Forum Yönetimine Çağrı (Müstear İsim Mevzusu)
Zihni Sinir'in veya Muhlis beyin akıl fikir ödülleri varsa, bu yazı adayımdır Big Grin

ibrahimethemAy Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Özgür Satranç Forum'un Değerli Yöneticileri,

Türkiye'de, satranç camiası olarak hepimiz için son derece önemli bir viraja giriyoruz. Olimpiyatları henüz ardımızda bırakmışken, şimdi önümüzde başkanlık seçimi var. Camiamızın önümüzdeki dört yılının kaderini belirleyecek olan seçimler öncesi, Özgür Satranç Forum'un satrançseverler için öneminin gittikçe arttığı, forumda son zamanlarda yazılan yazıların artışına bakıldığında bile görülebilecek kadar aşikardır.

Bu durumda başta sizler olmak üzere, bu forumda yazılar yazan herkese, hepimize önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir.

Buraya kadarı 75 sayılı Milli Güvenlik Bildirisi gibi. Paşam ! Milli birlik ve beraberliğe en muhtaç olduğumuz bu günlerde görev ve sorumluluklarımızın farkındayız. Vatan sizinledir :lol:

ibrahimethemAy Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Pek çoğu seçim öncesi dönemde foruma kaydolan ve bir o kadarının da bugünlerde kaydolacağını tahmin edebileceğimiz, takma isimli kullanıcılarımız

Pek çoğu seçim öncesi dönemde foruma kaydolan ve bir o kadarının da bugünlerde kaydolacağını tahmin edebileceğimiz, vatan hainlerinin Big Grin

Pardon benim de forum yönetimine bir ricam olacak, eliniz değse de bir politbüro kursanız, forumlara kayıt olurken evin telefonunu, muhtarlık kağıdını, kayınbiraderin güvenlik soruşturmasını isteseniz. Bir de seçimlere ne kadar var duyursanız.

Hatta mümkünse bütün sporlar için böyle olsa. Kazara şimdi Yıldırım Demirören'in istifa edeceği tutacak, hadi yeni başkan seçilecek diye futbol forumlarına falan üye olamayacağız. Neden ? Çünkü bizde densiz çok. Federasyon aleyhine yazı bile yazıyorlar

(Veya bilemiyorum, özel okullardaki gibi kayıt ücreti falan mı isteseniz)...

ibrahimethemAy Nickli Kullanıcıdan Alıntı:... takma isimli kullanıcılarımız; çoğunluğu federasyon yönetiminin aleyhinde olmak üzere bir takım yazılar yazmaktadırlar,

Vay ahlaksızlar Big Grin !

ibrahimethemAy Nickli Kullanıcıdan Alıntı:görüldüğü üzere buna müsaade edildiği sürece yazmaya da devam edeceklerdir.

Yazdıkları yetmiyormuş gibi, yazmaya da devam edecekler. Şimdi yazmak 24 ay olsa, suç tekrar ettiğine göre müebbet... E böyle vatan hainlerini (ki federasyon aleyhine yazdıkları yetmediği gibi, yazacakları da meydanda olduğuna göre) beslemek yakışmayacağından, asmak gerekecek. 2 sayılı MGK bildirisi ve Kenan Paşanın 1982 yılı Sakarya nutku.

Asalım Big Grin

ibrahimethemAy Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Bu yazıların bazıları hepimiz için faydalı olsa da, ilkesel açıdan bunlara izin verilmemesini sizlerden rica ediyorum...

Burada milli maçın tam 20 dakikasını yedim ama bunu çözemedim.

Yazıların bazıları herkes için faydalı ise iyiymiş.

Acaba yazıların hepsi bazıları için faydalı olabilir mi?

Biz en iyisi yazıların hepsinin hiçbiri için faydalı olamayacağına bağlayıp, başta beni olmak üzere üst maddeye gönderelim.

İlkesel kavramını da anlamadım (aha Selçuk üçüncüyü çaktı bu arada ama bence Burak'ın pozisyonu faul değildi orada hakem kıyak geçti)...

Ha evet, ilkelerimiz nelerdir?

1) Federasyon aleyhine yazmamak -ki sizi şikayet edeceğim, Federasyon yazarken baş harfini küçük yazmışsınız- az lehine yazmamak, çok çok lehine yazmak;

2) 2053 ve 2073 takımlarının planlaması için Federasyonumuza akıllar vermek, güzel vatanımızın güzide oyuncularının kollanması için gerekli önlemleri almak, onları üzmemek, turnuva sırasında eleştirmemek;

3) Takma isimleri deşifre ederek vatan hainlerinin kökünü kurutmak.

ibrahimethemAy Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Maksadım, çok sesliliği bir şekilde engellemeye çalışmak veya foruma kaydolmayı zorlaştırmak değil; aklına esenin muhtelif bilgisayarlardan, muhtelif takma isimlerle ağızlarına geleni yazmasını önlemektir.

Tabi tabii Smile

Muhtelif bilgisayarlar derken bizim evde 2 tane var, forum sistemine bunları kayıt ettirmeyi düşünmedik. Bir de mesela havaalanına gittik, lounge'da falan beleş terminaller var, oradan yazabilecek miyiz?

Aklıma esmeyeni yazmayı valla henüz başaramadım. Yani ne bileyim, önce aklıma geliyor, öyle yazıya döküyorum.

ibrahimethemAy Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Saygılarımla..

3-0 bitti Big Grin
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 11-09-2012, 22:02
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 11-09-2012, 22:06
Re: Forum Yönetimine Çağrı (Müstear İsim Mevzusu) - Yazar: Mojo Jojo - 11-09-2012, 22:08
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 11-09-2012, 22:49
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Mojo Jojo - 11-09-2012, 23:25
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: orheen - 11-09-2012, 23:54
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 12-09-2012, 10:32
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Kuvay Sanlı1 - 12-09-2012, 10:59
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 12-09-2012, 13:41
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Emine Alpaslan - 12-09-2012, 14:33
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: orheen - 12-09-2012, 15:16
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 12-09-2012, 18:00
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 23-09-2012, 19:33
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: MuratOzertunc - 23-09-2012, 20:13

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi