TELEFONUN NE SUÇU VAR DEĞİL Mİ?
(31-01-2016, 17:28)abdulkadirbener Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Telefon sorunu tali bir sorundur.
Asıl sorun salon sorunudur ve o çözülmeden telefon sorunu çözülemez.
Daha insanların spor yapacak salonları bile yok.
Emanet yerlerde turnuvalar yapılıyor.
Doğal olarak da bu tür ihtiyaçlar için kalıcı ve etkili çözüm üretilemiyor, üretilemeyecek, üretilemez.

Metal dedektörlü güvenlik kapısını her turnuvada yemekhanelere mi taşıyacaksınız?
Ya da camilerdeki gibi anahtarlı-kilitli dolaplardan yüz - yüz elli tane edinip her turnuvada onca dolabı yemekhanenin girişine mi yığacaksınız?

Gerçekçi olun.
Sorun salon sorunudur.
Telefonu tartışmanızı isteyenleri sevindirmeyin.

Telefon sorunu benim için (diğer onlarcası gibi) ana sorunu oluşturan ve çözülmesi gereken sorunlardan biridir. Satrançla ilgilidir.
 Sporcu ve onun katıldığı yarışma ile ilgilidir.
 Onu yönetenlerle ilgilidir.
 Hepimizin çözülmesi gereken temel sorunudur.
Bu anlamda pes etmem! Her hangi bir yılgınlık da göstermem.

Satranca ait spor salonlarının olmaması bunu değiştirmez. Bunun uzun süre olmayacağını düşünelim.
 Razı mı olacağız bu aksamalara?

Standart sahaların olmaması, standart kuralların yeniden düzenlenmesini gerektirmez diye bir kural mı var? Geçmişten bu güne ne kurallar değişti ve gelişti. Ama yine de standart salonlarımız yoktu değil mi?

Dünyada bu soruna temelden çözüm bulan ve uygulayan ülkeler de varken...
Bunları burada örneklendirmişken...

Ben bu mantığı asla anlayamam!

O zaman göz göre göre izin verelim telefonların salona sokulmasına. İyi niyetli insanların telefonu kapanmayı unutulunca - zırrr... diye çalsın. En az 2-3 oyuncunun dikkati dağılsın. Organizasyona gölge düşsün.
Tabi art niyetli çetelerle ilgili onlarca senaryoyu saymamayım şimdi...

" Doğal olarak da bu tür ihtiyaçlar için kalıcı ve etkili çözüm üretilemiyor, üretilemeyecek, üretilemez."

Buna gerçekten inanıyor musunuz? Huh
...

O zaman bu mantığa göre telefonun dışındaki aksamaları da salon sorununa bağlayıp çözüm noktasına ilerlemek anlamsız.
Yeniliği, gelişmeyi, girişimciliği ve kararlılığı yok sayan bu anlayışa ne yazık ki katılamam!

Bu gün Türkiye Şampiyonalarından başlarsınız bu uygulamaya.
Yaz turnuvaları, Kulüpler Şampiyonası, Kadınlar Türkiye Birinciliği gibi öncü ve temel uygulamalarla başlar. Oturmuş uluslararası turnuvalarla ( yeri ve mekanı her zaman belli olan), il birincilikleriyle devam eder.
 Zamanla gelişir, yayılır.
...

Kapı, dolap taşımayacağız. Hazır ve uygulaması çok kolay olan mekanlarda da yapılabilir.Size dünyada uygulama modelleri var diyorum.

SADECE SATRANÇ İÇİN DE DEĞİL.
Hepimizin güvenliği için!
Buna değmez mi?

Salona her girişte, tuvalete her gidiş ve dönüşte...Bir şeyleri engellemeyecek midir?

Ama TSF'DA bunu zamanla kendi turnuvalarında uygulayabilir değil mi? Ekonomik alt yapısını da karşılayabilir. Bir ihale açabilir. Onca gelire sahip değil mi?
Antalya'dan devasa miktarda gelir beklendiği söylenirken...

Ben satranç yönetiminden satranççılar için bir şey istedim ve istemeye de devam edeceğim.
Bunu sadece bu satırlarda dile getirmiyorum merak etmeyin.
Söylemde değil, eylemde de adım atmış durumdayım.
Beklemedeyim...

Taşı delen damlanın gücü değil, sürekliliğidir.

SAYGI VE SELAMLARIMLA...
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: TELEFONUN NE SUÇU VAR DEĞİL Mİ? - Yazar: Feti - 29-01-2016, 10:26
RE: TELEFONUN NE SUÇU VAR DEĞİL Mİ? - Yazar: Feti - 30-01-2016, 06:42
RE: TELEFONUN NE SUÇU VAR DEĞİL Mİ? - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 31-01-2016, 19:49
RE: TELEFONUN NE SUÇU VAR DEĞİL Mİ? - Yazar: Feti - 01-02-2016, 23:30

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi