TELEFONUN NE SUÇU VAR DEĞİL Mİ?
Tecrübesiz küçük satranç oyuncularımız (7-11 Yaş) %90 üzerinde bir oranla oyunlarında zamanı iyi kullanamazlar.
Yani genellikle yavaş ve düşünerek değil; hızlı ve düşünmeden oynarlar.

Siz bu yaştakilere ne kadar söylerseniz söyleyin yarışma başlayınca genellikle akıllarında antrenör tavsiyeleri kalmaz.

Bu sorunun çözümü için hatırlatıcı bir uyarı gereklidir.

Küçük bir maskot, ilginç bir kalem veya ele çizilen X işareti ...

Bazıları notasyon kağıdına "yavaş oyna" gibi not yazmak istediğinde ;

"Notasyon kağıdına, hamleler dışında yorum,işaret vs... yazmak yasaktır, şaibe yaratır" diyerek durumu izah ediyorum.

Biz tecrübeliler neleri tartışıyoruz? Kahveye okey oynamaya mı gidiyoruz?
Turnuvaya  kazara telefon vs... ile geldiyseniz ve telefon+vs... ile oynamak yasak ise çözümü kendiniz bulacaksınız.

Bu konuya yazılan yazıları ısrarla okumuyorum. 3-5 sn göz atıyorum. 

Benim ne suçum var değil mi!

Selamlar.
Ara
(05-02-2016, 07:50)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tecrübesiz küçük satranç oyuncularımız (7-11 Yaş) %90 üzerinde bir oranla oyunlarında zamanı iyi kullanamazlar.
Yani genellikle yavaş ve düşünerek değil; hızlı ve düşünmeden oynarlar.

Siz bu yaştakilere ne kadar söylerseniz söyleyin yarışma başlayınca genellikle akıllarında antrenör tavsiyeleri kalmaz.

Bu sorunun çözümü için hatırlatıcı bir uyarı gereklidir.

Küçük bir maskot, ilginç bir kalem veya ele çizilen X işareti ...

Bazıları notasyon kağıdına "yavaş oyna" gibi not yazmak istediğinde ;

"Notasyon kağıdına, hamleler dışında yorum,işaret vs... yazmak yasaktır, şaibe yaratır" diyerek durumu izah ediyorum.

Turnuvaya  kazara telefon vs... ile geldiyseniz ve telefon+vs... ile oynamak yasak ise çözümü kendiniz bulacaksınız.

Bu konuya yazılan yazıları ısrarla okumuyorum. 3-5 sn göz atıyorum. 

Benim ne suçum var değil mi!

Selamlar.

Saygıdeğer Miyazaki,

Bu başlıkta ilk yorumum "telefon sorunu tali bir sorundur, asıl sorun salonlarımızın olmamasıdır" şeklinde belirttim.
Tam olarak da sizin kastettiğiniz şeyi ifade etmeye çalıştım.

Treni tarladan yürütmeye çalışırken "trenin tekerleri kompartımanları çamur oluyor, lekeleniyor, bunu gidermemiz lazım" diye tartışmaktan farksız bir durumdayız.
Üstelik tartışmayı asıl rayına oturtmaya çalışan birkaç zavallının fikirleri hunharca alaşağı edilmeye çalışılmaktadır.
O nedenle bu forumda sağlıklı bir tartışma ortamı yoktur.
Eyleminizi saygıyla destekliyorum.

En derin hürmetlerimle.
Abdulkadir Bener
(06-02-2016, 10:31)abdulkadirbener Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(05-02-2016, 07:50)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ...

...

Saygıdeğer Miyazaki,

Bu başlıkta ilk yorumum "telefon sorunu tali bir sorundur, asıl sorun salonlarımızın olmamasıdır" şeklinde belirttim.
Tam olarak da sizin kastettiğiniz şeyi ifade etmeye çalıştım.

Treni tarladan yürütmeye çalışırken "trenin tekerleri kompartımanları çamur oluyor, lekeleniyor, bunu gidermemiz lazım" diye tartışmaktan farksız bir durumdayız.
Üstelik tartışmayı asıl rayına oturtmaya çalışan birkaç zavallının fikirleri hunharca alaşağı edilmeye çalışılmaktadır.
O nedenle bu forumda sağlıklı bir tartışma ortamı yoktur.
Eyleminizi saygıyla destekliyorum.

En derin hürmetlerimle.

Sn. Miyazaki yazısında;
"  Turnuvaya  kazara telefon vs... ile geldiyseniz ve telefon+vs... ile oynamak yasak ise çözümü kendiniz bulacaksınız."
 derken... 

"telefon sorunu tali bir sorundur, asıl sorun salonlarımızın olmamasıdır" fikri temel de doğru olmasına rağmen mevcut sorunlara ne gibi katkı sağlamaktadır? " Huh

Hakikaten de rayından çıkmış durumda bu konu... Exclamation Exclamation
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi