Üniversiteler Takım Maçı (Playchess te)
Playchess üzerinden üniversiteler arası dostluk maçı yapmak isteyen takımlar (4 oyuncu) lütfen isimlerini ve üniversitesini buraya yazsınlar.

Selamlar
Abidin Ünal
Ara
Akdeniz Üniversitesi adına

1. ONUR ALACABA
2. EDİP DEMİRCAN
3. GÜRKAN BAŞBAĞCI
4. MEHMET BEKTAŞ

Yedek: SÜLEYMAN EGEMEN DOĞAN

Takımını kurduk.

Bizim için 5-6 haziran günleri saat: 10.00 ile 16.00 saatleri arası uygun.

Biz 20'+10'' eklemeli zaman temposunu öneriyoruz.
Ara
Akdeniz Üniversitesi'nin Marmaris'te yapılan Türkiye Üniversiteler Şampiyonası'nda aldığı sonuçlara baktım ancak diğer oyunculara açık ara fark atarak en iyi performansı gösteren iki oyuncularını dinlendirme kararı almışlar anlaşılan Smile

24 48 AY İBRAHİM ETHEM 1903 0 AKDENİZ ÜNV. 6 48½ 44½ 30,75 5

45 71 AVCI ADEM 1792 0 AKDENİZ ÜNV. 5½ 44½ 40 26,00 5

147 136 AKBULUT HASAN 0 0 AKDENİZ ÜNV. 4 32½ 30 12,00 4

148 89 ALACABA ONUR 1712 0 AKDENİZ ÜNV. 4 32½ 29½ 14,50
3

165 147 BAŞBAĞCI GÜRKAN 0 0 AKDENİZ ÜNV. 3½ 32 30 7,75 3

Diğer üniversitelerin katılımına göre tarih kesinleşince diğer arkadaşların uygun olması halinde İstanbul Kültür Üniversitesi olarak biz de bu organizasyona katılabiliriz.
Ara
bu neticede bir dostluk turnuvası olduğu için çok da önemli değil fakat yine de dostluk maçında bile zirveye oynamayı tercih ederdim:)
ben de sizin düşündüğünüz gibi düşündüğümü belirtince bir takım daha kurabileceğim söylendi fakat çift başlılık, ayrılık-gayrılık varmış gibi anlaşılmasın diye ben vazgeçtim..üniversiteme ve üstteki adı geçenlere başarılar dilerim..
Ara
Sevgili Tutku,

Düzenlenilen gayri resmi bir dostluk maçıdır. Benim takımı seçerken şunu yada bunu alma zorunluluğum yoktur. Biz kendi arkadaşlarımız arasında bir takım kurduk. Kaldı ki Ethemin birinci olduğu üniversite turnuvalarında Ethem oturup izlerken bu ekip resmen hammallık yapıyordu. Yani buraya bir turnuvanın sonucunu yazıp "niye onlar" gibi sorular yazman için öncelikle bizi tanıman gerekirdi. Ethem iyi bir oyuncudur fakat üniversite satrancı için oturup konuşmaktan başka birşey yapmamıştır. Üstelik birde arkasından sürekli konuştuğu ve ege üni turnuvasında neredeyse kavga edeceği adem'in ismini kullanarak kendisini mağdur gibi göstermektedir. Turnuvada derece yapmakla üniversitemizdeki satranç oynayan sporcu sayısı artmıyor. Bunun yanında yine kendi üniversitemizde düzenlediğimiz turnuvalarda yendiği rakiplere yaptığı konuşmalar yüzünden satrançtan soğuyan arkadaşlarımız var.

Sevgili Tutku,

Ben Ethem'e bir takım kurabileceğini söyledim. Herkes söyledi. Madem biz zayıfız, o zaman o güçlü bir takım kursun. Çağırsın adem'i, bulsun iki sporcu daha oynasın.

Ama öyle değil işte. Ethem sadece konuşmayı biliyor. Ayrı gayrı olmasın demek çok komik.

Tutku ben seni yazılarından dolayı hakketen takdir ediyordum. Ama bu konuda tek bir kişiden duyduğun haberlerle hareket etmen beni çok şaşırttı. Zaten bu yaz istifa edeceğim başkanlıktan. Benim bu sene yaptığım çalışmayı daha önceki 2 senede görmedim. Bakalım seneye bu sürekli konuşan arkadaşlar konuştukları kadar yapımdada iyilermi göreceğiz. Çünkü dinlemekte hiç iyi değiller...
Ara
Senin yaptığın turnuvalara ve hamallık yaptılar dediğin arkadaşlarına bu turnuvalar için hep teşekkür ettim.
Ancak oyunculuk ayrı, hakemlik-antrenörlük ayrı..Yukarıdaki arkadaşlar çok faydalı oldular diyorsun, onlardan takım yapıyorsun..Ve maalesef sen bunu hep yapıyorsun..
Adem'le aramızdaki diyaloglara girersek sen kaybedersin..Hiç zorlama kendini..Bizim şu an Adem'le sorunumuz yok.Hem olsa bile o iyi bir oyuncu ve ben onunla aynı takımda olurum.Profesyonellik bunu gerektirir..
Beni bilen bilir, ben biriyle dalga geçmişim de satrançtan soğutmuşum vs...Bunlar komik şeyler..Benimle sorunun varsa neden benimle konuşmuyorsun?Neden bana yazmıyorsun da buralarda yazıyorsun o ayrı mesele..Hoş değil bunlar Onur..Yazdıkların hiç hoş değil..
Ben kavgayla dövüşle anılan bir insan değilim..Bunların içinde olmak istemiyorum.Varsa bir sorunun derdin, gel konuşalım çözebilirsek çözelim..Ben de senin hakkında onlarca şey yazmayı bilirim..Ama yakışmaz bana..
Çözüm üreteceksen gel benimle konuş..Çözüm üretmeye niyetin yoksa da buralarda da yazı yazma benim hakkımda lütfen..
Ara
tutku_dincer Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Akdeniz Üniversitesi'nin Marmaris'te yapılan Türkiye Üniversiteler Şampiyonası'nda aldığı sonuçlara baktım ancak diğer oyunculara açık ara fark atarak en iyi performansı gösteren iki oyuncularını dinlendirme kararı almışlar anlaşılan Smile

24 48 AY İBRAHİM ETHEM 1903 0 AKDENİZ ÜNV. 6 48½ 44½ 30,75 5

45 71 AVCI ADEM 1792 0 AKDENİZ ÜNV. 5½ 44½ 40 26,00 5

147 136 AKBULUT HASAN 0 0 AKDENİZ ÜNV. 4 32½ 30 12,00 4

148 89 ALACABA ONUR 1712 0 AKDENİZ ÜNV. 4 32½ 29½ 14,50
3

165 147 BAŞBAĞCI GÜRKAN 0 0 AKDENİZ ÜNV. 3½ 32 30 7,75 3

Diğer üniversitelerin katılımına göre tarih kesinleşince diğer arkadaşların uygun olması halinde İstanbul Kültür Üniversitesi olarak biz de bu organizasyona katılabiliriz.

Arkadaşım ,
Bu Bir Dostluk Maçı..
Marmariste Aldığımız Sonuçlarla Uzaktan Yakından Alakası Yok..
Orada Bir Hedefimiz Vardı Takım Olarak , Elimizden Geleni Yaptık Ve 15.Olduk..
Burada İse Maksat Aktivite , Dostluk Kazansın...
Biz Bu Takımı Kurduk , Bu Takımla Katılacaktık..
Burada Sen Neden Rahatsız Oldun Onu Anlamadım..
Eğer o 2 Kişi Açısından Sorun Olsaydı Zaten Belirtirlerdi Ki Kurulan Takıma Kimse Karışamaz Üniversite Dışında Olmadığı Sürece !
Madem Bizi Küçümsüyorsun , Yada Bir İddian Var Kursaydın Takımını Yarışsaydık..Ama Rakip Bile Olamadınız Karşımızda Ve İptal Oldu..
Lütfen Herkes Kendi İşine Baksın !!!
Ara
Gürkan Başbağcı Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Arkadaşım ,
Bu Bir Dostluk Maçı..
Marmariste Aldığımız Sonuçlarla Uzaktan Yakından Alakası Yok..
Orada Bir Hedefimiz Vardı Takım Olarak , Elimizden Geleni Yaptık Ve 15.Olduk..

Madem Bizi Küçümsüyorsun , Yada Bir İddian Var Kursaydın Takımını Yarışsaydık..Ama Rakip Bile Olamadınız Karşımızda Ve İptal Oldu..
Lütfen Herkes Kendi İşine Baksın !!!

İşte benim de dediğim tam olarak senin dediklerinle aynı, sen sadece biraz alıngan okumuşsun yazıları.Ben diyorumki orda takımı 15. yapanlar olsaydı dostluk maçında keşke.Senin de bildiğine eminim o turnuvada en iyi dereceyi alan iki oyuncu okul takımı sayılıyor ve onların derecesine göre takım derecesi belirleniyor.Ama ben sizleri de tebrik ederim turnuvada üniversitenizi 15. yapan arkadaşlarınıza gerek analiz gerek moral açısından destek olduğunuz için.
Küçümsemek demeyelim bunun adına, bizim temennimiz daha kaliteli takımlar olmasıydı sadece.Yanlış anlamayın ama takımımızın birinci masası Türkiye Şampiyonu oyuncu tutup üniversiteler turnuvasının 150 küsürüncüyle oynamak istemez doğal olarak.Keşke her üniversite mümkün olan en iyi oyuncularıyla katılsaydı ve kaliteli bir dostluk turnuvası olsaydı.
Turnuvalarda başarılar diliyorum sana sevgili Gürkan, hoşçakal...
Ara
Bende Diyorum Ki ,

Madem Türkiye Şampiyonu Oyuncunuz Var , Çıksaydınız Karşımıza Oynasaydık Smile

Ama Şuanda Bize Rakip Bile Çıkamadı Kimse..

Artık Sen Yorumla Kendine Göre Durumu...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi