FEDERASYONLAR ve SEÇİM SÜRECİ
Sayın Ateş Ülker Abiciğim söylemlerinize aynen katılıyorum. Camiamıza ilişkin belli başlı konuların konuşulması, tartışılması gerektiğini düşünüyorum.

Bu sene Türkiye Kulüpler Şampiyonasında dile getirdiğim konulardan kısaca bahsedeyim.

1) İl şampiyonası, İl Küçükler Şampiyonası, İl Takım Şampiyonası, İl Kulüpler Şampiyonası gibi faaliyetlerde Federasyon amblemli kupa ve madalyaların takdim edilmesi.
2) Hakem ücretlerinin federasyon tarafından geç ödenmesinin önüne geçilmesi.
3) Turnuva yönergelerinin zamanında yayınlanması, geç yayınlanmaması için önlemlerin alınması
4) İl Temsilciliklerine belli bir bütçenin ayrılması
5) Bölgesel ligin oluşturulması
6) Alt yapı çalışmalarının hız kazandırılması ve illerde bu çalışlar için belli periyotlarla Milli Ant. eşliğinde çalışmalar yapılması.
7) Bayanlar Takım Liginin oluşturulması
8) İl temsilcilerinin ildeki sporcu, ant. spor kulüplerinin ve il müdürlüğü gözetiminde oylama ile seçilmesi
9) Görsel ve yazılı medyada satranç sporcunun fazla yer almasının sağlanması
10) Sponsorluk kurulunun daha aktif olması ve kulüplere sponsorluk konusunda yardımcı olmaları, bölge sorumlularının seçilmesi
11) Türkiye Kulüpler Şampiyonasında konaklama sayısının Birinci ligde olduğu gibi 12 kişiye çıkarılması
12) 2. Ligde yabancı sporcu durumunun nasıl olacağının belirlenmesi
13) Satranç merkezlerine desteğin artması ve illerde GSİM bünyesinde yer alan satranç eğitim merkezlerinin daha aktif olması için gerekli çalışmaların yapılmasının sağlanması
14) Özel idare tarafından futbol branşı olan kulüplere malzeme desteği yapılırken, satranç ve diğer branşları olan kulüplere de malzeme desteği konusunda gerekli çalışmaların yapılmasının sağlanması
15) Hakem görevlendirmelerinde illerin durumlarının gözden geçirilmesi, adil olunması
16) Sokakta Satranç var projesinin güzel bir proje olduğu, yalnız bunun yanlış uygulandığı, projenin daha verimli olabilmesi için satranç sporcularının sokakta bulunan insanların gelip oynaması gerektiği bunun için gerekli çalışmaların yapılması, projeye yansıtılması gerektiğini
17) Yaş grupları Türkiye Şampiyonasında sporculara tşört dağıtımın yapılması
18) Liglerde yer alan takımlara katılım belgesinin takdim edilmesi.

v.b. gibi konular üzerinde konuştum. Elbette benim aklıma gelmeyen bir çok konuda vardı bu notlarımı yönetime aktarırken, bunların konuşulması yanlış değil hatta doğrudur. Bu bahse konuların bazıları belki uygulanabilir konulardır. Bunlar üzerinden ana hatlar belirlenmeli ve değerlendirilmelidir.
Öncelik sıralaması yapılmalıdır.
Kısacası vesselam. Bizler gerekli toplantılara katılarak yara alan yerleri belirtmeliyiz, belirttiğimiz yaranın da nasıl iyileşebileceği hakkında önerilerde bulunmalıyız. Bunu yapmadığımız sürece bu yara yakında büyüyecektir.

TÜM SATRANÇ CAMİASINA SESLENİYORUM. BUYURUN SATRANÇ İLE İLGİLİ PROJELERİNİZİ YAPILMASI GEREKENLERİ ÖNERİLERİYLE BİRLİKTE BURADA YAZIN. TARTIŞALIM ARTISIYLA EKSİSİYLE DEĞERLENDİRELİM.
ALTIN HAMLE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ KORDON EĞİTİM MERKEZİ

Bu Konudaki Yorumlar
RE: FEDERASYONLAR ve SEÇİM SÜRECİ - Yazar: mesutcetinoglu - 05-10-2016, 11:36
RE: FEDERASYONLAR ve SEÇİM SÜRECİ - Yazar: Miyazaki - 13-10-2016, 04:13

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi