Yaş Grupları İl Birinciliğinden bir kesit.
(13-01-2016, 23:17)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 1)
[size=large]İstanbul’da zamanla yerel takımlar ligi oluştu. İzmir ve Ankara’da ben yetmişli ve seksenli yıllarda takımlar turnuvası hatırlamıyorum.
[/size]

2)
[size=large] 1987  TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ'NE 27 gün süreyle bıkmadan giden 18 sporcusundan kaçını artık turnuvalarda görüyorsunuz? Bu anlayışta olan bir avuç sporcudan daha fazlası var mı artık?
[/size]

3)
[size=large]Bunu başarmak için en öncelikli görev satranççılara ve onların tek kurumu olan TSF ye düşmektedir. Bu konuda yapılacak çalışmalara destek sunmak camia içinde birleştiriciliği de sağlayacaktır.[/size]
[size=large] [/size]
[size=large]Saygı ve selamlarımla...[/size]

1) Yanlış hatırlamıyorsam 1987-88 yıllarında,  Sayın Sabri Koçak'ın yönetiminde aktif rol aldığı, Ankara satranç derneğinde (Adının bu olduğunu tahmin ediyorum) yerel takım turnuvası yapıldığını biliyorum.

2) 1997 Türkiye birinciliğini ve ardından 4-7 lik ek çift turlu döner sistem eşitlik bozma turnuvası ile birlikte 28 gün İstanbul'da oynadığımı hatırlıyorum.

3) Buraya kadar beğendiğim yorumun, bu kısmını traji-komik buldum:
Bu TSF yönetiminden beklenti içinde olmak  Huh

Günü geldiğinde;
 bu ülkede satranca gereken değer verildiğinde, kimler kimleri nasıl hatırlayacak ve hatırlatacak ?
yaşıyorsak göreceğiz.

Selamlar.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Yaş Grupları İl Birinciliğinden bir kesit. - Yazar: Miyazaki - 14-01-2016, 07:01

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi