(IM) M. Batuhan Daştan ve (IM) Vahap Şanal'ın (GM) unvanları...
Dün FIDE listesine baktıktan sonra hazırladığım fakat fırsatım olmadığından ÖSF ye aktaramadığım aşağıdaki yazımı noktasına virgülüne dokunmadan 1 gün gecikmeli olarak aynen yazıyorum.

Bugünkü FIDE listelerinde Muhammed Batuhan Daştan’ın (rating 2497)ünvanı IM olarak Vahap Şanal’ın (rating 2469) ünvanı ise GM olarak görülmektedir.
Bugünkü FIDE listelerinin eski veya yeni olup olmadığını veya yarın güncelinin yayınlanıp yayınlanmayacağını bilmiyorum.
Yarın günceli yayınlanıp Muhammed Batuhan Daştan’ın ünvanı GM olarak yazılırsa sorun yoktur.

[align=justify][size=small][font=Calibri, sans-serif]TSF aşağıdaki yazıyı 1 Eylül 2016 da yayınlamıştı.[/font][/size][/align]
[align=justify][size=small][font=Calibri, sans-serif]‘Beşinci turu tamamlanan İstanbul Açık Satranç Turnuvası'nda Ukraynalı rakibi GM Eldar Gasanov'u yenerek 5 puana ulaşan IM Batuhan Daştan, 2500 Elo puanına ulaşarak ülkemizin onuncu büyükustası oldu. 19 yaşında tıp fakültesi öğrencisi olan genç büyükustamızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Büyükusta unvanını elde etmesinin ardından sporcumuzla gerçekleştirilen röportajı aşağıda okuyabilirsiniz.’[/font][/size][/align]

Ben dereyi görmeden paçaları sıvayayım.

Bugünkü FIDE listelerinin güncel olduğunu ve yarın değişmeyeceğini varsayarak soruyorum :
1-İstanbul Açık’ta Muhammed Batuhan Daştan’ın GM ünvanını hak kazandığı andaki bilgileri FIDE’ye bildirilmedi mi ?
2-Bildirildi ise, FIDE kuralları mı değişti de unvan onaylanmadı ?
3-İlgili turnuva FIDE’ye bildirilmedi mi ?
4-Bildirilmediyse kim bildirmedi ?
5-Bildirmeyenden hesap sorulacak mı ?
6-TSF bu konuda vazifesini yaptı mı ?
7-TSF vazifesini yapamadı mı, yapmak mı istemedi ?
8-Yukarıdaki 7 adet abes soruları bir kenara bırakıp dikkate almazsak, GM ünvanının onaylanmaması başka nedenlerden ise, TSF niçin insanları yanıltarak GM ünvanının elde edildiğini bildirdi ?

Yarın Muhammed Batuhan Daştan’ın GM ünvanını FIDE listelerinde görmeyi içtenlikle istiyorum.
Ve yukarıdaki anlamsız ve abes yazımdan dolayı tüm satranççılara özür borcum olsun.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: (IM) M. Batuhan Daştan ve (IM) Vahap Şanal'ın (GM) unvanları... - Yazar: Feti - 01-10-2016, 13:27

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi