Satranç Akademisi Adım 2
Satranç Akademisi Adım 2 Hareketlilik 2 dersinde karşıma bir soru geldi. Soruyu tam olarak da anlayamadım o nedenle cevabını da bulamıyorum.
Resimde şu anda aktif olmayan taşlar hangileridir? Koordinat vererek yardımcı olabilir misiniz?

DPAqZO.png
Ara
a1-c1-a8-b8-g2 aktif değil
Ara
Thumbs Up 
Arkadaşlar satranç akademisi adım 2 ders 4 de takıldım . Şu sorunun cevabı ne yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Ek Dosyalar
.pdf   Adım 2 ders 4 cevabı ne.pdf (Dosya Boyutu: 190.32 KB / İndirme Sayısı: 47)
Ara
(08-05-2017, 14:53)acev Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar satranç akademisi adım 2 ders 4 de takıldım . Şu sorunun cevabı ne yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

At kırmızı , şah sarı çerçeveye alınca yeteli değil diyor. Aslında önce fil tehdidi yapılır kaçarsa mat var ama her hamleyi dendim. Tüm taşları sırası ile çerçeve içerisine aldım olmadı. Soruda eksiklik mi var acaba
Ara
(08-05-2017, 15:04)acev Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(08-05-2017, 14:53)acev Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar satranç akademisi adım 2 ders 4 de takıldım . Şu sorunun cevabı ne yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

At kırmızı , şah sarı çerçeveye alınca yeteli değil diyor. Aslında önce fil tehdidi yapılır kaçarsa mat var ama her hamleyi dendim. Tüm taşları sırası ile çerçeve içerisine aldım olmadı. Soruda eksiklik mi var acaba
Ara
arkadaşım adım 2 ders 4 de bende takıldım bi türlü geçemiyorum yardımcı olurmusun
Ara
Arkadaşlar yaptık sonunda. Siyah fil kırmızı d8 karesi sarı.soru yanlış.sarı kareye konulacak.taş üzerine değil
Ara
arkadaşlar kısa notasyonda g1 ve g8 de kaleler vardoğru kaleyi yaz diyor her yolu denedim kabul etmiyor . yapan varsa yardımcı olabilirmi? ADIM 2 DERS 12 KISA NOTASYON KALEYİ NOT ET.
Ara
K1g3+ sanırım
Ara
(01-05-2018, 12:14)Alper10 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: K1g3+ sanırım

Bu hamleyi yazdım ancak kabul etmiyor. Yardımcı olur musunuz lütfen? İlerleyemiyorum
Ara
satranç akademisi adım2 ders12 kısa notasyon egzersiz2 yi çözebilen arkadaşlar varsa lütfen cevabını yazabilir mi? teşekkürler.
Ara
oh be sonunda çözdüm beyler aslında ders anlatımında anlatmış biz okumadan geçtiğimiz için çok basit şeylerde tıkanıyoruz
cevap : şah sarı (sadece şah sarı )
3 beyaz taş yani beyazın 3 taşı yani 2 at bir kale ( kırmızı )
3 siyah taş yani siyahın 3 taşı yani vezir fil kale (yeşil)
cevap bu beyler Smile
Ara
(26-01-2018, 19:18)samir Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar yaptık sonunda. Siyah fil kırmızı d8 karesi sarı.soru yanlış.sarı kareye konulacak.taş üzerine değil

aynen mat karesine taş demiş ::  :Big Grin  bizde taş arıyoruz mal gibi :Big Grin
Ara
Photo 

ilgili resimdeki soruyu aşamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Ek Dosyalar Resimler

Ara
(23-12-2018, 19:29)matrax915 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
ilgili resimdeki soruyu aşamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Va8++
Ara
adım 2 ders 12 8.ci egzersiz sorusunun cevabını bulamıyorum sırayla bütün hamleleri denedim olmuyor yardım eder misiniz...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi