ZAM !
(16-10-2018, 16:57)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [quote="H Mustafa Demir" pid='24491' dateline='1539684162']
2018-2019 sezonu bedelleri hayırlı olsun.

Sn.Demir,
Açık söylemek gerekirse ironi yaptığınızı düşünüyorum.

Ben zammı savunmadım ve karşısındayım. Bu benim sosyal devlet anlayışıma da uymaz.
Sırf bu konuda bu zeminde onlarca yazım dururken...
Hatta bu sayfada da yazmış ve açıkça karşı olduğumu belirtmişken...

Benim sosyal devlet anlayışımda spor politikası gereği devlet, vatandaşlarına spor yapmaları için alt yapısal düzenleme yapar. Bu durum satrançta var mıdır? Asla olmadı.

Alakasız bulabileceğinizi düşündüğüm bu  konuyu şunun için yazdım. 
Bu ülkede satranç hiçbir zaman devletten yardım görmedi. Ne alt yapıda ne de bütçe olarak...
"Ne haliniz varsa görün!" demişler. Rant keşfettikleri futbol gibi branşlara da çöreklenmişler, yayın haklarını yabancılara bile satmışlar. Parsayı da gani gani toplamış götürmüşler.

Ben daha önce yapılan zamların yapılış gerekçesini açıkladım. Neye göre yapıldığını resmi kıstaslara dayanarak sundum. Keyfi olup olmadığı ortaya çıksın diye. Ölçütüm de enflasyon hesaplama tablosu idi.
Bunu ortaya koydum.

Bu sistemde ve bu şartlarda lisanslar elbette ücretli olacaktır. Çünkü karşılığında bir hizmet var.
50 TL. lisans ücreti bu ülkede benim için de fazla bir meblağdır. Hatta çok fazla!
Şimdi tutup da artık yeni bir enflasyon kıyaslaması da yapacak değilim. Çünkü artık enflasyonun gerçek değerlerinden anlatıldığını sanmıyorum.
Eğer kıyaslama gerekiyorsa bazı federasyonların lisans ve vize ücretleri bizimkinden kat be kat fazladır. Bana ne diyebilir miyiz?
Onlar da bu ülkenin sporcuları değil mi?
O ücretlere de karşı çıkacak mıyız? Elbette karşı çıkarım. Çünkü benim spor anlayışım bu ve bunu ortaya koydum.

Benim spor anlayışımda lisans bedeli bile yoktur.

SAYGILARIMLA.

Not: Açıkçası bu yazıyı biraz çekinerek yazmıştım. Önceki yazılarım sebebini bilmediğim bir şekilde sayfa kirliliği ile doluydu. Bunda nedense daha temiz. Umarım aklıma gelenler konusunda yanılıyorumdur.
- MATRANÇ -
Ara
Font yazılarından konuyu pek okuyamadım ama genel olarak zam üzerine konuşulmuş sanırım.
Ara
(17-10-2018, 10:20)satranctyfn Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Font yazılarından konuyu pek okuyamadım ama genel olarak zam üzerine konuşulmuş sanırım.

Benim yazılarım neden böyle yayınlanıyor anlamıyorum.
Her halde eksiklik bende.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi