Delege Listesi
Sevgili Satranç Camiasına

Federasyon bütün kulüplerden delege listelerinin en geç 9 Eylül 2008 tarihine kadar bildirilmesini istemiş.Acaba seçim tarihi açıklandı mı? Şayet açıklanmadı ise bu acele niye. Galiba Federasyon Başkanı geçen seçimdeki planı bu seçimde de uygulamayı düşünüyor.Delege listeleri federasyona ulaştığı zaman beğenmediği delegeleri sildirmek , sildiremediği delegeleri baskı altına almak için zaman kazanıyor.Bu gibi olayları geçen seçim de yaşadık.Tehdit ve baskı kullanarak bazı kulüpleri etki altında bırakmıştı. Sevgili Ateş Ülker’de bu konuyu dile getirdiği için ceza almıştı.
Ana statüye göre listeler seçim tarihinden bir ay önce yayınlanacak ancak seçim Aralık ayında yapılacağı için arada 3 ay gibi uzun bir süre var.Bu süre zarfında Federasyon delege listelerini ne yapacak acaba?
Başkanımız madem demokratik bir seçim olacağını söylüyor. O zaman 9 Eylül tarihinden 1 gün sonra delege listelerini sitede yayınlasın.Seçimde aday olmayı düşünen başkan adayları da delegeler ile görüşme fırsatı bulabilir. Aksi takdirde kimse demokrasiden bahsetmesin.
Kendileri de artık seçimi kazanamayacaklarını anladılar. Ve anti demokratik yollara başvuruyorlar.
Biz Yönetime hodri meydan diyoruz. Eğer delege listesini sadece siz bilmeyecek ve buna göre davranmayacaksanız seçim sürecini başlatın. Ağzınıza aldığınız biz demokratiğiz kelimesini özde uygulayın.

HODRİ MEYDAN

Saygılarımla
Ferruh Kangöz
FIDE Hakemi
Ara
Ferruh bey,

21. yy'ın yeni genelgeçer değerlerinden
başlıcası yönetimde saydamlık.

Bu TSF yönetimine sırasınca birçok eleştiri
yöneltiyoruz. YK kararlarını yayımlaması
ile sanırım saydam olduğunu söyleyebiliriz?!

Anımsadığım kadarıyla, Mayıstaki o.üstü
genel kurula katılan delege listeleri
yayımlanmış idi. Vaktinde miydi, geç miydi
gerçekten tam anımsamıyorum ancak delege
listelerinde köklü değişiklikler olacağını
sanmıyorum.

Adaylar, o listedeki kulüplerden randevu
talep edip görüşebilirler diye düşünüyorum.

Bilmem yanlış mı düşünüyorum?

yü,
IECC 2246, MAPEJK 2300, DESC 2213
Best regards, iyi günler, mfSG, HT
Harun Bey

Delege listelerinin 1 ay önce yayınlanması Ana Statü gereğidir.Seçim Aralık ayında yapılacaksa neden 3 ay önce isteniyor.Bunu hiç düşündünüzmü?Delege listeleri yönetim tarafından gizli tutalarak gerekli çalışmalar yapılacak.Geçen seçim döneminde bunu gözlemledik.Bizim talebimiz eğer demokratik bir seçim olacaksa şartların eşit ve şeffaf olarak delege listelerinin yayınlanması.Herhalde bu imkansız bir şey değil.
Saygılarımla
Ferruh Kangöz
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi