne isen fark etmez, iyi yazıyorsun" derim.

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Gerçi bu son cümleyi sizden her hangi bir kişi için hiç duyamadık ama...[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Yine de sağlık olsun! [/font][/color]

Selamlar
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Saygı ve selamlarımla.[/font][/color]
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 12-11-2015, 19:41

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi