7 Kasım 2016 tarihinde yapılacak TSF Seçimlerinde Başkanlığa Adayım.
(22-09-2016, 09:43)Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ...
İyileştirme yapmak istiyorsak somut sorunları tartışalım!

Ateş Bey,
ÖSF da şu dönem konuşulabilecek en öncelikli konunun tüm adayların gireceği SEÇİM SİSTEMİ olduğunu düşünüyorum.Görüyorum ki önceki ve bir daha önceki sistemde öncelikler korunmuş. Yani seçecekler aynı niteliklere (daha doğrusu niteliksizliklere) sahip kişiler. Satranççı diyebileceğimiz kesim %2-3 gibi...

Ne dersiniz?
Halledilmesi gereken en öncelikli sorun değil midir?
Bu halledilmeden hangi konuyu hangi YENİ ZEMİNDE tartışabiliriz ki?

...

Seçimde oy kullanacaklar
MADDE 8 – (1) Federasyon başkanlığı seçimlerinde oy kullanacak üye sayısı, ilgili spor dalında faaliyet gösteren kulüp ve sporcu sayısına göre tespit edilir. Seçimlerde oy kullanacak üye sayısı 100 üyeden fazla olamaz.
(2) Federasyon başkanlığı seçimlerinde
a) Genel Müdür, Genel Müdür yardımcıları, 1. Hukuk Müşaviri, kurul ve daire başkanları, Spor Toto Teşkilat Başkanı,
b) Merkez Danışma Kurulu üyeleri,
c) Olimpik branşlarda oy kullanmak üzere Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu üyeleri arasından belirlenecek iki üye,
ç) Bünyesinde engelliler spor federasyonları ile paralimpik komitesince benimsenen spor dallarının bulunduğu federasyon seçimlerinde oy kullanmak üzere, Paralimpik Komitesi Yönetim Kurulu üyeleri arasından belirlenecek iki üye,
d) Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyeleri arasından belirlenecek iki üye,
e) Branşlarında oy kullanmak üzere, bağlı oldukları uluslararası federasyonların dünya ve/veya Avrupa federasyonlarının yönetim kurulu veya hakem kurulu üyeleri,
f) Görevlerine adli veya idari soruşturma sonucu son verilmemek kaydıyla branşında oy kullanmak üzere asaleten federasyon başkanlığı yapanlar,
g) Kulüp Temsilcileri
oy kullanır.
(3) Kulüp temsilcilerinin belirlenmesinde;
a) Uluslar arası, ulusal veya bölgesel faaliyetlere katılma yoğunluğu,
b) Müsabakaya katılan sporcu sayısı,
c) Ulusal veya uluslar arası faaliyetlere ilişkin başarılar
esas alınır.
(4) Birden fazla oy kullanma hakkına sahip olan üyeler, ancak bir kez oy kullanabilir. Seçimlerde vekaleten oy kullanılamaz. Federasyonda ücretli veya sözleşmeli statü ile görev yapanlar başkanlık seçimlerinde üye olarak oy kullanamazlar.
(5) Seçim Kurulunca; seçimi yapılacak federasyon için ne kadar oy kullanılacağı Genel Müdürlük Makamından alınacak onayla belirlenir.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: 7 Kasım 2016 tarihinde yapılacak TSF Seçimlerinde Başkanlığa Adayım. - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 22-09-2016, 10:47

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi