BAYILTAN HABERLER :)
(20-03-2016, 11:56)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Turnuva bittikten sonra;
TSF uşak il temsilcisi : "Yönerge değişti, gidecekler gençlik spor bakanlığı tarafından değiştirildi" diyor.

Doğal olarak il müdürlüğü dahil üst kurumların hiç bir şeyden haberi yok. Öyle olsa rezaletin seviyesini tahmin edemeyiz.

Tarihler, ilanlar, tanıklar ... her türlü belgeler mevcut.

Yani REZALET ve
hiç bir kurumdan, hiç bir  açıklama yok.
Zaten olsaydı şaşardım hocam,
   Bir turnuvanın açılış töreninde işimin çalışma saatlerinden dolayı bulunamadım diye 35 yıllık satranç deneyimimi ve bilgi birikimimi hiçe sayarak beni anında kapının önüne koyanlar şimdi neredeler?? 
   Daha da vahimi yenilen sporcu hakları!! O zaman turnuvalarda neden emek harcasın sporcu?, neden emek versin antrenörlerimiz?
   Herkes bu kadar mı haklı olur? Hiç mi hatamız oldu diyen olmayacak? 
   Yönetimler maalesef hep "3 Maymun" olmuş, kimse duymamış, görmemiş, söylememiş !! Kul haklarının içinde bence en büyük pay kazanılmış haklar kısmıdır, parayı da eşyayı da telafi edersin de !....
[font=Trebuchet MS]ZESDER Balıkesir Zekâ ve Zihin Sporları Kulübü[/font]
Bugün yaşadığımız sorunların kökeni bana göre 2000 yılına hatta resmi Federasyonun kurulduğu 1991 yılına dayanır.Miyazaki, bu sorunların son 3 yılda ortaya çıktığını savunamaz!Sistem uzun yıllar içinde kurulmaktadır! Değiştirilmesi de çok zaman alacaktır.
Konu, Aşkın beyin söylediği gibi Okul Sporları Federasyonunu ilgilendiriyorsa bizim burada neden tartıştığımızı sorgulamak gerekir.Ben Satranç Federasyonu Uşak il temsilcisinin yarışma sonuçlarını farklı bildirdiğine inanmıyorum!Ancak yarışmanın sonucunda Finale gitmeye hak kazandığı halde gitmeyeceğini bildirenler varsa onların yerine yeni bir liste hazırlamış olabilir.
"Şehirdeki 2 Adam-Deux Hommes dance la Ville-Jean Gabin-Alain Delon"isimli filmde Fransa'da Yargının her zaman adil olmadığı anlatılmaktadır.Ağır ceza ile sonuçlanacak bir duruşma devam ederken bazı jüri üyelerinin uyuklaması dahi adil olmanın kolay olmadığını vurgulamaktadır.Eski bir mahkum hakkında karar verirken yaygın inanışların etkisinden kurtulmanın zor olduğu anlatılmaktadır.Toplumda iyi niyetli insanlarla kötü niyetli olanların içiçe yaşadığı hatırlatılmaktadır.Akıl hastalığı sayılacak derecede inatçı kişiliği olan bir kimsenin Başkomiserliğe kadar terfi edebildiği gösterilmektredir.Biz bu filmi yerli sanatçılarla yeniden çevirirsek Jean Gabin'in rolünü(eski mahkumların Topluma kazandırılmasına yardım eden eğitmen)Aşkın beye verebiliriz.Miyazaki Başsavcı olur.Uşak il temsilcisi de Alain Delon(sanık)rolünde oynar!
Ateş Ülker
Ara
(20-03-2016, 13:30)Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ...
Biz bu filmi yerli sanatçılarla yeniden çevirirsek Jean Gabin'in rolünü(eski mahkumların Topluma kazandırılmasına yardım eden eğitmen)Aşkın beye verebiliriz.Miyazaki Başsavcı olur.Uşak il temsilcisi de Alain Delon(sanık)rolünde oynar!

Ateş Bey bu filmi yetmişli yıllardan çocukluğumdam İzmir-Hatay Renkli sinemadan hatırlıyorum.
İyi benzetmede bulundunuz. Ancak mahkumlar beni ilk fırsatta gammazlayacakları ve beni mahkum kılığına sokarak sıvışacakları için, bu rol teklifinizi teşekkür ederek geri çevirmeliyim. Cool

Ben bu konuda önceden hazırlanan yönerge çerçevesinde yürümeyi tercih ederim.

Sn. BAYRAM'A bu konuda katılıyorum.

Ancak bir olayı ortaya koyarken objektif düşünebilmeliyiz.

Öncelikle ortada bir haksızlık varsa bu asla savunulamaz!

AKTÖRLERİ KİM OLURSA OLSUN!

İster TSF İl temsilcisi, isterse de bu MEB turnuvasının sahibi ve asıl düzenleyicisi olan TOSF İl temsilcisi!

Belge olduğu söylendi değil mi?

Şimdi yapılması gereken şey,
1- Hangi kategoride ise, il temsil kontenjanına giren sporcuların isimleri derecelerine göre yayınlanmalıdır.
2- Bunun yanında bu sporcuların yerine -özel kontenjandan- seçilen sporcuların isimleri de yayınlanmalıdır.
3- Varsa yazılı olarak mağdur edilen sporcu velilerinin de itiraz dilekçeleri olmalıdır( eğer grup maçlarına katılmayacakları yönünde tertip komitesince kabul edilen mazeret dilekçeleri yoksa).

Gerçek kanıt tespiti bu olur!
Bunun üzerinden de gerekli itiraz süreci başlar ve işlemleri yapılır.

Yani sporcu isimleri ve hak ettileri dereceler üzerinden...

Bu durum aydınlamalıdır.
Eğer keyfi sıralama yapılmış ve esamesi ve kafile onayı da hazırlanmışsa  TOSF kendi hazırladığı yönetmeliğe uymadığı için ters köşede kalır. Tepkiler sonucu o ilin tertip komitesi hakkında hayırlı gelişmeler olmaz.

TSF İl temsilcisinin bu organizasyondaki görevi ve yetkisi sadece İl Tertip Komitesine konumundan dolayı otomatikman seçilmiş olmakla sınırlıdır.
Eğer turnuva TSF NİN tunuvası olsaydı öncelikli olarak sorumluluk TSF il temsilcisinde olurdu.

MEB yarışmaları tüm illerde standart olan söz konusu yönergeye göre yapılır.

İl Temslcisinin yönerge değişti demesi kendisini sorumluluktan kurtarmaz.

Söz konusu yönerge sadece Uşak İli için mi değiştirilmiştir?

O zaman il temsicisi değişen yeni yönergeyi gösterecek, kaynak verecektir!

Şu değişen yönergeyi merak ettim.

DERE GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ!
- MATRANÇ -
Ara
(20-03-2016, 11:56)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Turnuva bittikten sonra;
TSF uşak il temsilcisi : "Yönerge değişti, gidecekler gençlik spor bakanlığı tarafından değiştirildi" diyor.

Doğal olarak il müdürlüğü dahil üst kurumların hiç bir şeyden haberi yok. Öyle olsa rezaletin seviyesini tahmin edemeyiz.

Tarihler, ilanlar, tanıklar ... her türlü belgeler mevcut.

Yani REZALET ve hiç bir kurumdan, hiç bir  açıklama yok.

Burada enteresan bir durum var!

"Tarihler, ilanlar, tanıklar ... her türlü belgeler mevcut." diyorsunuz.
Peki herkes buna razı mı?

Mesela hakkı yenen sporcular, velileri, okul idareleri, antrenörleri hiç mi itiraz etmediler?
Gruplara gidemeyecekleri hakkında mazeret dilekçeleri mi verdiler yoksa?

Suç...
Yoksa bu sporculardan dilekçe mi alındı bir şekilde?
Çünkü tertip komitesinin seçeceği diğer sporcuların gruplara gitmesinin tek yolu budur?
Ama bir de 19. sporcu var ki... Huh
- MATRANÇ -
Ara
Listeler...

Ek Dosyalar
.xls   KKLER_ERKEKLER.xls (Dosya Boyutu: 12 KB / İndirme Sayısı: 9)
.pdf   MUĞLA GRUBU.pdf (Dosya Boyutu: 460.36 KB / İndirme Sayısı: 4)
Ara
(20-03-2016, 21:37)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Listeler...

[color=black][size=large][font=Times New Roman]UŞAK OKUL SPORLARI 2015-2016[/font][/size][/color]
[color=black][size=large][font=Times New Roman]KÜÇÜKLER (2003-2004-2005) ERKEKLER[/font][/size][/color]

1,2,9,19,7. sporcular:

1- HAKAN YALÇINDAĞ
2-SEMİH DÜLGER
...
9-ALİCAN ACAR
19-ALİ ERDUR
7-ENES TALHA ŞEHİRLİ

İl yarışma sonucuna göre listelerde bu isimler var.
Doğru mudur hocam?
- MATRANÇ -
Ara
Üçüncü defa yazıyorum:

Listeyi istediği gibi düzenleyen il temsilcisi TOSF değil, TSF  il temsilcisidir.

Yarışmada 3 olan sporcunun velisi TSF il temsilcisine: "Neden çocuğum 3. olmasına rağmen gidemiyor da 19,10 ve 9 olanlar gidebiliyor" dediğinde TSF Uşak il temsilcisi 3. olan yarışmacı velisine: "Yönerge değişti,yeni  listeyi spor bakanlığı oluşturdu" demiştir.
Ara
İl müdürlüğü gelen 5 kişilik listeye bakar ve işlemleri yapar.

Tabloları incelerseniz, net olarak görebilirsiniz.
Ara
(20-03-2016, 21:54)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İl müdürlüğü gelen 5 kişilik listeye bakar ve işlemleri yapar.

Tabloları incelerseniz, net olarak görebilirsiniz.

[font=Verdana]İnceledim!

[/font]
[font=Verdana]1,2,9,19,7. sporcular:[/font]
[font=Verdana]1- HAKAN YALÇINDAĞ  (Bu sporcu-öğrenci normal sıralama kontenjanından gitme hakkı var ve gidiyor)[/font]
[font=Verdana]2-SEMİH DÜLGER  (Bu sporcu-öğrenci normal sıralama kontenjanından gidiyor)[/font]
[font=Verdana] [/font]
[font=Verdana]3. olan [color=black][size=medium]KAPTANOĞULLARI MUSTAFA MERT ...yerine [/size][/color]9-ALİCAN ACAR (Muğla listesinde adı var)[/font]
[color=black][font=Verdana][size=medium] [/size][/font][/color]
[color=black][font=Verdana][size=medium]4. olan BATUR MEHMETALP ... yerine [/size][/font][/color][font=Verdana]19-ALİ ERDUR  (Muğla listesinde adı var)[/font]
[color=black][font=Verdana][size=medium] [/size][/font][/color]
[color=black][font=Verdana][size=medium]5.olan DEMİRELLİ FURKAN...yerine [/size][/font][/color][font=Verdana]7-ENES TALHA ŞEHİRLİ ( Bu sporcu-öğrencinin yerine de ABDULLAH SEZER ...Bu sporcu da il yarışmasında 10. olmuş)[/font]
[font=Verdana]Yani sıralama sizin söylediğiniz gibi 1,2,9,19,7. yerine  bir daha değişerek; 1.,2.,9.,19  ve 10. sporculardan oluşmuş.

[/font]
[font=Verdana]Doğru mu hocam?[/font]
- MATRANÇ -
Ara
(20-03-2016, 21:48)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(20-03-2016, 21:37)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Listeler...

[color=black][size=large][font=Times New Roman]UŞAK OKUL SPORLARI 2015-2016[/font][/size][/color]
[color=black][size=large][font=Times New Roman]KÜÇÜKLER (2003-2004-2005) ERKEKLER[/font][/size][/color]

1,2,9,19,7. sporcular:

1- HAKAN YALÇINDAĞ
2-SEMİH DÜLGER
...
9-ALİCAN ACAR
19-ALİ ERDUR
7-ENES TALHA ŞEHİRLİ

İl yarışma sonucuna göre listelerde bu isimler var.
Doğru mudur hocam?

7.değil
10. Abdullah Sezer

diğerleri doğrudur
Ara
(20-03-2016, 21:52)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Üçüncü defa yazıyorum:

Listeyi istediği gibi düzenleyen il temsilcisi TOSF değil, TSF  il temsilcisidir.

Yarışmada 3 olan sporcunun velisi TSF il temsilcisine: "Neden çocuğum 3. olmasına rağmen gidemiyor da 19,10 ve 9 olanlar gidebiliyor" dediğinde TSF Uşak il temsilcisi 3. olan yarışmacı velisine: "Yönerge değişti,yeni  listeyi spor bakanlığı oluşturdu" demiştir.

İşte ben de yeniden cevaplıyorum.
Böyle bir şey demişse kaynak gösterecek.
Gösteremezse sorumlu olur.

Yarışmaya gitmeyen- gidemeyenlerin itiraz dilekçesi ya da gitmemek için mazeret dilekçeleri olması gerekli.
Eğer bu da yoksa, keyfiyete dayalı suç olduğu ortadadır!
- MATRANÇ -
Ara
Evet doğrudur.

Kimsenin onayını almadan, listeyi il müdürlüğüne bu şekilde vermiş ve resmi işlemler yapılmış görüldüğü gibi...
Ara
(20-03-2016, 22:18)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 7.değil
10. Abdullah Sezer

diğerleri doğrudur

İl yarışmasında 1,2,9,19,7. sporcular demiştiniz.
7. nin yerine 10 olanı gönderiyorlar, onun adı var.
- MATRANÇ -
Ara
Konu ile ilgili yeterince açıklama yapmaya çalıştım.

Bu konu sadece burada yazılmayacak,
Bu konu gerekli yerlere taşınacağından (2-3 gün içerisinde)  , yasal haklar aranacak ve usulsüzlük yapanların (kimler olursa olsun) peşine düşülecektir.

Selamlar
Ara
(20-03-2016, 22:24)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(20-03-2016, 22:18)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 7.değil
10. Abdullah Sezer

diğerleri doğrudur

İl yarışmasında 1,2,9,19,7. sporcular demiştiniz.
7. nin yerine 10 olanı gönderiyorlar, onun adı var.
ben yanlış yazmışım, düzeltiyorum: 10.Abdullah Sezer
Ara
(20-03-2016, 22:21)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Evet doğrudur.

Kimsenin onayını almadan, listeyi il müdürlüğüne bu şekilde vermiş ve resmi işlemler yapılmış görüldüğü gibi...

Şimdi bu tespitin bir değeri olması, haksızlığın  kamuya duyurulması ve kazanılan hakkın iadesi açısından;
1- Resmi tespit doğru zeminde ve doğru resmi kuruma yapılmalıdır.
2- Hakları yenen sporcular, velileri ve okul idareleri kanalıyla durumı bildiren yazıyı önce; il tertip komitesine, sonra TOSF il temsilcisine, TSF' NA ve son olarak da TOSF na ilgili resmi yazıyı yazmaları gereklidir (ancak yarışmalara katılmayacakları yönünde dilekçeleri yoksa)
3- Bu dilekçeler olsa bile yine keyfiyet vardır ki yarışmalara katılma hakkı sıralamadaki ilk takip eden sporcuya geçer.
4- Bu hakkın da kullanılabilmesi için ilgili yönetmeliklerde dayanak maddesi olmalıdır.

Uşak'lı sporcunun, velisinin ve okul idaresinin bu konudaki tavırlarını merak etmekteyim.
- MATRANÇ -
Ara
Sayın Taşan,

Kanıtları olan bir suç var ve bunun peşi bırakılmayacak, 2-3 gün sonra yasal işlemlere başvurulacak.

Çocukların yarışarak elde ettikleri haklarını, ellerinden kolayca alabileceklerini zannedenler, her kim olursa olsun cezalandırılmaları için yasal zeminde tüm işlemlere (Savcılık dahil) başlanacaktır.

Selamlar.
Ara
(20-03-2016, 23:07)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sayın Taşan,

Kanıtları olan bir suç var ve bunun peşi bırakılmayacak, 2-3 gün sonra yasal işlemlere başvurulacak.

Çocukların yarışarak elde ettikleri haklarını, ellerinden kolayca alabileceklerini zannedenler, her kim olursa olsun cezalandırılmaları için yasal zeminde tüm işlemlere (Savcılık dahil) başlanacaktır.

Selamlar.

Ben bu durumu yarın derhal TOSF'NA ve TSF'NA bir yazıyla durumu bildireceğim.
Muğla grubuna giden diğer il okul takımlarının; sporcularının antrenör ve kafile başkanlarının da bu konudan haberdar olması gereklidir.

Bu konu önemlidir ve emsal teşkil etmelidir.

Gündemde ısrarla kalması gerekir.

HAKSIZLIĞA ASLA GEÇİT VERİLMEMELİDİR!
- MATRANÇ -
Ara
(20-03-2016, 23:22)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu durumu yarın derhal TOSF'NA ve TSF'NA bir yazıyla durumu bildireceğim.
Muğla grubuna giden diğer il okul takımlarının; sporcularının antrenör ve kafile başkanlarının da bu konudan haberdar olması gereklidir.

Bu konu önemlidir ve emsal teşkil etmelidir.

Gündemde ısrarla kalması gerekir.

HAKSIZLIĞA ASLA GEÇİT VERİLMEMELİDİR!

[size=large]TÜRKİYE OKUL SPORLARI FEDERASYONU BAŞKANLIĞI’NA[/size]
[size=large]                                                                                                                       [/size]
[size=large] [/size]
[size=large]2015-2016 yılı Etkinlik Programına bağlı olan Uşak İli Okullar Arası Satranç Yarışmaları Küçükler kategorisi maçları 13-14 Şubat 2016 tarihlerinde yapılmıştır. Söz konusu yarışmalarda kategorisinde il beş sıraya giren sporcuların yerine sıralamadan dereceye giremeyen sporcuların seçildiği ve Muğla ilinde yarışacak olan sporcular isim listesinde olduğu gözükmektedir.[/size]

[size=large]Söz konusu yarışmaların hangi yönergeler doğrultusunda yapıldığı konusu hem şahsımda hem de satranç camiasında merak konusu olmuştur. Dereceye giremeyen sporcular, gitme hakkı kazanmış sporcuların yerine hangi kriterlere göre seçilmişlerdir?  Söz konusu grup yarışmalarından önce bu yanlışlığın düzeltilmesi TOSF Satranç Grup Yarışmalarında olası bir haksızlığı ve kaosu önlemek açısından son derece yerinde olacaktır.[/size]
[size=large]Konu ile ilgili olarak şahsımı ve kamuoyunu aydınlatıcı bir bilgi verilmesi hakkında gereğini bilgilerinize saygılarımla arz ederim.                                [/size][size=large]21.03.2016[/size]

M. Aşkın TAŞAN
(Satranç Sporcusu ve Antrenörü)

21.03.2016- 14.44
[email protected]
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi