Anket Başlığı: Dört hamlede mat varken beş hamlede mat seçeneğini işaretlerseniz ve bilgisayar bunu kabul etmezse tepkiniz ne olur?
Beş hamlede mat seçeneği de sonuçta mata götürdüğü için kabul edilmeliydi. Önemli olan en iyi çözüm değil sonuçta kazanıp kazanmadığım olmalıdır. Puanım haksız yere silinmiş olur.
8.33%
1 8.33%
Daha kısa bir mat varsa uzun süren matı bulmak yeterli değildir, taktik antrenmanın amacı budur zaten. Bilgisayar bilemediğim için puanımı silebilir.
91.67%
11 91.67%
Katılımcı sayısı: 12 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Taktik Soru Antrenmanı
Abdulkadir Bey selamlar.

Anketinize cevap verdim,2. şıkkı seçtim fakat alttaki yorumu okuyunca biraz tereddütte kaldım.Satranç soruları genelde kazanç,berabere veya mat sorusu olarak ayrılır.Eğer sizin sorunuzda beyaz(siyah) oynar kazanır denmişse ve ben 4 yerine 5 hamlede mat bulduysam bunda bir sorun yok diye düşünüyorum.Çünkü kazancı buldum,hiç puan vermemek haksızlık olur.Tam puan olmasa da puan vermeniz gerekir.Fakat siz soruyu 4 hamlede mat diye sorsaydınız o zaman 5 hamlelik cevabım yanlış sayılırdı.

Özellikle çocuklar böyle bir durumda,haksızlığa uğradığını düşünüyor.Ben derslerimde konumda kesin mat varsa hamle sayısını söyleyerek bu sınır içerisinde matı bulmalarını söylüyorum.Bazen 1 hamle fazla matı bulanlar oluyor ama bana kabul ettirmeye bile çalışmıyor sadece öğretmenim ben 4 yerine 5 hamlede mat buldum diyor ve düşünmeye devam ediyor.

Bu Konudaki Yorumlar
Taktik Soru Antrenmanı - Yazar: abdulkadirbener - 18-10-2012, 08:54
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: orheen - 18-10-2012, 09:54
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: firatsalepci - 18-10-2012, 14:56
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 18-10-2012, 15:07
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: orheen - 18-10-2012, 15:16
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdulkadirbener - 18-10-2012, 15:49
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: orheen - 18-10-2012, 17:19

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi