Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı
(12-11-2015, 22:35)alisatran35 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kıymetli Dostlar,
Bu başlık altında tamamen iyi niyetle açtığım ve satrancın sorunlarının satranchaber.com.tr sitesinde tam olarak tartışılamadığı ve bundan dolayı da buraya taşımak zorunda kaldığımızı belirttiğim bir yazımdan dolayı çok konuşmalar ve tartışmalar oldu. Aslında konuştukça ve tartıştıkça doğruya ulaşacağımızı düşünüyorum. Bu tartışmaları da faydalı bulduğumu ifade etmek istiyorum. Burada katkılarıyla konuyu renklendiren tüm değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yakup arkadaşıma da eleştirel bile olsa yaptığı yorumlardan dolayı teşekkür ediyorum. Değerli Aşkın Hocama ayrı ve özel teşekkür ediyorum.
Yalnız Eski Başkanımız ve hala gönüllerimizde eski başkan olarak değerli yerini korumasını istediğim, kendisini eski dönemlerde yaptıklarından dolayı çok sevdiğim ve takdir ettiğim Ali Nihat Yazıcı'nın konu ile ilgili yorumunu sitesinden okuyunca hayretler içerisinde kaldım. Herhalde burada yazdıklarım kendisine iyi aktarılmamış olacak ki; yazısında edilmedik hakaret bırakmamış. Ben kötü söz sahibinindir düşüncesiyle kendi sözlerini burada tekrar gündeme getirmiyorum. Ancak bir kaç hususa da açıklık getirmek lazım.
1-Bu konunun burada tartışılmasının temel sebebi; bir çok insanın yaptığı yorumların Ali Nihat Yazıcının sitesinde yayınlanmıyor olması. Dolayısıyla, yazılarında yaptığı eleştirilerin cevaplarının da burada verilmesinin doğru ve mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu tarz tartışmaların ÖSF'nin okunurluğunu da artıracağını ve ÖSF'yi satrancın güçlü bir platformu haline getirecek olması da farklı bir katkı olacaktır.
2-Satrançla Büyüyorum projesi bana göre kim yapmış olursa olsun, oldukça güzel ve desteklenmesi gereken bir proje... Projenin tartışıldığı semineri destekleyenlerden birisi de süpriz bir isimdi... Belki şaşıracaksınız ama Ali Nihat Yazıcı o zaman blogunda aynen şöyle yazmıştı: "Uluslararası Satranç Seminerleri programını izliyorum! Organizasyonu takdir de ediyorum. " Şimdi ne oldu da o gün takdir ettiğiniz projeyi bugün kıyasıya eleştiriyorsunuz?
3-TSF Yönetim Kurulu üyesinin yaptığı açıklamalar eleştirilebilir. Onları savunacak olan kişi ben değilim. Bu konuda Federasyonun bir açıklama yapması gerektiğini düşünüyorum. Forumda bu kadar tartışılan bir konu ile ilgili Federasyonun sessiz kalmasını doğru bulmuyorum.
4-Benim Federasyondan etkin ve yetkin bir kişi olduğuma dair olan şehir efsanelerinin de yanlış olduğunu ifade etmek isterim. Ben bu camiadan bir insanım. Fakat tek bir farkım var; merak ettiğim konuları Yönetimden veya Federasyondan doğru kişilerden sorup öğrenebiliyorum. Bence herkes bir çok konuda bilgi alabilir. Yeter ki doğru insanlara sorsunlar.
5-Ben burada da bir kaç defa tekrar etmeme rağmen, hem Ali Nihat Yazıcı hem de bazı başka arkadaşlar; benim satranchaber.com.tr de yorumumun yayınlanmadığı şeklinde yanlış bir düşünceye ulaşmışlar... Tekrar söylüyorum. Ben oraya yorum yazmadım. Ama yorum yazan ve yorumları yayınlanmayan bazı arkadaşlarım bu tarz bir anti-demokratik uygulamanın olduğunu söylediler. Kaldı ki; bu ifadem üzerine bazı başka arkadaşlar da yorumlarının yayınlanmadığını teyit ettiler.
6-Sitelerde yorumların yayınlanması kişilere mail atarak, ve o kişinin gerçek kişi olup olmadığını öğrenmeye çalışılarak yapılmaz. Bunu en iyi bilmesi gereken kişi de Ali Nihat Yazıcı... Burada temel kriter; yorumun küfür, hakaret veya suç unsuru içermemesidir. Bu şekilde yaptığınız tüm yorumlar tüm siteler tarafından yayınlanır. Ancak siteler üyelik sistemi üzerine çalışıyorlarsa bu durumda mail teyidi uygulanır. Ali Nihat Beyin sitesinde böyle bir üyelik sistemi görmedim. Burada olan şey şudur: Hoşlarına gitmeyen bir yorum olunca onu yayınlamak için 40 dereden 40 su getiriyorlar...
7-Ali Nihat bey, Satrançla Büyüyorum Derneğinin TSF ile eşgüdümlü olduğunu söylemiş. Bu durum kötü bir şey midir? Şu an tüm kulüpler TSF ile eş güdüm içerisinde hareket etmekteler. TSF ile eşgüdüm (koordinasyon) içinde hareket etmeyen bir kulüp düşünemiyorum. Buradaki yaklaşımın da yanlış olduğunu düşünüyorum.
Ali Nihat beyin yazısında dikkatimi çeken bir ifade dikkatimi çekti.... Bana AHLAKSIZ diyor.
Ben Ali Nihat beyin gönlümüzdeki "Değerli Eski Başkanımız" yerini korumasını isterdim. Ancak bu kadar zavallı iftiralara sarılınca kendisine bazı sorular sormak istiyorum. Bunların cevabını burada veya kendi sitesinde verecektir diye düşünüyorum. Veya ondan bilgi alabilecek bazı arkadaşlarımız da bunları yazarlarsa memnun olurum?
1-
2-Sitenizde koyduğunuz başlık: TSF İstemediği İçin Ülkemizde Düzenlenmeyen 2015 Dünya Yaş Grupları Şampiyonası... Acaba TSF sizin hangi AHLAKSIZ teklifinizi kabul etmedi de, şampiyonayı Türkiye'ye alma konusunda ısrarcı olmadı?
3-Türkiye Satranç Gönüllülüleri Geliştirme ve Eğitim Vakfı'nı hangi amaçla kurdunuz? Buraya hangi akrabalarınızı aldınız? Ve kimlere yetkisiz olarak imza attırıp, yarın hapse girmelerine neden olabilecek bir AHLAKSIZlık yaptınız?
4-Türk Demokrasi Vakfına alelacele aktardığınız para AHLAKSIZ ca bir yaklaşımın ürünü olabilir mi?
5-Değerli dostum Kuvay SANLI'ya 2010'da hangi AHLAKSIZ iftirada bulundunuz?

İnsan herkesi kendisi gibi bilirmiş... Attığınız her adımın altında bir art niyet olan bir kişinin elbette ki atılan her adımda bir art niyet arayacaktır.
ALİ NİHAT BEY!
Lütfen artık yapıcı olun da bırakın insanlar iş yapsınlar... Belki sizin ilk dönemlerde yaptığınız gibi güzel işler çıkar ha ne dersiniz. Bir dönem daha başkanlık yapacağım diye kendinizi biraz daha yıpratmayın... Çünkü bu üslupla devam ederseniz, insanların da söyleyecekleri şeyler olur. Sizinle ilgili eski defterler açılır da pişman olursunuz sonra... Ha bu amaçla halen Federasyon yönetimine yakın olan insanları da rahatsız etmeyin isterseniz... Attığınız adımlar her yerde konuşuluyor. Kiminle ne yapmaya çalıştığınızı bilmesi gerekenler biliyor....
Burada bu kadar detaya da girmek istemezdim. Ancak bahse konu yazının linkinin Miyazaki tarafından burada verilmiş olması beni bu detayları aktarmaya itti. Söylenecek daha çok şey var. Ama bunların konuşulacağı yerler; herkesin görüşlerini demokratik bir şekilde açıklayabileceği yerler... Yani ÖSF...
Üzdüğüm ÖSF üyeleri varsa hepsinden özür diliyorum.
Saygılarımla

[color=#333333]alisatran35:[/color]
[color=#333333]"4-Benim Federasyondan etkin ve yetkin bir kişi olduğuma dair olan şehir efsanelerinin de yanlış olduğunu ifade etmek isterim. Ben bu camiadan bir insanım. Fakat tek bir farkım var; merak ettiğim konuları Yönetimden veya Federasyondan doğru kişilerden sorup öğrenebiliyorum. Bence herkes bir çok konuda bilgi alabilir. Yeter ki doğru insanlara sorsunlar." [/color]

[color=#333333]Geç ve pozisyonel bir cevap geldi; ben bu konuda bu cevapla istediğimi şimdilik aldım, her ne kadar yazının devamında,[/color]
[color=#333333]'yönetimde olan bir kişi' olmanız, ihtimal olarak kuvvetli olsa da "Yönetimden değilim" demeniz benim için yeterlidir.[/color]

Selamlar

[color=#333333]  [/color]
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı - Yazar: Miyazaki - 12-11-2015, 23:57

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi