Forum Yönetimini Kınıyorum - Ya Troll ya Düzgün İnsanlar
Kusura bakmayın, sizi uyandırdım. Ancak böyle bir başlık açılırsa uyandırılacağınızı düşündüm. Uyandıranlara teşekkür eder, sizlerin de uykulu gözlerinizden öperim. Su falan içtiyseniz başlayalım.

1) Sizin de işiniz zor gerçi, facebookunuza günde kırk karikatür yüklemekten yorgun düşüyorsunuz, 6 saat uykunun iyi olduğunu söylerler, dinlenmek hakkınız.

Ha ama burada bir de forum var, maalesef ülkedeki tek genel yazışma mecraı ve bir kere açmış bulundunuz. İş başa kaldı.

2) Diğer taraftan buraya işinden gücünden arttırıp satranç sevgisi ile gelen insanlar var. Vardı daha doğrusu. Ama anlaşılan o ki bu kadar yazışma çizişme sizi bıktırdı. Artık komplo teorisi yazacağım ama herhalde düzgün insanları kaçırmak için buraya bir tane kadrolu troll aldınız. 

"Yaz koçum, önce Gökhan Demir'den başla. Adam sistem için çok ciddi ve bodoslama yazılar yazıyor. Hakemleri sallıyor. 4 yazı yazdı konu FIDE'ye gitti, gece uyku kalmadı. Saldır, dağarcığındaki 30 kelimeden 30,000 kelimelik onlarca kusmuk üret, ki Gökhan Demir gitsin aklı olan da buraya gelmesin" dediniz gibi geliyor bana. 

Şurada yazan 10 aklı başında makul adam varsa, hepsi bu listeye dahil oldu sonradan. 

Naci beye mi iftira atılmadı, Kıvanç mı tehdit edilmedi? Kadrolu trollünüzün kavga etmediği düzgün adam sıfatından kim kaldı bilmiyorum, Oktay evet listede, Özgür listede, Erşan dahil, sayın Bener malumunuz, Yakup Bayram evet. Arada tehdit edilen eski Türkiye şampiyonu falan.

3) Trollü iyice ipinden boşalttınız, Türkiye şampiyonunu tehdit edecek kadar terbiye ve kontrolünü kaybetti. Artık her gün her an tipik bir işsiz tinerci gibi burada yaşamaya başladı. Evet işi gücü, okulu veya makul bir hayatı olan normal bir insan bir foruma günde en fazla 5-6 kere gelir. 

Oysa sizin kadrolu trollünüz burada yatıp kalkıyor, bir yazı geldiğinde 2 dakikada cevap veriyor, yazı dünyasını saatlerce işkenceye tabi tutarak 30 kelimelik dağarcığı ile insanları kaçırtıyor. Günde 40 kelek yazı, içerik ilkokul terkten hallice.

Onun yüzünden hiç kimse bu foruma yazı yazmaya cesaret edemiyor. 

4) Bu ülkede hiç kimse sokaktaki tinercilere karşı nasıl davranılacağının eğitimini almadı. O yüzden bir kahvede bir arkadaşımızla sohbet ederken yanımıza gelip lafa bulaşan bir tinerciye nasıl davranacağımızı bilmiyoruz.

Ama bilmemiz de gerekmiyor. Tinerciyi ıslah etmek, psikolojik bozukluğu varsa tedavi ettirmek ve mümkünse onu topluma kazandırmak devletin görevi. Benim değil. Ama devletin benimle ilgili bir görevi daha var. Huzuru sağlamak.

Şimdi siz de bu foruma kendinizi amade ettiğinize göre lütfen şurada düzgün yazı yazmak isteyecek yazıyla (on) adamın lütfen bir zahmet huzurunu sağlayın.

5) Bugüne kadar trollden şikayet ediyordum. Haksızmışım. Psikolojik bir bozukluğa karşı kimsenin bireysel olarak geliştirebileceği bir önlem yok.

Burada eleştirilmesi gerekenin maalesef tembel yöneticiler olduğunu idrak ettim. Yavaşlığıma veriniz. Ben, yukarıda saydığım ve troll tarafından kaçırılan -hayır yanlış oldu, sizin tarafınızdan kaçırılan- insanlarla yazışmak istiyorum. 

Zamanında Bener beyle de tartışmam oldu, Oktay Ertan'la da. Ama sanıyorum ki saydığım 9-10 insan medeni yazışmayı bilen ve bulundukları yere değer katan insanlar. Hepsi ile medeni düzeyde kaldım / kaldılar. Ama şu anda hiçbiri yazmıyor.

Seçim şu: Ya mahalleyi tinerci yatağına çevireceksiniz (ki her gün bir düzgün yazar terk ediyor) veya nitelikli tartışma yapmak isteyenler yararına yöneticilik yapacaksınız.

Diğer yazarlar:

Tepkinizi, bu forumu katletmek üzere gönderilen trolle değil bu forumu yönetenlere gösterin. Ha umursamayabilirler, hava soğuk, şimdi yataktan kalk, sırtına birşey giy, ekmeğe nutella sür falan uzun sürer. Ama kendi tercihleri. Benim yazmakta sorunum yok, her yerde yazarım. Siz de öyle.

Üretimden gelen gücünüzü kullanın  Smile
Ara
Evet Haklısınız.
 ÖSF yöneticilerinin "kirlilik ve sürekli-sataşma" konularında, bir takım önlemler almaları gerektiğini düşünüyorum.
Ara
O zaman namuslu ve onuruyla çalışan insanlara iftira ve çamur da atmayacaksın!

Attığın iftiraların ya altında kal, ya da onları ispatla!

Bu ülkenin ilk bayan Uluslararası Ustasına, onuruyla çalışan insanlarına çamur atamazsın beyefendi.

Sn. ATALIK ASLA, HİÇ BİR ZAMAN TEHDİT EDİLMEDİ! Uyduruk bir yakıştırmadır!

Ama kendisine servis edilen yalan yanlış haberler ile Cumhuriyet gibi bir gazetede yanlış ve kasıtlı haber yaptı. İnsanları küçük düşürücü söylemlerde bulundu. Bu ülkenin en önemli organizasyonunu ismiyle anmaktan kaçınıp MANAVGAT ETKİNLİKLERİ şeklindeki söylemini ben de kınıyorum!

Oysa kendisinin de yarıştığı aynı yarışmadan TÜRKİYE SATRANÇ ŞAMPİYONASI şeklinde bahsedemedi!

Ne gazetesine ne de kendisine TEKZİP göndermedim. Ama düşüncemi de paylaştım elbette. Bunda nedense senin dışında kimse de SN. ATALIK’DA dahil olmak üzere bir tehdit unsuru görmedi.

Bilakis,  
Bu ülkenin ilk Bayan Uluslararası Ustasına, onuruyla çalışan insanlarına çamur atamazsın beyefendi!
Bu ülkenin onuruyla çalışan kurul üyeleri hakkında hukuken asla ispatlanmamış, gerçek dışı iftiralar ve söylemlerde bulunamazsın!

Bu ülkenin GSGM ne bağlı bir Federasyon başkanı hakkında onur, şeref ve haysiyet düşürücü söylemlerde bulunamaz onları sosyal medyada sözüm ona hedef tahtasına koyamazsın!

Haklarında ahlak dışı, bel altı fıkralarla isimlerinin baş harflerini özdeştirme basitliğinde bulunamazsın!
Tüm bunları da kimliksiz bir şekilde hiç yapamazsın!
Kamu vicdanı diye bir şey var.

Onları yolsuzluk çukuruna tekmeyle yollamak isteyen ve bu konuda trol de değil, geceler boyunca iftira ve dayanaksız iddialar kimin tarafından servis edildi bu satırlara acaba? Bir düşün bakalım!

Naci Bey ile arkadaşlığımız da dostluğumuz da senden çok eskidir. Kendisiyle her türlü uzlaşırız. Aramızdaki geçmiş buna tanıklık eder. Kendisini kullanmaya kalma!
 Bunu da şiddetle kınıyorum!

Diğer isimler…
Burada her birisinin yazısı, fikri ve gafı durmaktadır. Bazılarının gafı ise terbiye sınırlarını tavan yapmış durumda… Silindi mi, bilmiyorum. Ama şiddetle kınıyorum!

NE ZAMAN YAZILARINIZIN DÜŞÜNCELERİNİZİN AKSİNİ BELGELESEM AYNI YÖNTEME BAŞVURUYORSUNUZ.

Ya terk edip tekrar oynamak istiyorsunuz, ya da şimdiki gibi araya dayanaksız sebepler göstermeye çalışıyorsunuz. 30 kelimelik dağarcığımı 33 e çıkarıp: SİZİ ŞİDDETLE KINIYORUM!

Saydığınız isimlerle ve sayamadıklarınızla aranızdaki küçümseyici alay edici eleştirel yazılarınız daha silinmedi bu forumdan.
İnsanları kandırmaya çalışmayın!

Yemezler!
- MATRANÇ -
Ara
Yok o öyle değil o.

Yazıyı troller veya tinerciler cevaplasın diye yazmadım.

Forum yönetimi cevap versin.

Abidin bey. Karikatür yüklemeniz bitti mi?
Ara
(16-03-2016, 13:31)Mojo Jojo Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yok o öyle değil o.

Yazıyı troller veya tinerciler cevaplasın diye yazmadım.

Forum yönetimi cevap versin.

Abidin bey. Karikatür yüklemeniz bitti mi?
Tamam bundan sonra bir tinerci olarak da cevabını alırsın.
Böylece kelime dağarcığımı geliştirmiş olurum.

Abidin Bey'i en son küçümseyip aşağıladığınız yazı aklıma geldi de...
- MATRANÇ -
Ara
Bozukluk yok yanımda, sonra gel, hadi yavrum.
Ara
(16-03-2016, 13:53)Mojo Jojo Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bozukluk yok yanımda, sonra gel, hadi yavrum.

Yazını hatırlayınca "bozul-dun" öyle mi?

Valla Abidin Bey'i tanırım. Kendi insani özellik ve tercihleriyle alaycı yazı yazanlar hakkında bile beyefendi kişiliğiyle sana özelden yazabilir.
- MATRANÇ -
Ara
Arkadaş sen kadar yüzsüz bir adamsın yahu? Sana hiç terbiye vermediler mi? Git ulen, istemiyoruz seni.

Kış kış.
Ara
(16-03-2016, 13:59)Mojo Jojo Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaş sen kadar yüzsüz bir adamsın yahu? Sana hiç terbiye vermediler mi? Git ulen, istemiyoruz seni.

Kış kış.

Gideyim mi, sonradan mı geleyim?
Bir karar ver!

Yüzsüzlük iftira-çamur atanlara yakışır!

Yani sana...
Aslında sana az bile...

Her ifitranın bir bedeli vardır, bak!
Belki de bunu şimdiden burada ödüyorsundur.
İftiralarına ve yüzüne sahip çık, lazım olacak!

Görüşmek üzere...
- MATRANÇ -
Ara
Zavallı.

Hayatta söz sahibi olabildiğin tek yer burası değil mi?
Ara
(16-03-2016, 14:23)Mojo Jojo Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Zavallı.

Hayatta söz sahibi olabildiğin tek yer burası değil mi?
Evet, bir blogum bile yok!

Burasını iftira atılabilecek bir alan mı zannettin?
Söz sahibi olduğun iki yerde de iddialarını kanıtlayamıyorsun.
ZAVALLI KİM ACABA?

Burası bana yeter...
- MATRANÇ -
Ara
1.  d4
Ara
Burası sana yeter de ahıra çevirmemen kaydıyla.

Bu forumdaki herkese düzgün üslupla yazılıyor. İnsan olursan sana da insan gibi yazılacak. Anladık zeki değilsin, çapın yetersiz ama haddini hududunu bileceksin. Senin yüzünden akıllı insanlar kaçıyor.

Bir sapkın yüzünden onlarca akıllı insan mağdur edilemez. Adam olacaksın.
Ara
TSF  resmi görevinde iseniz ispatlayın daha rahat konuşalım.

Kirlilikte baş rol oynayan sayın Taşan buradan gitmelisiniz, Türkiye satrancına zarar vermeyi bırakın.
Ara
(16-03-2016, 14:37)Mojo Jojo Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Burası sana yeter de ahıra çevirmemen kaydıyla.

Bu forumdaki herkese düzgün üslupla yazılıyor. İnsan olursan sana da insan gibi yazılacak. Anladık zeki değilsin, çapın yetersiz ama haddini hududunu bileceksin. Senin yüzünden akıllı insanlar kaçıyor.

Bir sapkın yüzünden onlarca akıllı insan mağdur edilemez. Adam olacaksın.

Aşağılamaya devam et  bakalım, adamlığın(?!) ortaya çıksın!

AMA ÖNCE ŞU İDDİALARINI KANITLA, SONRADAN ADAM OL !

Kanıtsız söylemleri "adam gibi adamlar" söylemez! Adam gibi adamın insana ve insanlığa saygısı vardır.

Adam'ın kanıtlayamayacağı iddiası ve iftirası olmaz!

İftira ve hakaret senin gibi insana mahsustur. Ama insanlığa değil!

Kanıtlayamadığın iddialarını kanıtlayana kadar sana  "adam" muamelesi yapamam!
Herkesin çapı kendisini ilgilendirir. Ama benimki, seni daha fazla ilgilendiriyor.
...

Ben TSF Yİ SAVUNMUYORUM!

D Ü Ş Ü N C E L E R  İ M İ     S A V U N U Y O R U M !

Önce bundan başla, sonra da şu komik kovulma iddiandan...

İnsanların namusu ve şerefiyle oynadın. Onları yolsuzlukla suçladın. İspatla, ya da adamsan özür dile!
Elindeki çamurları temizle!
Kanıtla!

O zaman hatamı anlayıp,

TÜM CAMİADAN KABUL BUYURULURSA ÖZÜR DİLEYECEĞİM.
...
Bunu yapabilir misin bay iftira? Cool

Ay gibisin!
Kimseye göstermediğini sandığın karanlık yüzün buraya yansıyor.
- MATRANÇ -
Ara
İşte hayalimizdeki forumun hali...
Ara
Yoksa işsiz kalacaklar. Neye saldıracaklar ki?
- MATRANÇ -
Ara
Satranç bilimdir, spordur ve her şeyden önce sanattır.   Cool
Ara
(16-03-2016, 22:30)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Satranç bilimdir, spordur ve her şeyden önce sanattır.   Cool

Evet ama o sportif yönüyle uygulamasında öyledir. İnsanın yaşam modelini de belirler.

Fakat bilimi kanıtlayamadıkları iddia ve iftiralarda,
Sporu sırf bunları yazmak için enerji sarfiyatı olarak görenlerde,
Sanatı da bu yeteneklerini ortaya koyuş şekillerinde arayanlara...
Ne demeli?

İsmini  kimliğini saklama kararlılığında ve cesaretindeki insanların herhangi bir kanıta dayanmayan iftira ve iddialarına bir isim verebilirsiniz mesela değil mi? Exclamation Exclamation

Her zaman isminizle yazdınız.
Doğru ya da yanlış, fikirlerinizin iddialarınızın arkasında bu konumda gerçek cesaretle durdunuz.
 Olayları sadece sordunuz ve gündeme taşıdınız. Ama sizin herhangi bir kanıta dayanmayan iddianız ve iftiranız olmadı.

Tahmine dayalı ama yanlış fikirleriniz de olmadı değil! Benim de olmuş olabilir değil mi?
Mesela benim koltuk beklentim gibi...
Aslı astarı yok! Dediğiniz doğru olsaydı ben asli mesleğimi de yapamaz konumda kalırdım. Ayıracak ne zamanım ne de enerjim yok buna. Bunu artık anlamalısınız!
Gelecekte de bu konuda her türlü teklife kapattım kendimi.
Ben başladım ve ben bıraktım. Tıpkı sizin gibi...
Benden beklemediğiniz bir karar aldım ve uyguladım. Sebeplerimiz aynı değil ! Bu konuda siz daha şanslısınız, o kadarını söyleyebilirim.

Başından beri ne TSF nin savunucusuyum ne de başka bir şey...

Gördüğüm doğru uygulamaların içinde ve yanında oldum. Görev alanım içinde  kendi düşüncelerim doğrultusunda  son derece aktif çalıştımı düşünüyorum. Birkaç farklı alanda da büyük bedel ödedim.

Şu kendisini muhalefetten Huh sayan üye-ler den daha muhalif oldum.

KAĞIT ÜZERİNDE BLOGLARDA, SADECE  SÖYLEM VE ELEŞTİRİLERDE DEĞİL...

U Y G U L A M A L A R D A ! 

Bu görülmez, ancak bir kaç insan şahit olabilir buna. Sizin bu çalışmalarımıza ne kadar şahitlik yaptığınız konusunu sizin takdirinize bırakırım.

...

AMA sn. BAYRAM,
Burada insanlar hakkında asılsız iftira ve iddialarla onları toplum huzurunda küçük düşürücü şekilde yaklaşım gösterenlere karşı bireysel bir duruşum vardır.

Bu konuda hiç bir kişi ya da kurumdan maddi manevi destek beklemeksizin bu duruşumu sergilerim!
Bu konuda kararlıyım.

Bu konuda ÖSF da tanıklık yapan en fazla 1-2 üyenin dışında diğerlerinin susması, haksız iddialar konusundaki yazışmaları sadece ve sadece izlemekle yetinmesi benim haksız olduğumu göstermez!

Benim tepkim bireyseldir. Bir kurumu temsil etmediğim için kurumsal tepki değildir. O tepki muhatap kurumdan gelir.

BENİM DIŞIMDA BİR KONUDUR. AMA BUNA RAĞMEN  BENİ TSF İLE İLİŞKİLENDİRMEYİ KENDİ ÇIKARINA SAYANLAR VAR.

Belki de  kendi gelecek beklentileridir bu...

Ne dersiniz?
- MATRANÇ -
Ara
Sayın Mojo Jojo,
Gösterdiğiniz duyarlılıktan dolayı şahsım adına teşekkür ederim.
Birçok insanın hislerine tercüman olduğunuza, söylenemeyeni söylediğinize inanıyorum.
Forum yönetimi bu noktadan itibaren başlık kirletme teşebbüslerine karşı daha dikkatli olacaktır.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi