KIYASETTİN AYDIN' NIN YAYINDAN KALDIRILAN YAZISI
Sayın Kıyasettin Aydın hakkında yapılan haksız yorumlar üzerine kaleme aldığı yazısı Akhisarda yeterince yayınlanamamıştır. Haberin detaylarına http://www.akhisarhaber.com/modules.php?...es&secid=5 adresinden ulaşabilir.

TURNUVAYA CEVAP

DARAĞACINDAN SON ÇIRPINIŞLAR;

DURUN BİR SOLUK ALIN. BEN KIYASETTİN AYDIN. ÜÇ YIL ÇOCUĞUMU YARIŞTIRMAK İÇİN SPORCU BULAMAMIŞ İNSAN. BU GÜN İSE 400 KİŞİYİ YARIŞTIRMA KAPASİTESİNE ULAŞMIŞ BİR AKHİSAR SATRANCINDA EMEĞİ OLAN İNSANIM. BİR NEFES ALIN ÖLDÜRMEDEN ÖNCE TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN CUMHURİYET TARİHİ SÜRESİNCE YETİŞTİRDİĞİ 12 KİŞİDEN BİRİYİM. YARIŞMALARDA DIŞ ÜLKELERE KARŞI KENDİM VE ÇOCUKLARIM ONLARCA DEFA TÜRK BAYRAĞINI ŞEREFLE DALGALANDIRARAK TEMSİL EDEN BİRİYİM.

DURUN BİRAZ BİR TURNUVA YAPILDI. BANA KARŞI DEYİL CUMHURİYET ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE BİRÇOK YARIŞMA GİBİ GERÇEKLEŞTİRİLEN BİR GÜZEL FAALİYET. DURUN BİR SOLUK ALIN EY BENİ ASMAYA KARAR VERENLER SATRANÇTA BİR TÜRKİYE YARI FİNALİ İKİ TÜRKİYE FİNALİNİ GERÇEKLEŞTİREN MUHTEŞEM İNSANLARIN KADROSUNDAKİ KIYASETTİN AYDINIM. DURUN BİRAZ YAZMA ÖZÜRLÜ OLMAMDAN YARARLANMADAN ŞU TURNUVAYI VE OLAYLARI BİRLİKTE İRDELEYELİM DE BENİ SONRADAN ASIN.

NEREDEYSE VATAN HAİNİ İLAN EDİLECEĞİM. YAPMAYIN LÜTFEN BEN KENDİMİ AKHİSARIMIZA FAYDALI BİRİ OLARAK DÜŞÜNÜRKEN BU KADAR SATRANÇ DÜŞMANI İLAN ETMEDEN BİR DÜŞÜNÜN. BU BENİ İNCİTEN BENİ AŞAĞILAYAN BENİ KIRAN ELEŞTİRİLERİNİZE CEVAP VERMEZSEM OLMAZ. KIZGIN KİNLİ ELEŞTİRMEYE AÇIK OLANLARA DİYECEĞİM YOK. KEŞKE DOĞRU YAPTIĞIMA İNANAN DOSTLARIMDA BU ELEŞTİRENLER KADAR TEPKİLİ OLSALARDI DA BEN CEVAP VERMEK ZORUNDA KALMASAYDIM. YA BU DOSTLARIM YOK YA DA BU ACIMASIZ ELEŞTİRLERDEN YILIP BENİM ÖLDÜĞÜMÜ DÜŞÜNDÜLERDE CEVAP VERMİYORLAR OLSUN CANLARI SAĞOLSUN. DİLİMİN DÖNDÜĞÜNCE BEN DARAĞACINDAKİ SON AÇIKLAMALARIMI YAPAYIM.

PİR SULTAN NE DEMİŞ -ŞU ELLERİN TAŞI HİÇ DEĞMEZ BANA İLLE DOSTUN BİRTEK GÜLÜ YARALAR BENİ-ŞİMDİ YORUMLARA CEVAPLAR DİYELİM;

BEN BELEDİYEMİZ ADINA BU YIL 16.CUMHURİYET BAYRAMI AÇIK SATRANÇ TURNUVASI TÜZÜĞÜNÜ KAYMAKAMLIK MAKAMIMIZI DA SPONSOR OLARAK BELİRTEREK İL TEMSİLCİLİĞİMİZDEN ONAY ALARAK YAYINLADIM.(KONUYU BİLMEYENLERE AÇIKLAMA YAPAYIM İL VE İLÇELERDEKİ FAALİYETLER ÖNCE İLÇE BAZINDA PLANLANIR SONRA İL TEMSİLCİLİĞİ ONAYLAR SONRA İL SPOR MÜDÜRLÜĞÜ ONAY VERİR VALİLİĞİMİZİN OLURU ALINDIKTAN SONRA TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONUNA GÖNDERİLİR. FEDERASYONDA ONAYLADIKTAN SONRA YAYINLANIR VE HAYATA GEÇER. DOLAYISIYLA PLANLANAN BU FAALİYETLER İÇİN EKSTRA BİR YAZIŞMAYA GEREK YOKTUR 15 GÜN ÖNCEDEN FAALİYETİ İL TEMSİLCİLİĞNE BİLDİRMEK YETERLİ OLUYOR)
BURADA YAPILAN İŞLEM BUDUR. ANCAK SAYIN KAYMAKAMIMIZIN UYGUN GÖRDÜĞÜ ÜZERE BU YIL BU FAALİYET DIŞA AÇIK DEĞİL SADECE İLÇEMİZ OKULLARINA YÖNELİK OLARAK YAPILMAK İSTENMİŞ VE ÖYLEDE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR. BU ORGANİZASYONDA DA İLÇEMİZDE SATRANÇTAN EGZERSİZ ÜCRETİ ALAN ÖĞRETMENLERE GÖREV VERİLMİŞ VE BU FAALİYET GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR. BU TAMAMEN SAYIN KAYMAKAMIMIZIN TASARUFUDUR. KENDİSİNE SAYGIMIZ SONSUZDUR. ALDIĞI KARARI DESTEKLEYİCİ TAVIRLAR İÇİNE GİRMİŞİZDİR.

İNANMADINIZ MI?

BENDE OLSAM BU KADAR YAZILANDAN SONRA İNANMAM ÖYLEYSE BİRDE BEN YAZAYIM BELKİ FİKRİNİZ DEĞİŞİR.

1-SAYIN KAYMAKAMIMIZIN ALDIĞI KARARA UYGUN OLARAK BELEDİYEMİZİN 16 YILLIK FAALİYETİNİ İPTAL ETTİK. BU FAALİYET KIYASETTİN AYDIN IN DEĞİL AKHİSAR BELEDİYESİNİNDİ.

2-SAYGIDEĞER BİR YORUMCU SORUYOR HABER YAZARIMIZA OKULLARDAN KATILAN ÖĞRENCİ SAYISI VE YAPILAN LOJİSTİK DESTEKLERİ YAZAR MISINIZ? DİYE SAYIN YAZARIMIZDA SAYILARI VERİYOR AMA HER NE HİKMETSE LOJİSTİK DESTEĞİ BİRDEN UNUTUVERİYOR. ÇÜNKÜ O BUNU BİLİYOR AMA GALİBA SUÇUM BÜYÜK, İPİM ÇEKİLECEK ONUN İÇİN YAZMIYOR AMA HEM BU YORUMCUMUZA CEVAP HEMDE BİLMEYEN SATRANÇSEVERLERE AÇIKLAMA OLSUN. EVET AKHİSAR BELEDİYE SPORDAN SAATLER İSTENDİ DİJİTAL SAATLER VERİLDİ AMA DEĞERLİ SATRANÇSEVERLER KIYASETTİN AYDINDAN KİMSE KİŞİSEL SAATLERİNİ İSTEMEDİ BUNA RAĞMEN 11 ADET KİŞİSEL SAATLERİMİ TURNUVAMIZIN HİZMETİNE SUNDUM.

3-ÇOK SAYIN BİR YORUMCUMUZ TURNUVA BURADA KIYASETTİN HOCA NERDEYDİ DİYOR BENDE ORADAYDIM SAYIN YORUMCUM… NASIL MI ?
ASILMAYAN TÜZÜĞÜ AÇIKLIYORDUM YARIŞMACIYA, NEREDEMİYDİM ASILMAYAN VE ÇOCUKLARIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUNUN BİLMEDİĞİ HIZLI SATRANÇ KURALLARINI AÇIKLIYORDUM. YA SİZNEREDYDİNİZ DİYEMİYORUM ÇÜNKÜ ORADA OLMADIĞINIZ BELLİ OLUYOR.

4-BİR SAYGIDEĞER YORUMCUMUZ TURNUVA VARKEN KURSUN OMAMASI LAZIM DİYOR. NEDEN SAYGIDEĞER YORUMCUM O KURSA GELENLER TURNUVAYA KATILAMAYANLARDI BEN DAHİL ÖYLEYSE YİNEDE SATRANÇ YAPMAK NEDEN ENGEL OLSUNKİ. BELKİ BİLMİYORSUNUZ YARIŞMAYA KATILANLARIN İSİM LİSTESİ ÖNCEDEN İLÇE MİLLİ EĞİTİME BİLDİLMİŞTİ.(BELLİ Kİ SİZE EKSİK BİLGİ İLETİLMİŞ KAYMAKAMLIĞIMIZIN TURNUVASI KAPALI TURNUVAYDI ANLAMI KATILANLARIN İSİMLERİ OKULLAR VE ÖĞRETMENLER TARAFINDAN BELİRLENMİŞTİ) YANİ ÖZETLE KURSA GELENLERDEN HİÇ BİRİ O TURNUVAYA KATILMA ŞANSINA SAHİP DEĞİLDİ. ŞİMDİ BEN SİZE SORAYIM SAYGIDEĞER YORUMCUM O AİLELER VE ÇOCUKLAR BANA MI NEDEN BURADAYIZ DA TURNUVADA DEĞİLİZ DİYE SORMALIYDILAR YOKSA ONLARI BU KURSA GELMEYİ REVA GÖRENLERE Mİ? BU ÇOCULARIMIZA KURS NEDENİYLE YARDIMIMDA SİZDEN ANLAYIŞ GÖRMÜYORSA BENDE ARTIK ŞANSSIZLIĞIMA KÜSERİM.

5-BİR SAYGIDEĞER YORUMCUMUZDA ISRARLA ÇAĞLAKTA MİSAKTA ÖĞRENCİ KATILMADI DİYOR. LÜTFEN YAPMAYIN İLLE SUÇLAMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ. ÇAĞLAK KONUŞMAMIM METNİ YAYINLANMIŞTI AYRICA SEVGİLİ ÖĞRENCİM ZİYA EFE ARAT YAZMIŞTI BENDE CEVAP VERMİŞTİM SON KEZ YAZAYIM. BEN MİSAK TAN ÖĞRENCİ ATILMADI DEMEDİM BEN SALİHLİDE 67 ĞRENCİMİZ KATILIRKEN MİSAK-I MİLLİ ALİŞEFİK İLKÖĞRETİM OKULUNDAN EN AZ 100 ÖĞRENCİNİN KATLMAYIŞINA ÜZÜLDÜM ÇÜNKÜ BU GÜZEL OKULUMUZ BU ANLAMDA AKHİSARIMIZIN LOKOMOTİF OKULUDUR DEDİM.

6-ŞU RANT MESELESİNE DEĞİNMEDEN GEÇEMEYECEĞİM. SATRANÇ CAMİAMIZDA OLAN HERKES BİLİR BEN ASLA HAKEMLİK ÜCRETİ ALMAM. AMA AKHİSAR KAYMAKAMI DA DEĞİLİM. KENDİMİN DEVLETİMİN VE ÇEVREMİN İMKANLARINI KULANIP ÜCRETSİZ TURNUVA YAPAYIM. BEN SADECE KIYASETTİN AYDIN IM. TURNVA YAPIYORSAM TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU KATILIM PAYINI TOPLAMAK ZORUNDAYIM.HAKEM ÜCRETİ ÖDEMEK ZORUNDAYIM.BUNUN YANINDA KATILIM PAYINI ÖDEYEMEYEN AMA YARIŞMAK İSTEYENLERİ DE YARIŞTIRMAK ZORUNDAYIM. AYRICA BİZE DIŞARIDAN GELEN SPORCU EKİPLERİNE YOL PARASI ANLAMINDA KARINCA KARARINCA KATKI PAYINDAN DESTEK SAĞLAMAK DURUMUNDAYIM. TÜM BUNLARA RAĞMEN EĞER PARAMIZ ARTARSA SATRANÇ TAKIMLARI ALARAK İMKANI OLMAYANLARA BELEDİYEMİZ VE SPONSORLARIMIZ VASITASIYLA DAĞITIRIM İNANMADINIZ MI AKHİSAR BELEDİYEMİZ HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜNE SORUN

7-BENİ ÇOK AMA ÇOK İNCİTEN BİR KONUYU MUTLAKA YAZMALIYIM. KÖY OKULLARININ BAŞARISININ KISKANILDIĞI İZLENİMİ YARATILMAK İSTENİYOR. SANIRIM SAYGIDEĞER YORUMCULARDA BU KONUDA DA BİLGİ EKSİKLİĞİ VAR. BAKIN İKİ BAŞARILI OKLUMUZU İSTERSENİZ ÖRNEK VERELİM.2. OLAN OKULUMUZUN ÖĞRETMENİ SAYGIDEĞER HAKKI BEYEDEN TEYİT ALABİLİRSİNİZ SAZOBA OKULUMUZUN EĞİTİM PANOSUNU AKHİSAR KOLEJİ OLARAK VERDİK. KAYALIOĞLU OKULUMUZ ÖĞRETMENİ BİRCAN BEY DEN DE TEYİT ALABİLİRSİNİZ SATRANÇ TAKIMLARIYLA DESTEK VERDİK DAHA BİRKAÇ OKULUMUZU İSTENDİĞİNDE SIRALAYABİLİRİM. VERDİĞİM CD LERİ KAYNAK KİTAP VE DÖKÜMANLARI SAYMIYORUM. BEN KÖY VE KASABA OKULLARIMIZIN BAŞARISINDAN GURUR DUYUYORUM. ÇÜNKÜ KÖY KÖKENLİ BİRİYİM UZUN YILLARDA KÖYLERDE ÇALIŞTIM ONLARIN SIKINTISINI KENDİ SIKINTIM BİLİRİM.

BU SAVUNMALARI DAHA UZATMAK MÜMKÜN DİYORSANIZ YANILIYORSUNUZ. AMACIM ASLA KENDİMİ SAVUNMAK DEĞİL BU YAZDIKLARIMI KONUYU BİLMEYEN SAYGIDEĞER YORUMCULARA YÖNELİK YAZDIM. BU YAZILANLAR BENİ ÇOK ÜZDÜ VE SARSTI DOĞAL OLARAKTA BİR SONUCA GÖTÜRDÜ BUNU YAZMADAN ÖNCE KONUYU BİLEN UZMANIMIZ SEVGİLİ TUNCAY ŞEN E BİR PARAGRAF AYIRMASAM ASLA OLMAZ. O PARAGRAFLA BİRLİKTE ÇÖZÜM ÖNERİMİDE OKUMUŞ OLACAKSINIZ.

SEVGİLİ TUNCAY BEY SİZE GÜCENDİM. AKHİSAR SATRANCININ GÜNDEMİNİ BİLEREK DEĞİŞTİRDİNİZ. TSF NİN HAKEMİ OLMANIZA RAĞMEN SAYGIDEĞER YORUMCULARIN BİLMEDEN OLDUĞUNU DÜŞÜNMEK İSTEDİĞİM YORUMLARINA UYARICI YAZILARINIZLA MÜDAHALE ETMEDİNİZ. SİZE GÜCENDİM 16.SINI DÜZENLEMEĞE ÇALIŞTIĞIMIZ BİR TURNUVADA NEREDEYSE CUMHURİYET DÜŞMANI İLAN EDİLECEĞİM. BUNUN HAKSIZLIK OLDUĞUNU BELİRTMEDİNİZ.

SİZE GÜCENDİM KENDİNİZCE BİRDE ŞİKAYET MERCİ BEN DEĞİLİM VE YETKİLİ ORGANLARI SIRALAYIP HEDEF GÖSTERDİNİZ. VE BANA BÜYÜK İYİLİK EDİP TSF FORUMA LİNK VERDİNİZ SİZİN BU LİNKİNİZİ TSF YE BENDE BİLDİRİP SİZİ KAYNAK GÖSTEREREK MÜFETTİŞLER İSTİYORUM. BENİM NE KADAR RANTÇI BİRİ OLDUĞUMU TESBİT ETSİNLER DİYE. UMARIM O GÜNE KADAR BELGE VE BİLGİ TOPLARSINIZ.

SİZE GÜCENDİM ÇÜNKÜ SİZE EVİMİ AÇTIM ARŞİVİMİ AÇTIM AİLEVİ SIRLARIMA TANIK OLDUN VE BUNLARI KULLANDIN. SANA GÜCENDİM. BEN VEYA MESUT BEY TSF NİN HAKEMİYİZ KATKI PAYI TOPLAMAK ZORUNDAYIZ HAKEME ÜCRET VERMEK ZORUNDAYIZ VE EN ÖNEMLİSİ LİSANSA BAKMAK ZORUNDAYIZ BUNU ANLATMADIN.

SANA ÇOK GÜCENDİM EĞER BELEDİYEMİZ CUMHURİYET TURNUVASINI YAPABİLSEYDİ SAYIN TSF BŞK NIMIZ VE ONUN SAYGIDEĞER AS BŞK LARI ÇOK SAYGIDEĞER BELEDİYE BŞK NIMIZ SALİH HIZLI BEY LE VE DİSİPLİN KURULU BŞK NIMIZ SAYIN HALİL VEHBİ BAŞARAN BEYLE SATRANÇ SARAYI GÖRÜŞMELERİNİ YAPACAKLARDI BUNU BİLMENİZE RAĞMEN BELİRTMEDİNİZ.. TÜM BUNLAR ŞÖYLE VEYA BÖYLE BAĞIŞLANABİLİR SEVGİLİ TUNCAY BEY AMA İKİ HUSUS VARKİ YARGISINI BEN VERMEYECEĞİM AKHİSAR IMIZ VE ONUN SATRANÇÇLARI VERECEK.
SEVGİLİ TUNCAY BEY SENİNDE ÇOK İYİ BİLDİĞİN AMA HER NE HİKMETSE GÖZARDI ETTİĞİN BİRŞEY SATRANÇ ADINA AKHİSARDA GERÇEKLEŞTİ TÜRKİYEMİZDE BIRAK İLÇELERİ İLLERİMİZDE OLMAYAN BİRŞEY AKHİSAR IMIZDA OLDU BLD BŞK NIMIZ ÇOK AMA ÇOK SAYIN SALİH HIZLI BEY 2000 YANLIŞ OKUMUYORSUN İKİBİN OFSET BASKI SÜPER KALİTE SATRANÇ KİTABINI BİZZAT HER OKULA GİDEREK DAĞITTI. SEN BUNU KÖŞENE TAŞIYACAĞINA BAK NELER YAPIYORSUN BU TÜRKSATRANCI İÇİN BİR DEVRİM SAYIN VE SEVGİLİ TUNCAY BEY AMA BAK SEN NELER YAPIYORSUN BÖYLEMİ AKHİSAR SATRANCINA SAHİP ÇIKACAKSIN BÖYLE Mİ LİDERLİĞE SOYUNDUN.
DAHA ÖNEMLİSİ BU DİYORSAN DEĞİL SEVGİLİ TUNCAY BEY BEKLE SAYIN BAŞKANIMIZIN KİTAP HABERİ ÇOK HIZLA ALTA DÜŞMEYE BAŞLADI BENDE AKHİSAR HABER DEN KENAN MOLLA ÜSTADIMIZI ARADIM NERDEYSE YALVARMA TONUNDA BU HABER ÇOK ÖNEMLİ SATRANÇTA BİR DEVRİM MÜMKÜNSE GÜNDEMDE KALSIN DEDİM. SONDERECE NAZİK BİR TONDA HOCAM YAYINCILIK İLKEMZDE BU YOK HABER AKIŞINI DEĞİŞTİREMEYİZ SIRASI GELEN HABER YAYINA GİRER DEDİ BİR DİĞERİDE ARŞİVE GİDER DEDİ BEN SAYGI DUYDUM KABULENDİM. SANA ÇOK ÇOK ÇOK GÜCENDİM AKHİSARHABERİN SANA VERDİĞİ GÜCÜ BİR SİLAH GİBİ KLLANDIN SIRASI GELDİĞİ İÇİN ALTA DÜŞEN SATRANÇ TURNUVASI HABERİNİ KÖŞENE TAŞIYARAK HAKSIZ BİR ORTAM YARATTIN DEĞERLİ YORUMCULARDA ASIL SAHİPLENMELERİ GEREKEN BAŞKANIMIZIN ÇABALARI YERİNE BAK NELER YAZMAK DURUMUNDA KALDILAR. BENİ ÇOK ŞAŞIRTTIN SEVGİLİ DOKTORUM İŞTE AKHİSAR IMIZIN GELECEK KUŞAK SATRANÇÇISI DEMİŞTİM SENİN İÇİN İNSANLAR YANILIYOR.

1. BÖLÜMÜNÜ YAZMIŞTIN BU YAZIYI OKUDUKTAN SONRA EMİNİM 2. BÖLÜMDE ZORUNLU DEĞİŞİKLİKLER YAPACAKSIN. LÜTFEN İYİ OKU YAZDIKLARIMI BAK YAZILAN YORUMLARDAN SAĞLAM YERİM KALMIŞ MI ONLARIDA KIR YIK DÖK BİR İNSANI ANCAK BU KADAR YARALAYABİLİR İNCİTEBİLİRDİN SEVGİLİ TUNCAY BAŞARDIN KUTLARIM ORTADA NE AHLAKLI DAVRANIŞIM NE YAPTIKLARIM NE RANTÇILIĞIM BEN ATATÜRK TÜRKİYESİNİN ÇOCUĞUYUM BEN CUMHURİYETÇİYİM 15 CUMHURİYET TURNUVASI YAPTIM BEN VE AİLKEM ONLACA DEFA ŞANLI TÜRK BAYRAĞI ALTINDA YARIŞTIK SAYENDE NEREDEYSE CUMHURİYET DÜŞMANI İLAN EDİLECEĞİM. ÇOK GÜCENDİM ÇOK SEN BUNLARA TANIK OLAN VE BİLEN BİRSİN AKHİSAR SATRANCI ADINA SANA YAKIŞTIRAMADIM.

ŞİMDİ BİRLİKTE SAYENDE ULAŞTIĞIMIZ ÇÖZÜMÜ YAZMAM LAZIM.

1-RANTÇI BİRİNİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNE AİT GELENEKSEL BİR TURNUVAYI YAPMASINI HERHALDE BEKLEMEZSİN DOLAYISIYLA BEN YAPMAK İSTEMİYORUM.

2-HEMEN ONAY GÜNLERİ GELEN ÇOK SAYGIDEĞER TETİKER TURNUVASINI DA YAPMAMI BEKLEMEZSİNİZ DEĞİL Mİ?

UMARM O DERİN VE ENGİN DENEYİMİNLE BU İKİ TURNUVAYI ORGANİZE EDER PARASIZ ÖDÜLLÜ VE ŞAİBESİZ TAMAMLARSIN. BAŞTA BEN OLMAK ÜZERE TÜM SATRANÇSEVERLER SENİ AYAKTA ALKIŞLARIZ.

BUNLAR BENİM İLK ETAPTA ALDIĞIM KARARLAR. KİMSEYE KIRGIN VE KÜSKÜN DEĞİLİM. TUNCAY BEYİN BELİRTTĞİ GİBİ HERŞEYE RAĞMEN GENS UNA SUMUS DEĞİL İNADINA ONURLU YAŞAM DİYOR VE TÜM SATRANÇSEVERLERE SAYGI VE SEVGİMİ SUNUYORUM. ^

KIYASETTİN AYDIN
Ara
O turnuvadan sonra yapılan haberin altına benim de hoşuma gitmeyen yorumlar çıkmaya başlamıştı.
Arada yorumlar arasına girip seviyeye davet ettiğimde oldu.
Sayın Kıyasettin Aydın Hocamız o duygusallıkla bir yarum yazmış. Benimle alakadar kısımları olduğu için ben de geceleyin uykumu kahve ile dağıta dağıta cevap hakkımı kullanmıştım.

Ertesi günü Manisa da MEB birinciliği turnuvası sabahında kendisini uzaktan gördüğümde, hocamız ile tartışma yaşayacağımızdan korkmuştum.

Ama gayet kibar davrandı, hatta oturduk çay içtik.
Sen uykususundur, kahvaltıda yapmamışsındır deyip, tost da söylemişti.
Dayak yemeyi bekleyen ben hocamın nazik navranışıyla hayata ilişkin çok şey öğrenmiş oldum.

Benim yorumumda dahil tüm yorumları site yönetiminden satrancımızın zarar görmemesi adına (ve de danıştığım büyüklerimin görüşlerine dayanarak) sildim.

Kıyasettin hocamızın yorumu haliyle çok az gündemde kaldığı için, haklı olarak bize kırıldı.
Kendisine basın açıklaması şeklinde bir metin yazmasını bunu da ana sayfadan haber biçiminde verebileceğimizi söyledim. Kabul etmedi.
Eğer kabul ederse hala teklifim geçerlidir. Hocamızın açıklamalarını kesip susturmuş gibi anlaşılmış olmak istemediğim için bu yorumu yazdım.

Kendisiyle kişisel hiçbir sorunumun olmadığını, her ne yaşanmış yada yaşanacak olursa olsun satranç aşkı adına saygı duyduğumu buradan ayrıca belirtiyorum.
Ara
Sayın Yönetici Abidin Ünal,
Tuncay Şen biraz yoruldu TSF forumda ki yorumlarından dolayı.
Kendisinin isteği üzerine yine yayından kaldırılan cevabı aşağıdadır.
Takdir camiamızındır...

Alıntı:Sevgili Kıyasettin Hocam. yorumunu az önce okudum.

Keşke bir gün sonra gelseydi yorumun. Çünkü benim 2 bölüm halinde yazılacak bir yorumum vardı.

senden sonra yazmak sana cevap anlamında olması benim için talihsizlik.

yazılan yorumlara zman zaman müdahale ettim.Bazı tuhaf yorumları sildirdim. İnsanlar neler düşünüyor, nasıl bakıyor hep birlikte izliyorduk.
ben kendi yorumumu yazmamış olmakla birlikte kaymakam bey ve milli eğitim müdürümüzle paylaştım.

herkes gibi sende benim duruşumu gözlemledin ve merak ettin. Sen gerek ben gerekse bir çok satranççıdan senin duruşun gibi bir duruş bekledin. Bizlere yaklaşımınla ben başka hiçbir duruş seçeneği bırakmamış gibi hissettim. Oysa başka seçeneklerde olmalıydı. Bu noktada görüş ayrılığımız oldu.

Ben gelişmeleri ilk senden öğrenmiştim. Bir başka arkadaşımız ile görüşmeler başladığını da o arkadaşımdan yine kendisinden sıcağı sıcağına öğrendiğim.

ben ve bir çok satranççıyı şok eden gelişmeler hemen üzerimizden atıp, satranççıların birbirinden kopmaması için birbirimizle irtibatı koparmamaya uğraştım.birbirimzden koparsak yanlış anlamaların ortaya çıkacağını düşündüm.

sen dışında kimse neden yada nedenleri bilmiyordu. her kafadan bir senaryo..Senaryo ve komplo teorileri yapılmaya başlandı.

Belki çok basit bir nedendi. ve belkide o turnuvaya has bir gelişmişti.
ama ilk kez yaşanılması insanlarda şok etkisi yarattı.Bende şok oldum.
Birbirimizle irtibat halinde olmayı önermek ve beklemek gerekiyor.
İnsanlar şok oldukları ruh halleriyle verdikleri tepkiler tutarlı değildir, ve bu halde verilen tepkimenin sonuçları yeni telafi edilemez krizlere yol açabilir.
ilçe temsilcimiz yurt dışında olduğu için il temsilcimiz ile bağlantıda olduk.ve ilçemizde ki as başkanımıza bildirdim. İlçemizde bulunan disiplin kurulu başkanıyla lada görüştüm.
Görüşülen arkadaşımıza da ilçede ki as başkanımız ve il temsilcimizle bağlantı halinde olmasını, ondan sürekli görüş alış verişi yapmasını istedim. İlk anlarda birbimizle bağımızın kopmaması sağlanmış oldu. Hep birlikte oturup durum değerlendirmeside yaptık.

Benim de arkadaşlara tavsiyelerim oldu.
belki de haddimi aşarak kaymakamlık makamına ve ilçe milli eğitim müdürüne çıktım. Ama satranç adına yaptıklarımızdan kendime mutlaka gidip görüşmeliyim dedim. görüşlerimi sundum.

....

Kıyasettin Aydın, Mesut Avcı, Süleyman Kahraman, Dr.Hüsnü Uçar
Akhisar da satranç keyfim kafe gibi kahvelerde oynanırken, bizlere resmi turnuvalarla tanıştırdılar. Öğrenciler yetiştirdiler ve tabii ülke çapında başarılı sporcular.

Emekler arasında şu az bu çok demek haddime düşmez.
Ama elbette ilk tohumları atan jenerasyonda Kıyasettin Aydın hep bir kaç adım önde oldu.

biz yazılamıza ilk başladığımızda ilk sizi anlatmak istemedik mi?

http://www.akhisarhaber.com/modules.php?...e&artid=46

ve seni anlatan köşemiz rekor sayıda okunmaya çıktı. İlk kez site kurallarını seni anlatan yazı ile kırdık.Duyurulardan verdik.Daha sonra bu araladığımız bu kural çiğnemeyi kaymakam beyi anlatan yazımızla devam ettik.
Çağlak turnuvamızı anlatan yazımızla ise bambaşka şekilde kırdık.

Hocam kimsenin seni idam etmeye çalıştığı yok.
İdam bu ülkede yıllar önce kaldırılmadı mı?

...

Akhisar da tüm dönemlerde tüm görev alan belediye başkanlarımızın satranca olan yaklaşımlarını bilmeyenlere bu köşeden anlatmadık mı?
..
yeni kuşağın bilmediği Akhisarda 98-99-2000 yılları finallerinin yapıldığını anlatmadık mı? Akhisar dan tsf yönetim kurulu üyesi olan Mustafa Tosun''u anlatırken yinelemedik mi?

Belediye,kaymakamlık ve ticaret odası yani tüm güçler birleşip satranççılara destek verdiğinde Akhisar''a 3 kez ard arda milli takım geldi.Dünya şampiyonu karpov''ın yardımcılığını yapmış Vasikov geldi.
Ne güzel günler değilmiydi?

http://www.akhisarhaber.com/modules.php?...&artid=136

Başarılar ekiple kazanılır. Ama kuşkusuz Kıyasettin Aydın olmasaydı, bu gün Akhisar bunları yaşamazdı.
...

Akhisar da satranç adına ne haber yapıldıysa hep sen çıkmadın mı?
...
Senin katılmadığın görev almadığın turnuvada bile biz senin bu turnuvanın haberinde ve köşesinde hep senin emeğini yansıtmadık mı?

http://www.akhisarhaber.com/modules.php?...e&artid=64

...

Hocam senin satranç kariyerinde Akhisar lıların bilmediği kareleri senden alıp yayınlama izni almış mıydım. Zamanlama olarak sakin bir dönemi tercih etmiştim. Bunu yayınlamakta geciktirmemiz bilgin dahilinde.Ve onu elbet isteyerek yayınlayacağız.
.....

Ben tekrar başa dönsem elbet aynı yazdıklarıma aynen yapardım.
...

Benim için yazıklarına neden olan , Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası haberini yapmakla başlayan kopukluğumuz olduğunu düşünüyorum.

İster doğru bulunsun ister hatalı. ama 250 öğrencini yarıştığı bir turnuva haberi yapılmalıydı.Yoğun istek üzerine bunu köşemize aldık. Bu durumdan hoşnut olmadığını yazdıklarından anlııyorum.

Belediyemizin satranç masalı kitabı bastırıp okullara dağıtmasını sitemiz haber yaptı.Ve ben bu haberi kaçırdım! Bu haberi çok önemli bulup Türkiye satranç federasyonu forumundan türkiyeye duyurdum. Akhisar satrancı ile ilgili her satranç haberimizi her köşemizi bu foruma anında taşıdığı da anlatmama gerek yok sanırım.

http://www.tsf.org.tr/cgi-bin/yabb/YaBB....1193396899
bu yazılarımı üzgün bir şekilde yazarken türkiye satranççılarının sitesinde 438 kişi bu haberi okumuş.

Bu forum belkide Akhisar da ki satranç gelişmelerini okumaktan bıktı sayemde. Belki sırf bu yüzden atacaklar.yada yeter diyecekler. Ama inadına Akhisar da satrançta ne kadar ilerlediğini hep duyurmak istedik!!!!

Akhisar da satranç sarayı müjdesi yeni değil. Çağlak turnuvamızda verilmişti. O mutlu anda Belediye başkanımız, MHK başkanımız, sen, Disiplin Kurulu başkanımız ve telefonla bağlanılan Tahsin Aktar.
Ben bu güzel haberi hem ana sayfada duyurdum.hemde köşemde:

hemde satranççılara 3 müjde diye!
http://www.akhisarhaber.com/modules.php?...e&artid=95

keşke şartlar senin istediği gibi olsaydıda bu gelişmelere imza atılsaydı.
Gelişmeler yüzünden bu saray projesi iptal edilmemesini temenni ederim.

belediyemizin arşivine girip satranç ile ilgili döküman toplama uğraşısında olduğumu belediye yetkilileri biliyor.

ve tek tek eski kişisel arşivleri istediğimi ilan ettiğimi.
Baran''ın arşivinde fotoğrafların çoğunda varsın.

Başka kişisel arşivler geldi elime. İnan onlarda da hep varsın...

Akhisar da bugüne kadar satranç adına ne yapıldıya hepsinde senin emeğin olduğunu üstüne basa basa yazmışsın hocam...

ilahi hocam biz daha yazmaya başlayalı henüz 1 yıl bile olmadı. Biz farkli bir şey mi diyoruz.
Daha Vehbi başaran''a Mesut Hocama , Süleyman Hocama bile gelemedik. Onların arşivlerinde bile hep sen varsın. ya benim arşivim?

....

istersen bundan sonra benim içimde bulunduğum fotoğrafı yayınlama de.
Buna hakın yok. Akhisar satranç tarihine el attım. elbet çıkacaksın.

sen bize kızsan da , küssende , darılsan da biz senin Akhisar satrancına yaptığın emekler için her zaman teşekkür edeceğiz.

.....

Polis haftası turnuvasında köşe yazımızda , ilçe temsilciliği toplantısı değerlendirme yazılarımızda ilçe temsilcimiz çok yoğun olumsuz tepkime almıştı.Kendisi sizin gibi bir tepkime vermedi.

Kıyas hoca farkı...
....
Turnuva yorumlarında sadece bir yerde ismen adınız geçmiş. Yapılan yorumları siz kendi üzerine alınmışsınız demek. İlçe temsilcimizde aynı alınganlıkta.

....
Demek böyle düşünenlerde varmış.
Herkes öyle düşünüyor mu zannettiniz yoksa?

...

Biliyormusun şu an saat kaç?
saat gecenin 03.00 ü..
ben kaç saattir seni düşünüyor , algılamaya çalışıyorum.
ve sabah 07.00 de kalkıp manisa da hakemlik görevime gideceğim.
..

ve heberi yaptığım geceden beri gece kaç saat uyku uyuyabildiğimi?

neden mi uykum kaçtı?

Hocam neden bu duruma gelindi.

Bize 1 yıldır zaten her haberimizde her köşe yazımızda ele aldığımız Kıyasettin Aydın''ın satranç kariyerini anlatmayın.
Sizin satranç kariyerinize laf atanlara nasıl cevap verdiğmi siz biliyorsunuz. Hala da laf atan olursa ben çıkarım en önce.

Bunları değil... Bunları Akhisar değil, Türkiye satrancı biliyor. Kıyasettin Aydın Türkiye satrancında bir efsanedir!

nedenleri anlatsaydınız.
neden böyle oldu?

Tüm satranç hakemlerine , tüm satranççılara Kaymakam beyin yapılmasını istediği turnuvaya açıkça boykot etmemizi istedin. Bize hiç bir tercih hakkı sunmadın.

Şimdi Dünya da bile güçlü satranç federasyonumuz gelip bizden hesap soracak bu yüzden. Boynumuz kıldan ince hocam.
Asıl idamlık bizmişiz.

iyide bu turnuvdan önce herşey çok mu yolundaydı?
Onlar da hiç mi kusur yoktu?

...

Hocam ...

ben herkese ara ara " herkesi sağ duyuya davet ediyorum. zaman herşeyin ilacı demiştim!"

siz çok duygusal hareket ettiniz.
Emin olun hiç bir şey sizin tahmin ettiğiniz gibi değil.

Kimse size karşı hareket etmiyor.
Ben öyle görüyorum.
Başkaları , kurumlar satrançta bir şeyler yapmaya çalışıyor.
Bizler de yapılmaya çalışan uğraşlarda federasyonumuzun belirlediği kıstaslara uygun hale getirmesini talep ediyoruz.

Turnuvanın hatasını da sevabınıda , getirisinde götürüsünüde ,dün akşam satranç eğitmenleriyle yapılan toplantıda Kemal Sözcüer ''e de herkesin yanında söyledim.

muhakkak haberin olmuştur.

Bundan sonrasını açılacak soruşturmada savunmamızı veririz.

....

Biz seni hep sevmiş ve saymış idik.
sevgimizden ve saygımızdan şüphe duymanıza üzüldük .

GENS UNA SUMUS!

(Benim sesim senn kadar gür ve yumruğum senin kadar güçlü olmasa da!)
vay be , 1 yıl sonra kayıp ama dilden dile dolaşan mesajıma sonunda ulaştım..
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi