FEDERASYONLAR ve SEÇİM SÜRECİ
Biz insanlara "sürekli eleştirin"mesajını vermedik.Sadece biraz konuşmaları ve görüş bildirmeleri yeterlidir.Hatta benim görüşlerim için "Doğru"veya "Yanlış"demeleri bile yararlı olabilir.Ama çoğunluk konuşmuyor.Neden konuşmuyor?Nedenini bütün konuşanlar biliyor.Neyse biz onların konuşmasını beklemeyelim!Burada konuşanlarla konuşabileceklerimizi ortaya koyalım!Ortak noktalar varsa tespit edelim!Görüş ayrılıkları varsa bunları da herkese gösterelim!Örneğin ben "Havuz dışında kalan Piramidinin ortasının çok ihmal edildiğini"öne sürüyorum.Birileri çıkıp benim görüşümü çürütmeye çalışsın ve aksini savunsun!Tamamen susanlar bugüne kadar bize zarar verdiler!!
Bazı arkadaşlar sadece 2012-2016 dönemini eleştirmeye çalışıyor.Haliyle bunun hedefi Gülkız hanım oluyor.Ancak sorunlarımızın kaynağı bu son 4 sene değil son 16 senedir.İçinde bulunduğumuz sistem 4 günde veya 4 senede ortaya çıkmamıştır.Bu gerçeği kabul etmeyecek olanlarla herhangi bir konuda uzlaşma sağlamak zordur!Örneğin "sporcu oy kullanamaz"ilkesi çerçeve statüden kaynaklanıyor.Ama Yönetim Kurulunda Satrancın içinden gelenler bulunmaz"uygulamasının sorumlusu Satranç Toplumunun kendisidir!Çerçeve statünün böyle bir kısıtlaması yoktur.Bunu değiştirebilecek miyiz?Değiştiremeyeceğiz.Çünkü oy kullanma hakkı olanların çoğunluğu Satrancın içinden gelmeyenler olacaktır.Yanlış söylüyorsam lütfen düzeltiniz!Sizi dinliyorum!
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: FEDERASYONLAR ve SEÇİM SÜRECİ - Yazar: Ateş Ülker - 03-10-2016, 22:54
RE: FEDERASYONLAR ve SEÇİM SÜRECİ - Yazar: Miyazaki - 13-10-2016, 04:13

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi