ATEŞ ÜLKER ARAMIZDAN AYRILDI!
Değerli büyüğüm sevgili Ateş ÜLKER'İN vefat haberini aldım. Derin bir üzüntü içindeyim. Allah rahmet eylesin! Tüm sevenlerinin gönlünde nurlar içinde uyusun. Mekanı cennet, mezarı nur, tüm sevenlerinin başı sağ olsun!
- MATRANÇ -
Ara
Güzel bir haber gelir mi umuduyla bekledik. Maalesef gelmedi.
Hepimizin başı sağ olsun.
Ara
Kıymetli önerilerinden ne yazık ki bizi mahrum bıraktı. Nurlar içinde uyusun. Allah rahmet eylesin. Tüm camianın başı sağolsun ....
Her başarının altında sistemli bir çalışma yatar...
Ara
Ateş Beye Allah rahmet eylesin.
Yakınlarının ve sevenlerinin başı sağolsun.
Ara
Canım hocam, güzel hocam, eski takım arkadaşım, meslektaşım, ağabeyim..

Seni hayatım boyunca hep bize öğrettiklerinle ve örnek kişiliğinle hatırlayacağım, yaşadığım müddetçe satranca yeni başlayan çocuklara seni anlatacağım!

Ruhun şad olsun!
gel gel berû ki savm u salâtın kazası var
sensiz geçen vakt-i hayatın kazası yok
Ara
Asla dokunamıyacağınız bir ONUR,
Önüne geçilmez bir DURUŞ,
Hiç kin tutmayan yüreğinde sonsuz MERHAMET,
Kendine özgü ve hak edilmiş bir BİLGELİK,
Asla ve asla yıkılmaz bir KARARLILIK...

Bu özdeşlik ile ATEŞ ÜLKER ismi sonsuza değin yaşayacaktır.

SATRANÇ DÜNYASININ SAYGI DEĞER İNSANI... 
HOŞÇA KAL !

Kalbimizde ışıklar içinde uyuyacaksın.
Anısına saygıyla
- MATRANÇ -
Ara
Maalesef beklediğim haberi alamadım.
Mekanı cennet olsun.
Yakınlarının, sevenlerinin başı sağ olsun.
Ara
Ereğli’de takım arkadaşlığımızla başlayan ve 20 seneden uzun süren tanışıklığımız vardı. Camianın sevgi ve saygısını kazanmış beyefendi, centilmen, fedakar, saygıdeğer bir duayendi. Merhuma Allah’tan rahmet, başta kızı meslektaşım Yıldız olmak üzere ailesine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı ve sabırlar dilerim.
Ara
çok üzüldüm . bence o ölümsüzdür . aynı nevzat süer , ilhan onat gibi .
Ara
Allah rahmet etsin.. Ateş Ülker,Özgür Satranç Forum için de önemliydi. Sevenlerinin,camiamızın ve Özgür Satranç Forum üyelerinin başı sağolsun.
MUŞ
Ara
Ateş ağabey aramızdan ayrıldı haberi ailenin üzerine bir kor gibi düştüğünde piramitin kenarları, yüzeyi, tabanı, tavanı ağlıyordu. Piramiti oluşturan sevenlerine başsağlığı diliyorum.
Allah rahmet etsin. Işıklar içinde kalsın. Amin.

Tahsin AKTAR
Ara
Ateş ÜLKER'İN 60 yıllık arkadaşlık ve dostluğunu hak eden 'can parçası' arkadaşı M.Haldun ERTÜRK deri bir vefa örneği göstererek bizlere onu anlatıyor: 

"  Değerli dostlar,
Sevgili Ateş Ülkerin 2 özelliğinden daha bahsedeyim izninizle:
-Dünya gazetesi yazarı Bedii Faik hayranıydy..bizler spor sayfalarının tiryakisi iken lise öğrencisi olarak o ülke sorunlarını irdeler ve bilgece yaklaşımlarla bizleri aydınlatmaya çalışırdı.
-Diğer özelliği de sonuna kadar hakkını aramasıydı.Çirkin bir şekilde kendisine baskılanan" tüccar hekim "gömleğini asla giymedi ve gereksiz ilaç yazmaya direndi.Bu nedenle de hakları verilmeden St.Georg hastanesinde işine son verilince de son derece uzun bir süreç sonunda taa Avusturyaya gidip rahibeler tröstünü dize getirdi ve hakkını aldı...acı olanı ülkemizdeki yasalar bu güzide kardeşimizi korumamıştı.
2 yıl dirsek dirseğe sıra arkadaşlığımız yanısıra hem satranç camiasındaki..hem ESES in durumu ve hekimliğine saygısı nedenleriyle ÖRNEK ve benzersiz bir insandı.
Onu çok arayacağız...mekanı ışıkla dolsun. - "M.Haldun ERTÜRK
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi