FEDERASYONLAR ve SEÇİM SÜRECİ
Yazımın ilk iki (A ve B başlıkları) bölümünde ülke sporumuzun değerlendirmesi var. YAZ OLİMPİYATLARI sonrasında başta favori spor dallarımızdaki dökülmeler, sonuçlar hiç iç açıcı değil.Sebeplerini ortaya koydum. Bakanlık olarak alt yapıya hiç önem verilmediğini, akademik düzeyde bir spor dalı hazırlık  politikasının olmadığını ve  yeterli bütçe ayrılmadığını ortaya koymak istedim. İlgili federasyonların seçim aşamalarında işin özünden gelenlerin seçme hakkı olduğunu ama bunun yeterlice verilmediğini kast ediyorum. İşin özünden gelen spor dallarında ise sportif değil devlet bakış açılı politikaları eleştiriyorum. Sonrasında da tüm bunlara sebep olan politik yönetimin hatayı federasyon başkanlarında aradığını, kendi öz eleştirilerini yapmadıklarını  ortaya koyuyorum.
Yazımın B bölümünde satrançtan bir hedefi örneklendirerek satranç seçimleri hakkında görüşlerimi ortaya koydum. Ülke genelinde olması gerekenler aslında benim 80 li yıllardan beri rüyamdır. Düşüncelerim bazı diğer spor dallarında gerçekleşmişse de sonuç yine de sıfıra yakındır.
...
SATRANÇ  SEÇİMLERİNE DÖNERSEK...
Bu kez adaylar bence ilk kez kendi listeleriyle seçime gelme fırsatı yakalayacaklar. Mevcut yönetim de öyle...İlk kez özgür liste hazırlama imkanına sahip! Önceki dönemlerden gelen olumlu ve olumsuz gelişmeler yeri geldi avantaj ve yeri geldi engel teşkil etti. İlk kez kendi yol haritasını çizecek herkes.
Benim merak ettiğim kişiler, listeler değil! Ortaya konan hedefler ve o hedeflere ulaşılması için yol haritaları...
Bunları görmek, desteklemek ya da eleştirmek! Aslında gerekli olan da budur. Buralardaki tartışmaların, öneri ve eleştirilerin en ideal hedeflerin oluşması için bir fırsat olduğunu düşünüyorum.
Katılımcılık için hiç olmazsa bu kadarı olsun.
Saygı ve selamlarımla.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: FEDERASYONLAR ve SEÇİM SÜRECİ - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 28-09-2016, 21:35
RE: FEDERASYONLAR ve SEÇİM SÜRECİ - Yazar: Miyazaki - 13-10-2016, 04:13

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi