Yerli dinamikler teşvik edilmelidir.
Ben "Piramidin ortası ihmal edilmiştir ve edilmeye devam edilmektedir."diyorum.Aşkın bey bu görüşe katılmadığını ifade edebilir.Nüfus potansiyeline ve Satranç adına birçok etkinliğe imza atmış olmasına rağmen Kocaeli de Piramidin ortasını geçemeyen illerden biridir.Yine de göreceli olarak iyi örnektir.3 büyük il,Mersin ve Antalya dışında diğer illerde yetişen usta sayılarını sorgulayalım!
Benim itirazım sadece yerlilere verilecek ödül ile sınırlı mıdır?Bugünkü yazıda böyle bir izlenim alınabilir.Destek kavramını ortaya koyduğumuz zaman bu kavram içinde sadece maddi imkanlar anlatılmaz.Geleceği parlak olan bir yeteneğin yolunun açılması da bu kavrama dahildir.Bütün mesele eski alışkanlıkların bırakılmasıdır.Turnuva yönergelerini hazırlayan doğrudan Federasyon olmamakla birlikte bütün yönergeler Federasyonun onayından sonra uygulamaya konuyor.Federasyonun bilgisi olmadan hiçbir yönerge uygulanamaz.Eşitlik bozma konusunu ne kadar tartıştık?Bu konudaki yanlış anlaşılmalar 17 puan alan takımın Birinci ,18 puan alan takımın İkinci olmasına yol açtı.Ayrıca bu 2 takımın maç puanları eşit olduğu halde verilen haberin başlığında 17 puan alan takımın Birinci olduğu belirtildi!Bunları anlatmakla bitirmek mümkün değildir.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Yerli dinamikler teşvik edilmelidir. - Yazar: Ateş Ülker - 14-03-2016, 15:57

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi