Yerli dinamikler teşvik edilmelidir.
(13-03-2016, 12:44)abdulkadirbener Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ...
Başka bir üyenin "veli" eklemesini garip ve gereksiz buldum.
Türkiye'de düzenlenen turnuvalarda dağıtılan ödüllerdeki dengesizlik üzerine konuşurken "veli" ne alaka ben çözemedim.
Yabancıların velilerine bir imtiyaz mı sağlanmış ki yerli velileri destekleyeceğiz.
Desteklenmesi gereken yerli dinamik olarak "veli" konusu bence "sırf bir şey yazmış olmak için" veya her zamanki gibi konuyu saptırmak amacıyla yazılmış bir şey ve ben boş vereceğim.
...

“Çözemezsiniz elbette ve dediğiniz gibi ancak boş verirsiniz.”

Çünkü hayattan tanıklığını yaptığınız ya da içinde olduğunuz bir model sunamazsınız bize değil mi?
Bu anlayışınızla sunamayacaksınız da...

Ancak yazarsınız ve bireysel sataşırsınız. O bireyi yani benim bu ÖSF da anlattığım ve verdiğim örnekleri de anlamak istemezsiniz. İşinize gelmez.

...

Komisyonlar, kurullar, otel, çocuk turnuvaları, veliler… Siz ve sizin gibi düşünenlerin asla ve asla duymak istemediği, duyduğunda da anında taşladığı konulardır değil mi?

Sırf bir şey yazmış olmak için mi yazdım ben? Öyle mi düşündünüz gerçekten?

Ama sırf siz beni taşa tutacaksınız diye boş boş yazar durusunuz.

Yaşanmış ve örnek alınmış olaylardan bahsediyorum. Sizin asla anlamadığınız ( ya da öyle gözüken) tanıklığını yapmadığınız (yapsaydınız mutlaka yazardınız ve okurduk) il-ilçe gelişmelerinden habersizsiniz. Bilmeden ahkam keser ve anlamsız bulursunuz.

SATRANÇ CAMİASININ İÇİNDE VELİ ÖGESİNİ NASIL DIŞLARSINIZ?
Sadece kendi ilimden örnek vereceğim!

Siz bir veliyi sadece yolunan ve sömürülen bir birey olarak görüp bu satırlara taşıdığınız için “veli” kavramı sizin dünyanızda çok sığ bir konumda kalmaktadır. Bunu özellikle öyle gösteriyorsunuz. Veliyi bir pencereden görüp öylece
sözüm ona eleştiriyorsunuz, yok sayıyorsunuz.
BU BİR HAKSIZLIKTIR, VİCDANSIZLIKTIR!
...

Tanıklığını yapmadığınız gelişmeler içinde velilerin de olduğunu bilmeden yazıyor ve onları tamamen dışlıyorsunuz. En etkili yerli dinamiklerdendir veliler, bilmiyorsunuz!
BU BİR GÖRMEZDEN GELME CAHİLLİĞİDİR!
...

İl komisyonlarında gönüllüce görev yaparak sadece onların girişimiyle kazandırılmış; turnuva, satranç merkezi, kulüp satranç dalı, kulüp geceleri, okul aile birlikleriyle dayanışmalar, dayanışma geceleri, turnuvalarda açılan stantlar ve kermes alanları… BEY'İM, DAHA HANGİLERİNİ YAZAYIM Kİ?
Bir düşünürseniz sizde bulursunuz bunların satranca ne gibi dönüşler sağladığını.
BU BİLGİSİZLİĞE DAYANAN BİR CAHİLCE BİR İNKARDIR!
...

Düzenlediği geceler ve kermesler ile satranç sınıfı açan okul aile birliklerini bilmiyorsunuz.
Çocukları için çalmadık kapı bırakmadan, doğru adreslere yönelerek kulüp kuran ve kurduran veli birlik ve dayanışmalarından da haberiniz yok tabi…
Çocukları için yerel yönetimlere ulaşabilen ve onların katılabileceği il dışı turnuvalara maddi olarak katılımının sağlanmasını gerçekleştiren okulları nereden bileceksiniz değil mi?
Hadi yine yeniden cahilce inkar edin!
...

Ülkede açılan satranç merkezlerinin büyük birçoğunda kusura bakmayın ama maddi-manevi veli desteği vardır. Bilgilenin lütfen!

Bana, benim de karşı olduğum olumsuz örneklerden bahsetmeyin! Yanlış davranışlara sahip velilerle bizde mücadele ediyoruz.
Veli, günümüz satranç dünyasının görmezden gelinemez ve ret edilemez bir ögesidir!
...

KOCAELİ’DE son 20 yıl ki gelişmeler tamamen velilerin olağanüstü gayreti ile gerçekleşmiştir. Tanıklığını yaptığımız şeylerin inatla aksini söylemek size ne kazandırıyor çözemiyorum.

Vali yardımcısı, belediye başkanı, il sağlık kurulu başkanı, baro başkanı, ilçe belediye başkanı, emniyette personel, Derince Eğitim Merkezinde komutan, hastane başhekimi ve yardımcısı, üniversite de dekan ve dekan yardımcıları, kulüp başkanı…
Beyefendi bunların hepsi bizim velimiz. Çeşitli okullardan… Beğenemediniz mi?
 Tüm bunlarını her birisinin düzenlediği turnuva etkinlik, sponsorluk, sponsor bulma, kulüp açma, müsabakalara katılım desteği…
Siz neyi konuşursunuz asıl ben anlamıyorum.

SACAYAĞININ BİRİ EKSİK OLURSA AYAKTA NASIL KALIRSINIZ? Bir farkınız olmalı değil mi?

Sizin bir veli olup olmadığınızı bilmiyorum. Ama ben de bir veliyim. Velilere hak ettikleri değeri vermezseniz, onları yaptıkları katkılarından dolayı gözerde ederseniz, yok sayarsanız…

KENDİ ÇELİŞKİNİZLE BAŞ BAŞA YAŞARSINIZ.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Yerli dinamikler teşvik edilmelidir. - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 14-03-2016, 12:09

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi