Uşak İl temsilcisi Rezaleti
Bu konuyu hiç unutturmayacağım.

http://satranchaber.com.tr/bu-kez-skandal-usaktan/
Ara
Uşak İl temsilcimizin kusurlu olduğunu gösteren kanıtlar var.Ancak bu durumda insanın aklına bazı sorular geliyor.Kendisi ne zamandan beri bu görevi yürütmektedir?Özellikle Gülkız hanımın Başkan olmasından sonra mı göreve gelmiştir?Bu soru oldukça önemlidir.Bunun dışında kendisini şikayet eden veliler bu şikayetlerini Uşak İl Müdürlüğüne ve Türkiye Satranç Federasyonuna yazılı olarak yaptılar mı?Sırası gelen sporcuyu çağırmamak büyük bir suçtur.Mutlaka cezası verilir.Ancak bu şikayet sadece Miyazaki'nin mesaj ve makaleleri ile sınırlı olmamalıdır.Şikayetçi olan veliler resmi makamlara dilekçe vermelidir.Eğer veliler dilekçe vermiyorsa Miyazaki'nin makaleleri etkili olmaz.Özellikle Uşak İl temsilcisinin uygulamalarından vazgeçmesini sağlamaz!.Sadece Satranç Federasyonunun başını ağrıtır!Mağdur olan 3 veli bile olsa bunlar Satranç federasyonuna mektup yazmalıdır!Onların yazılı şikayetleri ile birlikte Miyazaki de olayları satranççı gözü ile anlatırsa bu yanlışları düzeltmek mümkün olabilir.
Ateş Ülker
Ara
Ateş bey
Yazılı bildirimler, zamanında, Okul sporları genel müdürlüğüne ve TSF ye Yapılmıştır.
Ara
[size=large][font=Verdana]Sorun ve tespitlerin hepsi doğrudur![/font][/size]
[size=large][font=Verdana]İl Temsilcisinin kendisini savunmasını gerektirecek hiç bir durum yoktur!
[/font][/size]

[size=large][font=Verdana]Bu durum, bu şahsın  gerek uygulamalarından gerekse kendi sayfasındaki üslup eksikliği ve terbiyesizliği ile de sabittir.
[/font][/size]

[size=large][font=Verdana]Lakin vaka yanlış zeminde tartışılmakta ve aynı zemindeki  yanlış mahkemede görülmektedir!

[/font][/size]

[size=large][font=Verdana]Olay yanlış zeminde tespit edilip zaman kaybedildikçe asıl sorumlular yakayı sıyırmakta ve olay da zaman aşımına doğru ilerlemektedir.
[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]Olayın iki yönü var![/font][/size]
[size=large][font=Verdana]1- İl temsilcisinin kendi programında olmayan bir turnuvaya sadece teknik açıdan destek vermesi gerekirken bizzat kendisinin yapmış olduğu adaletsiz ve haksız uygulamalar,[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]2- Tüm bu olaylarda il temsilcisinin TSF tarafından görevden alınamayacağıdır. Bu soruşturmayı açacak kurum TSF değil, TOSF (Türkiye Okul Sporları Federasyonu)dur. Ki bu kurumunda kendi göbeğinikeseceğini sanmıyorum.

[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]TSF Uşak İl Temsilcisi'nin - bu olayda- TSF  tarafından görevden alınmasını gerektirecek bir durum olsa bile bu konuyla ilgili olarak yetkisi yoktur.
Ancak teklif eder, ama kanıt sunması da gerekir. Fakat resmi olarak yetkisizdir.

[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]Dolayısıyla Uşak İl Spor Müdürlüğü, Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü, Uşak TOSF görevlileri ve TSF İl Temsilciliği bu olayın kapanması için gerekli soğutma çalışmalarını birlikte yaptıklarını kuvvetle tahmin ediyorum.
[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]Ayrıca;
[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]1-Çünkü velilerin olası yazmış oldukları dilekçeler bence dikkate alınmadı. Bu durumda veliler bir şekilde ikna edilmiş olabilir.[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]2- Uşak İl Spor Müdürlüğü ya da Milli Eğitim Müdürlüğünden konuyla ilgili açılmış soruşturma duyamadık.[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]3- Bu anlamda kararlı duruş sergileyen bir veli de göremedik. Veli geleceği için olayın peşini de bırakmış olabilir (ya da ben bilmiyorum).[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]4- Bir il temsilcisin göreve getirmek ve görevden almak TSF açısından çok kolay değildir.[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]5- Görevden asla alınmasını düşünmediği il temsilcileri kendi karar ve yetkisi dışında görevden alınma isteği ile yukarıdan gelen emirler varken (Kocaeli örneği) benzer bir ters durum da bu Uşak ili örneğidir.[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]6- Eğer İl temsilcisi bu olay için bir şekilde her hangi bir kurum tarafından görevden alınırsa, o zaman aynı yasal süreç Uşak TOSF Yöneticileri, Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü için de işleklik kazanır. Bunu engelleme durumu muhataplarınca kuvvetle muhtemeldir.
[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]Tüm bunları kendi bilgim dahilinde bir fikir olarak ileri sürüyorum.[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]Ama bireysel görüşüm Uşak İl Temsilcisinin bu olayın gidişatında satranç sporunun gerektirdiği etik davranışları gösteremeyip  görevini kötüye kullanmış olduğu yönündedir. Kendisinin ifadeleri, hakarete eşdeğer örneklendirmeleri bu konuda çok açık kanıttır.
[/font][/size]

[size=large][font=Verdana]Olayı yasal sürece sürükleyebilecek tek talep; ilgili öğrencilerden, öğrenci velilerinden ve olayda mağdur olan okul müdürlüklerinden gelecek resmi ve adli süreçle bağlantılı taleplerdir. Yani mahkeme sürecinin bu kişi ve kurumlarca başlatılmasıdır.[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]Bu yapılmamış ve aslında çok açık ahbap çavuş ilişkileri açısından sürekli dondurulacaktır.[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]Tüm bu fikirlerimin aksini ortaya koyacak gelişme,bilgi ve belgeler varsa onlar da ortaya konmalıdır.

Saygı ve selamlarımla.[/font][/size]
- MATRANÇ -
Ara
Aşkın Taşan :
"TSF Uşak İl Temsilcisi'nin - bu olayda- TSF  tarafından görevden alınmasını gerektirecek bir durum olsa bile bu konuyla ilgili olarak yetkisi yoktur.
Ancak teklif eder, ama kanıt sunması da gerekir. Fakat resmi olarak yetkisizdir."

Belgede sahtecilik, veya hırsızlık, veya daha başka, benzeri bir davranış biçimini sergileyen bir insanı, bakkal dükkanından bile kovarlar, gereken cezayı da verirler, ben bu kadar diyorum. 
Burada yazılanları herkes okuyor, yetkililerden açıklama oldu mu? olmadı.
Türkiye'nin hali bu olmamalı, çok yazık.

Selamlar.
Ara
(31-08-2016, 21:42)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Belgede sahtecilik, veya hırsızlık, veya daha başka, benzeri bir davranış biçimini sergileyen bir insanı, bakkal dükkanından bile kovarlar, gereken cezayı da verirler, ben bu kadar diyorum. 

Evet olması gereken de budur!

Ama bugün belgede sahtecilik veya hırsızlık, haksızlık, adam kayırma ve benzer diğerleri artık bir kişi tarafından değil, ekip veya ekiplerce yapılmaktadır. Günümüzde bilgiyi ve belgeyi kirletmek çok kolay artık. Olayın özü kirlendikçe ve saklı tutuldukça hukuk önüne çıkarılma ihtimali zayıflıyor. Hele bir de asıl mağdurlar ikna edilmişse!

Olayın anlattığınız biçimde gün yüzüne çıkmasının ihbarla olması çok zayıftır. Hemen o ihbarın üzeri örtülür. Bu olayda öyle kokular var sanki...

Yani gerek siyasette ve gerekse ticarette olduğu gibi çok eskilerden günümüze gelen klasik moda yöntemdir.
Belgeleri yok et yerine yenisini düzenle! Bakın sayfalarından yazıyı da silmişler değil mi?

Ben ilgili kişilerin ve okulların da ikna edildiğini düşünüyorum. Okul üst kurum olan milli eğitim müdürlüğünden gelen telkin ya da resmi yazılara karşı duramaz!
Uygular!
Bu resmi uygulamalarda böyledir. Ama birlik yapmış öğrenci veli kitlesinde Valilik ya da Spor İl Müdürlüğü devreye girer. Bunun için de her sonucu göze alıp kararlı takip gerekir.
Veliler bu işi takip ettirmişler mi? Böyle bir duruş sergilemişler mi?
Uşak küçük bir yer, ilişkiler ortada ve ilgililer her gün birbirlerinin yüzüne bakıyorlar. Ben böyle bir ortamda kararlı duruş sergileyen veli ya da velilerin çıkacağını sanmıyorum. Pişman ederler. Meslek hayatım bu tip samimiyetsiz ve kirli ilişkiler içinde geçti.

Siz söylediklerimi önemsemiyorsunuz. Ama bizim bilgimiz dışında bu yasal ve hukuki süreci başlatmış veliler de olabilir, bilmiyorum.
  Asıl mağdurların hukuki süreçte kararlıca birlikte durmaları ve öz kanıtları sunmaları durumu değiştirir. Zaman aşımı da henüz bitmemişken...

Selamlar.
- MATRANÇ -
Ara
Aşkın bey
Bu konunun uzaması çok saçma oldu, beni tanırsınız, eğer ben savcılığa kadar konuyu götürmüş isem, ortada bir kesin suç vardır. Ben suç unsurunu tartışmıyorum, her türlü belge bende var.
Ben bu işe duyarsız kalındığını ve TSF gibi bir kurumun (Diğerlerinin duyarsızlığı zaten malumunuz) bu olaya nasıl kayıtsız kalıyor sizlerin görmesini sağlıyorum.
Bunlar, şerefli insanlar gibi ,kalkıp bir açıklama yaparlar diye bekliyorum.
Ara
(01-09-2016, 11:30)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu işe duyarsız kalındığını ve TSF gibi bir kurumun (Diğerlerinin duyarsızlığı zaten malumunuz) bu olaya nasıl kayıtsız kalıyor sizlerin görmesini sağlıyorum.

Benim için açıklama yetmiyor!

Yapılsa bile gerçek suçlu ve suçlular cezalandırılmalıdır ki zamanla toplum bu gibi HAKSIZLIKLARI, TERBİYESİZLİKLERİ, ADAM KAYIRMALARI VE KEYFİ UYGULAMALARI normal görmesin.
 Zamanla meşrulaşmasın!

Dün Uşak, bugün yarın başka bir yer...
Sonrası ne olacak?

Sizin söylediklerinize katılıyorum. Ancak gerçek er geç ortaya çıkmalıdır!

Benim bu konuda yapabileceğim bir şey kalmıyor. Bilgi ve belgeler sizdedir.
Ben bu konuyu kendi adıma kapatıyorum.
Ancak açılacak bir adli sürece tanık olarak katılırım.

Selamlar.
- MATRANÇ -
Ara
(01-09-2016, 19:24)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(01-09-2016, 11:30)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu işe duyarsız kalındığını ve TSF gibi bir kurumun (Diğerlerinin duyarsızlığı zaten malumunuz) bu olaya nasıl kayıtsız kalıyor sizlerin görmesini sağlıyorum.

Benim için açıklama yetmiyor!

Yapılsa bile gerçek suçlu ve suçlular cezalandırılmalıdır ki zamanla toplum bu gibi HAKSIZLIKLARI, TERBİYESİZLİKLERİ, ADAM KAYIRMALARI VE KEYFİ UYGULAMALARI normal görmesin.
 Zamanla meşrulaşmasın!

Dün Uşak, bugün yarın başka bir yer...
Sonrası ne olacak?

Sizin söylediklerinize katılıyorum. Ancak gerçek er geç ortaya çıkmalıdır!

Benim bu konuda yapabileceğim bir şey kalmıyor. Bilgi ve belgeler sizdedir.
Ben bu konuyu kendi adıma kapatıyorum.
Ancak açılacak bir adli sürece tanık olarak katılırım.

Selamlar.

Teşekkür ederim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi