seviyeli seçim
Hırsız varsa cezasını mahkeme verir. Bu olaydaki mahkeme gsgm il teşkilatıdır. İl temsilcisini görevden alma yetkisi olmayan federasyonun yapabileceği yaşananları Uşak gsgmye bildirmekten öte değildir ve federasyon durumu zaten Uşak gsgmye bildirmiştir. Başka ne yapmasını bekliyorsunuz? Federasyon o il temsilcisine yazı yazıp seni görevden aldık dese il temsilcisinin cevabı beni görevden almaya yetkin yok olur.

Madem il temsilcilerinin yaptıklarıyla çok ilgilisiniz, sizin yazılarınızı yayınlattığınız sitedekinin döneminde il temsilcisinin biri daha yaşı dolmamış çocuğunu antrenör yaptırıp özel okullarda ders verdirtirken neredeydiniz?
Ara
Bu yaklaşımınız adalet kavramından yoksundur.

Türkiye Cumhuriyetinde hiç kimse suçlularla yan yana zorla tutulamaz.
Şaibe veya iftira değil net olarak suç diyorum.

O ona bildirmiş,şu şuna iletmiş, daha ne yapılsınmış... Adalet ve vicdan duygumuz yerlerde sürünsün diyorsunuz.

Bu durumu kabul etmiyorum; yönetim adam gibi suçlulara ceza verilmesini sağlayacak.

Son tuhaf kişiselleştirme sorunuza yanıt: Ben hep camiada bulundum, siz yenisiniz galiba?,,, ve ; o soruna el attın miyazaki, buna niye el atmadın? sorgulaması oldukça hoşuma gitti Smile
Ara
(11-09-2016, 12:03)Satrancsever Nickli Kullanıcıdan Alıntı: sizin yazılarınızı yayınlattığınız sitedekinin döneminde il temsilcisinin biri daha yaşı dolmamış çocuğunu antrenör yaptırıp özel okullarda ders verdirtirken neredeydiniz?

Sayın üye,

Bu durumru biraz daha açar mısınız?
Gereçekten böyle bir olay var mıdır?
Muhatapları kimdir?
Bunlar özel olmamalı!

MADEM BİR İL TEMSİLCİSİNİN (UŞAK) ŞAHSINDA BELGELERİYLE ELEŞTİRİ YAPIYORSAK,
...

Bahsettiğiniz olayı açmanızda da bir sakınca olmamalı değil mi?
OLAY GERÇEKSE AÇIKLAMAK GEREKİR.

Havada kalmamalı!

Selamlarımla.
- MATRANÇ -
Ara
(09-09-2016, 21:40)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sahtekarlığa prim veren açık ve seçik olarak TSF yönetimidir.
Bahsi geçen olay için: Kasım ayına kadar hiç bir il temsilcisini görevden almayacakları fikrini ortaya atmışlardır.
Böyle bir zihniyet olursa adalet beklememiz boşunadır.

Halbuki Kocaeli İl Temsilcisi Halil Berzah 1 günde hem il temsilciliğinden hemde süper lig başhakemliğinden alınmıştır. Üstelik üzerinde hiçbir savcılık veya meb soruşturması yokken. Hangi sebeple il temsilciliği ve başhakemlikten alındığı hala meçhul...

İki durumu karşılaştırınca;
Demek ki tamamen yönetimin keyfine kalmış durumdayız.
Ara
(16-09-2016, 18:25)Onur Alacaba Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(09-09-2016, 21:40)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sahtekarlığa prim veren açık ve seçik olarak TSF yönetimidir.
Bahsi geçen olay için: Kasım ayına kadar hiç bir il temsilcisini görevden almayacakları fikrini ortaya atmışlardır.
Böyle bir zihniyet olursa adalet beklememiz boşunadır.

Halbuki Kocaeli İl Temsilcisi Halil Berzah 1 günde hem il temsilciliğinden hemde süper lig başhakemliğinden alınmıştır. Üstelik üzerinde hiçbir savcılık veya meb soruşturması yokken. Hangi sebeple il temsilciliği ve başhakemlikten alındığı hala meçhul...

İki durumu karşılaştırınca;
Demek ki tamamen yönetimin keyfine kalmış durumdayız.
Sayın ALACABA,
Bunu kanıtlamanız gerekecektir. Biz de aydınlanalım.
Uşak çok ayrı bir olaydır.

Bizim bilgilerinizden daha kesin bilgilere sahip olduğunuzu düşünüyorum.
TSF kaynaklı olduğunu ortaya koymalısınız.
Ben OHAL diyorum, ya siz?
Selamlar.
- MATRANÇ -
Ara
Görevden almak kolay olabiliyor!
İşin püf noktası!
Ara
Diyelim ki üst makamdan, bakanlıktan talimat geldi.
Bu talimatı uygulamak zorunda kalan federasyonsa eğer görevden alma federasyonun mu olmaktadır şimdi? Bunu mu söylüyorsunuz?

İçinde bulunduğumuz dönemi tanımak gerek. Görevinden alınan binlerce insan var. İçlerinde kuru yaş, farketmiyor.

Görevden almayı TSF ye yüklemek insafsızlıktır.
Aksini ortaya koyunuz. Yanlış bilgilerimizi düzeltelim.

Benim bir çok öğretmen arkadaşım, facebook paylaşımları nedeniyle şu an görevlerinden ayrıldılar.
Kimileri hukuk mücadelesi vermektedir.

BİR ŞEYİ ORTAYA KOYARKEN FIRSATÇI DAVRANARAK OLAYI  TSF YE YÜKLEMEK, GÖREVLERİNDEN HAKSIZ YERE ALINAN İNSANLARA YAPILAN HAKSIZLIKTAN FARKSIZDIR. ÜSTELİK BİLGİ EKSİKLİĞİNE DAYALI İFTİRADIR.

Aksini ortaya koymalısınız.
Belgeleriyle...

Selam ve saygılarımla.
- MATRANÇ -
Ara
Şu görevden almalara bir açıklık getirelim arkadaşlar.
Kim alıyor,alabiliyor?

Bunu bilmeden bazı kurumları zan altında bırakmayınız lütfen.

Okulda bir öğretmen görevden alındığını öğreniyor. Lisansı iptal ediliyor. Mahkeme sürecinde...
Okul müdürüne mi yoksa il milli eğitim müdürlüğüne mi dava açmalı?
Hiç birisi!
Görevden alan en üsüt makamlara başvurdu.
İçişleri Bakanlığı ve MEB düzeyinde dava sürüyor.
...

Bir il temsilcisi görevden alındıysa il müdürlüğünden ancak bilgi alabilir. Ama davayı oraya açmaz, açamaz! Mahkeme ve hakim bakmıyor.

Muhatap kurumun kararı davada yer alıyor. İlgili bakanlıklar...

Yani;
İl temsilcisi-İl spor müdürü- Valilik- Gençlik Spor Genel Müdürlüğü- Gençlik ve Spor Bakanlığlı-İçİşleri Bakanlığı, bağlı oldukları devlet bakanlıkları-Bağlı oldukları Başbakan Yardımcılığı- BAŞBAKAN !!

Şimdi görevden alınanların başvurduğu yolları bilmek gereklidir. Bazen mahkemeler bile karar vermekte aciz kalıyorlar. OHAL var ve siz sadece TSF yi işaret ediyorsunuz (??!)
Ben bir tahminde bulunmuyorum, yaşanan süreçten kesitler sunuyorum.

Biraz insaf lütfen!
- MATRANÇ -
Ara
(16-09-2016, 22:38)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Görevden almak kolay olabiliyor!
İşin püf noktası!

İşin püf noktası şudur:
(ve gayet basit, içgüdüsel ve ne yazık ki günümüzde ses çıkartılmayan noktadır...)

" Menfaatimin Lehine mi yoksa Aleyhine mi? "

Dikkat çekmek isteğim nokta şudur ki:

" Oturduğun o koltuk bir gün eskiyecek, çürüyecek.
Ne kadar cila sürsen de bir gün tahtakuruları saracak etrafını.

O sarılıp uyuduğun yeşil kağıt parçalarının bir gün rengi solacak. 
Çürüyecek onlar da. Çünkü onlar da tahtın ile aynı; 
Aynı tahta parçasından yapıldı.

Hani şu sana hayat veren, oksijen veren 
-yeşil katlediliş- ile yapıldı hepsi. 

Bir gün anlayacaksın sevgili dostum, 
Adalet koltuğunun camdan yapıldığını.
O ki çürümez ve küflenmez.

Ama doğru düzgün oturmazsan, 
Layık olamadıysan eğer,
Yoksa içinde o bilinç, o duygu;
Keser her yerini, kan akıtır 
Ve hiç çekinmez-utanmaz bunu yaparken.

Asıl korktuğun da budur aslında, değil mi?
Adalet için tek bir damla kanını bile veremezsin.
Kaldı ki ekranında yazan birkaç rakamdan veresin...
Üzülüyorum, üzgünüm sevgili dostum. "
Ara
Bilim, kültür ve adalet.
Bu üçleme toplumu hep ilerletir.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi