5 yıldızlı otelde misafir olmak :D
Sn Özlem Göktoğan şöyle yazmıştı;" İzmir'de yapılan ön eleme, final ve benzeri turnuvalarda İl temsilcisi Selçuk Büyükvural sürekli olarak "sakın başka otele gitmeyin, rezil olursunuz " diye bizleri uyarıyordu( ya da tehdit ediyordu). "

" Sözkonusu kişinin Feysbuk’ta kendisini tanıtmak için seçtiği fotoğrafı, insanın burnuna, dilekçedeki maddelerden daha az para kokmuyor. Selçuk Büyükvural’ın bu fotoğrafla bizlere vurgulamak istediği şeyi, herhalde fotoğrafı gören herkes açıkça anlayacaktır." Bu da Sn İskender Altındiş 'in Selçuk Büyükvural'la ilgili yorumu.. ( İzmir ailesinin sorunu mu ?)
Ara
Hasan Fehmi Arat Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Arkadaşlar;
Yeni yaş grupları geldi oldu,biz hala eskisinden kurtulamadık.Bende pahalı bulduğum için Limrada kalmayan bir veliyim,Kemer de bir otelde kaldık,bahsettiğiniz zorlukları yaşadık.Ama ben dışarda kalmayı tercih ettiğimde bu zorlukları yaşayacağımı tahmin ediyordum,birlikte olduğum diğer velilerle organize olarak mümkün olduğunca turnuvadan çıkan çocuklarımızı erken otelimize götürdük.Organizasyonlarda insanların hepsini mutlu etmek imkansızdır,çünkü hep daha fazlasını istemek insanoğlunun özünde var.Sahra çadırı olsaydı,şunu da bunu da isterdik muhakkak,bunu tahmin etmek zor değil.
Bir de sesli düşünmek güzel ama düşüncelerimizi başkalarının okuması için yazıya dökerken dikkatli olmak lazım.Başkalarını üzmek,geriye dönüşün zor olacağı adımları atmamak lazım.İyi düşünüp öyle yazmak lazım.Her düşündüğümüzü yazarsak bu işin sonu gelmez.Saygıyı ve sevgiyi elden bırakmayalım.
Eleştiri olacaksada bu kurallar çerçevesinde olmalı.
Saygılarımla...

[size=18]Geriye Dönüp Dikkatlice Bakınca!![/size]

Söz uçar, yazı kalır demişler.

5 yıldızlı otelde misafir olmak Big Grin

Türkiye satranç ortamının açıklıkla tartışıp acil olarak bir karara bağlaması gereken en önemli konusu bu.

Tartışalım!..

Sayın Arat'ın ''KULÜPLERE YARDIM'' başlığı altına yazdığı yazıları, Sayın Aktaş ve Ümit ile olan yazılı tartışmasını (atışmasını da denebilir.) şaşkınlık ile karışık tuhaf bir ilgi izliyorduk ki, Sayın Gökdoğan geçmiş bir yazıya atfen kendisine bazı sorular sorunca birden konu boyut değiştirdi.

Şapka düştü sanki!?

Sporcu velileri, spor yöneticileri ve sağ duyu sahibi satranççılar tarafından hiç bir şekilde ihmal edilmeyen bir konu olsa bile, kamu yararına sonucu belirleyen son hamlenin yapılmadığı; bölgesel sportif başarının hiçe sayıldığı Yaş Grupları Türkiye Satranç Birinciliği Final karşılaşmaları.

Gerçekci adı '' Tsf Yaş Grupları Festivali ve Nihayetin de (Maddi Engeli Aşıp Gelebilenlerin Katıldığı) Türkiye Birinciliği Karşılaşmaları'' olmalı.

Çünkü pek çok ilin ilk üçe veya beşe giren sporcularının katılamadığı bu turnuvaya bazı illerin sondan üçe veya beşe giren sporcularının yoğun katılımı olduğu rahatça görülüyor.

Federasyonun satrancı yöneten esas kurum olarak ''Asli görevi olan'' , Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı tüm genç sporcuların eşit ve adil katılımı ile yapılması gereken bu turnuvaların, ( Parasal maddi engele bağlanması... ) bir sporcu ve bir velinin katılımının 1500-2000 Tl civarında maddi ön şart gerektiriyor olması konusu küçümsenemeyecek derin bir yaradır.

Evet Sayın Arat; hızlı yazan ve seri cevap üreten yapınızı ve bölgeniz de etkin bir spor yöneticisi olduğunuzu, her şeyi ama her şeyi ortaya çıkarmaktan çekinmeyen yazım üslubunuzu sizin yazılarınızı okurken ve size yönelik olarak yazılan yazıları okuyarak öğrendik.

Herkese açık bir forum bu. Sizler de açık açık yazdınız...

Yöneticisi olduğunuz kulüp, sporcularınız ve sizin maddi sıkıntılar içinde geçen sportif mücadeleniz; ve nihayetinde Sayın Gökdoğan'ın soruları.

''Forum ortamların da yazmayı sevmiyorum'' demek ile olmuyor. Sadece bu forumdaki yazdığınız yazılara bir göz attım, epeyce yazmışsınız.

''Bir de sesli düşünmek güzel ama düşüncelerimizi başkalarının okuması için yazıya dökerken dikkatli olmak lazım.Başkalarını üzmek,geriye dönüşün zor olacağı adımları atmamak lazım.İyi düşünüp öyle yazmak lazım.Her düşündüğümüzü yazarsak bu işin sonu gelmez.''

Sizin yazınızdan alıntı son dört cümle ve ben de bir forum okuru olarak sizden Sayın Gökdoğan'ın sorduğu sorulara cevap bekliyorum.

Saygılarımla.
Sürekli öğrenmek iyidir.Öğrendiklerini doğru kullanabilmek daha iyi.(Eski lahit yazıtlarından alıntı.)
Ara
"veliler" konusu ile ilgili olarak Abdülkadir bey için güncelleme!

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi