seviyeli seçim
[size=large][font=Times New Roman][color=#000000]Ali Nihat Yazıcı, maalesef karalama kampanyasına başlamış.[/color][/font][/size]
[align=justify][size=large][font=Times New Roman][color=#000000]Halbu ki yanlışları düzeltme, destek olma, kendince ne yapılması gerektiğini belirtmesi beklenirdi.[/color][/font][/size][/align]
[align=justify][size=large][font=Times New Roman][color=#000000]Geçmiş yıllarda, Atatürkçü çizgide olmayan bir radyoda konuştuğu için eleştirilmiş, buna karşılık olarak sadece “abuk sabuk” yorumunu yapmıştır.[/color][/font][/size][/align]
[align=justify][size=large][font=Times New Roman][color=#000000]Kendisi madem ülkesini ve satrancı seviyor, o zaman bir zahmet köstek olmasın.[/color][/font][/size][/align]
[size=large][font=Times New Roman][color=#000000]Suat Boztepe 7.9.2016[/color][/font][/size]
Ara
(06-09-2016, 23:56)SUAT BOZTEPE Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [size=large][font=Times New Roman][color=#000000]Ali Nihat Yazıcı, maalesef karalama kampanyasına başlamış.[/color][/font][/size]
[align=justify][size=large][font=Times New Roman][color=#000000]Halbu ki yanlışları düzeltme, destek olma, kendince ne yapılması gerektiğini belirtmesi beklenirdi.[/color][/font][/size][/align]
[align=justify][size=large][font=Times New Roman][color=#000000]Geçmiş yıllarda, Atatürkçü çizgide olmayan bir radyoda konuştuğu için eleştirilmiş, buna karşılık olarak sadece “abuk sabuk” yorumunu yapmıştır.[/color][/font][/size][/align]
[align=justify][size=large][font=Times New Roman][color=#000000]Kendisi madem ülkesini ve satrancı seviyor, o zaman bir zahmet köstek olmasın.[/color][/font][/size][/align]
[size=large][font=Times New Roman][color=#000000]Suat Boztepe 7.9.2016[/color][/font][/size]

Suat bey,
Madem ki KÖSTEK diyorsunuz...
Buyurun siz örnek bir kaç konuyu açıklayın, hepimiz bu yönetime destek olalım:

1. Satrançla büyüyorum derneğinin faaliyetleri, alım satımları,adresi, kurucu isimleri vs. neden şeffaf değil ve iddialar neden cevaplanamıyor.
2. Or-an semtindeki bina ile ilgili neden açıklama yapılmıyor.
3. TSF uşak il temsilcisi belgede sahtecilik yaptı, küçücük çocukların hakkını yemek için elinden geleni yaptı, TSF bu şahsı korudu... ne dersiniz? bakın açıkça yazıyorum, hakkımda disiplin cezası, soruşturma , mahkeme açmaları gerekir, haydi bakalım yapılsın da görelim. 

Ben adayları görünce desteğimi belirleyeceğim ama şu kesin :
Satrançla zerre kadar ilgisi olmayan bu yönetimin tamamen karşısındayım, çok zararlılar, hem de çok.

Satranç, GSB tarafından önemsendiği takdirde; başımızdaki bu yönetimin ne kadar alakasız kişiler olduğunu, kolaylıkla herkes anlayacaktır.
Ara
Ben Miyazaki gibi düşünmüyorum.2012 de seçilen Yönetim,2012 öncesinin devamıdır.İki dönem arasında küçük farklar olabilir.Ancak kusur ve eksikleri olduğu gibi Gülkız hanıma yüklemek haksızlık olur.Bugünkü Başkanın neyi değişitirmesi gerektiğini açıkça belirtmek gerekir.Kanımca görünen en iyi seçenek kendisinin 1 dönem daha devam etmesidir.Satranç toplumu içinde en çok dikkati çeken eleştiri Yönetim Kurulu içinde Satranca emek vermiş kişilerin sayısının çok az olmasıdır!Şu halde yeni dönemde bu sayı çoğalmalıdır!Miyazaki'nin diğer sorularına karşılık akla gelen sorular ise şunlardır:
1.Satrançla büyüyorum derneği ne zaman kuruldu?Bugünkü Yönetim ile bu dernek arasındaki organik bağ hangi derecededir?Bu derneğin faaliyetleri yararlı mı olmuştur?Zararlı mı olmuştur?
2.Or-an semtindeki bina konusunda Gülkız hanımın birçok kişi ve makama danıştığını sanıyorum!Bu konuda tek başına karar verdiğini düşünmüyorum!
3.Uşak il temsilcisi konusu zaman zaman diğer illerde de karşılaştığımız sorunlardan biridir.İl temsilcileri ile ilgili şikayetler kısa zamanda çözülememektedir.Miyazaki bu sorunu sonuna kadar izlerse çözüme kavuşacaktır.Bu konuda Gülkız hanımın ısrarlı şekilde ilgisiz kaldığını düşünmüyorum.Somut yanlış varsa mutlaka ceza verilir.
Öte yandan Miyazaki "adayları görünce desteğimi yapacağım"diyor.Ben adayları 1 gün kalana kadar göremeyeceğini sanıyorum.1-2 ay önce ortaya çıkacak kadar cesur aday görmek kolay değildir.Basında çıkan haberlere göre pek çok Spor Federasyonunda değişiklik olacaktır.Bizim Federasyonda da beklenmedik değişiklik olursa bu değişiklik bizi sevindirir mi?Üzer mi?Bunun hesabı iyi yapılmalıdır.Her halikarda hepimiz şunu çok iyi biliyoruz: Satrancı sevenlerin ve Satrançdan anlayanların hayalleri gerçekleşmeyecek!Bu Kaderi değiştirmeyeceğimize göre hiç olmazsa fazla üzülmeyelim!
Ateş Ülker
Ara
Ateş Bey

Başlangıç olarak sunduğum 3 maddelik soru ve sorunları yumuşatmaya çalışıyorsunuz.
Bu tüm camiaya zarar verici bir davranıştır.
Uşak il temsilciliği konusunda kesin olan bir belge sahteciliği konusu varken:
"[color=#333333][size=small]Uşak il temsilcisi konusu zaman zaman diğer illerde de karşılaştığımız sorunlardan biridir.[/size][/color]" şeklinde yazmanız:

1. Diğer tüm il temsilcilerimizi zan altında bırakır.
2. Bu konuda kılını kıpırdatmayıp, bu davranışa ortak olan TSF yönetimini savunarak, bu davranışa sizinde destekçi olmanızı sağlar.
3. Bas bas bağıran, duyuruyu yapan şahsımı, bu konulardan sindirmeye çalışmanız, gibi bir art düşünceye sahip olduğunuz fikri uyandırır.

Siz satranç geçmişi olan bir büyüğümüzsünüz, lütfen yazılarınızı daha dikkatle yazın.
Ara
Seçim yaklaştığı için gerilim de artacaktır.Uşak İl temsilcisinin neden olduğu şikayetlerin bu kutuda incelenmesi düşündürücüdür.Bugünkü Yönetim Uşak İl temsilcisi hakkında soruşturma açmamışsa bunu yazınız!Zaman zaman diğer illerde karşılaştığımız sorun bazı kimselerin veya velilerin Satranç federasyonu il temsilcisini şikayet etmeleri, ancak birçok şikayete rağmen il temsilcilerinin değiştirilme sürecinin uzun olmasıdır!(Diğer Spor federasyonlarında da benzer şikayetler görülmektedir)Siz eğer "Uşak il temsilcisi belge sahteciliği yaptı" diyorsanız bunu ilgili makamlara bildirin ve yanıt alamadığınızı da "Uşak il temsilcisi"başlıklı kutuda yazın!Federasyon yönetiminin benim savunmama ihtiyacı yoktur.Bugün içinde bulunduğumuz sistem ve bizi yöneten Yönetim Kurulu, hemen 1 günde ortaya çıkmadı.Kaynağını 2000-2012 dönemindeki Yönetimden aldı.12 sene devam eden önceki Yönetimi destekleyenlerden biri de sizdiniz!Şimdi şikayetçi olmanızın nedenini anlamaya çalışıyoruz!2012 öncesi ile 2012 sonrasında ne değişti?Bunu Topluma anlatmak kolay değildir!Benim hiçbir zaman kimseyi sindirmek gibi bir amacım olamaz.Daha çok yazın ve benim sorularımı da yanıtlayın!Hiçbir şeyi yumuşatmaya çalışmıyorum!Satranç toplumu beni ve burada yazı yazan birkaç kişiyi Genel Kurullarda konuşturabilir mi?Mesele buradadır.Mevcudu eleştirirken yarın büyük sürprizle karşılaşmak bizi daha çok üzebilir.Benim davranışlarımın camiaya zarar verip vermediğini Satrancın içinde olanlar bilir.Son kararı verecek olan satranççıların vicdanıdır!
Ateş Ülker
Ara
Sadece bu! Uşak il temsilcisi meselesi, örneğin Almanya gibi bir ülkede olsaydı, bu şahıs çoktan görevden aldırılır ve gerekli kanuni ceza verilirdi ama biz kendimizi gelişmiş bir ülke olarak görmemize rağmen bu olayı hali hazırda şikayet olarak değerlendiriyoruz.
Sindirilmiş ve bencilce düşünen bireyler olduğu sürece sadece birbirimize zarar veririz.
Birlik ve beraberliğin olamadığı bir ortamda ben neden kendimi yırtarak bağırıyorum ki...

sahtekarlığa prim verenler de sahtekardır o kadar.
Ara
Serinkanlılığı kaybetmek için hiçbir neden yoktur.Toplum hakaret edenlere prim vermez.Bu tarz uslüp kullanırsanız sonuçları olur.Seçim yaklaştıkça gerilimin artacağı bellidir.Çünkü talimatlar verilmiştir.Hedefler belirlenmiştir.
Satranç toplumu gibi toplumlarda birlik ve beraberlik olmaz!Çünkü sürekli düşünenleri yönetmek başka türlü mümkün değildir.Bu forumda İl temsilcisini savunan olmadı.Suçlama yapılmıştır.Kanıtlama yeri de burası değildir.Belgeler ilgili makamlara verilir.Sıkıntısı olan "filan makam filan başvuruya uzun zaman geçtiği halde yanıt vermedi"der....
Sindirilmiş bireyler varsa içimizde kimin sindirdiğini de söyleyiniz!Kim sindirdi bu bireyleri ?Hangi dönemde sindirildiler?
Ağır sorunlar varsa çözüm de gösterilir.Satranç toplumu kimlerin sahtekar olduğunu bilir.Sahtekarlığa prim verenler varsa bunlar bu primi ne zamandan beri veriyor?Zamanını söyleyebilir misiniz?
Ateş Ülker
Ara
Sahtekarlığa prim veren açık ve seçik olarak TSF yönetimidir.
Bahsi geçen olay için: Kasım ayına kadar hiç bir il temsilcisini görevden almayacakları fikrini ortaya atmışlardır.
Böyle bir zihniyet olursa adalet beklememiz boşunadır.
Ara
Herhangi bir kişi,herhangi bir veli veya herhangi bir kurum(makam)tarafından yapılmış bir yazılı başvuru varsa bunun Kasım ayına kadar bekletilmesi çok zordur.Satranç Federasyonu bünyesinde asla bekletilmez.Çünkü önümüzdeki seçimde kendilerine büyük eleştiri gelir.Bu iddialar kanımca Kasımdan önce incelenip bir sonuca bağlanacaktır."Kasım ayına kadar kimse görevden alınmayacak"fikri 1-2 gün kazanmak için söylenmiş olabilir.Bu fikir ile 2 ay kazanıp davayı ertelemek uzak ihtimaldir.En kısa zamanda sanığın suçu ya sabit görülecektir.Ya da kusurlu olmadığı tespit edilecektir.Bu davayı Kasım sonrasına ertelemek ilgili kişi dışında kimseye bir şey kazandırmaz!3 ncünün sırasını 19 ncuya vermek çok kolay değildir.Mutlaka sonuçları olur.Görünürde hiçbir işlem yapılmadığı haberi yayılırsa, Genel Kurulda Yönetim aleyhinde konuşmak isteyenler bu olayı anlatacaklardır.Bu konuda zaman kaybının Satranç Federasyonu dışında yaşanmış olduğunu sanıyorum.Federasyon ise kendisine yapılan başvuruyu bekletmez.Daha doğrusu bekletmesinin kendisine yararı yoktur.Zararı vardır.Çünkü yaklaşan seçimde muhalefete böyle bir koz verilmez!
Ateş Ülker
Ara
Ateş Bey
Gerekli tüm yerlere bilgiler ve dilekçeler verildi.
Bakın açıkça söylüyorum : Belgede sahtecilik yapan şahsı TSF açıkça koruyor.
Tersini ispatlasınlar; BİR DAHA SATRANÇ OYNAMAM, BU CAMİAYA AYAK BASMAM.
Ara
İl temsilcilerinin atamasını yapan ve görev süresi bitmeden görevden alabilen gsgm il müdürlüğü olduğu için federasyon il temsilcisini görevden almak istese dahi yalnız başına görevden alamaz. Siz resmi makamlara başvuru yaptınız ve kararı bu resmi makamlar verecek. Federasyonu görevden almaya yetkisinin olmadığı birini görevden almadığı için eleştirmeyi doğru bulmuyorum. Haklı davanızı destekliyorum miyazaki ama konunun asıl muhattabının federasyon değil gsgm olduğunu hatırlatma gereksinimi hissediyorum.

Satrancın dışında olan kişiler bitane muhalif site tarafından yılın bilmemnesi seçilince koltuk kavgasında kullanıldığını anlayamadan farklı konularda yanlış içeriğe sahip eleştiri yazıları yazabilir ama sizin gibi satrancın içinden gelip yılların tecrübesine sahip bir değer yazılarını bu muhalif sitede yayınlatıp koltuk kavgasına kendisini alet etmemelidir. Kendisi zamanında bakanlara övgüler dizerken sonrasında bakanlarına övgüler dizdiği siyasi partinin 1 numaralı rakibi partiye yakın sosyal medya paylaşımları yapanların şimdi modern bir bayan başkana bile paralele göz yumduğu iftirası atarak son çırpınışlarını yapanlara kendinizi farkında olmadan kullandırtmayın.
Ara
Eğer, tüm camiayı ilgilendiren iddialar varsa, herkesle paylaşmak isterim.
TSF görevden alamaz diyorsunuz, bu çok komik bir durum, ortada çok ciddi bir olay var ve TSF bundan rahatsızlık duymuyor.
Sayın satrançsever bu meseleyi hiç bir yerde yazmadan TSF yi haberdar etmiş birisiyim, lütfen kimse kimseyi kandırmasın.
Bu olayın kahramanı TSF nin il temsilcisidir, açın bakın Türkiye Satranç Federasyonu Uşak satranç il temsilcisi yazar.
Marketimde çalışan kasiyer müşterinin hakkını gasp etti ise suçlu sadece kasiyer ve onun amiri (Müdürü) diyerek yan gelip yatmak nasıl bir davranış biçimidir?

Aday destekleme konusunda adayları görmek gerekir, ben hiç bir konuya alet olmuyorum merak etmeyin, iddialar varsa camianın haberi olmalıdır.

Şunu açıkça belirtiyorum: Gülkız Tulay ve yönetimini asla desteklemiyorum.

Çocukların hakkını yemeye çalışanları, görevden alamıyorsan, orada durmayı hak edemezsin, bu herkes için geçerli genel düşüncemdir.
Ara
(10-09-2016, 16:45)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: "Çocukların hakkını yemeye çalışanları, görevden alamıyorsan, orada durmayı hak edemezsin, bu herkes için geçerli genel düşüncemdir."

Şimdiye kadar bu konuda yazılanlara, yapılan tartışmalara rağmen ne Uşak'tan ne de TSF'den hiçbir ses gelmemesini çok yadırgıyorum.

"Ben Satranççıyım" diyen bir insanın turnuvalarda, seminerlerde, forum sitelerinde izi olmalıdır.

Miyakazi'nin görüş ve düşüncelerine önem vermeliyiz, zira kendisi gerek Ali Nihat Yazıcı'nın, gerekse de Gülkız Tülay'ın başkanlığı döneminde, TSF bünyesinde onlarla beraber çok uzun zaman çalışmış bir ustamızdır. Bizlerin bildiğinin gördüğünün ötesinde tecrübeleri olduğu su götürmez bir gerçektir. Bir insan durup dururken geçimini  sağladığı işini terk edip gitmez, giderse de kuvvetli sebepleri var demektir.

Uşak il temsilcisi arkadaşın da buradaki konudan haberi olduğunu düşünmekteyim. Burada bir üyelik açıp en azından savunma yapması uygun olur, o yoksa TSF'nin açıklama yapması uygundur ama ne hikmetse her 2 tarafta burada yok!

Burada herkes olmak zorunda mı diye düşünebilirsiniz! Bana göre "Satranççıyım" diyenler olmalıdır!! 

Bu arada artık il temsilcilerini TSF atamaktadır, il spor müdürlüklerinden bu atama yetkisi alınmıştır. Haliyle TSF'nin görevden alamaması gibi bir durum yoktur.
[font=Trebuchet MS]ZESDER Balıkesir Zekâ ve Zihin Sporları Kulübü[/font]
(09-09-2016, 14:52)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sadece bu! Uşak il temsilcisi meselesi, örneğin Almanya gibi bir ülkede olsaydı, bu şahıs çoktan görevden aldırılır ve gerekli kanuni ceza verilirdi ama biz kendimizi gelişmiş bir ülke olarak görmemize rağmen bu olayı hali hazırda şikayet olarak değerlendiriyoruz.
Sindirilmiş ve bencilce düşünen bireyler olduğu sürece sadece birbirimize zarar veririz.
Birlik ve beraberliğin olamadığı bir ortamda ben neden kendimi yırtarak bağırıyorum ki...

sahtekarlığa prim verenler de sahtekardır o kadar.

Bu çığlığa katılıyorum.

Yakup Hocam,
Uşak konusunda sonuna kadar haklısınız. Yapılan terbiyesizlik ve keyfiyetti. Bunu satranççı olarak bizler bilir ve değerlendiririz.

Ancak bir il temsilcisinin yerinden alınıp yerine başka birinin atanması düşündüğünüz kadar kolay değil!
Yerine atanacak il temsilcisi o ilin en köklü insanı, satrancın en içinden gelen birisi bile olsa...

Bizim ülkemizde işleyiş ne yazık ki bu istediğiniz şekilde değil, daha farklı. Yönetim ve siyasetin içinde olmadığınız için bunu bilmiyorsunuz. Uşak'a kadar yeni farkettiniz.
Yanlış bir sistem geçerlidir. GSGM ve Bakanlıkça belirleniyor. Hele bir de şimdi 15 Temmuz OHAL (?!) dan sonra her şeyin dengesi ve zemini değişti.
Anında tam bir satranç emekçisi görevinden alınabiliyor artık.
Siz (TSF)görevden alamıyorsunuz. Önerseniz de, belge de sunsanız il içi satranç dışı bürokratik ilişkiler devreye giriyor ve sizin elinizde sadece belgeler kalıyor.
Bu olaya ve aksine onlarca tanıklık yaptığım olay anlatabilirim size.
- MATRANÇ -
Ara
Naci Bey, Aşkın Bey
Teşekkür ederim..
Basitçe "Evet Haklısınız" diyenleri işitmek güzel bir duygu.

Şimdi bu çirkin konuyu ait, yalın bir soru sormak istiyorum:

Aynı temsilci, aynı olayı bir başka turnuvada tekrarlarsa ne olur? (Belki 2-3 defa) diye merak ediyorum.

Naci Bey'in yazdığı gibi ne hikmetse yine kimseler açıklama yapmayacak mı?

Adalet yok ise, yönetimden bahsedemeyiz.

Selamlar, iyi bayramlar.
Ara
(10-09-2016, 19:16)Naci Erdem Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada artık il temsilcilerini TSF atamaktadır, il spor müdürlüklerinden bu atama yetkisi alınmıştır. Haliyle TSF'nin görevden alamaması gibi bir durum yoktur.

Hayır Naci Bey,
Ne yazık ki son uygulamalar söylediklerinizle örtüşmemektedir.
TSF devredeyken hangi makamlardan hangi telefonlar ile nasıl keyfi atamalar yapıldığına çok tanıklık yaptık, yapıyoruz. Daha çok yeni görevden almalar hala soğumamışken...
Kanun başka uygulama başka...

Söylediğiniz bu durum sizce yüzde yüz uygulanabiliyor mu dersiniz Naci Bey?
İllerdeki ilişkileri en iyi bilenlerdensiniz.

GSGM den bakanlık kanalıyla TSF nin önüne gelen belgeler ile görevden alınmalı yaşamıyor muyuz?
- MATRANÇ -
Ara
Naci Bey,
İl temsilcilikleri halen Genel Müdürlük mevzuatına göre atanmaktadır.
TSF kendi bünyesi içinde kurduğu bölge temsilcilerini atayabiliyor ve görevden alabiliyor.

İl spor dalı temsilcisi olmak isteyen ve bu maddede belirtilen niteliklere sahip olanlar bulundukları ilin il müdürlüğüne dilekçe ile müracaat ederler. İl müdürlükleri müracaatları değerlendirir ve nitelikleri uygun olanların adaylıklarını kabul ederek il başkanının onayına sunar. Adaylar arasından birisi il müdürünün teklifi ve il başkanının onayı ile il spor dalı temsilcisi olarak atanır. Ataması yapılan il spor dalı temsilcisinin adı soyadı ilgili federasyon başkanlığına bildirilir.

Saygı ve selamlarımla.
- MATRANÇ -
Ara
(10-09-2016, 20:40)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aynı temsilci, aynı olayı bir başka turnuvada tekrarlarsa ne olur? (Belki 2-3 defa) diye merak ediyorum.

Kamu davası açılmalıdır.
İlgililerin, mağdurların kararlı takipleriyle !
- MATRANÇ -
Ara
Bu olayın kahramanı federasyonun il temsilcisidir ve sizin yazdıklarınız muhakkak doğrudur ama federasyonun yapabileceği en fazla gsgm il müdürlüğüne durumu bildirmektir ama. Naci Erdem artık gsgm değil federasyonun il temsilcisi atamalarını yaptığını yazmış ama doğrusu Aşkın abinin yazdığı. Aşkın abinin yazdığı kısım İl temsilcisinin nasıl ve kim tarafından atanacağını açıklıyor. Devamında ise görev süresi bitmeden nasıl kim tarafından görevden alınacağı açıklanıyor. Atamayı yapan ya da görev süresi bitmeden görevden alabilecek olan federasyon değil gsgm.

Miyazaki Uşak il temsilcisine bu forumdan küfür etse uşak il temsilcisi federasyona miyazakiyi forumdan atın diyebilir mi? Federasyon miyazakiyi forumdan atamayınca federasyonun antrenörü diye federasyonun forumdan atması gerek diyebilir mi? Herkesin yetkilerinin sınırı vardır ve Aşkın abinin foruma kopyaladığı kurala göre bir il temsilcisini görev süresi bitmeden görevden almaya federasyonun yetkisi yok.

Yetkisi olmayan bir görevden alma işlemini yapamadığı için haksız yere federasyonu suçlamak seçim döneminde yanlış anlaşılmanıza yol açabilir. Federasyonu eleştirmek iyidir çünkü olumlu eleştiriler daha iyi performansa teşvik eder ama yetkisi olmayan konularda federasyonu eleştirmek eleştirinin ciddiyetini ve itibarını zedeler.
Ara
Sayın satrancsever

Evinizde hırsız varsa ve birlikte yaşamayı seviyorsanız, bu sizin karakterinizle ilgilidir.

Ben TSF başkanı olsam efendi gibi istifa ederdim veya bir il temsilcisi, bir halt yemiş diye, koltuğu bırakmam mantıksız ise; ki mantıksız olur zaten, bu adamı ifşa ederdim ama asla hiç bir şey yapmadan koltuğumda oturmazdım.

Dürüstlük, 10 yaşındaki çocukların hakkı yenirken; şatafatlı ve şaibeli yabancı kuruluş Lions kulübünün, bilmem ne ödülünü alıp, utanmadan resmi sayfada yayınlatıp, hava atmayla olmaz.

Sabah sabah radyoda çalanı da yazmadan geçemeyeceğim:

Tepedeki çimenlikten seyreylemek şu alemi,
küçülmüş, ufacık olmuş insanların alemi...

Herkese iyi bayramlar.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi