Lüneburg Varyantı
Okuma önerisi paylaşıyorum.
Satranç konulu 147 sayfalık güzel bir roman.

http://www.filedropper.com/luneburgvaryanti

Arka kapak yazısı şöyle:

Bir satranç karesine sığan yaşamlar... Her hamlenin başladığı ve
bittiği o ıssız an... Her umudu kemiren o kaçınılmaz yıkım, bozgun
ve yoksunluk... İkinci Dünya Savaşı'nın zor günlerinde bir satranç
ustasının izini süren genç bir Yahudi ve ona gölgesi kadar yakın
bir kıya. İtalyan romancı Maurensig, okuru, eksik parçanın izindeki
sonsuz bir arayışa çağırıyor.
Paylaşım için teşekkürler okuma listeme ekledim kitabı. Bu forumda yönetim dışında da 'satranca dair' paylaşımlar görmek beni mutlu ediyor.
Ara
Rica ederim. "İletmek istedikleriniz" başlığına bu tür içerikler daha çok yakışıyor bence. Ota çöpe saldırıp her başlığa lüzumlu lüzumsuz yazanların bu tür içerikler paylaşmalarını tercih ederim şahsen.

Not: Kitap paylaşımını bir yerde gördüm, okumayıp orijinalini satın almak için kitapçılarda ve "Dost Kitabevi"nin kendisinde aradım ama bulamadım.
Yayınevine mail atarak baskısı olup olmadığını sordum, almak istediğimi belirttim. "2001 Yılında basılmış ve uzun yıllar önce tükenmiştir, kitap üzerinde artık herhangi bir tasarrufumuz kalmamıştır ve yoktur, basımı da yapılmayacaktır" dediler. Dijitalini en azından paylaşırsak güzel bir eser kaybolup gitmemiş olur diye iyi niyetle buradan paylaştım. Faydası olur umarım. Gerçi okumanın her zaman faydası vardır... Smile
(24-12-2015, 18:20)abdulkadirbener Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Rica ederim. "İletmek istedikleriniz" başlığına bu tür içerikler daha çok yakışıyor bence. Ota çöpe saldırıp her başlığa lüzumlu lüzumsuz yazanların bu tür içerikler paylaşmalarını tercih ederim şahsen.
...

sn. abdulkadirbener,

Ota çöpe saldırmak deyimi herhalde bana söylendi değil mi?
Okumaktan bahsediyorsunuz.

Samimiyseniz eğer;

"Kitapların izinde yürüyerek...."
Adlı yazı dizisini de okuyunuz lütfen.
Orada tanıtılan her bir kitabın;
Yazarı, çevireni, basım evi, tarihi, kitabın içinden çıkarılmış küçük bir enteresan bölümü (ilgi çeksin diye yapılmış galiba..) bulacaksınız.
Tabi çevirene ve yayımcıya teşekkürü, minneti...
Bunları da bulabilirsiniz.

Otu, çöpü bırakın, haksızlık yapmayın!

Okuyun!
Sadece bu sütunlarda değil, TSF sayfasına da konmuş.

Saygılarımla...
- MATRANÇ -
Ara
maalesef verdiğiniz link'den kitaba ulaşamadım. "link is broken" mesajı veriyor.

Nurkut İnan
Ara
(25-12-2015, 11:51)nurkuti Nickli Kullanıcıdan Alıntı: maalesef verdiğiniz link'den kitaba ulaşamadım. "link is broken" mesajı veriyor.

Nurkut İnan

Dün indirmiştim. Şimdi tekrar denedim link çalışıyor. 

Teşekkürler Abdulkadir bey.
Ara
Kontrol ettiğim kadarıyla link hala aktif.
Ama bir şekilde ilerde bir tarihte silinirse bilemiyorum.
Paylaşım sitesinde "otuz gün deaktif olan linkler kapatılır" diye bir ibare var. Herhangi bir yerden satın alma şansınız yok unutmayın.
Sürükleyici bir hikayesi var. Bir oturuşta okudum ben. Bir satranççı memnun kalır mı bilemem ama bir satrançseverin kesinlikle memnun olacağı kalitede bir hikaye bence.

Sayın Taşan,
(1) Yarası olan gocunur.
(2) Rahat olun siz. Sıkıntı yok. Onları da okudum. Ben çok okuyan biriyimdir emin olabilirsiniz.
(25-12-2015, 21:45)abdulkadirbener Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sayın Taşan,
(1) Yarası olan gocunur.
(2) Rahat olun siz. Sıkıntı yok. Onları da okudum. Ben çok okuyan biriyimdir emin olabilirsiniz.

Okumanızda sorun yok.
Güzel bir başlık açıyorsunuz.
Ama orada da birilerine dokundurmadan duramıyorsunuz.

Cevaplamayayım dedim ama, burada bile birilerine dolaylı ve imalı saldırı refleksinin ne alemi olabilir ki?

Ot ve çöp demiştiniz değil mi?
Kendi başlığınızı kendiniz kirletiyorsunuz!

Bırakın konu kitaplarla sınırlı kalsın...
Bunu başarabilirdiniz.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi