Uşak İl temsilcisi Rezaleti
Bayıltan haberler başlıklı yazı altında açılan konu, beklenildiği gibi örtbas edilmeye (ÖSF dışında!) çalışılıyor.

Burada şunu hatırlatıyorum: Gerekli tüm belgelerle suç duyurusunda bulunulacaktır.

Şimdi, Uşak ilinden, muğla grup müsabakalarına gidecek minik erkekler kontenjanı, 5 sporcudan 3 sporcuya düşürülmeye çalışılıyor  Confused

Amaç belli Yarışmada 3. olan sporcu velisi yalan dolanla kandırılmaya çalışıldı... olmadı.

Uşak il temsilcisinin,  muğla grubu listesine suç işleyerek  aldığı ve okul sporları genel müdürlüğü resmi listesinde yayınlattığı, uşak il müsabakalarında  9,10 ve 19 sırada yarışmayı tamamlayanları  (aradaki dereceleri yapan çocukların hakkını yiyerek) "şimdi nasıl kamuoyuna göstermem" derdine düşmüştür.

İlgili kurumlar yapılan suçu "hatayı biz yaptık" diyerek örtbas etmeye çalışarak ayrıca suç işliyorlar.

Bu suçu işleyen her kim veya kimler ise görevlerinden uzaklaştırılmalıdır, sizce yanlış mı düşünüyorum?
Ara
Başlık amacını aşmış görünmektedir.Meseleyi daha iyi anlatmak mümkündür.Söz konusu yarışmanın tam adını ve kimin tarafından düzenlendiğini bile öğrenemedik.Satranç federasyonu il temsilcisinin olayda bir kusuru varsa karşılıksız kalmayacaktır.Ama diğer bölümlerde söylediğim gibi yargılarken daha serinkanlı olmalıyız.Konuyu çetrefilli duruma getiren Okul Sporları federasyonunun konunun içinde bulunmasıdır.Başka bir federasyonun yarışmasına araç gereç ve hakem desteği verildiği durumlarda bütün kararlarda Satranç federasyonu görevlilerinin dahli olmayabilir.Buna karşılık Satranç federasyonu Uşak il temsilcisi kusurlu ise ben de sizin gibi düşünüyorum!Bazı çocukların hakkı yokedilmişse ilgililer görevlerinden uzaklaştırılmalıdır.Muhtemelen Uşak il temsilcisinin en önemli kusuru yanlış sıralamaya bizzat kendisinin itiraz etmemiş olmasıdır.Finale katılma hakkı kazananların listesini kim tespit ettiyse ona itiraz etmeliydi.Bakanlıktan emir gelmişse il temsilcisi hemen istifa etmeliydi!Olay düşündüğümüz gibi değilse Finale gideceklerin listesinin nasıl tayin edildiği açıklanmalıdır.Herşeye rağmen bu başlığı değiştirip örneğin "Uşak Gençlik Spor İl Müdürlüğüne açık mektup"şeklinde yazmak mümkündür.Amaç yangını söndürmek olmalıdır.
Ateş Ülker
Ara
Ateş bey,

Yanlış sıralamayı bizzat kendisi vermiş, itiraz edenlere "yönerge değiştinden dolayı,muğla grup müsabakasına gideceklerin  listesini Gençlik spor bakanlığı hazırladı" demiştir.
Ara
(21-03-2016, 16:20)Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu çetrefilli duruma getiren Okul Sporları federasyonunun konunun içinde bulunmasıdır.Başka bir federasyonun yarışmasına araç gereç ve hakem desteği verildiği durumlarda bütün kararlarda Satranç federasyonu görevlilerinin dahli olmayabilir.

Organizasyon tamamıyla TOSF nundur.
TSF sadece teknik destek sağlamaktadır.

Ancak TSF Uşak İl Temsilcisi bir açıklama yapmışsa bunun dayanağını da ortaya koymalıdır.
Bence gelişmelerde sorumluluk TSF Uşak İl temsilcisinin üzerine atılmak istenmektedir (İl tertip Komitesi tarafından!)
TOSF İl Temsilcisinin ya da Tertip Komitesinden bir resmi açıklama gelmemesi de manidardır.

TSF İl Temsilcisi bu gelişmeler karşısında sorumluluk almamalıydı.
- MATRANÇ -
Ara
(21-03-2016, 16:20)Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Başlık amacını aşmış görünmektedir.Meseleyi daha iyi anlatmak mümkündür.Söz konusu yarışmanın tam adını ve kimin tarafından düzenlendiğini bile öğrenemedik.

Ateş Bey yarışmanın adı UŞAK OKULLARARASI SATRANÇ İL BİRİNCİLİĞİ'dir.
Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü  ve Uşak Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Uşak Okul Sporları Federasyonu İl Temsilciliği koordinasyonunca düzenlenmektedir.
Tertip komitelerinde ilgili branşın il temsilcisi de yer almaktadır.

İlgili açıklamalar resmi kurumdan resmi bir dille yapılmalıydı. Yani resmi yazıyla...
O ZAMAN KENDİLERİNİ RESMEN BAĞLARDI BU AÇIKLAMA!

Söylem olarak yapılmış ve TSF İl TEMSİLCİSİ ÜZERİNDEN açıklama yaptırılmış.
- MATRANÇ -
Ara
Bu aşamaya gelinen durumun (sorumlu) sorumluları var.

Başlangıç bizzat TSF il temsilcisi tarafından yapılmıştır.

Konuyu örtbas etme çabaları kimlerin eseri olacak göreceğiz.
Ara
Birkaç yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı yarışmalarında çok sayıda sorun vardı. Bunları aşmak için sesimizi duyurmaya çalışıyorduk.Şimdi anladım ki sorunlar daha çok artmıştır.Bu defa karşımıza Okul Sporları Federasyonu kavramı çıkmıştır.Yardımcı ve aracı olduğunuz yarışmada ortaya çıkan yanlışların sizin üstünüzde kalması da çok düşündürücüdür.Herşeye rağmen ben davanın sonuçlandığını düşünmüyorum.Uşak il temsilcisi içimizden birini arayabilir ve neler olduğunu anlatabilir.Bu forumdaki özel kutuya veya benim mail adreslerimden birine([email protected])mesaj yazabilir.Bir yarışmanın sonunda 3 ncü olan sporcu varken 19 ncunun üst aşamaya gönderilmesinin mümkün olabileceğine inanamıyorum.Mutlaka bir nedeni vardır!Aksi halde bunu yapan görevli yerinde fazla kalamaz.Çünkü bu gibi olaylar esasen Denizde bir çakıl taşı olsa da Federasyonu meşgul edecek hatta yıpratacak olaylardır.Federasyon Seçimi yaklaştıkça bu gibi şikayetlerin artması muhtemeldir.
Ateş Ülker
Ara
3. olan sporcunun başına gelenler malumunuz çok açık ve net , defalarca tekrarlamak istemiyorum.

4. Olan sporcu velisi, çocuğunu küçük olup yalnız göndermek istemedikleri için gitmiyorlar. 

5,6 olan sporcular gitmiyorlar;

7. olan sporcuya sıra gelince; ailenin ikiz çocuklarından kız olan bölge yarışmalarına gitme hakkı elde ediyor ve listede yer alıyor. Aile doğal olarak ikiz erkek çocuklarının gitmemesine üzülüyorlar ve  2 defa ayrı zamanlarda TSF il temsilcisini arayarak: "grup yarışmalarına gidemiyor muyuz?" diye soruyorlar ,TSF il temsilcisi:  "Hayır sizin hakkınız yok" cevabını veriyor. Bu gün itibarı ile haklarının gasp edildiğini öğrendiler.

8.olan sporcu velisi (Satrancı bilen ve zamanında turnuvalarda oynamış bir kişidir) : Uşaktaki satranç ortamından soğuduklarını bu nedenle gitmek istemediklerini söylediler. Kendilerinin yarışmaya gitme haklarının olduğunu öğrenince şaşırdılar, kimse ne aramış ne de sormuş !

19. sporcuya kadar olan kısım için, bir şey söylememe gerek yok sanırım.

21.03.2016 tarihi itibarı ile TSF il temsilcisi, 7.olan ve sırası gelen (yukarıda belirttiğim gibi), sporcu velisine, muğla bölge müsabakalarına gidemeyeceklerini,  çünkü Uşak il kontenjanının 5 ten 3 e düşürüldüğünü söylemiştir.
Neye dayanarak kontenjan 3 e düşürüldü? 

Bu davranış, suça suç katmaya devam edildiğinin açık ve net göstergesidir.

Şunu belirtmeliyim:
ÖSF de bu konuyu açıklamadan önce, TSF ve Uşak il spor müdürlüğü bilgilendirildi , TSF il temsilcisinin bu suçu karşısında bir şey yapılmayınca, burada açıkladım.

İnsaf, çocuklarımız bu kadar mı sahipsizmiş?
Ara
Bu defa, Muğla bölge yarışmasına gidecek sporcular, il yarışmasında ilk 5 dereceyi alanlar olarak , spor genel müdürlüğü sayfasında bugün itibarı ile değiştirilmiştir.

Örtbas etme çalışmaları zaten başlamıştı...

İl yarışmaları öncesi spor genel müdürlüğünün açıkladığı kontenjan Uşak ili için 5 idi, ne kontenjan değişti, ne Uşak ili için özel yönerge yazıldı ne de Uşak ilinin kontenjanı 3 e düşürüldü.

Hakkı yenen bir sporcu velisi dün Uşak il müdürlüğüne gitti;
Kendisine, başından beri Uşak il kontenjanın 3 olduğunu iddia eden Uşak il spor müdürlüğü yetkililerine,hakkı yenen sporcu velisi , spor genel müdürlüğünün resmi internet sitesine bakmalarını ve  kendisinin gözü ününde bunu teyit etmelerini ısrarla isteyince, kontenjanın başından beri 5 olduğunu il müdürlüğü yetkilileri ve orada bulunan TSF il temsilcisi, kabul etmek zorunda kalmışlardır.

Burada yapılan davranış, artık yutturulmaya çalışılan liste ortada olmasın da, ne olursa olsun fikri ile yapılan örtbas etme çalışmasıdır.

TSF il temsilcisinin;"9,19,10 dereceleri alanların bulunduğu listeyi, yanlış turnuva tablosuna bakıp yollamışım" gibi çocukça açıklamaları, satrancı ve haklarını bilmeyenlere anlamlı gelebilir.

Bu oyun 500 hamle sürebilir, satranççı ruhunu bilmeyen, satranca saygı duymayan, çocukların hakkını yiyenlerin peşini bu olay herkese örnek olsun diye bırakmayacağım.

selamlar.

Ek Dosyalar
.pdf   MUĞLA GRUBU_22.03.2016.pdf (Dosya Boyutu: 460.85 KB / İndirme Sayısı: 9)
Ara
Bu konunun daha iyi anlaşılması için; 'Bayıltan Haberler' konusunun okunması gerektiğini, hatırlatmak istiyorum.

Selamlar.
Ara
Aşkın Taşan :"En azından konuyu saptırmayalım değil mi?
Bu kutuya ait bir konudaki bir iftirayı ve bir yalanın üzerine başka bir konuyu yamamayın!

Hakkı yenen çocuklar için yapılması gerekeni konuştuk.
Konu il temsicisini bile ilgilendirmemişken ihale onun üzerine kaldı bu çok açık.
Onun gereksiz müdahalesi ve hatası affedilemez!

TSF bu turnuvaya müdahil olamıyor hocam. Turnuva TSF nin değil bir kere...

Bunu anlayın artık!

TSF nin hangi turnuvasına il birinciliğine ya da takım turnuvalarına TOSF karışabiliyor ki?
Yetki kargaşası yaratıyorsunuz!
Gerçek sorumlu ve suçlular, günah keçisi yaptığınız TSF İl temsilcisi sayesinde yırtıyorlar olaydan...

Anlayın da hedef oklarınızı asıl haksızlık yapan tertip komitesine ve o ilin TOSF il temsilcisine çevirin!
TSF il temsilcisi başka bir şekilde ağırlığını koymalıydı, yapamadı.
Turnuva TSF nin olsaydı en az sizin kadar hedefimdi TSF il temsilcisi...Gerçi o da dirayet gösterememiş bu konuda ya..."

Suç veya suç teşebbüsü, kim tarafından yapılırsa yapılsın, bu kişileri korumak, konumumuzu onlara eşdeğer kılar.

Sayın TAŞAN : TSF il temsilcisi suç işlemiştir, onu korumaya çalışan TSF yönetimi  ve İl genel müdürlüğü yetkilileri, bu olaydan  sorumludurlar.

TSF il temsilcisi bir suç işlerse bu TSF yi ilgilendirmez diyorsunuz, pes doğrusu...

Ben de şunu diyorum: TSF il temsilcisinin işlediği suç,öncelikle tüm satranççıları ve sonra tüm Türkiyeyi ilgilendir.
Ara
(25-03-2016, 21:54)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Suç veya suç teşebbüsü, kim tarafından yapılırsa yapılsın, bu kişileri korumak, konumumuzu onlara eşdeğer kılar.

Sayın TAŞAN : TSF il temsilcisi suç işlemiştir, onu korumaya çalışan TSF yönetimi  ve İl genel müdürlüğü yetkilileri, bu olaydan  sorumludurlar.

TSF il temsilcisi bir suç işlerse bu TSF yi ilgilendirmez diyorsunuz, pes doğrusu...

Ben de şunu diyorum: TSF il temsilcisinin işlediği suç,öncelikle tüm satranççıları ve sonra tüm Türkiyeyi ilgilendir.

Ben kimi savunuyorum? Doğru söyleyin, insanları yanıltmayın!

TSF il temsilcisini savunmadım. SAVUNMUYORUM!
Bu 3 yıldır süren bir yakıştırmadır benim hakkımda...

Ortaya bir konu attınız. Haksızlık var dediniz!
Harekete geçtim, kendisinden sordum.
Benim için ortada bir haksızlık ve bir itham vardır. TSF den izin ya da onay almadan suçlanan il temsilcisine sordum.
Medenice açıklama yapmaya davet ettim.

Suçladığınız adamın adını bile burada vermediniz.
Face sayfasından bahsettiniz ama kimin kullandığını da bilmiyoruz değil mi?
Adamın haberi yok!
Belki kendisi kullanmıyor, belki başkalarına ait.

Kendisi bana ilettiği yazıda aynen:

" - kime açıklama yapmışım.... ben kimseye açıklama yapmadım. benim için UŞAK  TSF ANA SAYFASI GEÇERLİDİR".... (23.03.2016...23:47)

diyor.

Siz kendisiyle iletişime bile geçmeye tenezzül etmediniz.

Ortaya bir şeyler çıkarmaya çalışıyorsunuz!
Bunun üzerinden tüm Türkiye'de TOSF nun bu organizasyonuna sadece teknik destek veren TSF muzu suçlu duruma düşürmeye çalışmanız da ibretlik!

Deliller var diyorsunuz. Ben itiraz dilekçesi nerede, diyorum.
Gerçekten itiraz edilmiş olabilir. Ama bunun bir resmi şekli vardır.
 KANITLARI OLMALI, AMA SUNAMIYORSUNUZ.

Bakın, eğer bu durum adli sürece girerse ilk soruşturulacak olan birim il tertip komitesi olur. İfadeleri alınacak kişiler, sporcular, itiraz eden veliler ( ki ortada itiraz dilekçeleri yok) TOSF il temsilcisi, turnuva raporunu düzenleyen hakemlerin raporları ve duyuruları yapması gereken kurum sayfası ( İl Okul Sporları Sayfası) dikkate alınır.

İl Temsilcisinin açıklaması varsa eğer kanıtları da aranır. Kaldı ki kendisi açıklamanın kaynak kurumunu da veriyor: GSİM diyor.
YANLIŞ OLAN DA BU ZATEN! O zaman açıklamayı o kurum resmi bir şekilde yapacaktır.
Çünkü kendi iletişim sayfaları var.
...

Ben gerçeği arıyorum, bunun için birinci kişilerden duymak istiyorum.
Siz, size iletilenden bahsediyorsunuz, ama kaynak sunmuyorsunuz.
Bizlerden anlattığınız ve yansıttığınız ölçüde olaya inanmamızı bekliyorsunuz.
Olayda gerçekten haksızlığa uğradığınız söylediğiniz çocuklardan bazılarının, zaten yarışmalara gitmeyecekleri de söyleniyor.
Ortaya itiraz edilemez şekilde kanıtlarıyla bir şeyler koymalısınız.
- MATRANÇ -
Ara
Bu açıklamanız utanç verici...

Tekrarlıyorum utanç verici..

Burada Yaptıkları yanına kalmayacak bir suçluyu savunmaya çalışıyorsunuz.

Ayıp , 
Sizi satranççı diye kaale alıyorum, 
Siz,Çocuklarımızın hakkını gasp etmeye çalışan, it köpek laflarını ağzına dolayan, seviyesizliği tavan yapmış, TSF Uşak il temsilcisi Ramazan Avcı isimli şahsı, burada savunmaya çalışıyorsunuz.

Lütfen kendinize gelin.
Ara
(25-03-2016, 23:08)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu açıklamanız utanç verici...

Tekrarlıyorum utanç verici..

Burada Yaptıkları yanına kalmayacak bir suçluyu savunmaya çalışıyorsunuz.

Ayıp , 
Sizi satranççı diye kaale alıyorum, 
Siz,Çocuklarımızın hakkını gasp etmeye çalışan, it köpek laflarını ağzına dolayan, seviyesizliği tavan yapmış, TSF Uşak il temsilcisi Ramazan Avcı isimli şahsı, burada savunmaya çalışıyorsunuz.

Lütfen kendinize gelin.
Sadece bunu ispatlayın Yakup Hocam.

Sizden bunu bekliyorum.

Kendisinin açıklamalarını seviyesizce buldum. Bunu burada bir daha yazıyorum.

Kendisini şiddetle kınıyorum!

Eğer haksızlığı kanıtlanırsa ya da bu haksızlığa alet olduğu o zaman sizden daha da çok bunu gündeme getireceğim.

Şu ana kadar yaptıklarının, söz konusu haksızlıkta sorumluluğun tamamen kendisinde olmasının sadece kanıtlanması gereklidir!

Yazılı bir açıklama dahi yapmayan bir insanı nasıl savunduğumu söylersiniz?
Bunu anlayamıyorum.
- MATRANÇ -
Ara
Sayın Taşan

Pek Yakında ....

Sadece satranççılar değil, herkes duymalı...

Selamlar.
Ara
(25-03-2016, 23:22)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sayın Taşan

Pek Yakında ....

Sadece satranççılar değil, herkes duymalı...

Selamlar.

Kanıtlayın, sizden ve camiadan özür dileyeceğim.
Size bu konuda tam destek vereceğim. Söz!

Haksızlık kimden gelirse karşısındayım.
Saygılarımla.
- MATRANÇ -
Ara
Size çok basit bir şey söylüyorum:

Okul sporları müdürlüğü resmi sayfasında, Uşak okul il yarışmaları sonucuna göre, bölge yarışmalarına gidecek ilk 5 sporcu 1,2,9,19,10 şeklinde yayınlandığında, ki bunun kanıtı var.(Liste en az 7 gün yayında idi)

TSF il temsilcisi,  "bu liste yanlış" diye itirazda bulunmak yerine , tüm  satranç camiasına bu listeyi 'uşak satranç' isimli Facebook sayfasından yayınlayıp, açıklama olarak   "yönerge değişti,bakanlık listeyi yaptı gönderdi" demiş ve bu yanlış listeyi savunmuştur.

Komediye bakın, yarışma olacak, bakanlık uyduruk liste gönderecek, herkes bunu kabullenecek.
Burada kritik soru şu: Uşak satranç isimli site kimin?

2 ay kadar öncesinden, bu sayfanın resmi olmadığını, TSF Uşak il temsilcisinin burada resmi duyurular yapmaması gerektiği konusunu, TSF yetkilisine zaten 2 defa bildirdim, burası çok açık ve net. 

Bütün uşak satranç camiası TSF il temsilcisinden, bu sayfadan duyuruları alırken, birden ne oluyor ? "bu sayfa benim değil" mi? demek istiyor? 

Maalesef kaçış yok.

Çocuklarımızın hakkını gasp etmeye çalışanlarla, sonuna kadar uğraşacağım.
Ara
(26-03-2016, 00:16)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ...
TSF il temsilcisi,  "bu liste yanlış" diye itirazda bulunmak yerine , tüm  satranç camiasına bu listeyi 'uşak satranç' isimli Facebook sayfasından yayınlayıp, açıklama olarak   "yönerge değişti,bakanlık listeyi yaptı gönderdi" demiş ve bu yanlış listeyi savunmuştur.
...

Tam burası kritik işte!

"yönerge değişti,bakanlık listeyi yaptı gönderdi" (??)

1-Yönerge değiştiyse değişen yönergeyi, değişiklik tarih ve sayısını gösterecek. Bunu göstermemiş ve yayınlamamış.
2-Bakanlık liste yapmaz! Bu onun işi değil ki! Yapsa bile resmi yazıyla ilan olunur. Bakanlık silsilenin en üstündeki kurum. Arada GSGM, OASF, GSİM ve İl Satranç Düzenleme kurulu var. Bakanlığa gitmesi için çok silsile takip etmesi ve resmi yazıların da resmi bir siteden duyurulması gerekir.
Bu iş söylemle oldu bittiye getirilemez!

Şu ana kadar her iki il temsilcisinin de konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmamış olmalarını son derece manidar buluyorum.

Son gelişmeler, yapılması gerektiği halde yapılamayan açıklamalar, ilgili sayfadaki keyfiyet bu konudaki duyarlılığınızın haklı olduğunu göstermektedir. Bunu içtenlikle söylüyorum ve ilk duruş noktamdan dolayı sizden özür diliyorum.

Saygılarımla.
- MATRANÇ -
Ara
Sayın Taşan

Bu konuda, herhangi bir noktada tereddüt yaşasam, bu kadar üstüne gitmem.
Üstelik, burada yazmadan TSF ye durum (en az 2 kez) iletildi.

Bakın, sporcu isimleri belli, TSF bu sporcu velilerine 5-10 dk içerisinde ulaşabilir.

Uşakta geldiğimiz durum çok vahim; Uşak il temsilciliği boş kalsa, kesinlikle daha iyi olacaktır.
Ara
Uşak il temsilciliği konusu, tarafımdan savcılığa intikal ettirildi...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi