To be, or not to be, that is the ??
(18-08-2015, 21:04)Attorney at Law Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Mesajımın en konu dışı kısmı ilginizi çekmiş. O mesajın ana fikri aşağıdaki cümleydi. Gerisi tahmin, olasılık ve mizahtan ibaretti.

"Sizin bir projenize cevap verilmedi diye tüm Sponsorluk ve Projeleri daha yapılmadan rafa kaldırmanızı doğru bulmuyorum."

Sponsor bulup proje üretmek için çalışmak isteyen insanlara satrancımıza katkı sunmaları için bir şans verilmesi taraftarıyım.

Seyahatli, ziyaretli, takım dağıtmalı ve tv programlı bir projeniz, ve de özellikle para kaynağınız hazırsa TSF sizi el üstünde tutar. Fakat projeniz tamamlanınca ne durumda kalırsınız bunu bilemem.

Size sayın Bener'in başından 1-2 defa geçmiş, benim 100-200 defa geçmiş olaylardan 1 tanesini aklıma gelmişken aktarayım:

1.Kademe antrenörlerini kaliteli eğitmek, satrançla büyüyorum gibi olağan ve zevksiz ve de bana göre gereksiz olan projeden daha önemlidir.

Bu fikirle TSF deki görevimdeyken 'başlangıç düzeyi satranç okulu' isimli programın türkçe olduğunu ve satranç öğrenimi için çok uygun olduğunu defalarca belirttim. Hatta Programın telif haklarının sayın Emrehan Halıcı'nın elinde olabileceğini, bu konunun kendisiyle konuşulması halinde, programın internetten 1-2 TL karşılığında 1. kademe için başvuranlara ilk kaynak olarak verilmesini teklif ettim.

Fikrim şu idi ; 1.Kademeyi alacak kişi bu programı legal olarak indirip çalışacak ve satrancın temel kurallarını öğrenip ön bir sınava girecek; taş hareketlerini , kuralları , mat, pat yapmayı bilmiyorsa 1. kademe kursuna katılamayacak ve bir dahaki ön sınavda, yetkin hale gelinceye kadar devam etme şansına ship olacaktı...

Sadece bu küçük projem uygulanmaya konulsa şu andaki 1. kademe belgesine sahip kişilerin kalitesi 2-3 kat artmış olacaktı....

Başkan, Emrehan beyle konuşacağını, bana 3. tekrar edişinden sonra ben bu fikirden vazgeçtim...

Olay basit, şu an, Satrancı ve satranççıları önemseyen bir yönetime sahip değiliz, bunu TSF nin içinden 17 yıllık deneyimiyle gelmiş olan Yakup Bayram söylüyor, dışarıda emekliliği gelmiş TSF de yer edinmeye çalışan birinin bu sözlerimden rahatsızlık duyması, bol keseden yuvarlak cümlelerle eleştirilerde bulunması gayet normal olur.

( Sayın Attorney kastedilen siz değilsiniz, tek kişi de değil, bu zihniyette olanlar kast ediliyor.)

Selamlar.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
To be, or not to be, that is the ?? - Yazar: Miyazaki - 14-08-2015, 10:20
RE: To be, or not to be, that is the ?? - Yazar: Miyazaki - 19-08-2015, 13:17

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi