Üniversitede Demokrasi
Bugün ekibimle birlikte Akdeniz Üniversitesi Satranç Topluluğu Akademik Danışmanı'nın yanına gittik. Tabiki şu sözde başkanlık seçiminin nasıl yapıldığını öğrenmek için. Cevapları çok ilginçti.

Kendisi sadece gelen kağıtları imzaladığını, seçimleri takip etmediğini?? söyledi. Hatta önce 1 ay önce yapılmış olduğunu söyledi fakat sonra lafını değiştirerek geçen hafta yapıldığını söyledi. Tavırları çok ilginçti.

Bizde Akdeniz Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Kültür Şubesi'ne gittik. Asıl cevapları orada aldık.

- Ethem Başkanlığa Akademik Danışman tarafından önerilmişti. ??
- Başkanlık Seçimi (Genel Kurul Toplantısı) için gerçektende internet duyurusu veya afiş asılmamıştı.
- Duyumlarımıza göre Ethem tarafından sadece bu sene üye olanlara duyuru mesajı atılmış.

Düşünün! Biz 8 kişilik bir ekibiz. bu sene üniversitede 4. yılımız.
Kaç yıldır bu üniversitede satranç için çalışmalar yapıyoruz.
Kaldıki en başta geçen senenin yönetim kuruluyuz.
Ama Genel Kurul Toplantısı bizden gizli yapılıyor.
Hatta Afiş ve internet duyurusu olmadığına göre toplantıya yalnız Ethemin mesaj attığı öğrenciler katılıyor.
Böyle bir seçimle başkan olamayı Ethem'in nasıl içine sindirdiğini anlayamıyorum.
Daha geçen sene geldin ve bizim 3-4 yaş küçüğümüzsün!
Asıl Ayıp burada yapılmıştır!

Her zaman söylüyorum. Bu topluluğu biz kurduk.
Ama amacımız saltanatlık olmadı asla.
Her zaman demokratik bir topluluk için çalıştık.
Ben geçtiğimiz senenin Mayıs ayından beri Başkanlığa tekrar aday olmayacağımı belirtmiştim.
Eylül ayında bunu Ethem'e de tekrar bildirdim. Neden böyle yaptı anlamadım. Biz senin başkanlığını engellemeyecektikki. Bunu Ethem'e defalarca söyledik.
Senden başka aday olmayacaktı zaten.
Ama artık olacak.
Artık bizde seçimler için bir aday çıkarma kararı aldık.

Neyse ki Kültür Şubesi durumun farkında.
Vereceğimiz şikayet dilekçelerini değerlendirmeye alarak gereğini yapacaklar.

Yapmazlarsa ne yazık ki üniversite artık üniversite olmaktan çıkmış demektir.
Ara
'inan değil sana kastım,
cahille sohbeti kestim'

Hakkını ara üniversitede,
Sen haklı çıkarsan ben itiraz etmeyeceğim, ama üstteki yazına bakınca görünüyor ki sen haksız çıkarsan herkese saldırmaya devam edeceksin..Demokrasi lafları ediyorsun bir de..
Ara
Hak Haklıda Kalmalı !

Gereken Neyse Yapılacak , Haksızlığa Son Verilecek.

Yok Öyle Kendi Çapında Başkanlık Falan , Üniversitemize Yakışmaz !

Böyle Bir Üniversitede , Böyle Bir Spor Dalı , Bu Yolla Kazanılmamalı..

Bekleyip Görelim Neler Olucak Ethem Kardeşim !
Ara
Onur beyin söylemleri ciddidir.
Yıllarca okulda çalışan bir ekibin yeni sezonda yapılan seçimden haberdar olmamasından ziyade haberdar edilmemesi ilginç geldi bana.

Her ikinizde satrancın gelişmesi için çaba sarfedeceğinize inanıyorum.
Bu sorun keşke bu foruma taşınmadan aranızda çözebilseydiniz.
Bu tarz sorunları okumak bizi üzüyor.
Sevgili İbrahim son 3 yılın ekibinin seçimden haberinin olmadığını iddası üzerine görev yapacağın başkanlık görevinde rahatsızlıklar yaşayacağını düşünüyorum.
Bence kişiler satranca hizmet etmek amacıyla başkanlığa aday olurlar, seçim bitince de kazanan taraf sadece kendisine oy verenlerin değil herkesin başkanı olduğunu hissettirecek tutuma girmelidir.

satranç topluluğunun bağlı olduğu üniversite birimine sözlü yada yazılı danışılmalı, o birimin yapacağı açıklamalara ve karara göre hareket etmelisiniz.

Gördüğüm kadarıyla seçim herkesi kapsayacak şekilde olmamış. Önceki yılların ekibinin seçimlerden haberi olmadı iddası bu anlamda ciddiyetini koruyor.

Birbirinizi zedelemeden bağlı olduğunuz üniversite birimine başvurmanızı tekrar öneriyorum...

Ve Akdeniz Üniversitesinden güzel haberler bekliyoruz..

saygılar..
Ara
Foruma bazı konuları taşımak bu yüzden yanlış..

Bilen bilmeyen konuşuyor, Tuncay Bey gibi...

Bir itirazda bulunursunuz, netice alırsanız foruma yazabilirsiniz.Benim düşüncem budur.

Konu üniversitenin karar mercilerine taşınmıştır.Artık konuşmak doğru değildir.

Not:29 Ekim Satranç Turnuvası başarıyla gerçekleşmiştir.Sonuçlara pek yakında üniversitemizin satrançla ilgili hazırladığı siteden ulaşacaksınız.Orada yayınlanmadan sonuçları buraya taşımayı ben ve arkadaşlarım uygun görmedik.Çünkü üniversitemizle ilgili asıl satranç haberlerine oradan ulaşılmasını istiyoruz, buradan değil.

Akdeniz Üniversitesi Satranç Topluluğu Başkanı
İbrahim Ethem Ay

Saygılarımla..
Ara
Ethem geçen gün şu senin sadece arkadaşlarınla düzenlediğin sözde Genel Kurul Toplantısına katılan bir öğrenciyle konuştum.

Dedi ki:
"Seçim falan yapılmadı. Ama bize imza attırdılar. Bizde yoklama zannettik. Onu seçim olarak sayıyorlarsa bilemem."

Gerçeği bilmene rağmen nasılda yukarıdaki gibi yazılar yazabiliyorsun anlamıyorum.
Evet resmi işlemlere başladık.

Üniversitemizdeki yeni yönetimin sergileyeceği tutumu hep birlikte göreceğiz.
Ara
Sana yanıt vermek zaman kaybı..

Boooooooooozzaaaa
Boooooooooozzaaaa

Diye bağırdığınızı duyar gibiyim..
Ara
Alıntı:Sana yanıt vermek zaman kaybı..

Zaten yanıt veremiyorsun görünene göre...
Ara
Biz nerede susup nerede konuşacağımızı iyi biliriz..Sen buralarda konuşuyorsun, ben üniversitede..
Ara
ibrahimethemAy Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Biz nerede susup nerede konuşacağımızı iyi biliriz..Sen buralarda konuşuyorsun, ben üniversitede..

Üniversitede ne konuştuğunu biliyoruz.
Tepkimizin sebebi bu zaten.

Neyse ya

Az kaldı
Ara
'' Küçükken derdi dadım:
Çoğu gitti, azı kaldı
Büyüdüm, ihtiyarladım
Çoğu gitti, azı kaldı ''

Hüseyin Abi'me selam olsun..Ben boşuna dil dökmüşüm aylardır forumlarda..Meğerse şairlerimiz etraflarındaki benzeri adamlar için her şeyleri söylemişler bize söz bırakmamışlar..Bundan sonra yıllarca okuduğum şairleri arkama aldım..

Bilesiniz..
Ona göre gelesiniz..
Ara
Bu tartışmayı büyük bir merakla okudum. Vardığım sonuç şu: İlgili şahıs başkan olmuşda ne olmuş, sanki bir işe yarıyacak. Üniversite tahsilimde 6.seneyi devireceğim bu tip şeylerin bi işe yaradığını görmedim. Önce ünvan verirler sonra ne kadar amele iş var varsa üzerine yıkarlar ama adı başkan kalır. Gereksiz bir tartışma bu.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi