akhisar da satranç seferberliği, yardımsever camiamıza duyur
AKHİSAR IMIZA SAAT, TAKIM, GÖSTERİ PANOSU KİTAP CD, DVD VS CİNSİNDEN MATERYELLERE İHTİYACIMIZ VARDIR.

ŞİMDİLİK BİZİM İÇİN TEK DERT BUDUR.

EĞİTİM SEFERBERLİĞİNE GİRDİK.
BİZLERE DESTEK BEKLİYORUZ.
YAPILAN YARDIMLARDAN DEMİRBAŞ OLABİLECEKLERİ İLÇE TEMSİLCİĞİMİZ DEMİRBAŞINA KAYDI YAPILACAKTIR. SAATLER BAĞIŞ YAPANLARIN İSMİYLE YAŞAYACAKTIR. (AKHİSAR DA KİM SAAT BAĞIŞLAMIŞSA SAATE İSMİ YAZILMAKTADIR)KİTAPLAR DA GARİBAN KÖY OKULLARIMIZA DAĞITILACAKTIR.

BENZER KAMPANYAYI AKHİSAR DA DA YAPACAĞIZ.

EĞİTİM SEFERBERLİĞİMİZE KATKISI OLANDAN DA OLMAYANDAN DA HERKESTEN GANİ GANİ RAZI OLSUN.

BU DUYURUMUZUN DUYURULMASI HUSUSUNDA TÜM TÜRKİYEDEKİ SATRANÇ SİTELERİMİZDEN RİCA EDİYORUZ. YAYINLAYANDAN DA YAYINLAMAYANDAN DA GANİ GANİ RAZI OLSUN...
Ara
Hep derlerdi; "Doğuda şu yok bu yok" diye.

Dağları tırmanmayı bilenler aslında batıda da güneşin doğmadığını, batının köylerinde de okulu yok, yolu yok köylerin olduğunu çok iyi bilirler.

Antalya Akseki köylerinde olsun, (Kutlay iyi bilir; öğretmenlik yapmış) Beşkonak ötesi Bozburun dağlarının eteklerinin kucağındaki köylerde hala kümes gibi evler vardır. Kuşlar uçar ya Allahtan, kervanlar geçmez kullardan, oy anam oyları alınır, vekilleri uğramaz, kıl kara çadırda biten ömürler vardır. Bu Antalya'nın doğusudur. Batısında da da batan ömürler çoktur. Kaş dedikleri ilçenin ("Önü yaş; ardı daş; aha sana Kaş") "El-malı" istikametine vurunca vurulur kalırsınız manzaralara; "Memleketimden İnsan Manzaraları"...Okumak isteyenler için Hayata Daire aktardım: http://forum.satranc.biz/viewtopic.php?p=4878#4878

Şimdi öyle sanıyorum ki, biz ülkenin güneyi olarak batımızdaki Akhisar'ın da Bozburun dağlarındaki köylerden farkı yok...

Akhisar'ın saati yok!
Takımı yok!
Akhisar'da yok çok!

Elini cebine sok kardeşim
Çek elini elin cebinden elini cebine sok!

Akhisar'a bayramda geleceğim, Bir saat benden!

Bir saat "NUTUK" da benden !
Hüseyin beye sonsuz teşekkür... Akhisar da bir miktar saat vardır. Ama yetmiyor. Çocuklarımız salonlara sığmıyor...

Antalya danın gariban çocuklarının daha iyi koşularda satranç oynaması adına bir kampanya yaparsanız üzerinde bir tane benim şahsi ismimin, bir tane de "rahmetli Akhisar satranç forumu" diye yazılı 2 saati göndereceğim. sözüm söz. ismimiz saatlerde yaşasın diye. Bu isimler Akhisar turnuvalarında zaten yaşıyor. Antalya da da yaşasın..
Oyun oynayan çocuklarımız sorurlarsa bizleri iyi anlatırsanız, yeter. Ancak ezberden 'iyi bilirdik' demeyiniz...

efendim, buradan özgür satranç forumu yönetici ve moderatörlerine bir ricada bulunuyorum..

Akhisar turnuvalarında üzerinde " özgür satranç forumu" yazılı bir saat olsun istemez misiniz?.. Düşünün taşının..

Bize soracak olursanız Akhisar turnuvalarında üzerinde " özgür satranç forumu " yazılı bir saat olmasını yürekten isteriz...
Ara
Sevgili Harun Taner,
Bana satmak istediğin SiDi ve DiViDi leri gariban öğrencilerimiz için çoğaltıp bir zahmet gönderir misin...

Dressden Olimpiyat derlemelerini de. Kitaplığımızın özel bir yerinde korunacak, sonsuz yararlar sağlayacak..

Hani, yetmez dersen Akhisar satranç forumunda koyduğun fotonun olduğu bir de saat gönder..( ki Türkiye satranç camiası merak edilen harun taner'in fotosunu ilk kez rahmetli Akhisar Satranç Forumunda gördü) Seni de yaşatalım...

:roll:

Not: bu yorumu okuyanlardan O'nu tanıyanlara bir zahmet bildirmelerini rica ediyorum. Kendisine ulaşmak istediğimi (benim telefonum kendisinde var, Onunki bende yok!) bildiği halde sırf bir şeyler isteyeceğimden korktuğu için beni aramıyor. Dere tepe dümdüz kaçıyor...
Big Grin
Ara
Başlatmış olduğumuz alt yapı sorunlarımızı çözecek olan eğitim seferberliği kampanyamız için benim ile değil lütfen Akhisar TSF ilçe temsilciliği ile irtibata geçiniz.

0.532.687 81 59 nolu telefonun diger ucunda TSF Akhisar ilçe temsilcisi Milli hakem Mesut Avcı olacaktır. Nam-ı diğer 'gülen adam'.

Efendim benim bu olayda ki rolüm davullan duyduk duymadık demeyin işine gönüllü talip oldum. Davullan gezip çığırken önüme çıkan tanıdıklara rastlayınca, samimiyetten kaynaklanan ama bazısına bu ne yılışıklık dedirtebilecek, " sen niden vermiyon, abicim, hadi ver bakalım" davranışımı lütfen hoş görün... Görevin sunuluş tarzının sorumluluğu bana aittir. Napalım, kendimiz için istemiyoz... Kermeslerde de böle yapılmıyor mu bu işler... Benim ne paracıklarım gitti kermeslere, helali hoş olsun...
Ara
Tuncay Bey,

Hani "süte su katmak" derler, sen de mürekkebe su katıyorsun herhalde.
Ya da "eşeğin karnına su kaçırmak" diye bir deyim vardır. Kalemin karnına su kaçırmayın gene!...

Tamam isteyenin bir yüzü kara, vermeyenin içi dışı kara ama, mesele anlaşılmıştır, sükutun altın olduğu yerdesin, biraz altın topla!... Sonra surları döversin gene o topla!... Olmuyor ama böyle; Yazdığın yazının üstünde hoppala yavrum hoppala.

"Seni gidi topal
Bu gece de burda kal
seni gidi topal
bi gecede benle kal"

SENİ GİDİ TOPAAAAAL
Bu-gün de burda kal!
Seni gidi portakal

PORTAKAL!
ORDA KAL!

"PORKATAL"
AR'DA KAL!...

YEMESİN ÇAR ÇAKAL
GİT BİRAZ İKİZLERİNLE KAL!...
Yardımlaşmak güzel şey.
Akhisar'da böyle bir seferberlik varsa ne mutlu.

Ancak bir hata yapıyorsunuz Sayın ŞEN!
Çok büyük bir hata!

Harun Taner'den saat istemişsiniz.
Harun Abi bu saati gönderebilir, gönderemeyebilir.
Herkesin bir maddi gücü var, imkanı var.
İsim isim saat istemek yanlıştır.
Maddi gücü olsa bile yanlıştır.

Ben şimdi filanca mühim derneğin filanca icraatı için bize şu kadar yarım yapın Tuncay Bey desem siz de kabul etmeseniz hoş bir durum olur mu?
Durumunuz olsa bile kabul etmeyebilirsiniz.
O parayı başka bir derneğe vereceksinizdir vs.

Yaptığınız hiç hoş değil.
Yardım toplayacaksanız toplayın,
Haraç toplamak hayırlı bir iş için bile olsa uygun değildir.
Haraç nedir?
Bir şekilde gönülsüz alınan para, bu parayı ille silah zoruyla almanız gerekmez zor duruma düşürmek için!

Dikkat buyurun,
Kaş yaparken göz çıkarmayın.
İsim isim yardım toplayacaksanız bunu isim isim yapın.
Ara
ibrahimethemAy Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Yardımlaşmak güzel şey.
Akhisar'da böyle bir seferberlik varsa ne mutlu.

Ancak bir hata yapıyorsunuz Sayın ŞEN!
Çok büyük bir hata!

Harun Taner'den saat istemişsiniz.
Harun Abi bu saati gönderebilir, gönderemeyebilir.
Herkesin bir maddi gücü var, imkanı var.
İsim isim saat istemek yanlıştır.
Maddi gücü olsa bile yanlıştır.

Ben şimdi filanca mühim derneğin filanca icraatı için bize şu kadar yarım yapın Tuncay Bey desem siz de kabul etmeseniz hoş bir durum olur mu?
Durumunuz olsa bile kabul etmeyebilirsiniz.
O parayı başka bir derneğe vereceksinizdir vs.

Yaptığınız hiç hoş değil.
Yardım toplayacaksanız toplayın,
Haraç toplamak hayırlı bir iş için bile olsa uygun değildir.
Haraç nedir?
Bir şekilde gönülsüz alınan para, bu parayı ille silah zoruyla almanız gerekmez zor duruma düşürmek için!

Dikkat buyurun,
Kaş yaparken göz çıkarmayın.
İsim isim yardım toplayacaksanız bunu isim isim yapın.

Sayın Ay oğlu Ay,
Siz hep olaylardaki teferruatlarla uğraşmaktasınız. Bu bakış açısı sanırsam kromozomal bir durum değil.
teferruatlara takılıp takılıp alınacak misalleri alamaktasınız.

Akhisar satranç eğitim seferberliği yapıyor ve destek bekliyor.

dedik,
şimdi alınacak misaller e geçelim..
1. Akhisar da bir çok ilde oyuncu başına düşen saat ve takımdan daha çok malzemeye şu an itibariylen sahiptir. Ancak Akhisar az ile yetinmiyor. Bu Akhisar farkıdır!
Not: biz ilçeleri hesaba katmadık... Çünkü biz kendimizi hep il gibi görürüz. Kendimizi illerlen kıyas ederiz. Tüm gerçek Akhisarlılarda bu kıyas vardır.

2. yaptığımız seferberliğin yapılış şeklini zamanında Mustafa Kemal yapmıştır. Kimsenin gıkı çıkmamıştır. Helalinden verilmiştir. Sonuçta vatan böyle kurtarılmıştır.
3. Akhisar diyor ki 'uyan Türkiye!'
Sizlerde uyumayın yapılacak şeyler yapın, azılan yetinmeyin. Yapılacak çooook şeyler var da biz hep azılan yetiniriz. Bize yanlışlıkla mı öğretildi bu.. Atamız bize hiç böyle bir öğretmedi ki.. Atamızı iyi anlayalım..
4. bizim şu an itibariyle yaptığımız patenti tüm Türkiye ye armağan ediyoruz. Ama önce patent hakkımızı ve patentin miad süresini kapsayan patent yasasını unutmayalım.
.
.
.
.
şimdi 50 dene yazmaya gerek yok. Bu bakış açısıylan baktın mıydı sen 100 tane sayarsın zaten.

sayın Ay oğlu Ay,
sen ki bir topluluğun başı olmuşsun. Biz henüz baş filan değiliz. kellemiz koltuktadır.
Sen ki topluluğunda baş olmayı hak eyle onur lan el ele onurlu bir fotoğrafı çektirip bana postala, fotoğrafın arkasına not düş , " abi, biz saat istiyoz, nafakandan arta kalanlarlan yapabilirsen, bi zahmet, gönderiver.. Kargo süresi kadar süre geçtikten sonra o saat elinde olacaktır..

yani biz ödünç alıyoruz, siz de yapın fazlasıylan faiziyle iade edeceğiz..
Yine zararlı çıkan biz olacağız.
misal çkaralım, misalllll.
misalleri doğru çıkaralım.
misaller doğru çıkarılmaz sa saplan saman bir birine karışır, , gözüne batar,gülen adamının gözü kızarır biz de biri dövdü zannederiz yanlışlıklan.

patentimiz patent yasası geçtikten sonra Tüm türkiye ye armağan eyliyoruz.

Türkiye nin göz bebeği Akhisar farkıylan!
BEKLE BİZİ TÜRKİYE!!!!

Akhisar farkı, gerçek coca kola tadında , sıfır şeker...
Anlatabildik mi!
Türkiye yi sarsacağız!!!! Ele ele gönül gönüle, kalplerinizi fetheyleceğiz!
Bu camiada herkese yer var. Annelere. Misal her anne 1 tane pasta börek yapsa turnuvalarda yemek sponsoru anneler olur. anneler dantel filan örse biz babalar kermesler yapıp açık artırmaylan satarak o biçim malzemeler alırız. bunlar ufaktan tiyolar. Daha neler ver neler.. dedik ya bekle bizi Türkiye!. 'Akhisar satranç' dolu dizgin geliyor.. ürkmeyin seyreyleyin...yol uzun susayabiliriz. siz bize sebil niyetine şifalı sulardan içiriniz, sususuzluğumuz sussun...
daha cepte ne projeler var, bekleye duyurun...

hadi bakalım...

PS:
Sevgili İbrahim Ethem Ay,
İbrahim Ethem Ay yazılı saat ne zaman gelecek?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi