SATRANÇ KAMUOYUNA DUYURULUR
(23-10-2020, 11:39)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(07-10-2020, 13:06)nurkuti Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aşkın Bey,<div><br></div><div>Geçenlerde chess,com'da yapılan 200.000 Dolar ödüllü bir turnuvayı Ermenistan kazandı.&nbsp; Sonra Ermenistan takım oyuncusu Petrossian'ın hile yaptığı belirlendi. Hamlelerinin çoğu satranç programı ile eşleşiyormuş. Ermenistan'ın şampiyonluğu iptal edildi. Petrossian ise ömür boyu Chess.com'dan çıkarıldı. Haberi Chessbase internet sayfasında bulabilirsiniz. Ben şahsen Petrossian gibi dünya çapında bir grandmaster'in böyle bir şey yapabileceğine inanamıyorum. Bilginize.</div><div><br></div><div>Saygılarımla,</div><div><br></div><div>Nurkut İnan</div>
Nurkut Bey, teşekkür ederim. Ama ben tüm maçlarımı bir çok şahidin önünde oynadım. Maçlarımı oynarken oğlum ve eşim de izler. Hatta aynı anda on-line olarak öğrencilerim de merakla izliyorlar. Ben şu ana kadar ilgili kurum ile defalarca yazıştım. Bana ne,nerede ne zaman kime karşı ve hangi hamlede nereden yardım aldığımı ispatlamaları için onlara şans verdim ve bunu kamuoyuna açıklamalarını bile istedim. Ben HAKKIMDAKİ BU YAKIŞIKSIZ İDDİAYI VE BU İDDİAYA SAZAN GİBİ ATLAYAN 'BİRİSİNİ' ŞİDDETLE KINIYORUM. Hakkımdaki iddiayı hukuken ispatlayamıyanları da kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Saygı ve selamlarımla

Ermeni oyuncu üst düzey rakibe karşı oynamış, kazanmış ya da kaybetmiş olabilir. Benim oynayıp kazandığım oyuncu 1650 civarında bir oyuncu ve onu iki defa üst üste yendim. İtirazı üzerine de banlandım. Rakibimin çift soru hamlesini değerlendirmeyip kaybetseydim demek ki banlanmayacaktım.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
SATRANÇ KAMUOYUNA DUYURULUR - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 27-07-2020, 12:32
RE: SATRANÇ KAMUOYUNA DUYURULUR - Yazar: kaissa74 - 27-07-2020, 22:21
RE: SATRANÇ KAMUOYUNA DUYURULUR - Yazar: satıreng - 01-08-2020, 23:47
RE: SATRANÇ KAMUOYUNA DUYURULUR - Yazar: nurkuti - 07-10-2020, 13:06
RE: SATRANÇ KAMUOYUNA DUYURULUR - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 28-10-2020, 09:50

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi