Yaşasınn! Antrenmanlar başlıyoor!
Sağlık Bakanlığı Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’ni, Gençlik ve Spor Bakanlığı da "ANTRENMANLAR ESNASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSULAR” ı yayımlamış.

Gençlik ve Spor Bakanlığı yönetimi altındaki federasyonlara büyük ve kalın puntolarla bir de emir vermiş. "FEDERASYONLAR BRANŞLARIN ÖZELLİĞİNE GÖRE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLARI BELİRLEYECEKTİR."

TSF de bunları kendi sitesine boca etmiş. “Salgın Yönetimi”ni “sağlık yönetimi” olarak değiştirmiş mi, düzgün mü okuyamamış, bilemiyorum. Sitede yazılan bildirim Türkçe dilbilgisi kurallarını ve Türkçe sözcük ve cümle anlamlarını katletse de, buna aldırmıyor ve TSF Sağlık Kurulu’nun branşa özgü özel kuralları yayımlamasını dört gözle bekliyorum.

Ama TSF sitesinde yazan şu cümleyi tam olarak anlayamadım: "… spor federasyonlarınca belirlenen branşa özgü özel kurallarda göz önünde bulundurulup, sokağa çıkma yasağı olmayan lisanslı faal sporcuların antrenmanlara başlamaları konusunda gerekli tedbirlerin alınması hususunda izin verilmiştir."
İzni veren GSB SHGM mi, TSF mi? Hangisi? Ben GSB SHGM izin verdi şeklinde anladım. Şayet TSF izin vermişse durum çok vahim. Yani, branşa özgü özel kurallar yayımlandı mı, yayımlanacak mı? Bu cümleden, sanki, bu kurallar yayımlandı da benim haberim olmadı gibi mi anlayayım? Sorularımın karmakarışık olduğu kafamın karışıklığındandır. Kusuruma bakmayın.

Neye izin verildiğini de anlayamadım. Antrenman yapılmasına mı izin verildi, tedbirlerin alınmasına mı izin verildi? Tedbirlerin alınmasına izin verildi ise sorun yok. Alınan izin gereği gerekli tedbirler alınmaya başlanır sanırım yakında. Ama “antrenman yapılmasına izin verildi” anlamı çıkıyorsa; o zaman koskoca Sağlık Kurulu’nu hiçe sayan bir cümle olmuş. Hele bir Sağlık Kurulu toplansın ve branşa özgü kuralları oluştursunlar da ondan sonra antrenmana izin verilsin. Bu ne acelecilik! Bu ne saygısızlık Sağlık Kurulu’na!

Sadede geleyim.
Elbette ki; TSF sporculara ne haliniz varsa görün demez. Aldığı emir ve izin doğrultusunda Sağlık Kurulu’nu teyakkuza geçirerek branşa özgü özel kuralları, eminim ki, vakit geçirmeden yayımlayacaktır. Antrenmanlar da ancak ondan sonra başlayabilir. Paldır küldür antrenmanlara başlanırsa Allah muhafaza! Düşünmek bile istemiyorum.

Bu arada, acizane bir önerim var. Sağlık Kurulu toplantılarına, kurul üyeleri ile yetinilmeyip, kurul üyeleri dışında sağlık, spor, psikoloji, eğitim, vd. alanlarda otorite kişiler davet edilerek, bu kişilerle beyin fırtınası toplantıları yapılmalı ve satranç kamuoyuna alınan kararlar bildirilmelidir. Yönetim bu günler için var olmalıdır. Yönetimin bu organizasyonu yapabileceğini düşünüyorum. Eğer, beyin fırtınası toplantıları yapılır ve makul, uygulanabilir, akılcı, satranç merkezli kararlar alınırsa gelecek seçimlerde oyumu mevcut yönetime dahi verebilirim!!...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Yaşasınn! Antrenmanlar başlıyoor! - Yazar: Feti - 02-06-2020, 18:42
RE: Yaşasınn! Antrenmanlar başlıyoor! - Yazar: Feti - 02-06-2020, 18:56
RE: Yaşasınn! Antrenmanlar başlıyoor! - Yazar: Feti - 03-06-2020, 15:51
RE: Yaşasınn! Antrenmanlar başlıyoor! - Yazar: Feti - 03-06-2020, 20:27
RE: Yaşasınn! Antrenmanlar başlıyoor! - Yazar: Feti - 11-06-2020, 18:12
RE: Yaşasınn! Antrenmanlar başlıyoor! - Yazar: Feti - 19-06-2020, 07:55
RE: Yaşasınn! Antrenmanlar başlıyoor! - Yazar: Feti - 19-06-2020, 16:30

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi