Satranç TV
Bu üslubu beğenmiyorum.Kişilikleri eleştirmek ile kişilikleri küçük düşürecek alaylı ifadeler kullanmak farklıdır.Eleştiri yapılabilir.Ama bu üslup ile olmaz.Bu üslubu kullanacak kişi kimliği açıklamalıdır.Hem yüzüne maske takıp kendini gizlemeye, hem de başkalarını yerin dibine sokmaya izin verilemez.Gerçi Aşkın beyin de kabahatı büyüktür.Bazı konuların uzatılmamasını tavsiye ediyorum.Kendini tutamıyor.Şimdi seçim de yaklaşıyor.Gülkız hanıma karşı başlatılmış büyük taarruzun devam etmesi öngörülmüştür.Bu taarruz sırasında Aşkın beyin de ezilmesi muhtemeldir.Çünkü tanklar yola çıkınca önüne geleni ezer.
Kimliğini gizleyenlere yazı yazma hakkı tanınması son derece kuşkuludur.Kimliğini gizleyenlerin Demokrasinin nimetlerinden yararlanması için kimliği bilinenlerin ezilmesi doğru değildir.
Ateş Ülker
Ara
Ateş bey,

Bana bir saldırı olmadığı sürece hiç kimseye kırıcı yazı yazmadım, bu bir. Ben Abdülkadir Bener'le veya Sabri beyle de tartışıyorum, açın bakın bir kötü kelime görebilecek misiniz bu iki. Bu foruma cemrelerle başlayıp, Gül yazıları ile yağdanlık misyonunu yerine getirmek üzere gelen birini teşhir etmek için sert girdim, öyle gidiyor; bu kişi dışında sert ve kaba girdiğim kimse yok, bu üç.

Kimlik konusu kırk kere anlatıldı, anlamamakta direniyorsunuz çünkü kötüniyetlisiniz, bu da final.

Anonim hakkı internette kuraldır. İstisna açık kimlikle yazmaktır. Bu size tuhaf geliyor ama doğrusu bu. Eğer internette açık portallarda bilgi ve fikir yarıştıracaksanız buna hazırlıklı olacaksınız, değilseniz de öğrenecek ve katlanacaksınız.

Bugün Türkiye'nin en büyük ve tek muhalefet kanalı neresidir? Sözcü gazetesi mi, Cumhuriyet mi, CHP mi, HDP mi?

Hiçbiri.

Bugün Türkiye'de muhalefet yapılabilen tek yer ekşi sözlük web sitesidir ve bu sitede her isim gizlidir. Bu insanların hiçbirinin kimliği açık değil. Ben de  ekşi yazarıyım ve size somut  örnek vereyim (anlayamayacağınızı da biliyorum ama vereyim):

Geçtiğimiz sene 2 seçim döneminde ekşi sözlüke 4 parti başkanı ayrı zamanlarda gelip, soruları aldılar ve cevap verdiler. Soruları soranların tamamı nick almış kişilerdi. Kemal Kılıçdaroğlu iki seçim döneminde de geldi, üç bin soru aldı, yaklaşık 2 saat kaldı, geldiği iki seferde de 100'e yakın soruya cevap verdi.

Size ikincisinin linkini de vereyim, girin bakın, kaç kişi gerçek ismi ile soru sormuş:

https://eksisozluk.com/ben-kemal-kilicda...m--4950962

Ben de soru sordum, hatta sorum şuydu: "türkiye cumhuriyeti, cumhuriyet kurulduktan sonra ilk kez bu iktidar döneminde toprak verdi (süleyman şah türbesi vakası). bunun için, yani ülke toprağını verirken hiçbir meclis kararı alınmadı. vatana ihanetten niçin gensoru vermediniz? bir tasarrufunuz olacak mı? niçin bugüne kadar sustunuz?"

Kılıçdaroğlu kalkıp da bana "vay efendi, sen kimsin, bana ne hakla vatana ihanete göz yumdun diyebilirsin, maskeni çıkar" diye zırvalamadı.

Bundan sonra mesela Emine Ülker Tarhan, LDP Genel Başkanı Cem Toker tek tek bu siteye geldiler, soru aldılar. Emine Ülker 30.soruda kaçtı, kadını öyle bunalttılar, sonrasında seçime girmekten vazgeçti. Evet, ekşi sözlükte gördüğü tepki sayesinde.

Şimdi anonim hakkını size uzun uzun anlatmayacağım.

Buradan Abidin beye boşuna gaz vermeye çalışmayın, kural değişikliğine gerek de yok, bana "yazma" dediği anda bırakırım. Ama o da siz de biliyorsunuz ki, burada 2-3 konu tartışılır hale geliyorsa, birkaç adı sanı bilinmeyen adam sayesinde tartışılıyor.

Sizin bundan rahatsız olmanızı da anlıyorum. Geçmişte aynı şeyleri defa defa yazarak kendinizi bu topluma iyi lanse ettiniz. Ne var ki arkadan gelen neslin dil bilen, kaynaklara erişen, dinamik, daha zeki (bunu kendim için söylemiyorum, bu nesle ait değilim) ve istemesek de bu böyle. Bunu biliyorsunuz ve bundan korkuyorsunuz.

Eğer küfürlü bir yazım varsa, yöneticiler yazımı silebilirler. Daha önce sanırım Abdullah beye yazdım, ben sansüre falan karşı değilim, isteyen yazılarımı budayabilir. Yukarıda dediğim gibi "yazma" dendiği anda burada yazmayı bırakırım.

Son olarak, benim kimliğimi İSD'de ağzına sakız yapıp arka odalarda aleyhimde atıp tutmak için mi istiyorsunuz yoksa adalet damarınız çok mu kabarık? Bunu itiraf edin, ismin emrinizde.
Ara
Herhangi bir kişiden rahatsız olmam söz konusu değildir.Korkacak bir durum da yoktur.Korkmuş olsam ben de kimliğimi gizlerim.Sadece üslubu düzeltmeniz gerekir.Aynı eleştirileri kişiyi küçük düşürmeden yapmak seçeneği de vardır.Birisi çıkıp Aşkın beyi veya beni küçük düşürmek istiyorsa önce kimliğini açıklaması gerekir.Sadece eleştiri yapacak ve bizim yanlışlarımızı söyleyecekse zaten kimliğini sormamıza gerek kalmaz!Mantığımız ve Adalet duygularımız bunu söylemektedir.Neden kimliğini gizleyen bir kimsenin Aşkın beyi küçük düşürmesinden rahatsız oluyorum?Çünkü yazışma şekli ve seviyesi düşmeye başlayınca birgün bundan hepimiz rahatsız olacağız.Ben Toplumda biraz tanınmış olmanın bedelini fazlası ile ödedim.Bu forumda kimliği açık olanlar ortada anlaşılır bir neden yokken bana ve arkadaşlarıma kanalizasyon edebiyatı yaptığında bu heves kırıcı yöntemin hiçbir sonucu olmadı.Yapılan yapanın kazanç hanesine geçti.Kimse kendisini ayıplamadı.Nezaketten uzak üslup kullanmak kendine güvenemeyen insanların başvuracağı bir yöntemdir.Bu şekilde diğer insanlar sindirilmiş olur."Aman susalım da bize hakaret etmesin"diye düşünürler.Devamlı susarlar ve saklanırlar.Satrançda bulunduğumuz yerde saymamızın önemli nedenlerinden biri de boş işlerle zaman kaybetmektir.Amaç Abidin beyi provoke etmek değildir.Kişiliklere hakaret edilmesine hiçbir medeni ülkede izin verilemez.Aşkın beyin yanlışı ve yanlışları varsa bunları yazmak mümkündür.Ben de yazıyorum.Ama Türk Satrancına hizmet etmiş bir erişkin insana "sen hiçsin"dediğiniz zaman buna ben tepki veririm.Çünkü bugün Aşkın beye karşı kullanılan silahlar yarın bana da kullanılacaktır.Geçmişde de çok kullanılmıştır.Kimliği söylemeyen bir insan "Ben cesurum!Sen korkaksın!"diyorsa herkes buna gülecektir.Satranç gerçek Siyasetin yanında küçük bir alandır.Siyaset alanında geçerli ilkelerle, Satranç Dünyasında klavuzluk yapmanın yararı yoktur.Tartışmanıza hakaret içeren cümleleri çıkararak devam edin!
Ateş Ülker
Ara
(09-02-2016, 15:59)Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Birisi çıkıp Aşkın beyi veya beni küçük düşürmek istiyorsa önce kimliğini açıklaması gerekir.Sadece eleştiri yapacak ve bizim yanlışlarımızı söyleyecekse zaten kimliğini sormamıza gerek kalmaz!

Yanlış düşünüyorsunuz. 

Üslupta hata, küfür, saldırı varsa kimliğimin açıklanması değil yazımın kaldırılması gereklidir. Veya benim forumdan uzaklaştırılmam.

Oysa siz benim yazılarımın kaldırılmasını, bloklanmasını veya benim forum yönetiminden uyarı almamı istemiyorsunuz. Kimliğimin açıklanmasını istiyorsunuz. Ulaşmak istedikleri amaç açısından ikisi birbirinden çok farklı. Üzüm yemek değil, bağcıyı bulmak  Smile

Ben tekrar ilan ediyorum: 

Yazılarımda kısmen veya tamamen forum kurallarına uygun ibareler varsa, forum yönetimi bunları silmeye yetkilidir. Sansüre karşı değilim bundan şikayetçi olmayacağımı da ilan ediyorum.

Eğer üslubum hatalı bulunuyorsa forum yönetimi beni geçici veya kalıcı olarak da yasaklayabilir, buna da karşı gelmeyeceğimi herkesin önünde ilan ediyorum.

Ama bunun bile sizi tatmin etmeyeceğini biliyorum.
Ara
Bu arada Viyana Emektarlar'da birinci olmuşsunuz. En çok ben sallıyorum, ilk tebrik eden ben olayım. Edirne dışındaki her başarı çok ciddiye alınması gereken bir öyküdür, çünkü ülkemiz için örneği çok az.

Bu başlık altındaki son mesajım da bu olsun, verdiğim rahatsızlık için herkesten özür dilerim.
Ara
(09-02-2016, 15:59)Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Herhangi bir kişiden rahatsız olmam söz konusu değildir.Korkacak bir durum da yoktur.Korkmuş olsam ben de kimliğimi gizlerim. Sadece üslubu düzeltmeniz gerekir. Aynı eleştirileri kişiyi küçük düşürmeden yapmak seçeneği de vardır...

Sn. ÜLKER

Sizin bu şahsı tanıdığınız sınırların ötesinde tanıyorum.
Yazısını okudum.
İFTİRALARININ SAÇMALIKLARININ SATIR SATIR CEVABINI ALACAK!
Olay, yer, tarih ve tanık kişilerle...
Hakkında yazı dizisi yakında geliyor.
Eğer kararlarını değiştirmezse İstanbul- İzmit ortak yapımı olacak!
Bu kadarını şimdiden belirteyim! Umutsuz bir vak'a...
Hukuka uygun!

Sahi bu zat-ı muhteremden hukuk dersleri aldık ve almaya devam ediyoruz değil mi?
Neyin hukuku ama? Undecided

Özenle seçilmiş belden aşağı, ulaşılamaz terbiye, ağırbaşlılık özentisi içinde argo, mesnetsiz ve kanıtsız aşağılık iftiralar, uyduruk olaylar, burnunun dibinde kendi gösterdiği kaynaklara burundan toslamalar...
Bunların bir hukuku olabileceğini hiç sanmıyordum.
Ama 2012 nin Ağustosundan beri bunları okuyoruz burada.
Yani yine bir seçim zamanına yaklaşırken! Cool Cool Cool

Hiç tahmin etmezdim gerçekten ama, günlük yaşamında da toplum içinde buna benzer çıkışlarıyla tanınıyormuş meğer...

Onu yine de kimlikli bir kişi olarak kabul etmem gerekiyo
Çünkü hastalıklı genlere sahip, yani o da bir insan sonuçta...
Yapacak bir şey var mı?
Siz tıp insanısınız bilirsiniz!
Ama bir yerlerde bu tiplerin yürüyüş şekillerine göre doktorların reçete geliştirip ilaç yazdıklarını duymuştum.
Sanırım Orlando idi.
Oraya ziyarete gideceğine göre... Cool
...

Bu bir tarzdır.
Aynı zamanda da bir çeşit biat tır…
Bunu uzun zamandır biliyoruz.

Bu bir yalanmadır. Kime ve neden olduğunu da biliyoruz.

Üstelik bu türler nedense seçim zamanına doğru toprakta biter, açar...
Zamanla döker ve dökülür. Sağdan soldan fışkırır.
Sonra zaman gelir ortadan kaybolduğunu ilan ederler.

Ama bakar ki biat etmesi gerekiyor, yine bir yerlerden bitiverirler.
Yani ömürleri topraktan bitmek ile toprağa düşüvermek arasında geçer.
YANİ BU TÜR BİTİK BİR TÜRDÜR.

Başka zeminlerde rüzgarına ve mevsimine göre blog açarlar.
Kahve kokuları iyi gelir, kafayı bulup saçmalarlar.
Kimi zaman Tosun Paşa'yı analiz etmeye kalkarlar, kimi zaman Deli Petrolardan medet umarlar...
Hayatları böyle geçer durur.
Hep aynı plağı koyar ve aynı plağı dinlerler.

Tabi ara sıra saçmalamada tavan yaparlar. Foyaları çıkınca da sağa sola dışkılarını bırakırlar...

Yok 2005 miş de yok 2015  değil de 2011 miş...
Yok dediği şeyin, 2011 yapımlı var olduğunu kendi söylemiyor mu?
Olmayan bir şey neden 2011 yapımı olsun ki?
Öfff koktu be! Dodgy

Bu cap cap cahil türlere göre...
Dernekler yasasına göre kurulan FEDERASYON (1954) ile, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne bağlanması (1991) arasında da aynı mantık kurulabilir değil mi?

O zaman ne yapacağız?  Huh Huh

Yok ben 1991 demedim de 1954 çüyüm mü diyeceksin? Confused

ORTADA BİR ŞEY VAR MI YOK MU?
YOK DEDİĞİ ŞEY ASLINDA VAR MIYMIŞ?

KAYNAĞINI KENDİSİ GÖSTERMEMİŞ Mİ?

Yok dediğin şey kapı gibi karşına çıkmış mı, çıkmamış mı?
Tarihlere takılarak demagoji yapan bu bitivermelerin yeni mutant türlerinin önümüzdeki süreçte fazlalaşarak artacağını göreceğiz.

Sn. ÜLKER,
Sizin hakkımdaki gerek bireysel ve gerekse toplumsal açıdan duyarlılığınıza teşekkür ederim.

Benim için bulaşmayın derim. Gerçekten de bu arkadaşın durumu üzücüdür! Böyle deşarj olur bu tür.
Yapacak bir şey yok!

Önümüzdeki süreçte aynı taktiğe o meşhur cesaretiyle tekrar tekrar saldıracaktır, hiç merak etmeyin.

Hakkımdaki iğrenç yalan, çaresiz iftira ve çıldırık saçmalamalarına karnım ta başından beri tok.
Çünkü alnım ak!
Aslında ne yazarsa yazsın hakkımda ilaç gibi geliyor!
Çünkü anında aksi ortaya çıkıveriyor.
Tarihçede olduğu gibi!
Geçmişte her bir kendi atıp kendi tutmasında olduğu gibi...

Her bir saçma sapan ve cahilce uyduruk iddiaları son derece dayanaksız ve naftalinlerin kokularını alıyorum.
Çürük, ağzı bozuk, iftira, aşağılama bu tiplerde!

Başka yazan var mı? Ha bir kaçı daha geldi aklıma biren bire...
Ama onlar bunun gibi değil.
Daha önümüzdeki süreçte göreceğiz bu profesyonel kalemleri…

Haberlerde yüzü saklı canilerin evinin önünde arabasına binen iş adamlarını nasıl bir cesaretle vurduklarını izliyoruz değil mi?
Üzülmekten başka bir şey yapamıyoruz .

Siz tıp adamısınız bilirsiniz.
Kanserle, veremle  bir şekilde baş edebiliyor insan...
Ama egosu elinden dilinden ve başka yerlerinden patır patır sürekli düşenler ve orayı burayı çaresizce pisleyenler için bir çare bulunursa da bu müjdeli haberi ilk  sizden duymak isterim.

Onun için saygın kişiliğinizive  toplumsal cesaretinizi bu profesyonel mutant tiplere boşuna meze yapmayın derim.
Bu size tek ve nacizane önerim.
Hakkımdaki tüm uyarılarınıza ve düşüncenize içtenlikle teşekkür ederim

Saygılarımla…
- MATRANÇ -
Ara
(09-02-2016, 16:11)Mojo Jojo Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(09-02-2016, 15:59)Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Birisi çıkıp Aşkın beyi veya beni küçük düşürmek istiyorsa önce kimliğini açıklaması gerekir.Sadece eleştiri yapacak ve bizim yanlışlarımızı söyleyecekse zaten kimliğini sormamıza gerek kalmaz!

...
Yanlış düşünüyorsunuz. 

Üslupta hata, küfür, saldırı varsa kimliğimin açıklanması değil yazımın kaldırılması gereklidir. Veya benim forumdan uzaklaştırılmam
...

[size=large][font=Times New Roman] [/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]Yazık![/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]Özgürce pisle sonra uç, kaç…[/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]Önce bu forumdaki pisliklerini temizleyelim.
 Neden bu kadar celallendiğini biliyoruz artık. Dünden ve bu günden…[/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman] Akla bak, mantığa bak![/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]Ben orada itirazımı bilerek ve isteyerek yaptım. Bunu açık yüreklilikle de ortaya koydum. Saklamadım, saklanmadım. Dilekçemi protesto amaçlı yazdım. Salonda olağan dışı koşullar oluşmuş.[/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]SADECE BEN RAHATSIZ DEĞİLİM Kİ! Birçok oyuncu rahatsız… Neden rahatsız? Benim yıllardır ortaya koyduğum ve mücadelesini verdiğim telefonunun sebep olduğu ve sonucunu birden çok oyuncuyu etkilediği bir durum var.
 Olayın temelinde bir kere bu var.
Sen nasıl hukukçusun?

[/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]Senin gibi  turnuvalarda ağlamadım ben!
 Geç kaldığın bir turnuvada hakemlere ağladığını bütün sporcular gördü değil mi?
 Yok otobandaymışsın da… Yok 150-160 km. basmışsın da… Geç kaldığın gecikme süresinde bile hakemlere yalvar yakar olduğunu sonra da o turnuvadan kaybolduğunu, maçlara gelmediğini gören sporcularımız var değil mi?
Gecikme süresi de biten maçın oynanmasını istediğini gören bir salon dolusu oyuncu ve hakemler varken...[/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]Ama kazanacağın para ödülün masraflarını aşınca diğer turlara gelmiyor toz oluyordun. Arkandan da çok konuşulmuştu. İstanbul’da birçok turnuvada olduğu gibi…[/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman] Kayıtlarda ve hafızalardadır.[/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]Senin anlayacağın seni sadece ben tanımıyorum bu ÖSF da…
[/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]Bu imza kuralını bilmediğimi söyleyecek ve iştahla hazıra konacak kadar senin gibi cap cap cahillerle ne işim olabilir ki[/font][/size][size=large] ?

[/size]
[size=large][font=Times New Roman]Yazıyı işine geldiği gibi kullanmak senin aklınca zaten ölmüş bir kişiyi tekmelemek değil mi? Psikolojide bunun başka bir adı var. Senin ağzına yakışır!
[/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]Açıkça yine söylüyorum![/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]İtirazı yazarken bile yazım okunamıyordu. Bunu bilen ve o anda müdahale eden arkadaşlarım var. Gülerek okuyoruz yazını.

[/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]Şoktayım ve bile bile protesto amaçlı yazdım. Sana bunu yetiştirenler tabi alıp kullanabileceğin şeklinde paketlemişler bu olayı. Ama sen kullanamamış, her zaman ki gibi kıllanmışsın![/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]Yazıyorum işte![/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]Bre ağzı bozuk, bre cahil oku! Oku da olayın özünü öğren! İnkar etmeden.

[/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]Yazımdan;[/font][/size]
[color=#1f497d][size=large][font=Times New Roman]“[i]Sn. Suat ATALIK’IN yazısındaki olayın tamamını birinci elden yaşayan biri olarak aynen şu şekilde aktarabilirim:
 - “Şampiyonanın 50 yaş üstü kategorisinin 5. Turunda Muhittin BÜKER- M. Aşkın TAŞAN (kendi maçım) oyunu devam ederken maçı biten oyunculardan birinin oyunları izlerken cebindeki telefonunun zili çalmış ve telaşla kaçarcasına salondan uzaklaşmıştır. Benzer bir durumu aynı gün sabah ki seans maçında sn. Hasan KILIÇASLAN ile oynadığım oyunda bu kez maçı devam eden oyuncuların hakemle olan sesli diyalogları yüzünden çok benzer kritik bir durumda tamamen olumsuz etkilenerek ve hatalı karar vererek avantajlı sayılan konumu mahvedip kaybetmiştim.

Kritik bir pozisyonda dikkat yoğunlaşmasını kaybederek hatalı seri hamleler ile önce avantajlı pozisyonu, sonradan da maçı kaybediyorum. Durumun şokuyla da sonucu imzalamış olmama ve itiraz edilemeyeceğini bilmeme rağmen (ki bu ifadeyi söz konusu yazıdan çok önce facebookda yazdım: [color=#1f497d]https://www.facebook.com/groups/ozgursatrancforum/permalink/10153267368376921/[/color] istemsiz olarak itiraz dilekçesi yazıyorum. Şoktayım ve durumu protesto ediyorum. Çünkü turnuva alanında oyuncuların konsantrasyonunu bozacak ortamlara izin verilmemelidir.[/font][/size][/color]
[/i]
[color=#1f497d][size=large][font=Times New Roman] Bu çok açık bir durumdur. Aynı zamanda Ulusal Takım seçme niteliği taşıyan bu şampiyonadaki her bir oyun ve alınacak her bir puan son derece öneme sahiptir. Bir oyuncu için bundan daha büyük bir şok olabilir mi? Aynı gün benzer illegal sebeple iki oyun vermek![/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Times New Roman]ASLINDA SANA DA EKSİK YETİŞTİRMİŞLER…[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Times New Roman]Aslında olayın devamı da var...
Eksik iletilmiş ve tabi ki iletildiği kadarıyla tek taraflı olarak eksik yazılmış…
Turnuva direktörü sn. Sabri KOÇAK’A durumu anlatarak [i]imzalamış olmama rağmen
 maçımın tekrarını talep ettim. Sesimin tonu yüksekti ve protesto etmekte kararlıydım. Bu durumun aslında bildiğim(!) cevabını bana her zamanki sakin ve kontrollü tavrıyla bildirdi.
Aynı gün benzer sebeple iki tur maçımı beni dışarıdan etkileyen ama -tamamen bana ait temel sebeplerle- kaybediyorum! Oyun disiplininden kopuyorum![/font][/size][/color]
[/i]
[color=#1f497d][size=large][font=Times New Roman]Kopmamam gerekirdi! Aslında benim tavrım şok bir tepkidir ve protesto amaçlıdır. Çünkü bunun eğitimini de hep böyle vermişimdir: [i]Sonucu imzalanmış olan maç bitmiştir!”[/font][/size][/color][/i]
[i][color=#1f497d][size=large][font=Times New Roman]…[/font][/size][/color][/i]
[i][color=#1f497d][size=large][font=Times New Roman]Yıllarca antrenör hocası olarak verdiğim  antrenör kurslarında, okullarda derslerde ve kulüp antrenmanlarında bu bilgiyi aktarmışımdır. Yüzlerce antrenör, binlerce on binlerce sporcu- öğrencim bunu bilir. Bazı turnuvalardaki İtiraz Kurulu üyeliğimde bile bunu yaşamışken ve bu tip itirazları dikkate almamışken, [/font][/size][/color][color=#1f497d][size=large][font=Times New Roman]hiç birinde de bu yönde ne bir bilgi verip ne de uygulama örneği göstermemişken bu kuralı bilmediğimi nasıl iddia edip yazabilirler ki?[/font][/size][/color][/i]
[i][color=#1f497d][size=large][font=Times New Roman]Bu ne boş ve temelsiz bir iddiadır? Kabul edilebilir mi?[/font][/size][/color][/i]
[color=#1f497d][size=large][font=Times New Roman]Eğer bu yazı bir yargı ve iddia olarak bir gazetede yer alırsa o zaman basın ve habercilik ilkelerini sorgulamaya başlarım. Kişilik haklarım doğar.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Times New Roman] [/font][/size][/color][color=#1f497d][size=large][font=Times New Roman]Aslında benim tavrım şok bir tepkiydi ve protesto amaçlıydı! Bu kuralı bilmediğimden değil elbette! Salonda telefonlu oyuncu olmamalıydı![/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=large][font=Times New Roman] Kırmızı ışıkta geçmişim! Bilmiyor muyum geçilmeyeceğini? Ama yapmışım işte! "
[/font][/size][/color]

[size=large][font=Times New Roman] Bu bilmemek midir bre cap cap cahil ??[/font][/size]

(devam edecek...)
- MATRANÇ -
Ara
Mojo Jojo çok yaşa.
Yazıların köşe köşe,
Dizildi uzun bir şişe,
Forumda pişe pişe,
Karardı peş peşe.
Seni ben başlattım bu işe,
Açıldı yara gidişe gidişe,
Son ver artık buradaki gidişe.
Ara
(09-02-2016, 12:23)Mojo Jojo Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Blogumda bu yazıyı yazdığımda yani Temmuz 2014'te bu link kapalıydı daha doğrusu orada bir link yoktu. Başlık Türkiye Satranç Federasyonu Tarihçesi iken içerik Dünya Satranç Şampiyonlarının biyografileriydi ve içinde bir kelime Türk satrancı yoktu.

2005 yılında yazılan bu yazı orada kabaca bir 10 yıl kaldıktan ve benim yazımdan sonra, TSF'nin 20.yıl anısına hazırladığı bir başka link buraya eklemlendi.

Sonradan eklemlendiğinin en önemli kanıtı da her 2 sayfanın tarihleri arasındaki açık farktır. 

Türkiye Satranç Federasyonu Tarihçesini anlatan yazı 2005 tarihlidir, buraya 2015 yılında eklemlenen sitenin oluşturulma tarihi, dibinde de yazdığı üzere 2011 tarihlidir.

Hadi ben hatalıyım ve yalan söylüyorum (ki blogda ben bunu yazdıktan sonra TSF'de görevli bir kişi bana özelden mesaj atarak "o başlığın niçin boş kaldığını" farklı bir gerekçe ile bana anlattı) en hafifinden bu sayfanın yazım tarihi 2005 iken Türk Satranç Federasyonu Başkanları ile ilgili eklemlenen sitenin oluşturulma tarihi 2011 farkını bir zahmet açıklayıver.
Bu saçmalama yazılar insanlarla dalga geçmektir.

Beyefendi,
2014 de sen yazmışsın da, 2011 de zaten hazırlanmış bir başlık yok mu?
Bunu neden ben açıklamalıyım ki?
Belki 20.yıla denk getirmek için özel bir hazırlık yapılmıştır olamaz mı?

Sormuş ve cevabını almışsın işte...
Seni birey yerine koymuş ve belirttiğin gibi özelden bilgilendirmişler. Sonuçta bu sayfa, alakasızca başka bir federasyondan örneğini verdiğin gibi, ama en az onlar kadar doyurucu bir biçimde düzenlenmiş.
 Bence daha da güzel!
Çünkü fotoğrafların bir kısmı basından ama büyük bir kısmı da bu federasyonu federasyon yapan senin her ortamda nefretini ve kinini kustuğun (sebeplerini de biliyorum, bak burada paylaşmıyorum, istersen özelden yazabilirim sana) ulusal sporcu, sporcu, hakem, kurum üyesi ve kurum çalışanları tarafından özel arşivlerinden düzenlenerek oluşturulmuş.
 Yani öz be öz yerli yapım! Hoşuna mı gitmedi? Bu senin için bir şey ifade etmiyor değil mi?

Dernekler zamanında sadece dernek duvarlarında asılı olan bu fotoları, haberleri ve paylaşımları şimdi sitede görüyoruz ve paylaşıyoruz. Senin fotoğrafın yok ama ben mi göremedim yoksa?

2005-2011 arasında daha da güzelleri yapılabilirdi. Onu muhatabına soracaksın. 2011 den sonrasını tartışmıyor muyuz?
Eee… 2012 de yeni yönetim gelmiş. Sonrasında da bunu güncelleyip geliştirmişler. Hiç yapılmayabilirdi belki. Öyle bir şey olmamış. Ama sonunda yapmışlar işte…

Sana beğendirmek zorunda mı bu insanlar bunu?
Battıkça batıyorsun! Cool

( devam edecek...)
- MATRANÇ -
Ara
Mojo Jojo'ya...

[size=large][font=Times New Roman]İftira ve yalanlara karşı en iyi cevap susmak olurdu belki…[/font][/size]

[size=large][font=Times New Roman]“Ama bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar çirkindir”[/font][/size][size=large][font=Times New Roman] diye Eflatun’un bir sözü vardır.

Onurlu insanlara çamur atma ilkelliği demek ki çağımızda hukukçu olduğu yalanıyla dolaşıp orada burada hava atarak yazanlarda da çaresizlik modası olup çıkmış.[/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman] Günümüzün yandaş-çakma yazarları ve yandaş-çakma hukukçuları kadar bile olamamış!
[/font][/size]
[color=#cc3399][size=large][font=Times New Roman]Yazımın bundan sonrası şu an kendi öz yargısından kurtulamayan çareyi asla kanıtlayamayacağı; tanık yer ve zaman gösteremeyeceği, yaşam modeli adi yalan- iftira ve aşağılayıcı ifadelerden ibaret, bu satırlarda isminin arkasında durma onurunu hiç yaşamamış ve yaşamaktan aciz olan yukarıdaki yazının sahibine…[/font][/size][/color]
[size=large][font=Times New Roman]Uzun bulanlar için önerim: sıkılırsanız okumayı bırakabilirsiniz.
[/font][/size]

[size=large][font=Times New Roman]Efendi,[/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]Bir kere insanlar beni sevmek zorunda değil! Bana en çok yazan sensin. Ben senin burada nefes alma  sebebinim. Bu durumda da beni en çok sen seviyorsun Heart  demektir Cool
Ama kalsın!
Ben hayatımda en az benim güvenimi kazanmış bir kişinin güvenini kazanmışsam bu bana yeter. Sevilmekten yana bir derdim yok!
Bu senin çocukça bir yakıştırman olarak kaldı burada bak!
[/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman] Sen 50’li yaşlarına merdiven dayamış biri olarak (bunu biliyorum!!) suçüstü psikolojisiyle, çocukça yakıştırmalar peşindesin. Yakışıyor mu sana?

Hukukçu olduğun yalanın çok açık ortada!
[/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]Doğruyu aramak peşinde değilim öyle mi? Arayalım o zaman!
[/font][/size]

[size=large][font=Times New Roman]Onlarca yalan ve iftiranın yanında sadece şu çocukça, ama çok adi yalan ve iftiranı ispatlamaya davet edeceğim. Hem seni hem de  bu anonim yazıları yazan  zat-ı muhterem akıl hocalarını…
[/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]“…  o yüzden başkandan fırçayı yiyip, yüzün al al çıktığın odadan fiilen kovuldun.” Smile Smile

[/font][/size]

[size=large][font=Times New Roman]Fiilen kovulmuşum! Yani böyle bir fiil gerçekleşmiş… Kovulmuş-um! Öyle mi?
[/font][/size]

[size=large][font=Times New Roman]"NE? - NE ZAMAN? - NEREDE?-  NASIL?- NEDEN?-   KİM?"
Huh Huh

[/font][/size]

[size=large][font=Times New Roman]İyi bir hukukçu değilsin!
 İyi bir haberci de değilsin!
İyi bir iftiracı ve iddiasının altında kalan zavallı bir kimliksizsin.
[/font][/size]

[size=large][font=Times New Roman]Evrensel BİLGİN’E hiç kızma!
 O hatasıyla sevabıyla isminin ardında durmasını bilen bir insan.
[/font][/size]

[size=large][font=Times New Roman]Bana burada; yer, tarih-zaman (günü ve ayı ile),tanık kişi, toplantı, bahse konu iddianı ortaya koyacak resmi yazı veya karar numarası, olmadı görüşmenin yapıldığı yer ve tarihi, sosyal medyada bana ulaşan ya da gıyabımda bu konuyla ilgili ikinci bir yazı da kabul edilecektir(ama kaynağından)…
Duyurulur!
[/font][/size]

[size=large][font=Times New Roman][size=large][color=#ff3333][size=large]Bunlara esas teşkil edecek iddianı kanıtlamanı istiyorum![/size][/color][/size][/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman] Belgelerini topla!
[/font][/size]

[size=large][font=Times New Roman] Söz konusu “fırça” olayının  da (çok basit ve inandırıcılıktan çok uzak ilkokul çocuları gibi bir yakıştırma  Undecided )  yerini ve zamanını, kim ya da kimlerden bu fırçanın geldiğini, bu iddiana temel teşkil edebilecek her türlü belgeni ortaya koy, efendi!

[/font][/size]

[size=large][font=Times New Roman]Aksi takdirde seni namert, yalancı, adi bir iftiracı, isminin arkasında veya yanında duramayan onursuz bir insan olarak ilan edemeyeceğim. Çünkü zaten………. .
 Anladın, anladın! Cool [/font][/size]
- MATRANÇ -
Ara
(09-02-2016, 20:05)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [size=large][font=Times New Roman]Senin gibi  turnuvalarda ağlamadım ben!
Geç kaldığın bir turnuvada hakemlere ağladığını bütün sporcular gördü değil mi?
Yok otobandaymışsın da… Yok 150-160 km. basmışsın da… Geç kaldığın gecikme süresinde bile hakemlere yalvar yakar olduğunu sonra da o turnuvadan kaybolduğunu, maçlara gelmediğini gören sporcularımız var değil mi?
Gecikme süresi de biten maçın oynanmasını istediğini gören bir salon dolusu oyuncu ve hakemler varken...[/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]Ama kazanacağın para ödülün masraflarını aşınca diğer turlara gelmiyor toz oluyordun. Arkandan da çok konuşulmuştu. [/font][/size]
(11-02-2016, 14:04)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [size=large][font=Times New Roman]"NE? - NE ZAMAN? - NEREDE?-  NASIL?- NEDEN?-   KİM?" 
Huh Huh 

[/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman][color=#ff3333]Bunlara esas teşkil edecek iddianı kanıtlamanı istiyorum![/color][/font][/size]
[size=large][font=Times New Roman]Belgelerini topla!
[/font][/size]

[size=large][font=Times New Roman]Aksi takdirde seni namert, yalancı, adi bir iftiracı, isminin arkasında veya yanında duramayan onursuz bir insan olarak ilan edemeyeceğim. Çünkü zaten………. .
 Anladın, anladın! Cool [/font][/size]

Bu konu ile ilgili:

bkz: [color=#0000cc]don't feed the troll[/color]

bkz: [color=#0000cc]findik fistik atmayin[/color]
Ara
(09-02-2016, 12:23)Mojo Jojo Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sonra utana sıkıla bir "istifa ettim" yazısı yazdın, bir Allah'ın kulu sana geçmiş olsun demedi. Senden 3 zaman sonra Teknik Kurul istifa edip ayrıldığında, herkes ayaklandığı halde.

Burada da kavga etmediğin bir "hacetin" kaldı.

Orlando'ya bir iki ay sonra gideceğim, seni götürmek isterim diyemiyorum çünkü dil bilmiyorsun, gelsen ne yapacaksın?

[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]Vay vay![/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman][color=#0070c0]http://forum.satranc.biz/showthread.php?tid=4170[/color]
[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]Orada açık yüreklilikle içten yazılmış bir yazı var. Minnet ve teşekkür var!
 Bak efendi bak ve iyi oku! Ne demişim? Senin ve akıl hocaların için özel olarak alıntılıyorum:
[/font][/size][/color]

[color=#c0504d][size=medium][font=Times New Roman]“…TSF için gerek mevcut yönetime ve gerekse yeni yönetimlere şimdiden başarılar dilerim.
Özellikle okul satrancının ülkemizde sorgulayan ve düşünen nesiller yetiştirilmesindeki katkısının farkında olan tüm yönetim ve çalışanlar ile çok başarılı bir ivme yakalaması en büyük dileğimdir.[/font][/size][/color]

[color=#c0504d][size=medium][font=Times New Roman]…[/font][/size][/color]
[color=#c0504d][size=medium][font=Times New Roman]Ülkemiz sportif  satrancının kaliteli yönetimlerle gelişimi ile uluslararası alanda beklentileri karşılayacak hak ettiği yeri alabilmesi için omuz verecek olan tüm çalışanlara her kim olursa olsun minnet duyacağımı belirtmek isterim...”
[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]Böylece görevimi ne bir gelecek ne bir makam ne de başka hiçbir çıkar beklentisi içinde olmadan gençlere devretmişim. Sebebim de yazımda belirttiği üzere ailem ve sağlık temellidir. Hayatımızda her insanın en büyük iki hazinesi…[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]Söz konusu yazımda kimsenin adı anılmamış iftiralara temel teşkil eden bir “yağdanlık-yalakalık” yapılmamış ulvi bir temenniyle de sona ermiş.
[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]Efendi![/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]Bunu bile malzeme yapmışsın be… Seviyen gittikçe nerelere doğru düşüyor görüyor musun?[/font][/size][/color]
[color=red][size=medium][font=Times New Roman]Ben senin bu temelsiz ve hayali iddianı da ispatlamanı istiyorum!
[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]İspatla hadi beni kırma, bak onca özel ulağın ve servisçi ajanların var…[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]Çok çiğ düşecek ama istifa kararımdan sonra tarafıma gelen onlarca yazı, mesaj dilek ve mailleri de burada bahis konusu yapmak istemezdim. Bunları sana mail adresimden “ilet” butonundan gönderebilirim bak! Bana mail adresini yolla diyeceğim ama yapamazsın değil mi? Bana bunu senin şahsında ve özelden ispatlama şansı da vermiyorsun, görüyor musun? Maskesini arkasına saklamak zorunda olan insanların düştüğü onlarca onursuz durumdan bir tanesi daha ortaya çıktı! Bu durumda sana yine aracı kişi, ulak ve kuryelerle doğru haber servisi şansı kalıyor! Bak bu kıyağıı da yapayım sana…
[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman] O da olmazsa hayal dünyandan uydurmaya devam eder durursun artık seçimlere kadar! Ben buradayım nasılsa değil mi?[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman] [/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman] [/font][/size][/color][color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]Orlando’yu sorup duruyorlardı, artık sormuyorlar…[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman] Fos çıktığını, bu sallama yazının da sana ait olduğunu öğrenmişler. Kendi vaat ettiğin tatilini kendin yaparsın artık.

Bir dil bilirim, o da ana dilim![/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman] Güzel Türkçeyi konuşup yazmaya çalışırım. Dilime sahip bir insanım onu kirletmem. Aşağılamam, küçümsemem, rencide etmem, yalan ve iftira söylemem... [/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]Senin de dilin vardı değil mi?[/font][/size][/color][color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman] Yalanlarının iftiralarının ve aşağılamalarının yabancı dilde de yazıp söyleyebilecek kadar bir hafızaya sahip değilim.
Madem dilin var çeviri yap be adam ! Kitap çevir bir katkın olsun! Sen de ara sıra bu ülkede yaşıyorsun...
Satranç camiasına bir tek bilinen katkın yok! Kayda değer bir başarın yok! Bir zamanlar olduğu rivayet edilirmiş ama o mutasyon geçirmenden önceydi.[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman] Ne bir şura da, ne bir toplantıda, ne bir eğitim etkinliğinde ne de bir yerli üründe…[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman] Varsa yoksa burada bir zamanlar kaybedip de ağladığın, sağa sola tehditler yağdırdığın ama asıl kimliğinin ortaya çıkacağını fark edince de tırstığın 3-5 kişinin okuduğu (o da şüpheli) blogun…[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman] Unuttuk mu?[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]Ha bir de şu ekşi sözlük![/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]“[/font][/size][/color][color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]"türkiye cumhuriyeti, cumhuriyet kurulduktan sonra ilk kez bu iktidar döneminde toprak verdi (süleyman şah türbesi vakası). bunun için, yani ülke toprağını verirken hiçbir meclis kararı alınmadı. vatana ihanetten niçin gensoru vermediniz? bir tasarrufunuz olacak mı? niçin bugüne kadar sustunuz?”[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]Şeklinde son derece cesaretli bomba soru patlatmışsın. Bravo sana! Ne cesaret değil mi? Dodgy

[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]“Cumhuriyet fikren, ilmen, bedenen kuvvetli, ahlaklı ve seciyeli muhafızlar ister.”-Mustafa Kemal ATATÜRK[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]Be adam, adam gibi kimliğinle sorsana bu soruyu… Şapka çıkaralım![/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]Seciyen bu mu senin? Saklanmaktan mı ibaret? CUMHURİYETİ SAKLANARAK MI KORUYACAKSIN YANİ?[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]Anında Orlando’ya değil mi? Dodgy

[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]O kolay kazanılmadı![/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman] Onu kazananlar da her birisi kimliği alnında insanlardı. Orlando’dan, Oslo’dan fırsat bulup Çanakkale’de gezdin mi hiç? İsimleri gördün mü? Her biri künyesinde kimliğiyle orada bu ülkenin onuru için yatıyor.
 Onun için Cumhuriyet faziletli insanların rejimidir efendi!

[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]Benim gibi bunu açık kimliğinle haykırabiliyor musun?[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=medium][font=Times New Roman]COSTA RİCA ‘AURORALI NEW LİGHT ROAST PEETS' kahveni içerken bunu da düşün olur mu? Cool [/font][/size][/color]
- MATRANÇ -
Ara
Edited: Yanlışlıkla bu başlığa giren yazıyı, doğru başlığa taşıdım.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi