Akdeniz Üniversitesi Satranç Topluluğu Seçim Dönemi
Merhaba
Akdeniz Üniversitesi Satranç Topluluğu 2007-2008 dönemi Öğrenci Başkanı olarak görevimi 30 Ağustos 2008 tarihinde tamamlamış bulunmaktayım.

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde etkinlik göstermekte olan toplulukların Akdeniz Üniversitesi faaliyet kulüpleri uygulama esasları 5. maddesi gereğince Ekim/Kasım ayları içerisinde yönetim kurulu seçimlerini üyelere açık bir şekilde yapması gerekmektedir. Açıklama yapmak gerekirse seçimler yapılmadan kimse yönetim kurulu üyeliğini veya başkanlığını açıklayamaz. Bu durum tüzüğe uygun değildir, etik hiç değildir.

Eski başkan olarak
Bir öğrencinin bir yıldan fazla öğrenci başkanlığı yapmasının Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür Şubesi tarafından desteklenmemesi,
Makine Mühendisliği Öğrencisi olmam nedeniyle derslerimin ağırlaşması
Nedenlerinden ötürü ikinci defa yönetim kuruluna aday olmayacağımı açıklamak isterim.

Fakat topluluğun bir üyesi ve eski bir başkan olarak yapılan çalışmaları bundan sonra da takip etmeye devam edeceğim. Yeni gelecek yönetime şimdiden çalışmalarında başarılar dilerim.

Bunun yanında ekibim ve ben çalışmalarımıza çok yakında açıklayacağım üniversiteden bağımsız bir topluluk olarak devam edeceğiz.
Ara
Tekrar merhaba

Alıntı:Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde etkinlik göstermekte olan toplulukların Akdeniz Üniversitesi faaliyet kulüpleri uygulama esasları 5. maddesi gereğince Ekim/Kasım ayları içerisinde yönetim kurulu seçimlerini üyelere açık bir şekilde yapması gerekmektedir. Açıklama yapmak gerekirse seçimler yapılmadan kimse yönetim kurulu üyeliğini veya başkanlığını açıklayamaz.

Bu gün Akdeniz Üniversitesi Satranç Topluluğu Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Mehmet Şeref Ok ile yaptığım görüşme sonucunda yukarıda yayınladığım açıklamayı kesinliğe kavuşturmuş bulunmaktayım.

Görüşme özeti olarak danışmanımız;
Topluluk şu anda yeni üye alımına başlamıştır.
Gönüllü olarak üye alımında çalışacak eski üyeler olabilir.
Yeni yönetim kurulunun Ekim/Kasım aylarında yapılması planlanan ve üyelerin oy kullanacağı demokratik bir seçimle belli olacaktır.
Düşüncelerini belirtti.

Satranç ailemize duyurulur.
Ara
Onur Bey görevini 30 Ağustos'ta tamamladığını üstteki yazıda belirtmiş.

30 Ağustos'tan bu yana üniversitede satranç ile ilgili gönüllü öğrencilerin yapabileceği ne gibi sorumluluklar varsa ben ve arkadaşlarım ilgilendik, ancak kendisinin düzeltmesi doğrudur, resmen başkan değil; geçici bir başkanlık tarzı görev üstlenmiş olduk bizler gönüllü olarak.

Bugün itibariyle yapılan seçimde de oy birliği ile Akdeniz Üniversitesi Satranç Öğrenci Topluluğu Başkanlığı'na da seçilmiş oldum.Kendilerinden icraatlarımızı takip etmesini ve objektif bakış açısıyla değerlendirerek attığımız her adımı takip etmesini rica etmekteyiz.Zira üniversitenin şimdiye kadar geldiği yerde kendisinin de payı vardır Sayın Alacaba'nın.Ancak bundan sonraki asıl o büyük gelişim hamlesi de ben ve arkadaşlarıma kısmet olacaktır diye ümit ediyorum.

Yakında herkes, bir satranç topluluğunun, başında uyum içinde çalıştığı bir danışman ve satranca önem verdiğini bizzat vurgulamış bir rektör varken neler yapabileceğini görecek.

Bu kadar da iddialıyız.

Saygılarımla..

Akdeniz Üniversitesi Satranç Topluluğu Başkanı İbrahim Ethem AY...
Ara
seçim??

seçim tarihini neden ben ve arkadaşlarım bilmiyorduk??

herhangi bir duyuru??

ethem için güzel bir seçim havası olmuş sanırım
Ara
Seçim rekor katılımla yapıldı.
Gelenlere teşekkürler..

Gelmeyip de böyle forum ortamında mesnetsiz suçlamalar atanları kınıyoruz.

Başkanlığı kaptırınca neden bu kadar agresifleştin?Ben senden daha iyi yapacağım gözün arkada kalmasın.
Ara
Ya kardeşim ne diyorum sana?
Hani afiş? Hani duyuru?
Haberim olmasa niye gelmeyeyim seçimlere? Delimisin sen?
Ayrıca kaldı ki benim dışımda 3 yıldır üniversitede satranç için çalışan 9 kişiyiz! ve hiçbirimizin haberi olmadı! ne ilginç?
Rekor katılım? sen daha geçen sene geldin. yeni gelenlerle toplanıp seçimmi yaptın naptın bilmiyorum ama...
Ayrıca senin başkan olmanı istemesem adaylığımı koyardım zaten. Neyse. Burda tartışmayı sevmiyorum.
Usulüyle bunuda soracağız elbet hocalarımıza...
Ara
Ethem Sen Kendini Ne Sanıyosun ?

UKD Yada ELO Puanıyla Öğrenci Başkanlığı Yürütülmez !

Kendince İyi Oynuyor Olmak Böyle Konuşmaya Yol Açmamalı !

Nerde Seçim Olmuşta Seni Seçmişler ? Yok Öyle Birşey !

Kendi Çapında Bir Kitle Oluşturup Yada Ortalıktan İnsan Toplayıp Zorla Mı Seçtirdin Kendini ?

Akdeniz Üniversitesinde Satranç Onur Ve Bizden Sorulur Tamam mı ?

Görevi Bırakmış Olmamız Bu Gerçeği Değiştirmez !

Altyapıyı Biz Oluşturduk , Gelecekte de Yaşatılması İçin Birine İhtiyaç Var.

Ama Bu Yolla Olmamalı ! , Adilce Bir Seçimle Olmalı Wink

En Kısa Zamanda Açıklık Getirilmesi Dileğimle...
Ara
Sayın Gürkan Başbağcı

Sizin Üniversitenin Rektörü en yüksek oy alan rektör değil sanırım... yani yeni rektör Cumhurbaşkanı tarafından atama yapıldı değil mi? Ethem bey pek sevmiş de yeni rektörü merak ettiğimden soruyorum .

Saygılar
Ara
Haklısın Abozkurt Smile

Malesef Ki Bazen Hayat Adil Davranmıyor..

Bu Durumun Satranç Gibi Adil Bir Oyunda da Karşımıza Çıkması İçler Acısı...
Ara
Üstteki ifadeler çok üzücü..
Maalesef ben artık yanıt vermek istemiyorum, üniversiteyi yıpratmak istemiyorsanız siz de hakkınızı üniversite içinde arayın.Eğer bir kusurumuz varsa öderiz.Alnımız ak.

Ayrıca satranç bizden sorulur demeniz de çok ayıp.

İyi geceler..
Ara
ethem reelkarnasyona inanıyormusun?
ben senin önceki hayatında zeytinyağı olduğunu tahmin ediyorum Big Grin
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi