VATAN GAZETESİ DÜZELTME VE TEKZİP METNİ
Değerli Dostlarım,
20 Haziran 2008 tarihinde Vatan Gazetesinde ve Internet sayfasında Tekzip ve Düzeltme metnim yayınlandı ve sayfadan bu konu ile ilgili haberler kaldırıldı. Bu konu ile ilgili olarak Kadıköy 3. Sulh Ceza Mahkemesinde Basın Savcılığı Vatan Gazetesi hakkında ceza davası açtı. Tazminatla ilgili haklarım da bu dava sonuçlanınca neticeye kavuşacaktır.
En kısa süre içinde de üzerime atılı maksatlı bu asılsız suçlamadan da kurtulacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.
Forum sayfalarında da kişiler ulu orta ifadeler kullanıp insanların kişilik haklarına saldırıda bulunmamalıdır. Geçmişte önümü kesmek için hakkımda çıkarılan maksatlı konuşmalara yanıt vermiş ve gülüp geçmiştim. Ancak bu yazıların daha o anda silinmeleri gerektiğini henüz yeni idrak ettim. Bu olumsuz yazılar birileri tarafından, başkalarını etkilemek maksadı ile kullanabiliyor. Yanlış düşünceler oluşuyor ve daha büyük yanlış adımlar atılmasına neden olabiliyor. Telafisi mümkün olmayan olaylara yol açabiliyor. Aralarınızda yaptığınız konuşmalara bundan böyle daha özen göstermelisiniz.
Bugünden itibaren 5651 sayılı Internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanunun 9. maddesi gereğince hakkımda olumsuz beyanatlarda bulunacak kişi ve site sorumluları hakkında yine mevcut sitelerin arşivlerinde bulunan hakımdaki olumsuz dedikodu ve hakaret içeren yazıların 7 iş günü içinde kaldırılmaması halinde tüm bu site sorumluları ve kişiler hakkında tüm yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağımı buradan beyan ederim.
Bu yazımın TSF sitesine konmasını herhangi bir tarafsız satrançseverden rica ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç Dalkıran
hsdalkiran

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi