FEDERASYONLAR ve SEÇİM SÜRECİ
Sevgili Satranç camiası ve arkadaşlar;

2016 Yılı Tüm Federasyonlar için bir seçim yılı, bir çok federasyon faaliyet programını bile Genel kurul çalışmalarından dolayı yapamadı veya yapmadı.

Burada yazılan bir çok yazıya bakıp inceledim. Bazı arkadaşlar kendi isimleri ile bazı arkadaşlar nick kullanarak bir şeyler yazıp karalıyorlar.

Yazılan yazılarda kendi fikrimce haklı gördüm konularda var.

Her yıl bilindiği üzere Türkiye Kulüpler Şampiyonası, Birinci Lig ve Süper Lig aralarında kulüplerle toplantılar yapılmakta fikirler alınmaktadır.

Bu herkes tarafından bilinmektedir. Benim eleştirim şu yöndedir.

Neden bu liglere katılan arkadaşların düzenlenen toplantılarda seslerinin soluklarının çıkarttırmadıkları. Asıl bir çok meselenin konuşulması gerektiği yer bu toplantılardır. Yıllarca bu toplantılarda yer aldım. Arkadaşlarımızdan fikirlerini açıklamalarını gözlemledim durdum.
Genellikle arkadaşlarımız teşekkür edip , toplantıdan ayrıldılar. Toplantılara katılan tüm arkadaşlarım beni bilirler, genelde bu toplantılarda en son konuşan kişi oluyorum.

Federasyonumuzu eleştiren, öneride bulunan, çözüm yöntemlerini belirtmek için toplantıya hazırlıklı giderim. Toplantı esnasında hazırladığım taslağı aynen yönetiminde hazır bulunduğu kurullara ve kulüp temsilcileri arkadaşların yanında söylerim.

Hatırlarsanız yıllarca birinci ligin oluşturulması için büyük çabalar sarf ettik ve BİRİNCİ LİG OLUŞTURULDU
Arkasından ikinci lig için çaba harcadık söyledik. ikinci ligde oluşturuldu.
Kulüplere destek dedik o da yapıldı.

Elbette federasyonumuzda eksiklikler var yok değil, bizler burada yazıp duruyoruz. Birileri duysun diye,
Peki arkadaşlar bu toplantılarda bu yazılanları neden söyleme gereği duymuyorsunuz.

BİR ÖZ ELEŞTİRİ KENDİMİZE YAPMAMIZ GEREKİYOR. Bizler bir şeylerin olmasını istiyorsak birlik ve beraberlik içinde hareket etmek zorundayız.

Sorunlar toplanmalı , öncelik sıraları belirlenmeli, çözüm yolları oluşturulmalıdır.

Gelin birlik ve beraberlik olup bunu yapalım.

Aşkın bey beni bilir tanır. Bu toplantılar hakkındaki söylediklerimin doğruluğu da bilir. Bu yüzden her toplantıda konuşmamdan dolayıda kötü adam ilan edilen bir kişiyim. Kulüpler birliği oluşturalım dedik, tamam denildi ama Nasrettin hoca misali yola çıkılınca kimse ortada gözükmedi.

Sayın Ateş Ülker abimlede Ali Nihat Yazıcı döneminde Türkiye Satranç Federasyonunun kendi form sayfası varken de konular üzerinde konuşulmuş ve eleştireler yapılmıştı.
ALTIN HAMLE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ KORDON EĞİTİM MERKEZİ

Bu Konudaki Yorumlar
RE: FEDERASYONLAR ve SEÇİM SÜRECİ - Yazar: mesutcetinoglu - 03-10-2016, 13:21
RE: FEDERASYONLAR ve SEÇİM SÜRECİ - Yazar: Miyazaki - 13-10-2016, 04:13

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi