Benim Sistemim 21. YY Baskısı
Pq29OLGi.jpg

Benim Sistemim 21. YY Baskısı

Yazar : Aron Nimzowitsch,
Çeviren : Fahri Karabay

ISBN:9944-344-63-0, Fiyatı:16,00 YTL (KDV Dahil)
Ekim 2008, 80 gr 1. Hamur, Karton Kapak, 304, 15 x 23 cm

100 Büyükusta’ya, “ Benim Sistemim”i çalışıp çalışmadıklarını sorun; bunlardan en az 99 tanesi size “evet” yanıtı verecektir. Bunlardan epeyce bir çoğunluğu ise, bu olağanüstü kitabı tekrar takrar gözden geçirdiklerini söyleyecektir.

Büyükustalardan, yeni başlayanlara her satranç oyuncusu “Benim Sistemim”i her okuyuşunda yeni bir bir şey öğrenir. Elinizde tuttuğunuz yeni cebirsel notasyon ile yazılmış, konumsal satrancın hazinesi olarak adlandırılabilecek bu kitap bugünün okuyucusu için yeniden edit edilmiştir. Satranç oyununun gerçek anlamı bu sayfaların arasında gizlidir.

- Merkez - Yoğun Koruma - Engelleme - Geçer Piyon - Oyunsonu Stratejisinin Temel İlkeleri - Açarak Şah Çekmek - Fil Çifti - Piyon Zinciri - Bingeç Piyon ve Kısıtlama - Ayrık d- Piyonu - Konumsal Oyun ve Merkez - Taş Değişimi - Yedinci ve Sekizinci Yataylar - Zayıflıklara karşı Manevra Yapmak -50 OYUN -419 DİYAGRAM -CEBİRSEL NOTASYON

Kaynak: http://www.metupress.com.tr/Book.aspx?id...d859aff4cd
Ara
Güzel bir kitaba benziyo buna bakıcam
Ara
Nimzowitsch en büyük fianchetto üstadıdır kendisinin fil b7 Va8 de bir paritsini hatırlıyorum Big Grin
Ara
İlginç!!!

Normalde Nimzowitsch i sevmem ama arasıra yararlanmıyor diyemem...

Teşekkürler
Ara
Fahri Karabay'ın çevirdiği diğer kitaplar hakkında bilgi edinmek için http://fahrikarabay.satranc.biz/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
● T a ş l a r ı · y e r i n d e n · o y n a t m a · z a m a n ı  !
Arkadaşlar ben edindim kitabı,çok güzel bir kitap.Kitap zaten ikiye ayrılıyor;Normal seviye - Üst Seviye olarak..En sonunda ise analiz edilmiş olan maçlar var.1450-... seviyesi olduğuna inanıyorum.Çok yararlı bir kitap,edinmenizi öneririm.
Mahir Tuzel/Bodrum.

[email protected]
[email protected]
Mahirchess - Skype
M-Tuzel - Internet Chess club ( ICC )
Baretta - Playchess.com

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi