BAYILTAN HABERLER :)
Bayıldım_01

http://www.usak.tsf.org.tr/satranc-haber...c-turnuvas

Yönergesi ve haberi 07.01.2016 tarihinde aynı sayfada ilk kez yayınlanan!  Cool
Yönerge hatalarını bulmak size kalmış... Confused
13-18 yaş grubu, 12 kategori, toplam 15-16 civarı oyuncu ile BİRLEŞTİRİLMİŞ OLARAK, HEPSİ BİR ARADA, CÜMBÜR CEMAAT, 5 tur isviçre sistemi ile,   turnuvaya kaydını yaptıran+kayıt kontrolünü yaptıran 3 kişinin unutulup, tekrar turnuvaya alınmasıyla, bir oyuncunun topluca 1 saat beklenmesiyle gecikmeli olarak başlayan turnuva, satrançta ne zihniyette olduğumuzu açık olarak gösteriyor.

Tam olarak bilinmemekle birlikte, bana iletilen hakem sayısı : 8-10 civarı.... Huh  

Lisanslı sporcu sayımız 600.000 civarı ve durmadan takım dağıtıp satrançla büyüdük !  Heart

Selamlar
Ara
Bayıldım_02

Bir il temsilcisi, MEB turnuvası sonucunda , bölge yarışmasına gidecek 5 sporcuyu 1,2,3,4,5 olarak ilk 5 ten değilde, turnuva tablosundan 1,2,9,19,7 şeklinde ve bakanlık düzeltmesiyle gideceğini söylüyor. Acayip değil mi?  Huh

Adamın daha neleri var, bana iletilen!! Evet yanlış değil; bana iletilen!! 

Komik ve acınacak hallerimiz var.  Sad
Ara
(17-03-2016, 23:24)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bayıldım_02

Bir il temsilcisi, MEB turnuvası sonucunda , bölge yarışmasına gidecek 5 sporcuyu 1,2,3,4,5 olarak ilk 5 ten değilde, turnuva tablosundan 1,2,9,19,7 şeklinde ve bakanlık düzeltmesiyle gideceğini söylüyor. Acayip değil mi?  Huh

Adamın daha neleri var, bana iletilen!! Evet yanlış değil; bana iletilen!! 

Komik ve acınacak hallerimiz var.  Sad

Bu mümkün müdür?
O zaman yarışma neye göre ve neden yapılmıştır?
Bu değerlendirme hangi yönergeye göre yapılmıştır?
Uygulamanın dayanak maddesi nedir?
...

Size iletilen habere göre;

1- Mahalli yarışma esamesinde olan isimler il kontenjanı sıralamasında yer alır.
2- Yarışma sonrası il tertip komitelerinin gönderdiği sonuçlara göre aynı esameler bölge- yarı final yarışmasında ayrıca yeniden sistem üzerinden çıkarılarak kullanılır.

Bu esame listeleri Okul Sporları Federasyonları tarafından sistem üzerinde hazırlanır.

Bu durumda sistemdeki yazılımım değiştirilmesi ve aynı hak ya da haksızlığın diğer illere de emsal teşkil etmesi gerekir.

Hangi il temsilcisi söylemişse kendi çelişkisini ortaya koymuştur.
Yanlış ve hatalı iletidir.

Sonuçları Türkiye Okul Sporları Ferederasyonu'nu (TOSF) bağlar.
- MATRANÇ -
Ara
Listeyi istediği gibi düzenleyen il temsilcisi TOSF değil, TSF  il temsilcisidir.

3. olan yarışmacı velisine: Yönerge değişti, listeyi spor bakanlığı oluşturdu denmiştir.

Yani minicik çocukların hakkını, yetişkin filler yemeye çalışıyor.

Bana iletilen budur!

Kanıt vs.. mevcuttur. 

Neler var neler...  Confused
Ara
Bölümün başında gösterilen link Yıldızlar İl Birinciliğine aittir.(Sayfaya gidince böyle görünüyor ve yönerge de açılmıyor!)Oysa sonraki kutularda Milli Eğitimin adı geçmektedir.Olayı daha açık bir şekilde ortaya koymak gerekir.Milli Eğitim Satranç yarışmalarını Satranç Federasyonu düzenlediği için M.Eğitim Bakanlığının bazı uygulamaları bizim alışkanlıklarımıza ters düşmektedir.Olayı ayrıntıları ile anlayıp sonra tartışalım!
Ateş Ülker
Ara
Ortada net olarak yarışmaya göre değil, kafasına göre seçim belirleyen bir zihniyet var.
Bu TSF il temsilcisidir.

Ateş bey son güncel yazımı dikkate alınız.
Zira her olaydan sonra sayfada yazdıklarını yok edip yenilerini koyuyorlar.
Fakat tüm belgeler bana iletildi.
Bayıldım_02 şu anda konuşulan. Smile

Selamlar.
Ara
(18-03-2016, 13:41)Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bölümün başında gösterilen link Yıldızlar İl Birinciliğine aittir.(Sayfaya gidince böyle görünüyor ve yönerge de açılmıyor!)Oysa sonraki kutularda Milli Eğitimin adı geçmektedir.Olayı daha açık bir şekilde ortaya koymak gerekir.Milli Eğitim Satranç yarışmalarını Satranç Federasyonu düzenlediği için M.Eğitim Bakanlığının bazı uygulamaları bizim alışkanlıklarımıza ters düşmektedir.Olayı ayrıntıları ile anlayıp sonra tartışalım!

Ateş Bey,
"Milli Eğitim Satranç yarışmalarını Satranç Federasyonu düzenlediği için..."
dediniz ama yarışmalar Okul Sporları Federasyonu'nundur. TSF malzeme ve personel desteği sağlıyor sadece.

Ortada büyük yanlışlık ve haksızlık var!
Bir il temsilcisi kafasına göre değişiklik yapamaz!

Gerekçesi nedir?
Dayanağı nedir?
Kimdir bu il temsilcisi bilelim...
Hangi ilde yapılmıştır, hangi yarışma ve yaş kategorisinde?

Diğer yarışmacıların itiraz hakları vardır, itirazda bulunmuşlar mıdır?
Yoksa haberleri bile yok mudur?
Keza bulunmuşlarsa destek görmeleri gerekir.
ÖSF da bunun için değil midir?

Olayları sadece haber verip, konuşup geçecek miyiz?

Burada haksılığa uğranan her bir konuda gerekli duyarlılık gösterilmez ise buranın gücü muhatap kişi ve kuruma yansıtılmaz ise ÖSF nun ne gibi bir işlevi olabilir ki?

Dedikodu kazanı olmamalı burası!

HATA KİMDEN GELİRSE GELSİN, HAKSIZLIK YARATACAKSA ÖNLENMELİDİR.

Eğer anlatılanlar gerçek ise ki öyle olduğunu düşünüyorum,
Aktarılan olaydaki kişi ve tertip komitesini şiddetle kınamak gerek. Ucu nereye giderse gitsin!

Örneğin bu ilden yapılan yeni düzenleme ile gelen sporcular hangi ildeki grup yarışmalarına katılım hakkı elde etmişlerdir?
Sakarya grubu ise bizim itiraz hakkımız vardır.

Ben kendi adıma bu konuda detaylı bilgi talep ediyorum.
- MATRANÇ -
Ara
İl temsilcisi derken kim kast ediliyor?
- MATRANÇ -
Ara
Uşak il temsicisidir.
Ara
Bu son yapılan saçmalıkların hepsi belgeli olarak elimde mevcuttur.

Bu temsilcinin başka arızaları da mevcuttur.

TSF nin bu il temsilcisi görevini kötüye kullanmıştır.

TSF'nin gereken davranışları sergileyeceğini umuyorum.
Ara
(18-03-2016, 15:45)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Uşak il temsicisidir.

Sormamın sebebi ayrıdır. Okul Sporları Federasyonu'nun da il temsilcileri vardır. Böyle bir haksızlık yapılmışsa belgelenmelidir.

Turnuva sitesinde grup yarışmalarına katılan sporcuların isimleri yayınlanmıştır.

O ilde dereceye girenlerin listesi de bellidir. Bu durumda her türlü keyfi usülsüzlük ortaya konabilir.
- MATRANÇ -
Ara
(18-03-2016, 00:42)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Listeyi istediği gibi düzenleyen il temsilcisi TOSF değil, TSF  il temsilcisidir.

3. olan yarışmacı velisine: Yönerge değişti, listeyi spor bakanlığı oluşturdu denmiştir.

Yani minicik çocukların hakkını, yetişkin filler yemeye çalışıyor.

Bana iletilen budur!

Kanıt vs.. mevcuttur. 

Neler var neler...  Confused

Uşak Spor il müdürlüğü yetkili memuru "biz liste hazırlamayız, yarışma sonuç listesine göre bize bölge yarışmasına gideceklerin isimleri TSF il temsilcisi tarafından verilir. Biz yönerge değiştirmedik , değişse tüm Türkiye için değişir,ayrıca yönergenin oyuncu yerlerini değiştirme ile alakası yoktur "
cevabını vermiştir.
Ara
Tabii şu an itibarı ile bütün liste yeni baştan düzenlenmek üzere yayından kaldırıldı. Smile

Yayınlanma yeri uşak satranç isimli Facebook hesabı !!

Yanlış okumuyorsunuz, İl temsilcisi resmi haberleşme aracı olarak facebook hesabı kullanıyor!

Yani bu kişi ile facebook arkadaşı olmazsanız size resmi TSF duyurularını takip etmek yasak, rezalet.

Tek kelimeyle Rezalet.
Ara
TSF İl temsilcisi ile TOSF İl temsilcisi burada görevlerini mi karıştırdılar acaba?

TSF İl temsilcisi okullararası yarışmada sadece yarışmanın teknik sonuçlarını raporlar ve teslim eder.
Kime?
İl müdürlüklerine!

BURADAN SONRASI TOSF İL TEMSİLCİSİNİN GÖREVİDİR!
Onların sistemi üzerinden süreç işler ve devam eder.

BAKIN YÖNETMELİK NE DİYOR?

[font=Verdana]Yarışmalara başvurular ve kontenjanlar [/font]
[font=Verdana]MADDE 7 –[/font][font=Verdana]. [/font]
[font=Verdana]...[/font]
[size=medium][font=Verdana](3) İl müdürlükleri; tertip komitelerinden aldıkları resmi yarışma sonuçlarını, ilan edilen sonuç bildirme tarihine kadar Daire Başkanlığına bildirir. Daire Başkanlığı, sonuç bildirme tarihine kadar yarışmalarını tamamlayarak bildirimde bulunan illerin ferdi ve takım yarışma sonuçlarını inceleyerek bir sonraki yarışmalara katılımlarıyla ilgili hazırlıkları yapar. Yarışmalar hakkında hazırlanan dokümanlar Genel Müdürlük Okul Sporları internet sitesinde yayımlanır.

...

Burada yetki kargaşasa mı var?
Uşak İl Temsilcisinin yarışmaya gidecek sporcuları belirlemek ya da değiştirme hakkı yoktur.
Ancak gidemeyeceğini resmen beyan eden sporcuların yerine sıralamadan sporcuların gidip gidemeyeceği konusundaki kararı da il tertip komitesi TOSF' A danışarak karar verir ve ilgililere bildirir.

[/font][/size]
- MATRANÇ -
Ara
Burada ciddi bir suç var, ben kanıtlar  olmadan böyle bir olayı forumda duyurmam.

Bunu kaç defa yazmam gerekir, bilemiyorum.

Merak etmeyin hiç bir görev karışıklığı yok,olayın belgeleri mevcut.

Listedeki değişiklik bu il temsilcisine iletildi :" neden liste değişti?" diye soruldu, "Gençlik spor yönergeyi !! ve listeyi kendisi değiştirdi" diye cevaplamıştır. 

il temsilcisinin orijinal duyurusu:

Uşak Satranç

7 Mart, 19:16 ·
MUĞLA YA GİDECEK SPORCULAR :yönerge değişikliği nedeniyle
gençlik spor bakanlığının yayınladığı listedeki kişiler gidebilecektir. liste henüz açıklanmamıştır.liste açkanınca yeniden iletişime gecelim iyi akşamlar.
Ara
Taşan: "TSF İl temsilcisi okullararası yarışmada sadece yarışmanın teknik sonuçlarını raporlar ve teslim eder.
Kime?
İl müdürlüklerine!"

Doğru aynen böyle yapıldı!
TSF uşak İl temsilcisi listeyi, yarışma sonucunda 1,2,3,4,5 olanları değiştirip; 1,2,9,19,10  derecelerini alanları ilk 5 olarak il müdürlüğüne iletiyor.

İl müdürlüğü de bu listeyi yayınlıyor doğal olarak.

Ortada açık ve kanıtları olan suç var, daha neyi olası olarak değerlendirmeye çalışıyoruz.  Huh
Ara
(19-03-2016, 23:30)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ...
Ortada açık ve kanıtları olan suç var
, daha neyi olası olarak değerlendirmeye çalışıyoruz.  Huh

Bu durumun kabul edilemeyeceğini söylüyorum. Exclamation
Yönergeye göre işleyişi anlatıyorum.

Uşak ile aynı grupta yer alan diğer il kafilelerinin bu duruma itiraz hakkının olduğunu ve bunun dayanak maddesini ortaya koyuyorum.
Sadece haberi vermekten öte, başka bir şey yapmaya çalışıyorum.
Bu durum yaşanmışsa diğer illere eşit yarışma hakkı vermez, bunu anlatıyorum.

Ben böyle bir yarışmadan bir il hakkında gerekli itirazımı yapardım. Diğer il kafile başkanları-yöneticilerinin bu konuda harekete geçmesi gereklidir.

sn. Bayram,
Hakkımda şartlanmış reflekse dayalı bir algınız mı var?

Siz bir haber sundunuz. Ben ise bu durumda yapılması gerekeni ortaya koydum.
Böyle bir keyfiyet varsa durum elbette rezalettir.

Böyle bir girişimde bulunanların açıklamada bulunarak gerekçelerini de ortaya koyması gerekir.
Gruptaki yarışmacıların eşit şartlarda yarışması esastır.

Siz ne olarak algıladınız?
- MATRANÇ -
Ara
Ortada keyfiyet diye basit bir durum yok.

Açık ve belli bir suç var, kimin yaptığı da bellidir, bu kişi ile ilgili olan kurumlar gerekenleri yapmalıdırlar.

Bunu kurumlar yapmazsa; şahsım bir vatandaş olarak, bu bilerek suçu işleyen kişi ve bu duruma müdahele etmeyen  kurumlarla, her alanda, yasal vatandaş haklarım çerçevesinde, mücadele edeceğimi burada belirtiyorum.
Ara
Bu yönerge "değişikliği" ne demektir? Eğer turlar başlamadan önce yapıldıysa teknik toplantıda duyurulması zorunludur, zira bu değişikliği kabul eden olur, etmeyen olur. Ben okuduğum satırlardan sanki turnuva bittikten sonra yapılmış bir değişiklik gibi algıladım. Eğer böyle ise ortada daha da vahim bir durum var ..
[font=Trebuchet MS]ZESDER Balıkesir Zekâ ve Zihin Sporları Kulübü[/font]
Turnuva bittikten sonra;
TSF uşak il temsilcisi : "Yönerge değişti, gidecekler gençlik spor bakanlığı tarafından değiştirildi" diyor.

Doğal olarak il müdürlüğü dahil üst kurumların hiç bir şeyden haberi yok. Öyle olsa rezaletin seviyesini tahmin edemeyiz.

Tarihler, ilanlar, tanıklar ... her türlü belgeler mevcut.

Yani REZALET ve hiç bir kurumdan, hiç bir  açıklama yok.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi