Seçim öncesi son durum nedir?
[font=Verdana]Şunu anlamak istiyorum:[/font][font=Verdana]  NEDEN BAŞKA ADAY YOK?[/font]

[font=Verdana]Kimin adaylığı vardı da açıklamadı?[/font]
[font=Verdana]Kimin adaylığı vardı da engellendi?[/font]
[font=Verdana]Kimin adaylığı vardı da adaylıktan çekildi?
[/font]
[font=Verdana]Sn. Abidin ÜNAL aday değil midir? Çekildi mi? Ben anketleri de takip ediyorum. Bir ara sn. Fatih DEMİRBAŞ arkadaşımızın önde gittiğini de gördüm.

[/font]
[font=Verdana]Beyaz Atlı Prens deniyordu,nerede, neden adaylığı açıklanmadı? Yoksa haber balon mu idi? Bilinmeyen gizli bir el mi var?
[/font]
[font=Verdana]Bir zamanlar kendisine her zaman çok sevgi ve saygı duyduğum genç GM adayımız vardı. Gerçi resmen açıklamadı adaylığını ama neden önce aday olmayı düşünüp sonradan vazgeçti? Bu konuda ÖSF da neden olmamalı şeklinde bir yazı yazdım. Sevgili Kıvanç HAZNEDAROĞLU'NA yakışmayacağından değil...Şimdiki konumu gereği sakıncalarını anlattım.
 [/font]
[font=Verdana]Bu soruların cevapları önemli ama verilemedi, verilemiyor! Ya da verildi de benim bilgim yok![/font]
[font=Verdana]Sn. TULAY başından beri aday. Yaptıkları ortadadır. İyi ya da kötü, elbette eleştirilecek.
[/font]
[font=Verdana]Ancak çizgisi ve programı, çalışma isteği ve hırsı da var. Yeterince tecrübesi de oluştu. Ekibini yeterince gördü. Ortamı biliyor, ortam da onu...

Sorunları en fazla dinleyen ve bilen biri. Sponsorların sürekli güvenine sahip. Önüne yeni bir yol çizecek ve bizlerin onayına sunacak. Takipçisi olmalıyız.
[/font]
[font=Verdana]Ben haftalar öncesinden aday ve adaylar bekledim. Programlarını, ekibini, tecrübelerini, sorunlara karşı yeterli çözümlerini, beraber yol alacak sponsorlarını...
[/font]
[font=Verdana]Çıkmadı! Belki yıpranmak istemedi diye düşündük. Belki son anda çıkacak diye...[/font]
[font=Verdana]Yine çıkmadı!
[/font]
[font=Verdana]Belki anket yoklamalarından güç alacak biri olur dedim, bekledim. Anket şu anda ne durumda bilemiyorum. Eğer aday yoksa anketin bir değeri olur mu?
[/font]
[font=Verdana]Ankette yer alan isimlerin adaylık konusundaki ciddiyetlerini sorguluyorum.[/font]
[font=Verdana]Adaylığın bir birikimi olur. Geçmişten gelen satranç vizyonu olur. Ortaya koyacağı bir program ve ürün dosyası olur. Ekibi olur ve tanınır. Güven duyulur.

"İşte o, o olmalı ! " denir.
[/font]
[font=Verdana] SATRANCIN TA İÇİNDEN GELİR ![/font]
[font=Verdana]Ve "ben adayım" der.
[/font]
[font=Verdana]Gerçekten bilmiyorum ve öğrenmek istiyorum.[/font]
[font=Verdana]Sayın TULAY'IN karşısında aday kim?[/font]
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi