Uşak İl temsilcisi Rezaleti
[size=large][font=Verdana]Sorun ve tespitlerin hepsi doğrudur![/font][/size]
[size=large][font=Verdana]İl Temsilcisinin kendisini savunmasını gerektirecek hiç bir durum yoktur!
[/font][/size]

[size=large][font=Verdana]Bu durum, bu şahsın  gerek uygulamalarından gerekse kendi sayfasındaki üslup eksikliği ve terbiyesizliği ile de sabittir.
[/font][/size]

[size=large][font=Verdana]Lakin vaka yanlış zeminde tartışılmakta ve aynı zemindeki  yanlış mahkemede görülmektedir!

[/font][/size]

[size=large][font=Verdana]Olay yanlış zeminde tespit edilip zaman kaybedildikçe asıl sorumlular yakayı sıyırmakta ve olay da zaman aşımına doğru ilerlemektedir.
[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]Olayın iki yönü var![/font][/size]
[size=large][font=Verdana]1- İl temsilcisinin kendi programında olmayan bir turnuvaya sadece teknik açıdan destek vermesi gerekirken bizzat kendisinin yapmış olduğu adaletsiz ve haksız uygulamalar,[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]2- Tüm bu olaylarda il temsilcisinin TSF tarafından görevden alınamayacağıdır. Bu soruşturmayı açacak kurum TSF değil, TOSF (Türkiye Okul Sporları Federasyonu)dur. Ki bu kurumunda kendi göbeğinikeseceğini sanmıyorum.

[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]TSF Uşak İl Temsilcisi'nin - bu olayda- TSF  tarafından görevden alınmasını gerektirecek bir durum olsa bile bu konuyla ilgili olarak yetkisi yoktur.
Ancak teklif eder, ama kanıt sunması da gerekir. Fakat resmi olarak yetkisizdir.

[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]Dolayısıyla Uşak İl Spor Müdürlüğü, Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü, Uşak TOSF görevlileri ve TSF İl Temsilciliği bu olayın kapanması için gerekli soğutma çalışmalarını birlikte yaptıklarını kuvvetle tahmin ediyorum.
[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]Ayrıca;
[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]1-Çünkü velilerin olası yazmış oldukları dilekçeler bence dikkate alınmadı. Bu durumda veliler bir şekilde ikna edilmiş olabilir.[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]2- Uşak İl Spor Müdürlüğü ya da Milli Eğitim Müdürlüğünden konuyla ilgili açılmış soruşturma duyamadık.[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]3- Bu anlamda kararlı duruş sergileyen bir veli de göremedik. Veli geleceği için olayın peşini de bırakmış olabilir (ya da ben bilmiyorum).[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]4- Bir il temsilcisin göreve getirmek ve görevden almak TSF açısından çok kolay değildir.[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]5- Görevden asla alınmasını düşünmediği il temsilcileri kendi karar ve yetkisi dışında görevden alınma isteği ile yukarıdan gelen emirler varken (Kocaeli örneği) benzer bir ters durum da bu Uşak ili örneğidir.[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]6- Eğer İl temsilcisi bu olay için bir şekilde her hangi bir kurum tarafından görevden alınırsa, o zaman aynı yasal süreç Uşak TOSF Yöneticileri, Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü için de işleklik kazanır. Bunu engelleme durumu muhataplarınca kuvvetle muhtemeldir.
[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]Tüm bunları kendi bilgim dahilinde bir fikir olarak ileri sürüyorum.[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]Ama bireysel görüşüm Uşak İl Temsilcisinin bu olayın gidişatında satranç sporunun gerektirdiği etik davranışları gösteremeyip  görevini kötüye kullanmış olduğu yönündedir. Kendisinin ifadeleri, hakarete eşdeğer örneklendirmeleri bu konuda çok açık kanıttır.
[/font][/size]

[size=large][font=Verdana]Olayı yasal sürece sürükleyebilecek tek talep; ilgili öğrencilerden, öğrenci velilerinden ve olayda mağdur olan okul müdürlüklerinden gelecek resmi ve adli süreçle bağlantılı taleplerdir. Yani mahkeme sürecinin bu kişi ve kurumlarca başlatılmasıdır.[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]Bu yapılmamış ve aslında çok açık ahbap çavuş ilişkileri açısından sürekli dondurulacaktır.[/font][/size]
[size=large][font=Verdana]Tüm bu fikirlerimin aksini ortaya koyacak gelişme,bilgi ve belgeler varsa onlar da ortaya konmalıdır.

Saygı ve selamlarımla.[/font][/size]
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Uşak İl temsilcisi Rezaleti - Yazar: Miyazaki - 21-03-2016, 14:03
RE: Uşak İl temsilcisi Rezaleti - Yazar: Ateş Ülker - 21-03-2016, 16:20
RE: Uşak İl temsilcisi Rezaleti - Yazar: Miyazaki - 21-03-2016, 16:42
RE: Uşak İl temsilcisi Rezaleti - Yazar: Miyazaki - 21-03-2016, 17:07
RE: Uşak İl temsilcisi Rezaleti - Yazar: Ateş Ülker - 21-03-2016, 23:41
RE: Uşak İl temsilcisi Rezaleti - Yazar: Miyazaki - 22-03-2016, 00:30
RE: Uşak İl temsilcisi Rezaleti - Yazar: Miyazaki - 22-03-2016, 23:27
RE: Uşak İl temsilcisi Rezaleti - Yazar: Miyazaki - 24-03-2016, 23:53