İl birinciliklerinde yanlışlık ve haksızlık var
Çerçeve yönergede ve bunun doğrultusunda hazırlanan tüm il birincilikleri yönergelerinde il birincisinin Türkiye Kupasına TSF tarafından konaklama giderleri karşılanarak gideceği yazılıdır.

Bu hakça ve satrançça değildir.
Bu Türkiye satrancını geliştirebilecek bir uygulama değildir.
Tam aksine, bu uygulama satranççıyı küstürüp turnuva dışına iten yanlış bir uygulamadır.

İstanbul’da var 8000 UKD li, Kırklareli’nde 400 UKD li.
Ankara’da var 3700 UKD li, Kırıkkale’de 400 UKD li.
Bu rakamları ben uydurmuyorum, TSF bildiriyor resmen.

Yönergelere göre ;
Kırklareli’nden 1 kişi, İstanbul’dan da 1 kişi,
Kırıkkale’den 1 kişi, Ankara’dan da1 kişi,
TSF olanaklarından faydalanacakmış.

Nedir bu ?
Ey İstanbul ! Çalış, didin, istediğin kadar UKD li sayını artır, neticede sana vereceğim kontenjan sadece 1 dir.
Ey Kırklareli ! İster çalış, ister tembellik et dur, sana her zaman 1 kişilik kontenjanım hazırdır.
Bu mudur ?

Öneri :
Her ilden en az 1 kişinin TSF olanaklarından faydalanmasının yanısıra UKD li sayısı fazla olan illere daha fazla kontenjan ayrılmalıdır.
Örneğin ; İstanbul’a 40, Kırklareli’ne 1 kontenjan. Ankara’ya 20, Kırıkkale’ye 1 kontenjan.

Öneri gerçekleşmesi ne işe yarayacak ? :
Turnuvalara daha güçlü satranççılar daha fazla sayıda katılacak. Daha fazla satranççı ve daha çalışkan iller desteklenmiş olacak. Satranç ve satranççı kazanacak.

Olabilemez mi ?

Haydi, hodri meydan !
Olabilemeyeceğini gösterin.
Ara
Feti bey kontenjan konusunda tamamen haklısınız!Bu konuda haklı olduğunuzu bütün üyelerimizin kabul edeceğini düşünüyorum.Ne yazık ki onlar haklı olduğunuzu söyleyemezler!Bütün illerin en az bir kişi ile temsil edilmesi olması gereken bir ilkedir.İllere tanınan temsilci sayısı ile illerde yaşayan sporcu sayıları arasında bir ilişki olması gerekir.Kırıkkale'den 1 temsilci çağrılınca İstanbul'dan daha fazla temsilci çağrılması beklenir.Bu konunun bugüne kadar ele alınmamış olması da çok düşündürücüdür!İstanbul'un sayısal üstünlüğü neden ön plana çıkarılmıyor?Bu soruyu çeşmenin başını tutanlara sormak gerekir.Herhangi bir kaygıları mı vardır?İstanbul'da yaşayan bir kimse olarak ben de İstanbul'da düzenlenen yarışmaların sayısının azlığından hergün şikayet ediyorum.Biraz İstanbul'da turnuva yapılmasını istediğimde bu defa Tuzla'da turnuva yapılıyor.Şu halde işimiz zordur.Ne kadar yazarsak yazalım,makus talihimizi değiştirmemiz zordur.Belki de mevcut koşullar içinde kalmaya alışmamız uygundur.Dikkatli olmazsak eski günleri de aramamız muhtemeldir.
Ateş Ülker
Ara
Bu konudaki tespite katılıyorum.

Her ilin makul ve kabul edilebilir ölçütlerine göre Türkiye Şampiyonasına katılımda orantısal bir düzenleme gereklidir.
 (Geçmişte vardı hatırlıyorum açıklayacağım)

Bu ölçütler ildeki lisanslı sporcu sayısı, ildeki ulusal ya da unvanlı sporcu sayısı, ilin gelişme teşviki (devlet tarafından)altında olup olmaması gibi konular olabilir.

Bunun da ilgili yönetmelik hazırlanarak GSGM ne sunulması gereklidir. Ona göre bütçe hazırlanarak uygulamaya konması gerekir.

Bunu TSF hazırlar ve üst makamlara sunar. Sizce kabul görür mü?
- MATRANÇ -
Ara
(16-12-2015, 14:23)M.Aşkın TAŞ Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bunu TSF hazırlar ve üst makamlara sunar. Sizce kabul görür mü?

Yanılmayı çok isterim ama ben hiç sanmıyorum!
...

Nedenini şöyle açıklayayım.
1987 yılı…
Ülke şampiyonasının 18 kişiyle ve döner sistemle yapıldığı yıl.
Adana, Balıkesir, Bursa’dan birer oyuncu ile çoğunluk İstanbul, İzmir, Ankara’dan toplam 18 oyuncu!
Yer İstanbul Taksim Atatürk Kitaplığı…
Süre 27 gün! Tabi o zamanlar ajurne zamanı. Bir maç o güne sığmayıp en az iki günde de bitebiliyor.
İstanbul dışından gelen toplam 7-8 sporcu tamamen kendi imkanlarıyla  gelip, barınma-konaklama ve yeme içmesini, ulaşımını kendisi karşılıyor. Tabi bu arada Sultanahmet’te konaklamak zorunda olanları saymıyorum(bu gerçektir!)

Hiç birimiz ne o yıllarda ne de 1990 İzmir finalinde ödenek ya da harcırah almadık. Alan var ise çıkıp ben aldım desin. Ne TSF den ne de devletten hiçbir ödenek almadık. Oysa harcırah kanunu vardı ve bizim haberimiz bile yoktu.
Zamanla TÜRKİYE BİRİNCİLİKLERİ, çeyrek final ve yarı final aşamalarıyla gerçekleşti. Tam olarak hatırlamıyorum o zamanlar ödenek verilip verilmediğini.

1999-2000 sezonunda ilk kez devlet, o zamanki adıyla YAŞ GRUPLARI TÜRKİYE SATRANÇ BİRİNCİLİĞİ’NE yaklaşık 280 sporcuya yasal ödeme yaptı. İllerden gelen tüm katılımcılara devlet tarafından ödeme yapıldı.

Ama zamanla,
Katılımcı sayısı arttı 400-500…800 lere ulaştı. Ben tüm katılımcılara yapılan ödemeyi en son 2000-2001 olarak hatırlıyorum. Zamanla da ilin kontenjan sayılarına göre ödeme yapılmaya başlandı.

İlerleyen zamanlarda bazı iller satranç ödeneğini tamamen kapattı. Sadece il birincilerine ödenek verilen illerin sayısı çok azaldı. Oysa ödenek ve bütçe devletten gelmekteydi. Bazı illerin spor il müdürlükleri sezon başında tüm spor dallarının toplam bütçesini bazı ağırlıklı spor dallarına ayırdı. Satrancı unuttu (?!)
Sonra da şu meşhur özerklik çıktı.

Feti Bey,
Haklısınız!
Çok haklısınız. Yapılması gereken bir düzenlemedir. Belki camiaya danışılarak ölçütlerin belirlenmesi gerekir. Ondan sonra da il kontenjanları oluşmalıdır.
Henüz yayınlandı mı bilmiyorum ama…
Şu anda yapılan TÜRKİYE KUPASI seçme niteliğinde olduğunu sanıyorum. Yani finale katılacak sporcu sayısı burada belli olacaktır diye düşünüyorum.  Yönetmeliğe göre de ilini temsil etme hakkı kazanan her bir sporcu için TSF olanaklarından faydalanacaktır maddesi de vardır.
 Buna rağmen,
Bu maddenin bir dikkat çekici ayrıntısı vardır. TSF burada ekstradan bir ödeme bile yapmaktadır her bir il birincisi için. Çünkü ilini temsil etme hakkı kazanan sporcuların yasal harcırah hakkı vardır. Araştırabilirsiniz.
...

Final yarışmalarına gelince…

Bu yıl Adana’da yapılan finallere tüm sporcular davetli miydi? Onlara harcırah verildi mi bilmiyorum.

SELAMLARIMLA.
- MATRANÇ -
Ara
[size=medium] [/size]
[size=medium]Önerimin gerçekleşmesinin önünde engellerin olup olmadığını öğrenmek isterim.[/size]
[size=medium]Varsa, bu engellerin aşılması için karınca kararınca gerekli girişimlerde bulunabilmemiz gerekir.[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium]Denilebilir ki ; neden TSF ye sormuyorsun ?[/size][size=medium] [/size]
[size=medium]İlk önce, karşıma olası kapalı kapıların çıkmasından önce, çok dar kapsamlı da olsa Özgür Forum’da bazı satranççıların düşüncelerini öğrenmek isterim : Ben doğru mu düşünüyorum, eğri mi düşünüyorum. Bunu biraz açmam gerek. Yani, düşüncelerimin, önerilerimin gerçekleşmesinin önünde ne gibi engeller olduğunun bildirilmesini isterim. Mevzuat engeli mi ? Bütçe engeli mi ? Kişisel engeller mi ? “Ben böyle olmasını istiyorum” engeli mi ? Yukarılarda satrancın bilinmezliği engeli mi ? [/size][size=medium] Başka, başka engeller mi ?[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium]Her ile farklı kontenjan verilebilmesinin önünde ne gibi engellerin olduğu bilinmelidir. TSF nin zorunlu tercihi midir her ile sadece 1 kontenjan vermek ? Yoksa kendi isteği midir ?[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium]Bilen varsa, bildirirse memnun olurum.[/size]
Ara
Satranç, bana göre, her yönünden önce sanattır, bilimdir.
Sevmek için uğraşmış ve emek harcamış olmak gerekir.

Spor yönü ile baktığımızda; içinde bulunduğumuz oluşumun tepesindeki kurum için;
mevzuat ve bütçe, her zaman klişe olarak sunulan engel olmuştur.

B:Şb4,Fa5,Fb7,Ad8,c6,c7
S:Şa7
Beyaz Oynar #2

Anlamaya çalışmayanla işim olmaz.
Ara
Büyük sorunlar uzun vadede elbette çözülür.
Fakat elzem olan biran önce çözmektir.
Bazen büyük sorunları çözmek için küçücük bir elemanın küçücük bir adımı yeter.
Fakat o küçücük adımı kim görüp atmalıdır ?
Ara
Bütçe imkanlarının kısıtlı olması esas sorun değildir.Bütçe çok kısıtlı ise sporculara hiç ödeme yapılmaz.Bütçe, bugüne kadar tartıştığımız konulardan herhalde sadece biri olmuştur.Bütün isteklerimizin bütçeye dayandığını kimse söylemeyemez.Bu bölümde tartışılan konu "temsil edilebilme oranıdır"Örneğin,bir ilde bulunan her 1.000 sporcu için 1 temsilcinin yarı Final yarışmasına(yeni adı ile Türkiye kupası)çağrılacağı kararlaştırılır!İstanbul'da 2.000 sporcu varsa 2 sporcu çağrılır.Bütçe yetersiz ise sadece İl Birincisine harcırah verilir.İkinci olana yarışma yerinde % 15 indirim yapılır(veya benzeri kolaylıklar sağlanır)Gönül çözüm isterse, çözüm yolları çoktur.Gönül bugüne kadar çözüm istememiştir!Bundan sonra değişmesi de zordur.Gelecekde birgün değişir mi?Ciddi konulara kafa yoran 8-10 kişi biraraya gelip "artık değiştirmeliyiz"kararını verirse birgün değişmeye başlar.
Ateş Ülker
Ara
Sistem bir şekilde buralara geldi. 1996-97 ya da o yıllara çok yakın yıllarda çeyrek final yarı final ve final turnuvaları yapılmakta idi. o zamanlar her ilin kontenjanı vardı ve çeyrek finallere, il birinciliğinde belirtilen kontenjan sayısını uygun şekilde turnuvayı bitirirseniz çeyrek finale gidebiliyordunuz. parası neyse vereyim ben de turnuvaya katılayım diyemiyordunuz. Ama sonra özerklikten ötürü mü, başka sebeplerden ötürü mü sistem gün geçtikçe parasını veren katılsına döndü. 

benim gönlümde olan en eski sistem, çeyrek final, yarı final, final uygulamasıdır her zaman.

Yas grupları turnuvalarına gittiğim zaman cebimden para çıktığını hiç hatırlamıyorum (1995-2000 yılları arasında, yaş gruplarımda il birincisi oluyordum hemen her zaman, ama bu parayı federasyon tarafından mı ödeniyordu, kulupten mi destekleneiyordu hatırlamıyorum).    Sonra federasyon (ki buradan il yas grupları birincilerinin parasının federasyon tarafından ödendiği aklıma daha yatkın geldi) il birincisi olmanız yetmez, türkiye yas grubu finallerinde ilk 20 ye giren oyuncuların parası ödenecek türü olaylar oldu ve ondan sonra da artık il seçmelerinde yaş grubu birinci olmanızın hiçbir önemini bırakmayan son hale gelindi. kimsenin ödemesi yapılmayacak. yanlış hatırladığım yerler varsa düzeltilebilir, o kadar uzun zaman olduğu için v birazda küçük olduğum için aklımda kalanlar yanlış olabilir.
Ara
İl ve bölge turnuvalarının TSF ye maddi bir getirisi yok.
Nedeni bu olabilir mi?

c6 piyonunu çıkartın
Beyaz Oynar #2

Anlamaya çalışmayanla işim olmaz.
Ara
[size=medium] [/size]
[size=medium]Konu il temsilcilerini doğrudan ilgilendirmektedir.[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium]Yıllarca aynı hedefe yönelerek yan yana durmuş fakat birbirlerini hiç görememiş elemanlar, örneğin ; il temsilcileri, ne zaman ki birbirlerini görür hale gelirlerse işte o zaman aynı doğrultuda düşündükleri ortaya çıkar. Gerçek ve sağlam yardımlaşma başlar. Bunun için küçük bir adım yeterlidir.[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium]Bu birlikteliğin, dayanışmanın sağlamlığını gören başkaları da bu dayanışmaya çok önemli katkılar sağlar.[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium]Bir hedefe ulaşmak için aynı eylem doğrultusunda duran dayanışmanın kuvvetini gören ve kendi kendi çalışma alanında basmadık yer bırakmayan başkaları da “bir elin nesi var, iki elin sesi var” atasözünü geçerli kılacak şekilde farklı açılardan çok önemli adımlar atarak bu birlikteliği sonuca ulaştırırlar.[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium] [/size]
Ara
(18-12-2015, 23:26)H Mustafa Demi Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yas grupları turnuvalarına gittiğim zaman cebimden para çıktığını hiç hatırlamıyorum (1995-2000 yılları arasında, yaş gruplarımda il birincisi oluyordum hemen her zaman, ama bu parayı federasyon tarafından mı ödeniyordu, kulupten mi destekleneiyordu hatırlamıyorum).    Sonra federasyon (ki buradan il yas grupları birincilerinin parasının federasyon tarafından ödendiği aklıma daha yatkın geldi) il birincisi olmanız yetmez, türkiye yas grubu finallerinde ilk 20 ye giren oyuncuların parası ödenecek türü olaylar oldu ve ondan sonra da artık il seçmelerinde yaş grubu birinci olmanızın hiçbir önemini bırakmayan son hale gelindi. kimsenin ödemesi yapılmayacak. yanlış hatırladığım yerler varsa düzeltilebilir, o kadar uzun zaman olduğu için v birazda küçük olduğum için aklımda kalanlar yanlış olabilir.
Bazı konuları yanlış ya da eksik hatırlıyorsunuz.

Katıldığınız yıllarda mutemet yarışma mahallinde ödeme yapıyordu.
Sizin yerinize veliniz, kulüp idareciniz ya da kafile başkanınız almış olabilir.
Ama sizden Sonra da size ya da ailenize göndermesi gereklidir.

Bu sistem bir zamanlar vardır. Sonradan kalktı. Dediğiniz gibi dereceye girenlere orada yerinde ödeme yapıldı.

Ama artık yapılmıyor.
Çünkü yarışmaya giderken il müdürlüğü size ödeme yapıyor.
Kız erkek 12 kategori ( 7-12) de birincilere illerinden ödeme yapılmaktadır.

Bu hak vardır ve veliler tarafından talep edilmeli, il temsilciliğince resmen istenmeli ve alınmalıdır.

Bunu 3 yıldır yazıyorum. Ama burayı beş kişi okuduğu için sadece o beş kişi faydalanıyor.
Belki fazla bile söyledim.
- MATRANÇ -
Ara
(19-12-2015, 16:34)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(18-12-2015, 23:26)H Mustafa Demi Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yas grupları turnuvalarına gittiğim zaman cebimden para çıktığını hiç hatırlamıyorum (1995-2000 yılları arasında, yaş gruplarımda il birincisi oluyordum hemen her zaman, ama bu parayı federasyon tarafından mı ödeniyordu, kulupten mi destekleneiyordu hatırlamıyorum).    Sonra federasyon (ki buradan il yas grupları birincilerinin parasının federasyon tarafından ödendiği aklıma daha yatkın geldi) il birincisi olmanız yetmez, türkiye yas grubu finallerinde ilk 20 ye giren oyuncuların parası ödenecek türü olaylar oldu ve ondan sonra da artık il seçmelerinde yaş grubu birinci olmanızın hiçbir önemini bırakmayan son hale gelindi. kimsenin ödemesi yapılmayacak. yanlış hatırladığım yerler varsa düzeltilebilir, o kadar uzun zaman olduğu için v birazda küçük olduğum için aklımda kalanlar yanlış olabilir.
Bazı konuları yanlış ya da eksik hatırlıyorsunuz.

Katıldığınız yıllarda mutemet yarışma mahallinde ödeme yapıyordu.
Sizin yerinize veliniz, kulüp idareciniz ya da kafile başkanınız almış olabilir.
Ama sizden Sonra da size ya da ailenize göndermesi gereklidir.

Bu sistem bir zamanlar vardır. Sonradan kalktı. Dediğiniz gibi dereceye girenlere orada yerinde ödeme yapıldı.

Ama artık yapılmıyor.
Çünkü yarışmaya giderken il müdürlüğü size ödeme yapıyor.
Kız erkek 12 kategori ( 7-12) de birincilere illerinden ödeme yapılmaktadır.

Bu hak vardır ve veliler tarafından talep edilmeli, il temsilciliğince resmen istenmeli ve alınmalıdır.

Bunu 3 yıldır yazıyorum. Ama burayı beş kişi okuduğu için sadece o beş kişi faydalanıyor.
Belki fazla bile söyledim.

hocam daha önceki yazılardan kacırdıysam bana bununla ilgili link ya da madde yollayabilir misini? özelden de olur buradan da . sonucta yas grupları zamanında verdiğiniz bu bilgi çok önemli. ben de en azından bir şekilde paylaşmaya calısayım bu bilgiyi.
Ara
[size=medium] [/size]
[size=medium]Öncelik sırası bende.[/size]
[size=medium]Beyaz : Şb4, Fa5, Fb7, Ad8, c6, c7[/size]
[size=medium]Siyah : Şa7[/size]
[size=medium]Bu kurgudan Fb7 iptal.[/size]
[size=medium]Beyaz oynar, 2 hamlede mat eder.[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium]Ana konudan saptığımı, sapacağımı düşünmeyiniz.[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium]Yukarıdaki kurguda buyurun ana konuyla bağlantıları kurunuz.[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium]Fakat benimle aynı şekilde düşünmek zorunda değilsiniz.[/size]
[size=medium]Kimse size direktif verip bağlantı kurmaya zorlayamaz.[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium]Yaşadığımız dünyamızda herkes en az bir konuda cahildir.[/size]
[size=medium]Benim sizi çoğu zaman anlayamayacağım gibi, siz de beni bazen anlayamayabilirsiniz.[/size]
[size=medium] [/size]
Ara
(19-12-2015, 19:01)H Mustafa Demir Nickli Kullanıcıdan Alıntı: (...)

hocam daha önceki yazılardan kacırdıysam bana bununla ilgili link ya da madde yollayabilir misini? özelden de olur buradan da . sonucta yas grupları zamanında verdiğiniz bu bilgi çok önemli. ben de en azından bir şekilde paylaşmaya calısayım bu bilgiyi.

Linki var mı bilmiyorum.
Ama yasası var.
6245sayılı Harcırah Kanunu.
www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.6245.pdf

Bu kanuna göre resmi yarışmalarda (spor il müdürlüğünün sezon başında kabul ederek onayladığı etkinlikler) ilini temsil etme durumundaki sporcu, antrenör ve idarecilere resmi onayla bu hak ödenir.

Bunu bilmek ve bu hakkı uygun ve makul bir şekilde talep etmek gerekir.
- MATRANÇ -
Ara
(19-12-2015, 21:27)Feti Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [size=medium]Beyaz : Şb4, Fa5, Fb7, Ad8, c6, c7[/size]
(18-12-2015, 07:38)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: B:Şb4,Fa5,Fb7,Ad8,c6,c7
Beyaz Oynar #2
(19-12-2015, 08:34)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: B:Şb4,Fa5,Fb7,Ad8,c6,c7
c6 piyonunu çıkartın
Beyaz Oynar #2

Fa5'i çıkartalım, yine beyaz 2 hamlede mat eder.

Peki ya son olarak c7'yi çıkarırsak?
Ara
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Sn. Feti,[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Benim de merak ettiğim bir konu olduğu için küçük bir araştırma yaptım. Paylaşmak istiyorum.
Ancak  genel tespitlerinize önerilerinize tamamen katılıyorum.
...

[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Türkiye Kupası bir yarı final niteliğindedir. Bir birincilik değildir. Finalden önceki son aşama![/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Geçen sene buradaki sıralama sonucunda ilk 9 sporcu TÜRKİYE SATRANÇ BİRİNCİLİĞİ'NE katılma hakkı elde etmiş (yönergesinde mevcut).[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Ayrıca unvanlarına göre sporculardan bir kısmı nakdi yardım da almış.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Bu yıl da aynısı olacak gibi...[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Yani TSF yarı finale tüm il birincilerini kendi olanaklarından faydalandırıyor. Buna illerinden ödenekli gitme hakları da saklı olarak...[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Bu yarı final durumudur.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]...[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print] [/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Finale gelince...[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Finaldeki tüm yarışmacılar yerel sponsor kurum tarafından otelde ağırlanıp avantajlarından faydalandırılmışlar. Sporculardan herhangi bir konaklama, barınma ve yeme içme bedeli alınmamıştır.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]...[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Ben bu koşulların daha da iyileştirilebileceği konusunda umutluyum.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Bu bir kaynak bulma ve bütçe işidir. TSF kendi öz kaynaklarından bunu bulabilir mi, yaratabilir mi?[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Bilmiyorum.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Ama kendisine ait tesisleri olsaydı, konaklaması, oyun salonları, misafirhaneleri... Bir olimpiyat köyü gibi...[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Belki de buna benzer çözümler gereklidir.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Sizin de vurguladığınız iyi niyetli girişimler bana kalıcı çözüm olarak gelmiyor.
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]KALICI ÇÖZÜM TESİSLEŞMEDİR !!
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Tesis arama bulma, insanların ağız kokusunu çekme, onlara tamah etme devri kapanmalıdır. TSF nin yapacağı en büyük devrim kendi tesislerini ve yatılı okullarını yapabilmesidir.
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Selam ve saygılarımla.[/font][/size][/color]
- MATRANÇ -
Ara
(19-12-2015, 21:27)Feti Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [size=medium] [/size]
[size=medium]Öncelik sırası bende.[/size]
[size=medium]Beyaz : Şb4, Fa5, Fb7, Ad8, c6, c7[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium]Ana konudan saptığımı, sapacağımı düşünmeyiniz.[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium]Yukarıdaki kurguda buyurun ana konuyla bağlantıları kurunuz.[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium]Fakat benimle aynı şekilde düşünmek zorunda değilsiniz.[/size]
[size=medium]Kimse size direktif verip bağlantı kurmaya zorlayamaz.[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium]Yaşadığımız dünyamızda herkes en az bir konuda cahildir.[/size]
[size=medium]Benim sizi çoğu zaman anlayamayacağım gibi, siz de beni bazen anlayamayabilirsiniz.[/size]
[size=medium] [/size]

Size değil, alınganlık yapmışsınız.
Satrancı şu an yönetebildiğini zannedenlere ithaf etmiştim.
selamlar
Ara
[size=medium]Sayın Miyazaki,[/size]
[size=medium]Yorumlarımda genele hitap etmeye çalışırım.[/size]
[size=medium]Özel kişiye hitap etmek istediğimde doğrudan o kişinin adını anarım.[/size]
[size=medium]Saygılarımla,[/size]
Ara
[size=medium] [/size]
[size=medium]Konuyu dar kapsamlı almış olabilirim.[/size]
[size=medium]Belki de, dile getirmiş olduğum konu başka ana konuların alt açılımlarından birisi olabilir.[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium]Fakat dile getirilmiş olan diğer tali veya ana konularla bu aşamada ilgilenemiyorum.[/size]
[size=medium]O konuların bu aşamada ilgi alanımın dışında oluşunun nedenlerinden birisi bahsedilen konular hakkında yeterli bilgiye sahip olamayışımdır.[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium]Belki dar kapsamlı da olsa, benim bu aşamada ilgi alanım kuvvetli ve zayıf iller, çok kuvvetli ve çok zayıf iller varken niçin her ile aynı sayıda kontenjan ayrıldığı ile sınırlıdır.[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium]1600 UKD li ve gelişmesi vasat oyuncu ile 2000 UKD li, hızlı gelişen, desteklenmesi halinde gelişmesi daha da hızlanacak oyuncu niçin aynı kefeye konulmaktadır ?[/size]
[size=medium] [/size]
[size=medium]Ve daha da önemlisi, 1600 UKD li ve gelişmesi vasat oyuncu desteklenirken, niçin 2000 UKD li, hızlı gelişen ve desteklenmesi halinde gelişmesi daha da hızlanacak oyuncu hiç desteklenmemektedir ?[/size]
[size=medium] [/size]
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi