Nereye Kadar Özgürlük !
Merhaba

Adı üstünde özgür satranç forumu.. insanların düşüncelerini özgürce ifade edebilmeleri amcı güdülerek kurulan bir forum.. bu yönü ile forumda emeği geçen herkesi taktir ve tebrik ediyorum..

ANCAK !

Herkesin özgürlüğü benim özgürlük sınırıma kadardır.. Hal böyle olunca foruma herkesin yazı yazabilmesine müsade edilmesini ise doğru bulmuyorum..

Sertaç Dalkıranın devam eden bir dava süreci vardır.. Bu dava süreci içerisinde kendisini suçlu adledip yazılar yazanları da , suçsuz olduğu düşüncesini paylaşanları da esefle kınıyorum.. Zira süregiden bir dava vardır ve henüz sonuçlanmamıştır.. Bahsi geçin dava konusu SATRANÇ ile yakından alakalıdır.. Bu sebeplerden dolayı Davada Adı geçen Sertaç Dalkıranın Forumlarda boy göstermesini de doğru bulmuyor ve bu şekilde yazılar yazmasına müsade edenleri de uyarmak istiyorum..
Zira Sertaç dalkıran yazdığı yazılarda Dava sürecinin devam ettiğini bildiği halde suçsuzluğunu dile getiriyor, yaşadığı olayları başına gelen talihsiz bir olay olarak adlediyor.. Süreç devam ederken böyle beyanatlara müsade edilmesini hem hukuk hemde etik dışı bulduğumu ifade etemek isterim..
Dalkıranın süreç devam ederken Satranç ile ilgili her türlü faaliyetlere ara verdiği beyanını da kendisine hatırlatmak istiyor, forum yada benzer yerlerde en azından süreç sonuçlana kadar beyanatlarda bulunmamasını bekliyorum..
Kaldıki bu tip beyanatlara izin verdiği için forumların da yasal süreç devam ettiği sebebi ile sıkıntı yaşayacağı görüşündeyim..

Kolay gelsin..

Bu Konudaki Yorumlar
Nereye Kadar Özgürlük ! - Yazar: ajlan - 16-04-2008, 10:54
Özgürlük Nereye Kadar! - Yazar: Sarge57 - 17-04-2008, 09:12
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: satranc78 - 17-04-2008, 10:24
... - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 17-04-2008, 10:35
.... - Yazar: ibrahimethemAy - 17-04-2008, 13:48
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Orsa - 17-04-2008, 16:34
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ajlan - 18-04-2008, 13:47

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi