il birincilikleri çerçeve yönerge
Stoperden forvet olmaz derken,Yeni teknik kuruldan çok büyük beklentilerimin olmadığını 2016 seçimlerine kadar geçiçi olduklarını,bu görevi olağanüstü istifa durumundan dolayı kabul ettiklerini düşünüyorum.Lakin bu kadar özensiz ve hatalarla dolu yönergeleri(küçükler,yıldızlar ) görünce birazda kızdım ve sloganı şöyle güncelleme gereği duydum

kaleciden forvet olmaz....

Bkz yıldızlar yönergesi;
*Sporcular birden fazla ilde il birinciliklerine katılamazlar. Yönergenin ilanından
önce farklı illerin il birinciliğine katılan sporcular kendi illerindeki il birinciliklerine katılma hakkını
korur. Bu yönergenin yayınlandığı tarihten sonra birden fazla il birinciliğine katılan
sporcular Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonası’na katılım hakkını yitirirler. Sporcular,
Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’nda il/ilçe birinciliklerine katıldıkları ili temsil ederler.
Doğrudan şampiyonaya katılacak sporcular temsil edecekleri ili (lisans ili/yaşadığı il) kayıt
kontrol sırasında beyan edeceklerdir.(bu madde adaleti sağlamaz böyle hukuk kaidelerini altüst eden madde daha önce hiç görmedim.)

*İtiraz: İl Yarışmalarında itiraz kurulu oluşturulmayacak olup başhakemin kararı nihaidir.
Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonasında Federasyon İtiraz Kurulları Prosedürü uyarınca
kurulacak itiraz kurulu, itirazları değerlendirir. İtirazlar, itiraza konu olan maçın oynandığı turun
bitimini 15 dakikadan fazla aşmayacak bir süre içinde yazılı olarak başhakeme yapılmış
olmalıdır. İtiraz güvence bedeli 75 TL’dir.(şimdi şöyle diyecekler küçüklerdeki itiraz kurulu-yıldızlarda da görev yapacak ama inandırıcı değil çala kalem hazırlanan yönerge ancak bu kadar olur.lütfen biraz ciddiyet....)
* 16 kişi oluşan bir grupta 6 tur yapılacakmış hoppiiiiiiiii ben para verip ulusal şampiyonaya katılacağım siz 6 tur yapacaksınız.bkz avrupa okullar şmp nasıl yapılmış
*il çerçeve yönergesinde hükmen yenik sayılma diye madde var,Türkiye küçükler ve yıldızlar şampiyonasında geç kalma süresi,(hangisi doğru ifade fide kuralı değiştirdi galiba.....)
*Türkiye küçükler ve yıldızlar şampiyonasında hükmen yenik/geç kalma süresi verilmiş,bunun kontrolü nasıl olacak hiç düşündünüzmü?biraz hayal edin kaş yapayım derken göz çıkartmayın....

Gelen gideni aratırmış,bizede kaleciler gelmiş defans yapmaktan başka çare yok gibi...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Yönergeler - Yazar: Gokhan_Narman - 14-11-2015, 02:59
RE: Yönergeler - Yazar: H Mustafa Demir - 14-11-2015, 23:41
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 15-11-2015, 23:36
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 19-11-2015, 14:54
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 23-11-2015, 21:12
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 24-11-2015, 00:31
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 24-11-2015, 22:37
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 24-11-2015, 23:16
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: gazikemal - 05-12-2015, 01:23
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 06-12-2015, 11:37