Yerli dinamikler teşvik edilmelidir.
(14-03-2016, 01:53)Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Açık turnuvayı düzenleyen yerel yöneticinin bütün çabası Birinciye olabildiğince büyük ödül vermek ve yarışmaya olabildiğince daha çok yabancı usta çağırmaktır.Amaç böyle olunca yerli sporcuyu teşvik konusunu gündem maddesi haline getirmek mümkün olmamaktadır.
Öte yandan bugün Federasyonu eleştiren bazı arkadaşlarımız yakın geçmişde doğrudan veya dolaylı olarak Federasyonu desteklemiş kimselerdir.Ben bu Tarihi çok iyi biliyorum.Yarın kayda değer yenilikler olmayacağını da çok iyi biliyorum.Bu bilgiler ışığında Yönetimin değişmesinin hiçbir yararı olmayacağına inanıyorum.Mevcut kadro yerinde kalmalı ve yeniliklere açılmalıdır.

Ateş bey,
Yerli dinamikler konu başlığınız, sadece ödül belirleme konusuyla sınırlı duruma dönüştü. Farkında mısınız?

Konu başlığınız çok önemliydi. Bence bu konulardan çok, görüş bildirenlerin il ilçelerdeki uygulama örneklerini ve sonuçlarını buraya dökmesi, çözüme yönelik öneri sunması daha verimli olmaz mı?

Yapılan gelişmeleri topluma örneklendirenlere anlamsızca saldırmak neyi çözer ki?

Bir sponsor ile anlaşırken, sponsorun ödeme yapmayı kabul etmesi organizasyonun uluslararası bir niteliğe bürünmesi şartıydı. Bu durum son 5-6 yıla kadar böyle idi. Ortaya bir ödül rakamı koyardı sponsor. Neredeyse tamamı yabancıya giderdi. Ancak şimdi son yıllarda yerli sporcuların da ek ödül alması kabul ettirilmeye başlandı sponsorlara...

Bunun sebeplerinden birisi turnuvayı 2200 üstüne de açarak 4-5 günlüğüne de olasa GM, IM ağırlaması etkisidir. Bun a harcanacak para yerli kategorilere verilmeli. Bu görüş benimsenmeye başladı artık. Artarak da devam etmektedir. Bunun yapıldığı turnuvalar var. Ama yetersizdir, katılırım. Umarım yakın gelecekte istenen formata ulaşır.
Bu konuda TSF ancak düzenleme yapabilir, eğitim açabilir örnek sunar. 81 ilin hepsine sponsor bulabilir mi? İller kendileri bulacaklardır. Yetemediklerinde TSF DEN yardım alabilirler.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Yerli dinamikler teşvik edilmelidir. - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 14-03-2016, 12:32

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi