Basit Bir Soru: NEDEN?
Merhaba değerli arkadaşlar,

Forumda kişisel sataşmalar arttığından dolayı uzun süredir yazmıyordum. Neredeyse her başlıkta bitmek bilmeyen ve hiç kimseye yararı olmayan tartışmalar yaşanmakta. Muhataplarını ilgilendiren bu gündemi bir kenara koyuyorum.

Aklımda cevapsız bir soru var. Sizlere bunu yöneltip görüşlerinizi öğrenmek istiyorum. Soruyu yöneltmeden önce bir açıklama yapayım:
Malumunuz üzere, seçim yılı. Tartışmalar artacak diyorduk, şaşırmadık, daha şimdiden gündem yoğunlaştı. Ancak muhalefet kanadında sürpriz bir isim var: Ali Nihat YAZICI. Neden sürpriz sayılır? Çünkü koltuğu devrederek başkanlık görevinden ayrıldı. Bununla ilgili kanıtlar sunmama gerek yok. Daha önceki başlıklarda ve TSF arşivlerinde yer alan yazılar yeter de artar.

Sayın YAZICI neden muhalefet konumuna düştü? 2012'den beri ne değişti? Bunu henüz anlayabilmiş değilim. Arkadaşlarla yaptığımız ayaküstü sohbetlerde iki farklı görüş var: Birincisi, Satranç AŞ'nin kapatılması. İkincisi, siyasi sebepler. Her ikisinin de çok geçerli sebepler olduğunu pek sanmıyorum. İki yakın aile dostunun, her ikisi de birbirinden saygıdeğer başkanların bir anda böylesine karşı karşıya gelmesi bana tuhaf geliyor.

Gerekçeyi anlamadığımdan dolayı devamındaki argümanlar bana göre havada kalıyor. Giriş bölümünü okumadığım bir yazının gelişme ve sonuç bölümlerinden birşey anlamayacağım gibi, bu tartışmanın sebebini, kaynağını öğrenmeden devamındaki fikirleri anlayamayacağım.

Dedikoduları önlemek adına, yanlış anlaşılmaların oluşmasını engellemek adına, kamuoyunun bilgi ihtiyacı adına sormak istiyorum: NEDEN?
Bu soru net bir şekilde yanıtlanmadan ikna edici bir muhalefet oluşması bence zordur.

Ekşisözlük diliyle, bilenler yeşillendirsin lütfen. Smile

Sevgi ve saygılarımla.
Ara
İlgili kişilerin beyinlerine girip düşüncelerini okuma özelliğim yok.
Bundan dolayı neden sorusu bende cevapsız.
Cevabı halef ve selef kişiler biliyor ve aynı şeyleri düşünüp beraberce hareket ediyorlar mı acaba ?
Bu sorum komplo teorilerinden de öte çok absürt kaldı sanırım.
Soruların cevabı beyaz atlı şövalyede olabilir.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi