İl birinciliklerinde yanlışlık ve haksızlık var
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Sn. Feti,[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Benim de merak ettiğim bir konu olduğu için küçük bir araştırma yaptım. Paylaşmak istiyorum.
Ancak  genel tespitlerinize önerilerinize tamamen katılıyorum.
...

[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Türkiye Kupası bir yarı final niteliğindedir. Bir birincilik değildir. Finalden önceki son aşama![/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Geçen sene buradaki sıralama sonucunda ilk 9 sporcu TÜRKİYE SATRANÇ BİRİNCİLİĞİ'NE katılma hakkı elde etmiş (yönergesinde mevcut).[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Ayrıca unvanlarına göre sporculardan bir kısmı nakdi yardım da almış.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Bu yıl da aynısı olacak gibi...[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Yani TSF yarı finale tüm il birincilerini kendi olanaklarından faydalandırıyor. Buna illerinden ödenekli gitme hakları da saklı olarak...[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Bu yarı final durumudur.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]...[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print] [/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Finale gelince...[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Finaldeki tüm yarışmacılar yerel sponsor kurum tarafından otelde ağırlanıp avantajlarından faydalandırılmışlar. Sporculardan herhangi bir konaklama, barınma ve yeme içme bedeli alınmamıştır.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]...[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Ben bu koşulların daha da iyileştirilebileceği konusunda umutluyum.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Bu bir kaynak bulma ve bütçe işidir. TSF kendi öz kaynaklarından bunu bulabilir mi, yaratabilir mi?[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Bilmiyorum.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Ama kendisine ait tesisleri olsaydı, konaklaması, oyun salonları, misafirhaneleri... Bir olimpiyat köyü gibi...[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Belki de buna benzer çözümler gereklidir.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Sizin de vurguladığınız iyi niyetli girişimler bana kalıcı çözüm olarak gelmiyor.
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]KALICI ÇÖZÜM TESİSLEŞMEDİR !!
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Tesis arama bulma, insanların ağız kokusunu çekme, onlara tamah etme devri kapanmalıdır. TSF nin yapacağı en büyük devrim kendi tesislerini ve yatılı okullarını yapabilmesidir.
[/font][/size][/color]

[color=#1f497d][size=large][font=Segoe Print]Selam ve saygılarımla.[/font][/size][/color]
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: İl birinciliklerinde yanlışlık ve haksızlık var - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 19-12-2015, 22:23

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi