Satranç TV
(07-02-2016, 10:10)Mojo Jojo Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Feti beyciğim,

Bir ayırım yapabilmeniz için, 2 ayrı kavramın karşınızda duruyor olması lazım. 

Yani yazının başlığı [size=x-large][color=#3333ff]TÜRKİYE[/color][/size] SATRANÇ FEDERASYONU TARİHÇESİ olup da içeriğinde iki satır da Türk tarihi ile ilgili birşeyler yazsa mesela ilk başkan kimdir, Süer neler yapmıştır, ilk büyük ustamız kimdir, Fischer'in oynadığı tek Türk sporcu kimdir gibi, bana diyebilirsiniz ki "orada Türk tarihi ile ilgili birşeyler yazıyor, sen de bu ayırımı yap insanları yanıltma".

Ne var ki bu yazıda ayırıma konu olabilecek "Türk satrancına" ait bir kelime yok. Neyi ve nasıl ayırayım?

...

Tabi bu arada emeği unutmayın !! Cool Cool Cool
- MATRANÇ -
Ara
(07-02-2016, 10:10)Mojo Jojo Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Şimdi TSF önce kendi tarihini, geçmiş başkanlarını, duayenlerini, büyük oyuncularını sitesine koysun, mümkünse küçük bir de özür; benim yazı hemen kalkar hiç sorun değil.

Senin yazıların hiç kalkmaz meraklanma...BAKİ KALIR BU KUBBEDE!
İşte buraya yazıyorum...

Belki bir özür diyeceğim ama...
İnsanların genleriyle oynamak olur bu!!
Yapamam! Cool
- MATRANÇ -
Ara
Hayır bu da yanlış.

Bu içerik sonradan eklendi. Yani Türkiye Satranç Federasyon Tarihçesi başlığı daha sonra dolduruldu, link buraya sonradan atıldı. Kronolojik olarak bu sitenin sonradan eklemlendiğini de şuradan görebilirsiniz: 

TSF’nin ana sayfada yazdığı metnin tarihi 18 Mart 2005. Türk satrancına ilişkin yazılan ve sonradan link verilen sitenin oluşturulma tarihi ise 2011. 6 yıl sonra.

Bunu nereden görebiliyoruz, verdiğiniz linkin sayfasının altında yazan Türkiye Satranç Federasyonu © 2011 ibaresinden.

Tekrar yazarsak:

Piramitlerden başlayan yazı 2005 tarihli, Türk Satrancına ait sitenin oluşturulma tarihi 2011. Kaldı ki sonradan iliştirilen bu site veya metin en az 4 yıldır güncel değil. Güncel olsa, sitedeki fotoğrafta başkan olarak Ali Nihat Yazıcı görünmezdi. 

Eğer bir spor branşının tarihi ile ilgili düzgün bir tarihçe ve standart bir sayfa görmek isterseniz bir örnek olarak Basketbol Federasyonuna bakabilirsiniz. Her yerde bu böyle oluyor.

http://www.tbf.org.tr/tbf/tarihce/tbf-baskanlari
http://www.tbf.org.tr/tbf/tarihce/ulkemizde-basketbol
http://www.tbf.org.tr/tbf/tarihce/milli-musabakalar

Ben yazmaktan bıktım. TSF'de Türk satrancının tarihçesi yok, bu içerik sonradan eklendi, bu eklenmiş hali bile son 4 yılı yok. 

İlgilisine özel dipnot: Sana bu kadar matematik yeterli (2011 - 2005 eşittir 6 matematiği yani). Koskoca TSF'de gerçek bir Eğitim Kurulu Başkanı olsa, buraya manda kakası yapar gibi her başlığa 30 entry gireceğine oturur adam gibi çalışma yapardı. 

2005 yılında eksik girilmiş yazı en erken 2014 yılında bir başka link atılınca güncellenmiş olmuyor. 

Hadi sizin mantığınızla herşeyin dört dörtlük yapıldığını var sayalım. Dünya satranç tarihini 2005 yılında yazanlar, herhalde zamanda yolculuk yapıp 2011'e giderek, burada kurulan web sitesini alıp 2005 yılında buraya eklemlemişler. 

Smile 

------------------------

Ana konuya dönersek, şu alan adı konusu ile ilgili başlık bile, bu ülkedeki muhalefet eksikliğinin turnusolü.

1) TSF’nin alan adı olayında hiçbir hatası yok. Çünkü resmi alan adı, önceki başkan döneminde bir başka şirket adına alınmış. TSF adına alınmalıydı. Asıl suç bu. 

TSF’nin bunun hesabını sorması lazım; sen hangi yetki ile TSF adını kullanarak, benim kurumsal adımın geçtiği bir alan adını bir üçüncü kişi adına satın alıyorsun? Değil ki bu konuda hesap verecek.

2) TSF resmi bir kurum, o yüzden ancak tr. uzantılı adreslerle kendini kamuya sunabilir ve temel sorumluluğu da tr. uzantılı adreslerini korumaktır. Bu da yapılıyor.

Alan adı önceki başkanın istismarıdır.

Kendi istismarından veya excelde yapılmış basit bir kaymadan medet uman bu adam da sonuç olarak geçmişinde ibra edilmemiş / kendi şahsi seçim harcamalarını TSF’ye fatura etmiş ve bu yüzden ana akım basının diline düşmüş şaibeli biri.

Bu yaptığını da muhalefet falan sanıyor.

Zamanında muhalefeti sindirirken ve düzgün insanlara ağzına geleni saydırırken şimdi düştüğü koltuğun acısıyla muhalefetçilik oynamaya başladı. 

Ha tabii TSF'yi savunanlara ve savunma yeteneklerine bakarsak, doğru, hayatı rezilliklerle geçmiş biri bile neden muhalefet yapamasın ki? Çok bile.
Ara
Aşkın Bey tebrikler. Aynı konuda önce ard arda 6 mesaj yazıp, araya birkaç mesaj girdikten sonra yine ard arda 5 mesaj daha yazarak bu başlığı da okunmaz hale getirmeyi başardınız. Amacınız uzun uzun alıntılar yaparak, koca koca puntolar kullanarak, kendi mesajlarınızı bile alıntılayıp kendi kendinize cevap verdikleriniz dahil ard arda mesajlar yazarak konuların okunmasını engellemek değilse lütfen bu huyunuzdan vazgeçin. Yok amacım tam olarak forumları okunulmaz hale getirmek, eleştirileri mümkün olduğunca az kişinin okumasını sağlamak diyorsanız forum yönetimi zaten herhangi birşeye bulaşmaktan kaçındığı için yapacak birşey yok...
Ara
(07-02-2016, 15:26)Attorney at Law Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aşkın Bey tebrikler. Aynı konuda önce ard arda 6 mesaj yazıp, araya birkaç mesaj girdikten sonra yine ard arda 5 mesaj daha yazarak bu başlığı da okunmaz hale getirmeyi başardınız. Amacınız uzun uzun alıntılar yaparak, koca koca puntolar kullanarak, kendi mesajlarınızı bile alıntılayıp kendi kendinize cevap verdikleriniz dahil ard arda mesajlar yazarak konuların okunmasını engellemek değilse lütfen bu huyunuzdan vazgeçin. Yok amacım tam olarak forumları okunulmaz hale getirmek, eleştirileri mümkün olduğunca az kişinin okumasını sağlamak diyorsanız forum yönetimi zaten herhangi birşeye bulaşmaktan kaçındığı için yapacak birşey yok...

Bunları siz benim için mi söylüyorsunuz sn. Attorney at Law ?

Sanki aynı rumuzla yazan bir üyenin tarafıma atfedilen eleştirilerin benzerini, geçmişte çok benzer yazılarını bu kuruma emek sarf eden diğer saygın bir üye ile karşılıklı yazışmalarından da okudum diye hatırlıyorum..
Belki de ben yanılıyorumdur.

Aynı konuda sabıkası olmayan başka bir üyenin hakkımdaki eleştirileri biraz daha etkili olurdu benim için...

Ayrıca çok önemli başka tespitlerim de var.
Bu konudaki haksızlıkları görmüyor musunuz?
...
Önce bir durum tespiti yapalım.
Tarafınızdan açılan bu başlık Satranç TV…
Öyle değil mi?
Yani Satranç TV’NUN Geçmişi, değil.
Öyle mi?
O zaman ben bu başlığın kapsadığı anlam itibarıyla gerek bu konunun geçmişini, gerek bu gününü gerekse de geleceğini tartışma, fikir bildirme, eleştirme ve övgü düzme haklarına sahip değil miyim?
Malum bir üye bu kurumun içine ederken…
- MATRANÇ -
Ara
(07-02-2016, 15:26)Attorney at Law Nickli Kullanıcıdan Alıntı: . Amacınız uzun uzun alıntılar yaparak, koca koca puntolar kullanarak, kendi mesajlarınızı bile alıntılayıp kendi kendinize cevap verdikleriniz dahil ard arda mesajlar yazarak konuların okunmasını engellemek değilse lütfen bu huyunuzdan vazgeçin.

Olur mu?
Bakın okunma sayılarına ne kadar artmış.
Bunu farketmiş olmalısınız.

Amacım konuların okunmasını engellemek değildir.
Bana yazdıklarimda içerik açısından gerçek dışı olanları gösteriniz.

Bir şey ortada var mı yok mu?
Bunun ortaya konması gereklidir.
...

Sn. [color=windowtext]Attorney at Law[/color],
Bu yazı sadece size…

Siz avukatsınız değil mi? Davalarınız hemen iki satır yazı, 3 sayfa belgeyle mi bitiyor?

Burada kurum suçlaması var.
İnsan onuruna saldırı ayaklar altına alma var.
İftira ve inkar var.
Bu iftiralar ortaya çıkınca ne yapacağını bilmeden sağa sola kin güderek özgürce(?) ve cesaretle (?) saldırı var!
İğrenç kelimeler, hukukçuyum diyen (gerçi şimdiki hukukun tarifini yapmakta zorlanıyorum ama…) birinden ta başından beri ağzı bozuk ibretlik ifadeler var…
Siz satranç kirlenmemeli diyordunuz değil mi?

Bir de tüm bunlar olup biterken şahsınızın bir türlü anlam veremediğim garip yaklaşımı var!

Ayrıca bu başlıkta şu ana kadar yazılan yazılara bakınca tablonun net gözükmesi için şunları ortaya koymak gerekir:

1.yazıda:… [color=windowtext]Attorney at Law[/color] TSF’NUN  Satranç TV hakkındaki basın açıklamasını ve ülke basınında yer alan kaynakları vermiş ve satrancın kirlenmemesi adına:
” Belki ben çok safım, iyi niyetliyim. Belki benim satrançtan herhangi bir çıkar beklentim olmadığı için bu yapılan bana yanlış geliyor. Bu yüzden hata bende mi, yoksa kişisel sorunlar sebebiyle satrancın ulusal basında zarar görmesine sebep olmak doğru mu diye başkalarının da görüşlerini öğrenmek istiyorum.”
Diyerek görüş paylaşımı istemişsiniz. Tabi bir de sn. TULAY’IN satranca başlamasını önermişsiniz.

2.yazıda: …sn. haliltaş  “Görüldüğü üzere Domain sahibi Ali Nihat Yazıcı olarak görünse de bu işlerde asıl olan email adresidir ve o adresler de firmaya aittir.TSF yeni yönetimi bu domain ile ilgilenmemiş. Firma ile ilişkilerini bitirmiş.”
Tespitinde bulunmuş.

3.yazıda: …sn Miyazaki “Web sitesinin yönetimi kimlerdeyse sorumlusu onlardır.”
 Demiş.

4.yazıda:…   sn. [color=windowtext]Attorney at Law[/color] olarak : “ Kesinlikle katılıyorum.”
 Diyerek desteklemişsiniz.

5.yazıda: … M.J.    :“Domain hatasıymış.  Yahu hatanın kralı 11 yıldır TSF web sitesinde anıt gibi duruyor. Ben acizane geçen sene Temmuz ayında "Rus Çarı 2.Nikola" başlığı altında yazdım blogumda.”
Diyerek blog reklamını yapmış!
Sonra da…
http://tsf.org.tr/federasyon/tarihce” diye adres vererek:
 “Şimdi sizden rica ediyorum, girin burada Türkiye Satranç Federasyonu Tarihçesini okuyun ve içinde bulduğunuz ilk 3 Türk ismini bana özel mesajla atın, ilk gelen mesaja Orlando'da 1 hafta aile tatil paketi veriyorum.”
Gibi bir iddia da bulunmuş. Gerçek ortaya çıkınca kendisi kullanacaktır bu paketi merak etmeyin! Cool

6.yazıda: …sn. Miyazaki’nin  :
 “İlhan ONAT yerine Gülkız Tulay,
Nevzat SÜER yerine Ali Nihat Yazıcı çıkarsa bunun sorumlusu kim olur?”
şeklinde bir sorusu var.

7.yazıda: … Şahsınızın : “Site hala onunsa sorumlusu odur. “ cevabınız…

8.yazıda: … M. Aşkın TAŞAN:  “ Satranç neden kötülensin ki?
Burada kötü olan söz konusu gazetelerin ilkesiz yayını bence...“
şeklinde yaklaşımım var.
9.yazıda: …Bir gazetecilik (5N)ilkesinden bahsetmişim.

10., 11.,12,. 13. Yazılar da bana ait evet!
5. yazı sahibinin yanlışların ve bilerek ortaya koymadıkların ortaya koymuşum.
 KANIT SUNMUŞUM KANIT!
Üstelik iftiracının bizzat kendi verdiği kaynaktan…
Tabi çıldırmış... Huh

Resimler, fotoğraflar, haberler, gazete kupürleri, arşiv derlemeleri…
Daha ne olmalıydı ki?
WARNER BROS yapımı Oscar ödüllü belgesel mi bekleniyor?

TSF çalışanlarının sporcularının Ulusal Oyuncularının arşivlerinden derlenmiş son derece öz bir ürünle ortaya konmuş mütevazı bir yapıt... Elbette daha iyisi de olabilir.

Ama yok saymak niye? Beğen ya da beğenme!

Ama olmadığını söylediğin bir şeyin varlığını ortaya koyunca, yalanı ve saptırması ortaya çıkınca “O eskisiydi, sonradan oraya konmuş bana ne? Sonra tarihi şu ben şu tarihli istiyorum “ şeklinde sızlanmanın anlamı ne olabilir ki?

Kardeşim yok dediğiniz şey var mı yok mu? Onu söyle!
Eğer var da sen yok diyorsan, o zaman inkarcısın, yalancısın, iftiracısın demektir.

Sonra tarih tekerrür etmiş aynı ağız dolusu kötü Angry , argo Angry ve terbiyesizliğe Angry varan bildik laflar taşınmış buraya…
14. yazıda bu konuyla alakasını hala anlamaya çalıştığım Dünya Okullar Şampiyonası haberi … Huh
15. Yazıda  AĞZI BOZUK şahıstan yine bildik aşağılama ve inkar…

16. yazıda:
Feti adında  aklı selim bir üyeden yanlış algı oluşturulmaması için;
“Sayın Mojo Jojo,
Sizden rica ediyorum. Özel sitenizdeki Rus Çarı İkinci Nikola adlı, kapsamında yer yer yanlışlıklar olan, TSF’yi iş bilmezlikle suçlayan yazınızı düzeltmeye davet ediyorum. Örnek 1 : Yazınız kapsamında yapıştırdığınız resimdeki Türkiye Satranç Federasyonu Tarihçesi ve Satrancın Tarihçesi ayrımını dikkatli bir gözle yapmalı ve yazınızın geri kalanını tekrar revize etmelisiniz. Aksi takdirde yazdığınız yanlışlığı sorgulamadan doğru olarak kabul edenleri bilerek veya bilmeyerek yanıltmış olursunuz “

Şeklinde yanlış hedefe bir rica…

17. Yazıda yeni unvanıyla A.B. adlı üyenin(Ağzı Bozuk)kendi alanında rekora koşan kıvırgan, saptırmalı, bilinçli olarak dikkati ibra olmayan önceki başkana ve onun köşe yazılarına çekme çabası…

18.,19 ve 20. Yazılar da bana ait!  Olmadığı söylenen bilgilerin ve bölümün adeta kapı gibi olduğunu hatta kendi verdiği adreste mevcut olduğunu ortaya koydum.
...

Şimdi siz duygusallığı bir tarafa bırakarak… Çünkü bu şahsı tanıdığınızı ve meslektaşınız olduğunu söylüyorsunuz.
Söylemim ve ortaya koyduklarım yanlış mıdır?

Ben en başından beri konu dışına çıkmadan Satranç TV hakkında hem burada hem de Facebook ÖSF da görüş yazıyorum.

Benim konu dışına çıktığımı söylemeyin!

1-Konu Satranç TV iken, TSF ‘NUN Tarihçe Sayfasına konuyu saptıran ben değilim.
2- Fırsattan istifade Blog reklamı yapan ben değilim.
3- İbra edilmemiş başkana söven ben değilim.
4- 2006-20011 kıyaslaması yaparken bizzat güncellenmiş sayfayı eleştirirken sonradan güncellendi diye yakınan ben değilim. Yahu güncellenmiş işte! Beyefendi güncellenmeden kalsın istiyor ya…
5- Ağız dolusu pis laflar ortaya döken ben değilim.
6- Görselliği çok ön planda olan Basketbolla kıyaslama yanlışlığına ve eşitsizliğine düşen ben değilim.
7-Kimliğimi saklayan onu ortaya koyma cesaretinden yoksun olan ben değilim.
8- Bizzat kendisinin yönlendirmiş olduğu sayfalar ortada dururken bunların olmadığı iddiasını ortaya sunan sonradan var olduğu ortaya çıkınca kıvırtarak “ama onlar sonradan konmuş ya, olur mu öyle şey?” diyen hukukçu ben değilim.
9-Foyası ortaya çıkınca, malum kulüp başkanlarının taktiğini uygulayıp, kaybedilen bir maçtan  sonra “Ama şikeyi bu ülkeye getiren…..takımıdır” diye dikkatleri başka tarafa çekme çabasında ve taktiğinde olan ben değilim.

10- Ben Satranç TV’NUN  konusunun içindeyim.

Bir daha düşünün bakalım!

SELAMLAR.
- MATRANÇ -
Ara
Aşkın Bey, konuyu ben açtım ve diğer üyelerin fikirlerini sordum. O yüzden kimseye yorum yazmayın yada az yazın demiyorum, demem ve diyemem. Forum zaten yazışmak için. Söylediğim şu ki, birşey yazacaksanız 1, hadi olmadı zaman zaman 2 mesaj halinde yazın. Ard arda önce 6, sonra ard arda 5 mesaj yazmanız, kendinizden alıntılar yapıp adeta kendinize cevap vermeniz konunun okunmasını zorlaştırıyor ve bunu çoğu başlıkta görmek mümkün. Sizin amacınız konuların okunmasını zorlaştırmak değilse lütfen bu hususa dikkat ediniz.

Siz amma üzerinde durdunuz bu kimin kim olduğu konusunun. Size satıyım mı kimin kim olduğu bilgisini Big Grin (şaka şaka...)
Ara
(07-02-2016, 20:22)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tabi bir de sn. TULAY’IN satranca başlamasını önermişsiniz.

Aslında o bir öneri değildi, bir kinayeydi. Gülkız Hanım ELO veya UKD'si olmadan göreve devam edebilir. ELO veya UKD puanı olmadan, yani satranççı (satranç oynayan kişi) olmadan başkanlık yapmak geleneklerimize uygundur. Ancak, ileride ibra olmaz ve yukarıdan yeniden aday olmaması "tavsiye" edilirse başkanlığı sona erdikten sonra "online rating" alması şarttır. Bu şartı yerine getirerek Gülkız Hanım da "Satranççı Başkan" olabilir.
Ara
Attorney at Law
(07-02-2016, 20:22)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tabi bir de sn. TULAY’IN satranca başlamasını önermişsiniz.

Aslında o bir öneri değildi, bir kinayeydi. Gülkız Hanım ELO veya UKD'si olmadan göreve devam edebilir. ELO veya UKD puanı olmadan, yani satranççı (satranç oynayan kişi) olmadan başkanlık yapmak geleneklerimize uygundur. Ancak, ileride ibra olmaz ve yukarıdan yeniden aday olmaması "tavsiye" edilirse başkanlığı sona erdikten sonra "online rating" alması şarttır. Bu şartı yerine getirerek Gülkız Hanım da "Satranççı Başkan" olabilir.

[size=medium]Şimdi neyi, kimi konuşuyoruz?

[/size]
[size=medium]Sahiden "online rating" alması onu satranççı mı yapacak?
Esprili benzetme yaptığınızı düşünüyorum.[/size]
[size=medium]

...

[/size]
[size=medium]İşletmeci ve ekonomist[/size][size=medium] olarak finansman yöneticiliği ve genel müdürlüğü görevini üstlenmiş,[/size]

[size=medium]Uzun yıllardır sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak rol almış,
[/size]
[size=medium] Oğlu Berkay ve kızı Seray, Türk milli takımında[/size][size=medium] yer alarak uluslararası başarılar kazanmış,

[/size]
[size=medium]1998 yılında Türkiye'nin ilk satranç eğitim kulüplerinden olan Tarsus Zeka Satranç Kulübünü, ardından da Mersin Zeka Satranç Kulübünü kurmuş,
[/size]
[align=justify][size=medium]2004-2008 dönemi Türkiye Satranç Federasyonu yönetim kurulu üyeliği yapmış,[/size][/align]
[align=justify][size=medium] 2008-2012 döneminde de alt yapı ve milli takımlardan sorumlu asbaşkan olarak yönetim kurulu üyeliğini sürdürmüş bir kişi...
[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Yahu sonra da savunuyor diyorlar.[/size][/align]
[align=justify][size=medium] [/size][/align]
[align=justify][size=medium]BENİM SAVUNMAMA GEREK VAR MI ACABA?[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Durum ortada değil mi?[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Başka bir benzer örnek gösterin o zaman!

...
[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Ben avukat değilim, avukatlık yapamam.[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Yazar da değilim, yazarlık da yapamam.
Profesyonel ya da unvanlı oyuncu da değilim, başaramam.
Emekli öğretmenim. Artık mesleğim mi değişti?
[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Bunlar benim satranççı kişiliğime engel midir?[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Ama burada yazarken birileri bize sen yazar değilsin yapamazsın demiyor değil mi?
Özgürce bir şeyler karalıyoruz.

[/size][/align]
[align=justify][size=medium]İşletmeden ve ekonomiden hiç anlamadığım halde o alanlarda ahkam kesmeye kalkmıyorum.[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Siz sn. TULAY’IN bu anlamda bir kişiye yönelik uyarısına şahit oldunuz mu?[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Kendisiyle yapılan röportajda da bu konuya genel olarak değinmiş.[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Yüzlerce farklı mesleğe sahip insanlar 2-3 yıl milletvekili olup siyasete soyununca gerçekten de siyasetçi mi oluyorlar?[/size][/align]
[align=justify][size=medium]İki dizide rol akınca gerçekten tiyatrocu ya da sanatçı mı olunuyor?[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Blog açınca yazar falan mı olunuyor?[/size][/align]
[align=justify][size=medium]…[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Öyle federasyon başkanları görüyoruz ki bulundukları makamın ağırlığını taşıyamıyor, söylemleriyle ve sağduyulu davranışlarıyla topluma örnek olması gerekirken seviyesizlikleriyle gözden düşerek hem kendilerini hem de makamlarının saygınlığına gölge düşürmektedirler. Bunları görmüyor muyuz?
Keza kulüp başakanları...
Şirket yöneticileri...
Şimdi ülkemizde her gazetede yazan yazar mıdır?
Hangi eğitim ve birikim ile?
[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Satranç ülkemizde hobi olarak başlamış ama zamanla da meslek haline dönüşmektedir. Bunun içinde oyuncu, çalıştırıcı, hakem, yönetici ve dolaylı diğer kişiler olsa bile bunların hepsine satranççı mı diyeceğiz?[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Peki, kimdir satranççı?[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Kelime anlamına göre sadece satranç oynayan mı?[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Elbette satranç oynayandır.[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Ancak onun ötesinde çağın gereklerinden kaynaklanan sebeplerle farklı özellik ve yeteneklere sahip kişilerin bulunduğu camiaya katkıları da olmaktadır.
[/size][/align]
[align=justify][size=medium]SATRANCA BU ANLAMDA SADECE SATRANÇ OYNAYANLARIN MI KATKISI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
[/size]
[/align]
[align=justify][size=medium]Siz TSF merkezinde her gün satranç mı oynanıyor sanıyorsunuz?[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Her gün yönetim olarak yapılması gereken yüzlerce sıralı iş var değil mi?[/size][/align]
[align=justify][size=medium]81 ilin talepleri, ihtiyaçları, sorunları, üst makamlarla uyumlu çalışma sistemi, programlanmış etkinlikleri, yan kurumlarla eş güdüm halinde çalışmalar, projeler ve finans kaynakları…[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Tüm bunlara sadece satranç oynayan biri vakıf olabilir mi? Satranç turnuvalarına mı hazırlanacak, yönetime mi vakit ayıracak?
[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Belki de olabilir, ben yanılıyorum.[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Belki de halen aktif satrançcılığı devam etmekte olan biri ya da geçmişi tam satranççı diyebileceğimiz biri belki bunları da yapabilir. Geçmişte bunu çok yazdım ama çarpıtıldı her zaman ki gibi; “Başarılı satranççılar yönetimde yer alamaz” dememiş olmama rağmen bu anlamda kullanıldı.

Sonuç olarak...

[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Bence o uğraşıda eğitimini alıp kendinden katarak, bedelini ödeyen kimse o işin mensubu sayılmalıdır. İç içe olmuş, bütünleşmiş…
[/size]
[/align]
[align=justify][size=medium]Bu anlamda değerlendirince nasıl bir sonuca ulaşılabilir sizce?[/size][/align]
[align=justify][size=medium]Selamlar…[/size][/align]
- MATRANÇ -
Ara
http://www.tsf.org.tr/guncel-haberler/79...basliyor-1
Ara
(08-02-2016, 11:42)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: http://www.tsf.org.tr/guncel-haberler/79...basliyor-1

Yani? Link tıklanınca başka bir şey çıkıyor da bunun TSF ile ilgisi nedir?
Ara
https://karikaturdunyasi.com/karikatur/d...-ormanlari
Ara
(08-02-2016, 11:42)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: http://www.tsf.org.tr/guncel-haberler/79...basliyor-1

Link te açılan alt link casino reklamı içeriyordu.
 Şu an itibarı ile kalkmış.
Demek ki basitçe temizlemek gerekiyormuş, zor bir şey değilmiş.
Ara
Fide'yi de uyarın. Onda da aynı link var.
Ara
Thumbs Up 
(08-02-2016, 19:18)haliltaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Fide'yi de uyarın. Onda da aynı link var.

Huh
Ara
Fide: https://www.fide.com/component/content/a...2014-.html
Chessdom: http://www.chessdom.com/world-schools-ch...hips-2014/

Daha bu şekilde onlarca link bulabilirsiniz. Sonuçta kırık bir link değil. Belliki turnuva organizatörü Domainden ve yayınlamaktan vazgeçmiş turnuva nasıl olsa bitti diye. Başkası da alıp kullanmış. Link tıklandınğında bir site çıktığı 404 hatası vermediği için kırık bir link sayılmamış. Bu nedenle raporlarda veya kırık link araması yapan program veya sitelerde de hata diye çıkmaz. Ancak birisi linki tıklayacak, uyaracak ki bu linki veren siteler duruma uyansın. (Kaldıki site içi bir link bile deeğildir.)
Ara
Yani bu linklerden pornografik malzeme çıkarsa , kimin hatası olacak?

Bilgi almak için bu linki tıklayanların mı?

Ayrıca resmi bir sitemiz var ve temiz,özenli olmak zorunda, bana ne el alemin sitesinden.
Ara
(06-02-2016, 14:11)Mojo Jojo Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Şimdi Federasyonun resmi sitesine girin. Ana ekranda Federasyon Menüsünü tıklayıp, içinde Tarihçe Alt menüsüne girin.

http://tsf.org.tr/federasyon/tarihce

Yazının Tarihi 18 Mart 2005. Yazının Başlığı "TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU TARİHÇESİ".

Şimdi sizden rica ediyorum, girin burada Türkiye Satranç Federasyonu Tarihçesini okuyun ve içinde bulduğunuz ilk 3 Türk ismini bana özel mesajla atın, ilk gelen mesaja Orlando'da 1 hafta aile tatil paketi veriyorum  Cool  .

Tekrar yazayım. TSF ANA WEB SİTESİNDE, TÜRK SATRANÇ TARİHİ. Yazı tarihi: 18 MART 2005.

Yahu 11 yıldır asılı duran ve 2 TSF başkanı eskiten bu yazı, piramitlerdeki kabartmalardan başlıyor, Lucena ile devam ediyor, arada deli Petro falan var ve Anand'ın dünya sıralamasındaki yeri ile bitiyor. İçinde ne herhangi bir TSF Başkanının adı, ne bir Türk Satranç ustasının veya duayenin ismi yok. Süer, Bilyap, Onat, Atalık yok. 

...

dipnotçuk:

Türk satrancının sorunu yetersiz insanlar ve onların yetersiz, yeteneksiz ekipleri değil maalesef. Sorun muhalefet sorunu. Bugün eski olanın yanına aldığı iki çocukla yaptığı da muhalefet değil. Sisteme en küçük bir eleştirisi yok garibin, derdi koltukla. 

Ve eğer ciddi bir toparlanma olmazsa ve gerçek satranç oyuncuları sisteme yönelik ciddi muhalefet yapmazlarsa, bu rezillik Türk satrancını katletmeye devam edecek. Koca Türk satrancı çapsızlarla, ağız ishali olmuşların arasında kaybolup gidecek ve gidiyor da.

Arkadaşlar lütfen bana mail atmayın artık. Benim TSF de bir görevim yok!

Tatil paketini duyan neden bana yazıyor anlamadım... Huh

Yazının kaynağı belli, yukarıda alıntı yapılan kimliği belirsiz yazan da belli.
İnternetten gelen asılsız reklamlar gibi değil mi?

Bakın ne güzel de adres vermiş.

http://tsf.org.tr/federasyon/tarihce

Şimdi yapacağınız şey belli...[color=#3366ff][color=#3366ff]TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU TARİHÇESİ[/color][/color]

Buraya girin, dediği gibi her bir menüyü tıklayın. Dönem dönem satranç tarihimizi, federasyon başkanları bölümünde başkanlarımızı, fotoğraflarla belgeli tüm unvanlı oyuncularımızı, tarihlere göre ayrıntılarıyla etkinliklerimizi, her şeyi bulabilirsiniz.
Aslında burası federasyonumuzun son 20 yılı ağırlıklı tasarlanmış. Fakat 1954 ten bu yana dönem dönem belli gelişmeler aktarılmış. BAŞKANLIK YAPMIŞ TÜM DEĞERLİ İNSANLAR DA KISACA ORADA VAR.
Kim yapmış ne zaman yapmış onu bilmiyorum. Ama açıkçası ben de faydalandım.

Yok dediği her bir şey orada var duruyor. Yapanında yaptıranın da eline sağlık!

Lütfen bana tüm bunları burada yazdırmaya kalkmayın!

Benden de bir dip notçuk:

Haa, tatil mi?
Belki de o paketi kendisi açmıştır. Eğer patlamadıysa şu an Orlando'da olabilir. Shy

Onu sallama vaadin sahibine soracaksınız. Cool
- MATRANÇ -
Ara
(08-02-2016, 22:44)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yani bu linklerden pornografik malzeme çıkarsa , kimin hatası olacak?

Bilgi almak için bu linki tıklayanların mı?

Ayrıca resmi bir sitemiz var ve temiz,özenli olmak zorunda, bana ne el alemin sitesinden.

Tsf sitesinde sizce kaç tane link var? Aslında TSF olup olmaması da önemli değil. Harici LİNK veren herhangi bir site bu durumla karşılaşabilir. Baştaki soruma dönersek. Google tarafından indekslenmiş 105.800 adet link var TSF sitesinde. 

Bu linklerden harici olanlardan biri satılmış ve domaini alan başka bir şey için kullanıyor. Siz çözümü söyleyin o zaman. Her saat başı bu 105.800 adet link içinden harici olanlar tıklanıp acaba değişmiş mi diye kontrol mu edilecek? Öneriniz nedir merak ettim. Ha diyorsanızki ben bu linki buldum, TSF'ye de yazdım ama düzeltmediler bu ayrı. İşini yapmamış diye eleştirelim o zaman.
Ara
Ben rastladığımı yazdım, Tsf çalışanı veya yöneticisi değilim, başkalarının işini yapma hevesim yok, herkes işini yapmalı, milyonlarca oyundaki analizlerle uğraşmam bana yeterde artar.

İyi niyetle buradan hata belirttim anlayan anladı ve düzeltti.

105.800 link TSF sorumluğundadır, kontrol etmeyecekse koymasın.

pgnchess.com sitesinde tuhaf reklamlar karşımıza çıkarsa siz memnun olur musunuz?

selamlar.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi